scriptek

Programozás, programnyelvek, kiegészítők, alkalmazások, programnyelvek, programfejlesztéssel kapcsolatos témák, közvetlenül a programozással összefüggő kérdések
Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Ismét üdv!

"Véget nem érő történet" lett a hálózati adatfolyamot játszó szkriptjeimből, de akkor legyen a felvevőről is:

Illusztráció:
Kép

És akkor a kód:

Kód: Egész kijelölése

#!/bin/bash 
#This script REmade by nocsak 2019.07.08--14.
 
 export OUTPUT_CHARSET=UTF-8
 
 export MAIN_DIALOG="
 <window title=\"$(gettext 'Online Stream Felvevő - ffmpeg')\" icon-name=\"folder-remote\" resizable=\"true\">
    <vbox>
    <frame Stream URL>
     <text>
      <label>Add meg a felvenni kívánt hálózati hely elérését!</label>
     </text>
     <text>
      <label>Például:</label>
     </text>
     <entry>
      <default>rtmp://video.fixhd.tv:1935/fix/hd.stream</default>
      <variable>PATHPROG01</variable>
     </entry>
     </frame>
     <frame Fájlnév (fájlnév.kiterjesztés=mp3 vagy mkv)>
      <text>
      <label>Fájlnév:</label>
     </text>
     <entry>
      <default>teszt.mkv</default>
      <variable>HTP</variable>
     </entry>
     </frame>
     <hbox homogeneous=\"true\">
      <button></button>
      <togglebutton><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'Kilépés')</label><input>exit 1</input><action>exit:abort</action><default>true</default><variable>pagg</variable></togglebutton>
     </hbox>
    </vbox>
    </window>
   "
 RETSTRING="`gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`"
 eval "$RETSTRING"

if [[ "$pagg" = true ]]; then

echo "nothing"

else

exit 1

fi

if [ ! "$PATHPROG01" ] || [ "$PATHPROG01" = "0" ] || [ ! "$HTP" ] || [ "$HTP" = "0" ]; then 


xmessage -title "Valami nem kerek" -buttons Ok:0,Cancel:1 -default Ok -nearmouse "Nem adtál meg értéket!" -timeout 5 
else 


export roadrunner="ffmpeg -y -i $PATHPROG01 $HTP"

exec $roadrunner &
export loadrunner=$!


sleep 4

if ps -p $loadrunner > /dev/null
then
 



ICONSETSGUI8=""







ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8

<vbox>
<hbox>
<button>
<label>STOP: ${roadrunner}</label>
<action>exec kill -15 $loadrunner</action>
</button>
</hbox>
</vbox>

"


export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$(gettext 'Online Stream Felvevő - Leállítás')\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox>
 <frame Funkciók:>
  <text wrap=\"true\" width-chars=\"40\"><label>$(gettext 'Adatfolyam felvétel megállítása')</label></text>
  </frame>
  
     <frame  Futó felvétel:>
 
     
  ${ICONSETSGUI8}
  
    <text>
      <label>-1-</label>
     </text>
    </frame>

  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center


else




echo "nem fut"

xmessage -title "Valami nem kerek" -buttons Ok:0,Cancel:1 -default Ok -nearmouse "Nem indult el a felvétel!" -timeout 5 


fi
fi

 
;)



Szerkesztve!

Ja igen! Hogy érthető legyen mindenki számára, nem holmi szabadidős unatkozás végterméke ez, hanem a köztudott vlc lejátszós mizériák miatt szükségessé vált alternatíva. Miért? Speciális vezérlők engedélyezésekor a vlc-ben lehetőség van az adott lejátszást rögzíteni, felvenni. De mivel alsáról az mhwaveedit vagy audacity képes rögzíteni, így kizárásos alapon az online streamekre korlátozódik a szükség. De! Mivel nem minden puplet alkalmas a vlc normális működtetésére, viszont ffmpeg mindegyikben akad, ezért jött az alternatív ötlet arra a pici piros bogyóra a vlc-ben, hogy ugyan lehessen felvenni műsorokat - nélküle is.



https://youtu.be/VZgI-Fcw_rM

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

stream_4_all_player
Már korábban a yt-n meg jelent 1-1 videónk a stream player-ről , én ezt most tovább irtam kicsit ... A változás annyi hogy mostmár playlist-et (xspf, m3u8, m3u, pls) is dobhatunk be linknek , majd a szkript megfejti nekünk a tartalmát . A szkriptben ki választhatjuk a nekünk legmegfelelőbb lejátszó programot ami vagy amik a rendszerben találhatóak. A szkriptet xenial alatt irtam, de abban a rendszerben a wget nem müködik helyesen... Bionic alatt viszont müködik. Jobb gombos mód hozzá lett adva, akár rá is dobhatunk fájlokat , linkeket ...

