Precise 5.7.1 Retro K.3.2.48 "CsipeszPuppy" 18, HunEng

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
csipesz

Re: Precise 5.7.1 Retro K.3.2.48 "CsipeszPuppy" 18, HunEng

Hozzászólás Szerző: csipesz » 2019.02.22. 07:28

Sziasztok - megint elővettem régi kedvencem egy kis átgondolásra: a kernel maradt az, ami, hiszen a cserélgetéséhez sem elég bátor, sem elég szakértő nem vagyok, úgyhogy ez a cucc értelemszerűen csak a dual core, p4 ht, p4, p3 illetve p2 gépek tulajainak érdeklődésére tarthat számot, nem túl új wifi hardverekkel.
Változások: látványvilág a 2018-ban kialakítotthoz igazítva - de ez csupán a külcsín. Wine-t, Vlc-t frissítettem, mpv médialejátszót raktam be még; hőmérsékletek figyelésére psensor lett telepítve; internetes tévéző- rádiózó-appokban csatornák frissültek; openbox/lxpanel menük minden korábbi tökéletlensége korrigálva; a cucc magyar nyelven indul, nem kell semmit átállítgatnotok, honfitársak :) ; a netböngésző viszont szándékosan nem friss - seamonkey 2.20, a pentium 3- és 2-kompatibilitás végett; az mpv, a magasabb verziójú wine és vlc kedvéért sajnos számos apróbb-nagyobb extrától(fluxbox, gimp, traverso, subtitle editor, audacity, audacious, a játékok többsége, virtualbox guest additions iso-ból kivonva a solaris-os, os2-es ill. win 64bites komponensek helycsökkentés végett) meg kellett válnom - hogy a CD-méretet tartani tudjam...
Így néz ki a 2019-es retró-cumó és innen lehet letölteni:
Precise571RetroCsipeszPuppy2019HunEng.jpg
Precise571RetroCsipeszPuppy2019HunEng.jpg (47.18 KiB) Megtekintve 320 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2019.02.24. 16:03-kor.

willy36

Hozzászólás Szerző: willy36 » 2019.02.22. 13:04

Kedves Csipesz !
Nagy érdeklődéssel várom mindig a munkád, szeretek szemezgetni belőle és végignézni, de sajnos, most ettől el kell esnem, egyenlőre nem tudom, hogy nálam jelentkezik a hiba csak. Rufus és Unetbootin -al is kiírtam penre, és ezek a hibaüzenetek fogadtak...

No default or UI configuration directive found. boot: és ennyi, pislog a kurzor
a syslinux 4.07 azért indul, de a szöveg ennyi alatta

jön az unetbootin teszt
ott is ugyanaz a gond
ja, plusszba kiírta még unkown in configuration file: <!DOCTYPE

Kipróbáltam a Browser linuxodat, hogy nem-e nálam van a hiba, az rendesen boot-ol.
Ja, gépcserém volt, így már a Te régebbi kerneleid, akár 3.x is működnek a gépemmel, ez a wifi gond letudva :)

csipesz

Hozzászólás Szerző: csipesz » 2019.02.22. 15:42

kedves willy36 - próbáld universal usb installerrel - szó nélkül felment. Viszont egy tanács: szerezd be és használd ezt a verziót: Universal-USB-Installer-1.9.6.3.exe - ez egy nagyon jó verzió.

willy36

Hozzászólás Szerző: willy36 » 2019.02.22. 23:43

Kedves Csipesz !
Köszönöm a gyors válaszod, kipróbálom és megírom, mi lett :)
Ez a megoldás, rendben működik vele :)
Sok sikert a további munkáidhoz

Közben kipróbáltam és egy plusz nagy örömet szereztél nekem, ami eddig egyetlen puppy-val nem sikerült, rá tudott kapcsolódni szó nélkül a bluetooth hangfalamra. Eddig csak max látta, de kapcsolat nem jött össze. Nagyon köszönöm ezt is, úgyhogy a kedvencek közé került nálam :)
111.png
111.png (230.04 KiB) Megtekintve 380 alkalommal

csipesz

Hozzászólás Szerző: csipesz » 2019.02.23. 11:14

Na, örülök, hogy még ezt is tudja - nálam még nem volt kéznél bluetooth hangfal, hogy e képességeit tesztelni tudjam...
Számomra mostanában az volt precise 5.7.1-gyel a nagy durranás, hogy sikerült beszereznem egy egészséges Pentium 2-es alaplapot, ahhoz hentergett még itthon a sutban egy creative awe64 hangkártyám(ISA hangkártya, nem csak vonali, hanem ráépített végerősítő ic-s hangkimenettel), és bár a hangkártyát elsőre nem ismerte fel, de egy mentésfájl elkészülte, majd újaindulás után a bootmanager használatával(további modulok hozzáadása funkció>snd_sb16*** nevű modulok hozzáadásával) már azt is sikerült működésre bírnom. Így a pentium 2-es, ha nem is egy szélsebes valami, de már be lehet fogni pl. műhelyi net-rádiózásra a precise retro puppy használatával - s ha van ilyen - kb. fél-egy watt kimenő teljesítményű végfokos ISA hangártyánk, akkor már csak egy megfelelő 3.6-os sztereo mini jack végű kábellel kell picit barkácsolnunk és már mehet is ki a hang akármilyen "nem-volt-szívünk-kidobni"-féle, eddig fiókban senyvedő passzív hangdobozra...

