Openshot problem

Audió és videó vágó, szerkesztő, lejátszó programok, kodekek
x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Openshot problem

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

Kedves szakik, tudna e valaki gyógyírt arra, hogy a HuBi-Pup64_9 -- 4.6.3(x86_64) kernel-ű opprenszer miért nem akarja sehogy működtetni az Openshot videoszerkesztő verzióit!? Próbáltam már külön .pet,.deb csomagokból, valamint a PPM tárolóból csomagkezelővel. Az 1.4.3, a v2.4.1, a 2.4.3 és a csomagkezelős "openshot_2.4.1" is, de nem müxi, amit előtte természetesen frissítettem (bár lehet, h nem kellet vóóóna?) Python variációk és hozzá tartozó -qt..lib csomagok arzenálját letölti ~250 Mb mennyiséggel, de semmi! :( Volt egy olyan eset is mikor újra kellett telepítenem az oprendszert, mert az asztal elszürkült, eltűnt minden ikon, képek nem működtek, s az ikonok helyett piros figyelmeztető háromszögek jelentek meg mindenhol. :-S Lehet, hogy valami egészen triviálist kellet volna visszaállítanom, de feladtam... :(

x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Re: Openshot problem

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

Még annyi, hogy minden egyes új telepítési próbánál előtte a csomagkezelőben és a fájlkeresővel található fájlokat is eltávolítok!

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Openshot problem

Hozzászólás Szerző: janugsa »

http://www.mediafire.com/folder/yct9r87kog5ll/openshot
Itt található egy Openshot_bion64-1.4.3.sfs.
Az elindul, hogy jól működik-e azt nem tudom. Kipróbálva egy HuBi-Pup64_9.0 k 4.6.3

x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Re: Openshot problem

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

Húúúú Janugsa, nagyon köszönöm, mindjárt próbálom is...!

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Openshot problem

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Ne örülj. Nálam alaphelyzetben is leterheli a cpu-t.
Viszont ha nem menüből indítom, hanem terminalból ---akkor jó.
Csináltam egy X-restart-ot és most meg minden jónak tűnik.

Itt nézz körül, itt találtam:
https://oldforum.puppylinux.com/viewtop ... d#p1054096

x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Re: Openshot problem

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

No hát Janugsa nagyon érdekes dolgok történtek! Mindenesetre a progi most teljesen jó lett nálam is! :) Amiket viszont írtál "sajna " ill. furcsa mód minden bejött! Szóval két helyen egyszer a frugal, meg a teljes vasra telepített rendszerben is installáltam. A frugal verzióban azonnal működött és közvetlen telepítés után a 2 magos CPU-t nálam 95/12 %-ban (csatornánként) terhelte a "Htop" monitorozó szerint, majd mikor az X- et újraindítottam ezek lementek 16/14 %- ra !? :) No a teljes telepítésnél már az .sfs installálása után gondok lettek, kiírta a lefutás végén egy "szép piros figyelmeztető ablak, hogy nem sikerült minden fájlt beüzemelni, de azért próbáljam.. (?) Próbáltam, s fura mód, maga a progi működött,,,DE, mikor kiléptem észrevettem, hogy bizonyos ikonok már piros x-ben üresen vannak! :( Itt kezdtem újra ideges lenni, s nem ok nélkül, mert mikor az X-et újraindítottam, a beszürkült képernyőről újra eltűnt az összes ikon, azaz helyette a már leírt figyelmeztető piros háromszögek, s persze semmilyen kép nem működött, szóval ua., mint amit az elején már leírtam :( És itt valami Isteni sugallat folytán visszamentem az .sfs fájlhoz (mert funkcionálisan a rendszer azért működött) és újra elindítottam az installálást...és ujra, de rendben lefutott, majd az X-et újraindítottam, hátha változás lesz és láss csodát, gyakorlatilag minden vissza állt..!? :) Az Openshot, meg teljesen jó most ott is!
Ha valki értené ezt a folyamatot és tudná mit lehetne ez ellen tenni, az előtt leborulok és áldanám..! :)

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Openshot problem

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Egy sfs fájl előnye hogy nem ír felül semmit a puppyban telepítése (felcsatolás) során. Ez logikus is, hiszen le is lehet majd csatolni.
De ez a „jó“ tulajdonság néha hibát is okozhat.
Ezt eddig is tudtam, de most olvastam, hogy nem érdemes pythont tartalmazó programot sfs fájlban alkalmazni, mert problémát okozhat.
Hogy ez igaz vagy sem, nem tudom.
Ezért az sfs fájlt átalakítottam pet fájlra és azt telepítettem.
A pet fájl felülír mindent (ez a tulajdonság is okozhat gondot néha).
Ezek alapján lehet hogy most egy másik program nem fog működni, mert egy fájt a pet felülírt? Illetve nem szó szerint ír felül a frugal puppy-ban, hanem csak az ő fájljainak magasabb a „rangja“, az érvényesül.
A full telepített puppy-nál nem tudom, azt nem ismerem.