MJ. a csatolmányhoz: Távolitsuk el a .tgz kiterjesztést , majd futtassuk mint 1 programot.

A csomagot lecseréltem, mert mostmár ugy is tudjuk használni,hogyha a böngészőben letöltésként megnyitjuk a fent emlitett fájlokat, akkor a szkript arra is tud ugyanugy reagálni, mint alap esetben...(ezzel a módszerrel, kikerülhető a hibás wget, mert pl xenial puppyban olyan wget van, ami nem képes kezelni a letöltéseket úgy ahogy kellene...)
Csatolmányok
stream_4_all_player_by_KuLuSz.tgz
Távolitsuk el a .tgz kiterjesztést , majd futtassuk mint 1 programot.
(3.31 KiB) Letöltve 169 alkalommal.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára KuLuSz 2019.09.16. 14:51-kor.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

És KuLuSz -tól eredeztethető az én továbbgondolt ötletem is a felvevő kapcsán ami most már így (is) fest:
ffmpeg.jpg
ffmpeg.jpg (19.99 KiB) Megtekintve 4405 alkalommal

Kód: Egész kijelölése

#!/bin/bash 
#This script REmade by nocsak 2019.07.08-2019.09.14.
 
 export OUTPUT_CHARSET=UTF-8
 
 export MAIN_DIALOG="
 <window title=\"$(gettext 'Online Stream Felvevő - ffmpeg')\" icon-name=\"folder-remote\" resizable=\"true\">
    <vbox>
    <frame Stream URL>
     <text>
      <label>Add meg a felvenni kívánt hálózati hely elérését!</label>
     </text>
     <text>
      <label>Például:</label>
     </text>
     <entry>
      <default>http://stream.radio88.hu:8000</default>
      <variable>PATHPROG01</variable>
     </entry>
     </frame>
     <frame Fájlnév (fájlnév.kiterjesztés=mp3 vagy mkv)>
      <text>
      <label>Fájlnév:</label>
     </text>
     <entry>
      <default>/root/teszt.mp3</default>
      <variable>HTP</variable>
     </entry>
     </frame>
     <hbox homogeneous=\"true\">
      <button></button>
      <togglebutton><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'Kilépés')</label><input>exit 1</input><action>exit:abort</action><default>true</default><variable>pagg</variable></togglebutton>
     </hbox>
    </vbox>
    </window>
   "
 RETSTRING="`gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`"
 eval "$RETSTRING"

if [[ "$pagg" = true ]]; then

echo "nothing"

else

exit 1

fi

if [ ! "$PATHPROG01" ] || [ "$PATHPROG01" = "0" ] || [ ! "$HTP" ] || [ "$HTP" = "0" ]; then 


xmessage -title "Valami nem kerek" -buttons Ok:0,Cancel:1 -default Ok -nearmouse "Nem adtál meg értéket!" -timeout 5 
else 


export roadrunner="ffmpeg -y -i $PATHPROG01 $HTP"

exec $roadrunner &
export loadrunner=$!
export $HTP



player (){
if [ ! "$1" ];then
 xmessage -title "Valami nem kerek" -nearmouse "Nem adtál meg értéket!" -timeout 5
else
 echo $H
 if [ ! "$2" -o "$2" == "0" -o ! "$3" -o "$3" == "0" ];then
  mplayer "$1" &
 else
  mplayer -vf scale=$2:$3 "$1" &
 fi 
fi
}
export -f player

close (){
kill -15 $(ps | grep $1 | grep -v grep)
}
export -f close









sleep 6

if ps -p $loadrunner > /dev/null
then
 



ICONSETSGUI8=""







ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8

<vbox>
<hbox>
<button>
<label>STOP: ffmpeg folyam</label>
<action>exec kill -15 $loadrunner</action>
</button>
<button>
<label>Play: ffmpeg kimenet</label>
<action>player $HTP</action>
</button>
<button>
<label>STOP: Mindkettő</label>
<action>close $HTP</action>
</button>
</hbox>
</vbox>

"


export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$(gettext 'Online Stream Felvevő - Leállítás')\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox>
 <frame Funkciók:>
  <text wrap=\"true\" width-chars=\"40\"><label>$(gettext 'Adatfolyam felvétel megállítása')</label></text>
  </frame>
  