willy36

Hozzászólás Szerző: willy36 » 2019.02.23. 13:38

Milyen repo-ból érdemes hozzáadni programokat, mert nagyon nem találok semmit hozzá adott Puppy Package Manager-ben? szeretnék más böngészőt, SmPlayert stb feltenni rá

csipesz

Hozzászólás Szerző: csipesz » 2019.02.23. 14:12

Igaz, hazabeszélek, de minden saját berhelésű puppymban alap, hogy a böngészőkbe teszek egy CsipeszSoftwColl nevű könyvjelzőt; legelőször ott is körülnézhetsz, vagy a smokey01 könyvjelző által hívható repókban, de ott néha sokat kell szöszmötölni, keresgélni, hiszen nincsenek úgy kategorizálva a cuccok, mint pl. nálam...
SZERKESZTVE: ó, anyám, hát elfelejtettem szólni, hogya PPM csomag-adatbázisait szintén a cd-méreten belül maradás miatt töröltem!!! - frissíteni kell a PPM-en belül, netről az egészet! - utána már onnan is megkaphattok egy csomó mindent.
A frissítés 2 lépésben zajlik:
1.bemenni a csomagkezelő beállításokba, nyomni a frissítés gombot, minden kérdésre entert nyomni - mikor kész, kilépni az egész ppm-ből!
2.Ppm indít, bemenni a csomagkezelő beállításokba, és ott jobb oldalt bepipálni az ubuntu-precise universe, multiverse és main, valamint a puppy-noarch-official opciókat! - majd kilépni az egész PPM-ből.
Következő indításra a PPM már adja mindenét, amije csak van :) .

willy36

Hozzászólás Szerző: willy36 » 2019.02.23. 16:05

Köszönöm, a PPM frissítés megvolt, de azt hiszem inkább a Te csomagjaidból szemezgetek, azok mindig tetszettek :) De, hátha valakinek jó lesz a PPM infó is, nem baj, hogy idekerült :)

ticoo1

Hozzászólás Szerző: ticoo1 » 2019.02.24. 16:55

Kedves „csipesz“!

Először is köszönöm szépen, hogy mindig kapunk Tőled egy „meglepetéscsomagot“. Kipróbáltam és nekem rendben működik.

Kedvenc AMD-APU-s, UEFI-s gépemen kergettem, s hogy mindenhez rendben hozzáférjek természetesen egy Pae kernelt kellett alkalmaznom. „Hugisítás“ után többféle kernel verzióval próbáltam ki, ugyanolyan jól működött a K-4-es és a K-3-as sorozattal is. De közelebb szerettem volna maradni az eredeti K-3.2.48-hoz (megjegyzem nem ez az eredeti kernele, hanem a K-3.2.29, azzal készült), így a K-3.14.20-szal nyúztam tovább. A helyes videó megjelenítés miatt Radeon csomagot kellett telepítenem, ami rendben integrálódott, nem „zavarodott össze“ a rendszer. Ergo, egy pici alakítással a legújabb gépeken is jól működik.

Kevés kis kiegészítéssel, remekül fut rajta (beleértve az „Élő“ csatornákat is) :

- a Firefox 65.0.1
- a PaleMoon 28.4.0 és
- az utolsó 32 bites Google-Chrome 48 is.

A Firefoxhoz és a PaleMoonhoz célszerű „nocsak“ által kidolgozottakat használni!

Feltelepítettem a SMPlayer 19.1.0-át, ami azonnal hiba nélkül működik, beleértve a PaleMoon-s alkalmazhatóságot is.

Mivel bepakoltam a megfelelő Radeon meghajtót, ezért a wine „teszi a dolgát“, még játszani is jól lehet vele.

A rendszer akkor sem jön „zavarba“, nem akadozik, nem fagy le, ha egyszerre több böngészőt használunk és ezen estben a „RAM fogyasztás is kedvező, cirka 1 GB. Tehát érdemes mindenkinek továbbalakítania...
Screenshot(2).jpg
Screenshot(2).jpg (108.82 KiB) Megtekintve 318 alkalommal
Screenshot(1).jpg
Screenshot(1).jpg (152.77 KiB) Megtekintve 318 alkalommal
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (141.66 KiB) Megtekintve 318 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”