Rejtett indítás

Szoftverek, alkalmazások - játékok, böngészők, driverek, videó lejátszók, ablakkezelők, témák
kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Rejtett indítás

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Sziasztok!
A következőt szeretném megvalósítani, de nem tudom van-e rá program vagy hogyan lenne lehetséges!
Lenne egy multiboot-os gépem, amin lenne egy win10 és egy puppy (vagy bármilyen más linux).
Azt szeretném, ha úgy indulna a rendszer, hogy a választó képernyő helyett egy kép jelenne meg pl. 7 másodpercig (pl. a win10 boot képernyője) majd ezután, ha nincs választás elindulna a win10 rendszer. Választani egy 3 gombos billentyűkombinációval lehetne, melyet én állíthatok be.
Szóval aki a gépet bekapcsolja, annak a win10 jön be és azt is hiszi, hogy ez az egy rendszer van a gépen, de én tudok linuxot indítani. Saját gépről lenne szó, aminek a win10-ében kémprogram ügyködne, azaz a 2 rendszer semmilyen kapcsolatban sem lenne egymással. (USB-ről indítás nem jó, mert az USB-t blokkolhatja a kémprogram.)

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Rejtett indítás

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Grub2 -be lehet hozzáadni --hotkey=W kapcsolót az egyes menü elemekhez, de hogy 3 billentyűt egyszerre megadni lehet-e azt nemtom... nomeg ha van menü elem akkor az megjelenik a képernyőn, de megpróbálhatod a --visible=false kapcsolót , ezzel eltünik a felirat is ... Képet bármilyet rakhatsz bele elvileg ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Rejtett indítás

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Köszönöm ezeket a tippeket! Vagyis működhet a dolog!
Bár most úgy néz ki, hogy (egyelőre?) nem lesz mégsem szükség rá, de azért a nyáron megpróbálok összehozni egy megoldást és elteszem, had legyen csak meg szükség esetére.
(Kulusz, 2 gomb is elég lehet, csak a három biztosabb lenne, hogy véletlenül ne lehessen eltalálni.)

Válasz küldése

Vissza: “Szoftverek, alkalmazások”