     <frame  Futó felvétel:>
 
     
  ${ICONSETSGUI8}
  
    <text>
      <label>-1-</label>
     </text>
    </frame>

  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center


else




echo "nem fut"

xmessage -title "Valami nem kerek" -buttons Ok:0,Cancel:1 -default Ok -nearmouse "Nem indult el a felvétel!" -timeout 5 


fi
fi

 


vagy pedig:
ffmpeg22.jpg
ffmpeg22.jpg (33.62 KiB) Megtekintve 4398 alkalommal

Kód: Egész kijelölése

#!/bin/bash 
#This script REmade by nocsak 2019.07.08-2019.09.14.
 
 export OUTPUT_CHARSET=UTF-8
 
 export MAIN_DIALOG="
 <window title=\"$(gettext 'Online Stream Felvevő - ffmpeg')\" icon-name=\"folder-remote\" resizable=\"true\">
    <vbox>
    <frame Stream URL>
     <text>
      <label>Add meg a felvenni kívánt hálózati hely elérését!</label>
     </text>
     <text>
      <label>Például:</label>
     </text>
     <entry>
      <default>http://stream.radio88.hu:8000</default>
      <variable>PATHPROG01</variable>
     </entry>
     </frame>
     <frame Fájlnév (fájlnév.kiterjesztés=mp3 vagy mkv)>
      <text>
      <label>Fájlnév:</label>
     </text>
     <entry>
      <default>/root/teszt.mp3</default>
      <variable>HTP</variable>
     </entry>
     </frame>
     <hbox homogeneous=\"true\">
      <button></button>
      <togglebutton><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'Kilépés')</label><input>exit 1</input><action>exit:abort</action><default>true</default><variable>pagg</variable></togglebutton>
     </hbox>
    </vbox>
    </window>
   "
 RETSTRING="`gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`"
 eval "$RETSTRING"

if [[ "$pagg" = true ]]; then

echo "nothing"

else

exit 1

fi

if [ ! "$PATHPROG01" ] || [ "$PATHPROG01" = "0" ] || [ ! "$HTP" ] || [ "$HTP" = "0" ]; then 


xmessage -title "Valami nem kerek" -buttons Ok:0,Cancel:1 -default Ok -nearmouse "Nem adtál meg értéket!" -timeout 5 
else 


export roadrunner="ffmpeg -y -i $PATHPROG01 $HTP"

exec $roadrunner &
export loadrunner=$!
export $HTP

export traktor="gnome-mplayer $HTP"












sleep 6

if ps -p $loadrunner > /dev/null
then



ICONSETSGUI8=""







ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8

<vbox>
<hbox>
<button>
<label>STOP: ffmpeg folyam</label>
<action>exec kill -15 $loadrunner</action>
</button>
<button>
<label>PLAY: ffmpeg kimenet</label>
<action>exec $traktor &</action>
</button>
</hbox>
</vbox>

"


export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$(gettext 'Online Stream Felvevő - Leállítás')\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox>
 <frame Funkciók:>
  <text wrap=\"true\" width-chars=\"40\"><label>$(gettext 'Adatfolyam felvétel megállítása')</label></text>
  </frame>
  
     <frame  Futó felvétel:>
 
     
  ${ICONSETSGUI8}
  
    <text>
      <label>-1-</label>
     </text>
    </frame>

  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center


else




echo "nem fut"

xmessage -title "Valami nem kerek" -buttons Ok:0,Cancel:1 -default Ok -nearmouse "Nem indult el a felvétel!" -timeout 5 


fi
fi

 

mindenkinek szíve joga azt csinálni vele amit akar, én idáig jutottam vele per moment.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A stream_4_all_player csomagot lecseréltem, mert mostmár ugy is tudjuk használni,hogyha a böngészőben letöltésként megnyitjuk a fent emlitett fájlokat, akkor a szkript arra is tud ugyanugy reagálni, mint alap esetben...(ezzel a módszerrel, kikerülhető a hibás wget, mert pl xenial puppyban olyan wget van, ami nem képes kezelni a letöltéseket úgy ahogy kellene...)
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Sok kategóriát ölel fel eredendően mégis szkript amit most megosztok!

1. Miért a slacko64 az uefi puppy boot motorja?
2. Hogyan lesz a régi és bootolhatatlan iso-kból bootolható mind uefi, mind legacy módban?
3. A varázsszer és a szarvas hiba.

---

1.: Azért, mert egyedül ennél működik (eddig ezt teszteltem és mivel működik többet nem) mindkét boot mód.
Ehhez el kell látogatnunk a Puppy Linux Home oldalára (puppylinux.com) és a táblázatból az official slacko64 iso-t letölteni.

