Heroes III pet/sfs gond

Játékok puppy linux -ra
pu21
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Heroes III pet/sfs gond

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Tisztelt Tagság!

Tárgy röviden: Heroes3.pet és .sfs rootban indításához segítség kérés

Korábban már volt kísérletem arra, hogy a nagy Heroes of Might and Magic III + két kiegjét Puppikon is megszólaltassam (fórumszál: viewtopic.php?p=9534#p9534), de hiába. Aztán hosszas kutakodás árán, de megtaláltam a Skami-féle cikket amiből már kiindulhattam:
https://skamilinux.hu/heroes-of-might-a ... -csomagok/
Húdejó, örülök, települ is, benne van a menüben, erre semmi, nem indul.

Mit tettem eddig az ügy érdekében: az angol fórumszálban (https://oldforum.puppylinux.com/viewtopic.php?t=87503
) az a tanács, hogy rootként nem indul ezért valahogy spotban kell futtatni. Az ottani leírásnak eleget is tettem, de a terminál azt írja ki, hogy "suid" minősítés kell ahhoz, hogy a progi induljon. Na de mit kell SUID jelzővel kipipálni? Mert ugye az sfs-t hiába pipáltam ezzel a tulajdonságaiban...Erre valahogy a szemembe ötlött egy régi fórumbejegyzés itt:
https://forum.xda-developers.com/t/su-m ... t-51203696
...és kiderült, hogy a busyboxot kell bepipálni a SUID-del! Erre újra elindítottam a Heroes-t a fentebbi tanács szerint. Erre meg adminisztrátori jelszót kér. Pedig soha egy puppimon se állítottam be még jelszót. Próbálgattam ezeket hátha: root toor admin password psswrd de semmi.

A másik kísérlet az volt, hogy készítettem egy fido jogosultságú mentést, amibe újra bejelentkeztem azzal, hogy majd itt újratelepítem az egészet majd fidóban biztos elindul. De már boot után nem indult el a Xorg és csak az a kiírás fogadott, hogy választhatok: reboot, X, meg ilyenek. Amikor elindítottam az X-et, jelszót kért. Már megint amikor semmi jelszót nem gyártottam le.

Bevallom, kifulladtam, nem tudom hogyan tovább. Pedig már célegyenesben vagyok.
A kérdéseim tehát így szólnak:
1. Járt már valaki így, akár ezzel akár más programmal?
2. Ha igen, hogy tudta megoldani, ha sikerült neki?
3. Rejlik veszély abban, ha a busybox tulajdonságai közt bepipálva hagyjuk a SUID négyzetet? Esetleg lesz olyan dolog, ami ettől nem fog indulni vagy helyesen működni?
4. Van esetleg más megoldás is a heroes3.pet és/vagy .sfs rootban való futtatására?

Remélem nem okoztam bosszúságot ezzel a bejegyzéssel, ha valaki bármit hozzá tud tenni ehhez, előre is köszönöm.

Minden jót!

Utóirat: a tesóm már mutatta a híróz 5-öt meg 6-ot is, de nekem csak a 3-as "A HÍRÓZ" és kész. Punktum. :)
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Heroes III pet/sfs gond

Hozzászólás Szerző: S-kami »

A puppy linux alapértelmezett jelszava: woofwoof
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

pu21
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Heroes III pet/sfs gond

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Üdvözlet S-kami!

A következő puppikon próbáltam a jelszót:
a hivatalos bionicpup64-8.0-uefi.iso,
Bullseyepup-32_alap-K-3.18.22_NoPAE-T3.iso,
Fossap64_A-HU-K5.6.7-Firefox-T2.iso,
Dpupbuster64BTHUT2.iso,
a hivatalos tahr-6.0.5_PAE.iso.
Minden esetben "incorrect" volt a woofwoof jelszó az adott rendszer számára. Először arra gyanakodtam, hogy biztos a puplet készítője felejtette benne a saját kódját, de ezek után szerintem nem erről van szó. Én is utánanéztem és mindenütt az általad megadott jelszót írják mint alapértelmezettet, akkor mi más lenne? Most már tényleg belezavarodtam.
Esetleg volna még ötleted, akármi?

Kellemes estét!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

pu21
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Heroes III pet/sfs gond

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Üdvözlet újra!

A félbeszakadt heroes3.pet / heroes3.sfs ügyében hadd írjam le a tapasztalataimat:

A pet csomag nálam nem működik, viszont több pupleten is működik végre az sfs változat, és csak 32 bites rendszereken. Próbáltam 32bit kompatibilitással rendelkező 64 bites puppin is (DpupBuster64, Fossapup64), de hiába.

Nem is kell semmilyen nyakatekert jelszó meg SUID semmi hasonló. Terminálban az előző rossz próbálkozásaimban is már leírta, hogy videó hiba van, ezt a régi angol fórumban is jelzik:
root# heroes3
XF86DGAGetVideo: failed to mmap /dev/mem (Invalid argument)
root#
Csak efölött elsiklottam eddig. Aztán eszembe jutott, hogy vtbr tagunk játszós Precise pupletét már próbálgattam egy 17 éves laptopon, és akkor először piros volt a képernyő, és kilépve az X-ből átállítottam azt hiszem framebuffer-re. Lényeg, hogy mindenkinek ki kell itt tapasztalnia, hogy melyik videóbeállítás a jó. És aztán ezt a puppit átváltottam vesa-ról framebufferre, és egyből indult a Heroes3.sfs!!! Ahol még próbálkoztam és szintén azonnal jó: Hubi32 9, Bullseye32 NoPAE-T3. Ebből gondolom, hogy bármelyik 32 bites puppin megy.

Bár ez a csomag nagy bánatomra nem tartalmazza a Shadow of Death és az Armageddon's Blade részeket, azért így is örülök neki, és a szándék is becsülendő!

További megjegyzés régi gépekhez: SOHA ne engedjétek, hogy a játékban menjenek a videók, mert nálam is azon az 1 magos 430 Mb RAM-os gépen úgy 3-4 másodperc után lefagytak a videók, és az egész ablakot/programot be kellett zárni panelről, tehát ha indul a videó, azonnal nyomjunk Esc-et vagy egeret.

Gondoltam leírom hátha valakin segít.
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Válasz küldése

Vissza: “Játékok”