Most pet fájl telepítés után úgy tűnik jól működik az openshot.
Én frugal puppy-n próbáltam.

Jobb egérgomb használatával kicsomagoltam az sfs fájlt.
A keletkező mappát átneveztem Openshot_bion64-1.4.3
Jobb egérgombbal ebből a mappából pet fájlt készítettem.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Openshot problem

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

SFS:
1. Az sfs "Load on fly" csatolási müvelettel , a rendszer fájlok nem íródnak felül, csak 1 héj adódik a rendszerhez, ezt később 1 szimpla lecsatolással el lehet távolítani.
2. Sfs telepítés esetén , az sfs tartalma bekerül a rendszerbe, mint 1 pet telepítése esetén is. Ebben az esetben az sfs eltovolításnál törli az összes hozzáadott fájlt a rendszerből ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Openshot problem

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló!

Kedves x51Laccko!

Ha nem ragaszkodsz egy "régi" puppy-hoz (Hu-Bi), akkor javasolnék részedre egy új puppy-t, mely megkönnyíti a telepítéseket.
Régóta azzal vagyunk elfoglalva, hogy hogyan tudjuk a csomagkezelést megbízhatóvá tenni, az egyik út az apt, synaptic használata lehet. Ma fejeztük be a teszteléseket, s talán ezen puppy-val sikeresebb lennél:

Bullseyepup64_23.01-K-5.10.119-apt-hu-classic-T2.iso

Itt lehet elérni:
https://sourceforge.net/projects/puppys ... up-64-apt/

Egyelőre ide van ömlesztve minden "kínlódásunk, de még nincs minden tisztázva -- ezért van a Teszt mappában.

Ha kipróbálod, akkor itt is először a synaptic-ot frissíteni kell (vagy terminál apt update), s csak utána célszerű keresgélni, telepíteni.

Képekben:
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (100.74 KiB) Megtekintve 851 alkalommal
Képenyő kép(1).jpg
Képenyő kép(1).jpg (101.04 KiB) Megtekintve 851 alkalommal
Képenyő kép(2).jpg
Képenyő kép(2).jpg (103.42 KiB) Megtekintve 851 alkalommal

x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Re: Openshot problem

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

Nagyon köszönöm ticoo1 és KuLusz gyors és hasznos tanácsotokat is. Az újabb puppyt feltétlen ki fogom próbálni és az sfs fájlok mibenlétét is jobban fogom tanulmányozni!
Jelenleg nagyon megkedveltem ezt a HuBi-Pup64_9 -et, melyben tudtommal ticoo1 keze (is)alaposan benne van..! :) Gyakorlatilag mindent tud most amire eddig szükségem volt! Azon túl, hogy nagymértékben magyar 3 böngészőt (Google, Slimjet, Firefox) a legújabb verziókban elég megbízhatóan, az összes kiegészítőkkel(!) futtatja, működik benne most már az Openshot videószerkesztő, az Audacity hangszerkesztő, a VLC, az mpv player, az ffconvert, a Qwinff, a Lazpaint, s Pinta képszerkesztő..stbst, amire legalább is eddig szükségem volt! Amúgy Janugsa tanácsára, sikerült nékem is .pet fájlt gyártanom az .sfs fájlból, ami tökéletesen működik, s még nemt'om valójában, hogy hol melyiket érdemes installálni..(?) Janugsának reagálva nekem valahogy mindig a teljes telepítés volt a szimpatikusabb a frugal-al szemben, noha tudom, hogy a RAM-ból futatott dolgoknak elvileg gyorsabbaknak kell lenniük, azonban az eddigi megfigyelt gyakorlatom szerint ez az előny nem túl nagy, ahhoz képest, hogy a frugal rendszer lényegesen lassabban bootol, viszont a már működés közbeni rendszer is nagyon sok helyen a HDD-hez kötött, ami visszalassít! Ha viszont bele gondolunk ma már a HDD -k alkonyába, egy közepes SSD is messze felülmúlja gyorsaságban azokat,,s ez esetben a teljes telepítés igencsak előtérbe kerülhet, hisz egy SSD majdnem a RAM szintje, szerintem!(?) :)

Válasz küldése

Vissza: “Multimédia”