Őrizni mint a szent grált, mert valamennyi nem működő vagy csak legacy iso-t tehetünk uefi és legacy kompatibilissé egy füst alatt...

*3.: A szarvas hiba pedig az ISO Master program, ami minden Puppyban az alap iso fájl szerkesztő - nyugdíjazzuk....

3.: A varázsszer eredetileg itt lelhető, de én átszerkesztettem mert ne kapkodjon!:

Kód: Egész kijelölése

#!/bin/bash
#LxPup64 hybrid iso maker

echo "Must be run from Slacko64"

mkisofs -iso-level 4 -D -R -o nospup3.iso -b isolinux.bin -no-emul-boot -boot-load-size 4 -boot-info-table -eltorito-alt-boot -eltorito-platform efi -b efi.img -no-emul-boot lxpup64-iso && sleep 3 && isohybrid -u nospup3.iso && sleep 3 && mv nospup3.iso nospup3-hybrid.iso

exit 0 
2.: A módszer:

Megnyitjuk a puppylinux.com -ról linkelt és letöltött official slacko64 iso fájlunkat.

Tetszőleges könyvtárba létrehozunk egy másik könyvtárat ezúttal lxpup64-iso névvel!
Ebbe belemásoljuk a megnyitott iso tartalmát.
Töröljük a másolatok közül az initrd.gz, vmlinuz, zdrv és fő puppy sfs fájlokat, hogy csak az alap struktúra maradjon.
Nyissuk meg a hibás iso-t amiből óhajtjuk készíteni a leendő uefi+legacy bootolhatót.
Másoljuk át belőle az előbbi törlés mintáján annak tartalmát, initrd.gz, vmlinuz, zdrv és fő puppy sfs fájlokat úgy, hogy a többi fájlt figyelmen kívül hagyjuk, jártasabbaknak: csak a puppy fájljait másoljuk kizárólag!
És akkor most jön a trükk...:
Megnyitjuk az lxpup64-iso könyvtárunkban a grub.cfg és isolinux.cfg fájlokat!
Ugyanebben a mappában van egy slacko.png ami majd a leendő uefis grub menünk illetve legacy-s vesamenünk háttere egyben.. Ezt nem piszkáltam, mert ha indexelt meg xyz típusú nem szabványos kép, akkor ha hasra ütve bevágok egy 800x600-as png-t nem biztos hogy jó lesz!
Szóval megnyitottuk a grub.cfg és isolinux.cfg fájlokat Geany-vel!
Először a grub.cfg-ben:
Geany-vel keresés és csere:
Mit keres: slacko64
Mire cserél: NOS-pup3
Mindet cseréli>>Dokumentumban.
Ugyanezt eljátszuk az isolinux.cfg-ben mindkettőt mentjük!
Így kaptunk egy lxpup64-iso könyvtárat amiből már csak iso-t kell gyártanunk és megkapjuk a javított iso-t az elrontottból, ami uefi és legacy módban is bootolható, jelen esetben ez a NOS-pup3.

Ha megnézzük a "Varázsszert" abban egybe raktam a peebee által kreáltat. Miért? Mert tartson szünetet az egyes lépések között (sleep 3) és azért van && jellel elválasztva 1 sorban, hogy egymás után hajtódjanak végre úgy, hogy csak akkor hajtódjon végre a 2. 3. rész ha az első sikerrel befejezte magát.

Szóval nyitunk egy terminált az lxpup64-iso könyvtár mellett és nem benne. Tehát ha benne vagyunk akkor egy szinttel feljebb. Na oda mentjük a szkriptet amit kódnézetbe itt látunk. Mondjuk uefiso.sh néven. Tegyük futtathatóvá és futtassuk Terminálból így:

Kód: Egész kijelölése

./uefiso.sh
Látjuk, hogy pörögnek soronként a százalékok, majd ahogy a többi parancs lefut végül # (kettőskereszttel) visszatér a terminál.
Mit kapunk?

A shell szkriptben a parancs az lxpup64-iso könyvtárból csinál egy nospup3.iso fájlt. Utána átmegy a isohybrid -u nospup3.iso parancson, végül átneveződik
nospup3-hybrid.iso -ra, s így kész a produktum.

Mindezt ugyanezen letöltött Slacko64 alatt, (én mentésfájllal) készítettem. Teszteltem, működött mind UEFI mind Legacy módban.

