iso konverzió

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

iso konverzió

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Sajnos nem találtam jobb helyet és módot ennek a témának úgyhogy nyitottam egyet ide. Amit fontos tudni az itt található:

viewtopic.php?p=8377#p8377

Annak okán, hogy ma fény derült egy viszonylag kiterjedtebb hibára amely valamennyi utóbbi kiadásunkat érinti illetve érintheti, az az, hogy a bennük lévő kernel paraméternek be van állítva a pmedia=cd . Mihelyst viszont rufus-szal kiírjuk, megakasztja a rendszertöltést 60 másodpercre. Én már korábban megírtam (az) erre (is jó) univerzális megoldásként, azt a megoldást ami a fentebb található fórumbejegyzésben szerepel. Sőt én sem a spanyol viaszt találtam fel, csupán a slacko64 6.3.2 struktúrát használtam fel és az ahhoz vadászott szkriptet futtatom.

A következő képfájlok lettek hibrid - tehát uefi és legacy képessé téve avagy gyorsjavítva:
Activity.png
Activity.png (24.51 KiB) Megtekintve 1422 alkalommal

Onnantól ha valaki iso master-rel átszerkeszti az iso-t vagy csinál vele egy újat, nem lesz hibrid képes a képfájlunk, ezért sajnos muszáj lesz minden esetben a nyitó linkben található uefiso.sh szkript alkalmazása annak leírása alapján! Mindezt természetesen ext4 fájlrendszeren javasolt elkövetni.

Továbbá megjegyzendő, érdemes lementeni erre a célra a slacko64 6.3.2 képfájlt, mert ez a kiindulási pont.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”