Openshot problem

Audió és videó vágó, szerkesztő, lejátszó programok, kodekek
x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Re: Openshot problem

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

No letöltöttem a > Bullseyepup64_23.01-K-5.10.119-apt-hu-classic-T2.iso < verziót, s az a helyzet, hogy frugal-ként úgy, hogy az ISO-t kicsomagolva egy könyvtárba másolva, majd a Grub4dos -al indítva, így nem bootol a rendszer!? Eddig amúgy minden puppy simán indult ezzel a módszerrel!? Ezt követően gyártottam az ISO -ból egy lemezképet (DVD-re), s így minden további nélkül liv-ben ment! :) Belenézegetve számomra nagyon célorientált szuper "kis" rendszer, ticoo1 nagyon jól közelített (ismét!), még egyszer köszönöm! :) Még nem jutottam el semmilyen telepítésig idő híján...

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Openshot problem

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Tisztelt "x51Laccko" !

"...Grub4dos -al indítva, így nem bootol a rendszer!?"

Ha nem működne frugálból, akkor lemezre írva sem.
Általában valamilyen elírás ilyenkor a probléma, javaslom menü és a könyvtár tartalmának leellenőrzését.

x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Re: Openshot problem

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

A helyzet az, hogy azon a meghajtón van vagy 7 féle frugal puppy, külön könyvtárból mindegyik Grub4dos -os indítású "menu.lst" alapon, és teljesen jól indulnak, kivéve a "Bullseyepup64"-et melyhez a menu.lst ben ez a bejegyzés:
"
title Puppy bullseyepup64 23.01 (sdb3/Bullseyepup64)
uuid 3d65c2f4-c9ec-4ed5-8357-883d6adff203
kernel /Bullseyepup64/vmlinuz psubdir=Bullseyepup64 pmedia=atahd pfix=fsck
initrd /Bullseyepup64/initrd.gz "

Ő nem indul az Istennek sem és indulás helyett ez jelenik meg:
Indítási problem.jpg
Indítási problem.jpg (2.75 MiB) Megtekintve 1043 alkalommal
Mi a bánatok kéne változtatnom..? Ahogy korábban említém ISO -CD-ről persze indúl..!

x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Re: Openshot problem

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

Készítettem az ISO CD-vel indított Bullseyepup64 rendszerből egy Flash drive/SD card pen-indítót. Nos elindul, viszont a RAM betöltés előtt megáll és piros "error" feliratok, melyek a "Dumping tmp log és a Dumping kernel log -ok" ra hivatkozva megáll 60mp-re, majd tovább bootol, s végül feláll normálisan! Úgy érzem (kivételesen..:) ), hogy itt most nem én vagyok a hunyó, s talán nem is itt kéne ezt fölvetni..!?

Válasz küldése

Vissza: “Multimédia”