Bárki aki nekilát, mindenek előtt teszteljen de legfőbb, hogy gondolatban értelmezze mindezt amit most leírtam mielőtt nekilát!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

nocsak írta: 2019.09.17. 14:37
Ugyanebben a mappában van egy slacko.png ami majd a leendő uefis grub menünk illetve legacy-s vesamenünk háttere egyben.. Ezt nem piszkáltam, mert ha indexelt meg xyz típusú nem szabványos kép, akkor ha hasra ütve bevágok egy 800x600-as png-t nem biztos hogy jó lesz!
Kép
Sima, szabványos png kép, bármit betehetsz helyette, csak a kép mérete (800x600 pixel) legyen ugyanakkora, és .png legyen a kép formátum, kiterjesztés.

DE!
Azért azon elgondolkodnék hogy a régi Grub (Grub Legacy) menu.lst -ben általános Grub_GUI.gz képet (ez egy speciális fájl, több elemet tartalmaz a jpg képen felül) az általad variált script hogyan hozná össze a régi Legacy Grub-ot és a menu.lst -t használó puppyknál.
Kép
A modernebb Grub 2-ben meg ugye nincs "/boot/grub/menu.lst". Ez a fájl váltja fel: "/boot/grub/grub.cfg".
Ebben meg a háttérképnek szabványos, 8 bites, 256 színű png, jpg, vagy tga képeket lehet használni háttérképként, a Grub2-t használó Linuxok grub splash képei alapesetben a rendszerben az /usr/share/images/grub mappában találhatóak.
Mivel itt egy kombinált iso-ról van szó, így itt a példának felhozott alap Slacko64 bites iso-ban -ami ugye már Grub2-öt használ- a grub.cfg-ben illetve mellette simán csak egyetlen egy háttérkép található, és ezt a szabványos png képet fogja majd betölteni az iso a bootolásakor.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm szépen "nocsak"! :D

Ez egy igen fontos megoldás, hogy tudjunk olyan CD képet készíteni ami "mindenről indul". Megfontolandó, hogy esetenként a továbbiakban ilyen CD képeket is kell készítenünk.

Az ISOMaster-rel kapcsolatban teljesen igazad van, hogy vagy ilyen, vagy olyan CD képet készít.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Bash shell szkriptelés - GSM v2.1 - Ablakosítás !
A módszer müködik a gsm v2-nél is !
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Van egy AMD-s notim amiről mindeddig azt hittem iGP hibája miatt produkál cyan kék színt a fehér helyett. Aztán újra meggoogleztem a témát, s lőn kontrasztosság!

Utánaolvastam, hogy ezeket a szériákat "állítólag" persze eleve túlhajtott lcd-kkel adják... mi értelme azon kívül, hogy hamarabb tönkre menjenek nem tudom, nem festem tovább az ördögöt a falra, lássuk a megoldást és a miérteket:

Ott tűnt fel a dolog először, mikor a ticoo1 féle pupleteket használtam abban a gammát és a "vöröseltolódást" :D RedShift alkalmazás szerepében tudtuk állítgatni. Hogyha piros felé tolom a potit, akkor eltűnik javarészt a gond, de nem teljesen, mert nem a gammát kell állítani sem a színeket. (Az én esetemben!)

Hanem az LCD vagy RGB kontrasztot! Tehát a színek túl erősen jelentek meg és így a túlhajtott LCD elektronika vagy maga az LCD technológia túllőtt tartományban a fehér alapon cyan kék színt produkált.

Megoldás:

Ebben a videóban AMD Vision akármivel állítgatják ezeket, de! Nálam akkor indult meg ugyanitt a buli amikor épphogy lejjebb húztam a kontraszt potit a jelenség egyből 100%-osan eltűnt, megjavult.

No mondom google újra elő, keressünk rá Linux-éknál mi a helyzet... S ott találtam egy ajánlást ubuntu fórumon, létezik egy xcalib nevezetű alkalmazás, innen leszedve a binárist szólóban már bevethető is, és terminálból vezérelhető, ügyesebbek írhatnak hozzá gtkdialog gui-t is :D .

Na de!

Ha én a /root/Startup mappába belerakok egy contrast nevű shell szkriptet a következő tartalommal

Kód: Egész kijelölése

#!/bin/bash


sleep 9

/mnt/home/data/SLAcko/xcalib64 -c && sleep 2 && /mnt/home/data/SLAcko/xcalib64 -d :0 -s 0 -co 90 -a
és futtathatóan elmentem, akkor minden boot után vagy x start után beállításra kerül automatikusan az adott érték. Nekem a 90%-os kontraszt vastagon elég, lejebb nem volt szükség vinni.

az xcalib alkalmazás help-jét neten vagy az alkalmazás üresen futtatásakor megtudhatjuk terminálból.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm, már megint tanultam valamit. :mrgreen:

Válasz küldése

Vissza: “Programozás, alkalmazásfejlesztés”