seamonkey

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
Asterix

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: Asterix » 2019.09.13. 12:28

Üdv!
Jöhet! :roll:

NTamas

Hozzászólás Szerző: NTamas » 2019.09.13. 13:43

... Feltegyem ezt a kísérleti változatot, belenézel? ....
Köszönöm a fáradozásodat, de nem igazán hoz lázba a glibc cserés megoldás, ennek ellenére, ha teheted, és van hely a tárolótokon tedd fel hátha van még a tagjaink között hozzám hasonlóan gyenge géppel -de már nem sokáig- rendelkező illető, akinek esetleg jól jöhet ez a verzió.

Amúgy a k:3.9.11 kernelt használó Puppy verziókból most egy régebbi megoldást boncolgattam éppen szét a napokban, ez pedig Oldyeller alkotása, a FluxPup-1.6.1. pae Woof-ce alapból épített, Precise alapú puplet.
Kép

Mivel személy szerint nem szeretem a Fluxbox-ot, ezért ezt a verziót kibeleztem, teljesen eltávolítottam belőle a Fluxbox elemeit, és egy sima JWM-es Puppy verziót csináltam belőle. Az eredeti fő sfs-ben beépítve volt egy régi webböngésző, ennek a helyére beszerkesztettem a fő sfs-be egy magyar nyelvű Seamonkey-2.49.4-es böngészőt, és a működéséhez kellő gtk3 függőségeket, valamint pár dolgot még. A többi szükséges dolgot, programot már a frugall mentésfile tartalmazza, így a fő sfs nincs agyon terhelve programokkal, azok vannak csak benne, ami egy induló rendszerhez jó, ha megvannak. A többi telepített dolog meg amúgy is egyénfüggő, mindenesetre a fő sfs az eredeti kb: 170MB-ról azért meghízott 231 MB-ra, és ehhez jön még egy egyéni, 713 MB méretű mentésfile. Gyakorlatilag egy igen régi, 1 GB-os usb kulcson elfér az egész. A webböngészésen, csevegésen kívül alapból lehet webes rádiózást, iptv-t használni, erre a megszokott pupRadio/PupTelly és a kisméretű iptv-s progi áll készenlétbe, ez utóbbihoz viszont az alapként meglévő mplayer-gnome-mplayer mellé még fel kellett tenni az mpv-t is. (lévén az iptv-s kis progi az utóbbit használja lejátszó motorként) Pár függőség, kodeck, (a H-265 is) meg az Audacious és egy VLC is felkerült, ez utóbbi a Precise csomagkezelőjéből a 2.0.8 TwoFlower verzió. Az ffmpeg az a Precise csomagkezelőjéből elérhető, letölthető 1.2.1-486-precise csomag, és ezzel gyakorlatilag az összes meglévő média állományomat lejátssza a Fluxbox nélküli, immáron csak JWM-et használó FluxPup-1.6.1-PAE Puppy.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Természetesen a fő sfs-be beültetett Seamonkey gond nélkül játssza a youtube videókat, és mivel ehhez a 3.9.11-es kernelhez van egy normális NVidia driverem, -a kártya jelenleg csak egy NVIDIA Geforce4 MX4000/8xAGP-s/SSE2- így a videók lejátszása rendben megy teljes képernyőn is.
(1280x1024 24 bit)

Ja, igen, a cucc utólag még kapott egy JWM Desk Manager-t is, ezzel jobban össze lehet fogni a beállítani valókat.
Kép

Ez a megbuherált Puppy verzió 3 napja megy egyfolytában, rengetegszer lett újraindítva, nyúzom rendesen, de eddig még bírja, és úgy tűnik ennek az öreg gépnek ez a módosított Precise Puppy lesz a hattyúdala.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2019.09.13. 18:33-kor.

ticoo1

Hozzászólás Szerző: ticoo1 » 2019.09.13. 14:26

Pompás!

De megjegyzem, hogy nem csak (!) glibc csere történt, de örülök neki, hogy megtaláltad a megfelelő megoldást. Tudom, hogy már semmi sem egyszerű, sokat kell variálni, amíg összeáll a megoldás. Csak tudod az a gép, melyen PAE kernel remekül fut az tud többet is!

ticoo1

Hozzászólás Szerző: ticoo1 » 2019.09.13. 14:35

Üdv "Asterix"!

Ha úgy gondolod, hogy átnézed, akkor szívesen felteszem a Teszt-be, de ez még csak "vázlat". Ha látsz benne fantáziát, akkor megcsinálhatom rendesen. A RAM igénye szerény.

Itt van: https://sourceforge.net/projects/puppys ... les/Teszt/
Precise-5.7.1-a1.iso

Válasz küldése

Vissza: “Internet”