Hu-Bi pup 32bit 9

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Hu-Bi pup 32bit 9

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Erniepup!
mert 10gb ra telepítettem a puppyt,fullban és nem frugalban, mert így nem telik meg azonnal a 4gb os takarékos telepítés.
Soha nem használtam full telepítést, és a nyáron mikor Fossapup64......-en voltam, a mentésfájlom bőven sokszorosan meghaladta a 4 gigát, szóval bátran. Ennek a 4 giga korlátnak inkább akkor van jelentősége, ha az általad belakott mentésből remasztert készítenél.

Minden jót!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

erniepup
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2022.02.01. 09:16

Re: Hu-Bi pup 32bit 9

Hozzászólás Szerző: erniepup »

Hello pu21!
Köszi az infót, majd kipróbálom úgy is, hirtelen ötlettől vezérelve csináltam így.Még képlékeny a rendszerem,és hálistennek nem sok idő újrarakni :D .

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Hu-Bi pup 32bit 9

Hozzászólás Szerző: NTamas »

erniepup írta: 2022.02.03. 08:48 ...hálistennek nem sok idő újrarakni...
Ha már újrarakod, javasolnám a módosított verzió telepítését:
https://skamilinux.hu/hubi-pup32-9-t3-iso/
ezekből is két verziót:
HuBi-pup32-9_Pmoon-27.9.2_vlc_K-3.14.56_NoPae.iso

HuBi-pup32-9_Firefox_vlc_K-3.14.56_NoPae_t3.iso

És ezekben már újabb ffmpeg verzió van betéve.
(katt a linkre)

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Hu-Bi pup 32bit 9

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Én készítenék egy ext3 vagy ext4 partíciót. Oda feltelepíteném a hubi puppyt frugal.Első kilépésnél a mentés mappába (savefolder) lehetőséget választanám.
Ennél a határ a partíció szabad mérete.

Sőt, meghagynám a teljes telepítést is. De hogy egy vagy több puppy legyen a gépen
azt a bootmanager kezeli. Ha grub2 akkor nem nagyon tudok segíteni, mert nem ismerem annyira, de ha grub4dos akkor azt ismerem.


Később még ajánlanám a „ment-nem ment“ lehetőséget is, azaz a puppy minden kikapcsolásakor megkérdezi akarjuk menteni az eddigieket? Valamint az asztalon lévő save gombbal a puppy használata alatt menthetjük az addigiakat. De ezek beállításáról majd később , ha kéred.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Hu-Bi pup 32bit 9

Hozzászólás Szerző: S-kami »

A Grub2 sem olyan nagy vasziszdasz, csak egy picit máshogy van a szintaktika.
Szeretnék egy kis segítséget adni hozzá és ebből már szerintem menni fog mindenkinek.

A lényeg a /etc/grub.d/40_custom - ezt a fájlt módosítjuk az alábbi módon, létrehozunk egy új menü bejegyzést:

Kód: Egész kijelölése

menuentry "Az én Puppy linuxom" {
set root=(hd0,1)
linux /puppy_könyvtár/vmlinuz pdev= psubdir= pmedia= akármi
initrd /puppy_könyvtár/initrd.gz
}
és akkor most jöjjön egy gyakolati példa:

Kód: Egész kijelölése

menuentry 'HuBi-Pup32_9 t3'{
    set root='(hd0,1)'
    linux /hubi/vmlinuz pmedia=atahd  psubdir=/hubi
    initrd /hubi/initrd.gz
}
Fontos, hogy miután szerkesztettük a fájlt, minden esetben a második lépésünk az legyen, hogy lefuttatjuk az update-grub parancsot, különben semmi nem fog történni !

Ennyi a lényeg, persze ennél azért sokkal komolyabb dolgokra képes a grub2, de remélem sikerült a lényeget megvilágítani és ennél sokkal többre egyébként a pupletek többségéhez nem is lesz szükség.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Hu-Bi pup 32bit 9

Hozzászólás Szerző: NTamas »

S-kami írta: 2022.02.04. 14:51 A Grub2 sem olyan nagy vasziszdasz, ...
főleg, hogy létezik hozzá egy grafikus, ún. GUI felület, ahol minden fontosabb beállítást el lehet végezni, ez pedig a sokak által már ismert Grub Customizer alkalmazás, ami a klf. Ubuntu verziókhoz a ppa-ból, illetve Ubuntu-alapú puppyknál a saját csomagkezelőből is telepíthető. A Grub Customizer használatához számos, neten elérhető leírás van, igaz, angolul, de videók is léteznek hozzá, és hogy a házon belül maradjunk, mindjárt itt van egy Skami videó.
Puppy linux indítása Grub2 alatt ?

Mivel a fentebb ajánlott Hubi-Puppy verziók eleve Ubuntu alapúak, -Ubuntu 18.04.6 LTS (Bionic Beaver)- így ezekhez is elérhető a saját csomagkezelőjükből a Grub Customizer. Ennek ugye az a nagy előnye, hogy nem csak a kérdéses programot tölti le nekünk, hanem a hozzá tartozó ún. függőségi fájlokat is leszedi nekünk a csomagkezelő, és ezeket automata módban a csomagkezelő telepíti is a programmal egyetemben.

De, ha valamiért a csomagkezelőből nem lenne elérhető a Grub Customizer, még mindig ott van a netről elérhető ppa-s weboldal a klf. Ubuntu verziókhoz:
Packages in “Launchpad PPA for Grub Customizer”
Innen számos Ubuntu verzióhoz letölthető -még a Precise-hez is!- a Grub Customizer telepítője, viszont ilyenkor arra kell ügyelnünk, hogy a szükséges függőségfájlokat sajnos saját magunknak kell összeszednünk, ami kissé macerás, főleg annak, aki ebben nem bír kellő tapasztalással.

A Grub Customizer telepítését/használatát számos weben megtalálható leírás segíti, itt egy, amiben éppen a Hubi-Puppy alapját adó Ubuntu 18.04 LTS verzióra való telepítését mutatja be: (ebben a ppa-ból való telepítést írja le)How To Install Grub Customizer In Ubuntu 18.04 LTS

Mint említettem, számos Ubuntu alapú puppy csomagkezelőjében megtalálható a Grub Customizer, így pl, abban is amiből éppen írok, egy 32 bites HirsutePuppyból: -katt a képre-
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2022/ ... omizer.png

de a modernebb Ubuntu verziókhoz is elérhető a Grub Customizer:
Grub Customizer modern Ubuntu verziókhoz

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”