YTFE

Audió és videó vágó, szerkesztő, lejátszó programok, kodekek
janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: YTFE

Hozzászólás Szerző: janugsa »

TCH.
Azt mondanám ahány puppy annyiféle QT5.
Az újabbakban 5.15.2 lib-eket látok.

Fórumtársaknak.
64 bites verziót próbálom.
Quickjs-t innen választottam (a legkisebbet ) :
https://bellard.org/quickjs/binary_releases/
Nem telepítettem, 2 fájl van benne , a qjs beleraktam a /bin mappámba.

A régi YTFE maradványait kitöröltem: root/.ytfe ez rejtett mappa ( ha van olyan benne
players azt nem töröltem).
A tmp/ytfe mappát is töröltem (ha van).
.
Az új YTFE progit letöltöttem:
http://oscomp.hu/?games/sh/Y
Kibontottam, futtathatóvá tettem elindítottam, beállítottam és kész.

LETÖLTÉS, TELEPÍTÉS BEÁLLÍTÁS, MAGYARÁZAT:

32 bites puppyra:
Igen régi laptop cpu 550 MHz RAM 256 MB
Frugal telepített slacko 5.8.10 puppy linux. a puppy innen való:
https://www.mediafire.com/folder/p7599c75b8l19/5.8CE

Mostani YTFE verzióban mindegyikhez kell JS interpreter, én most a QuickJS-t használom, mert ez a legkisebb:
https://bellard.org/quickjs/binary_releases/
Innen valamelyik linux-i686 verziót letölteni, kicsomagolni és a qjs fájlt bemásolni a puppy
/bin mappába.

YTFE linux i686 gtk2 letöltése:
http://oscomp.hu/?games/sh/Y
Ha van régi YTFE a puppy-ban, akkor törölni a /root/.ytfe (rejtett mappa, ha van benne players fájl akkor azt ne töröljük, csak a többi fájlt). Töröljük a /tmp/ytfe mappát is ha van.
Az új YTFE nem kell telepíteni, újat kibontani, futtathatóvá tenni. Nem települ, csak két mappát hoz létre az előbb említett root és temp helyekre a puppy-ban.

A lejátszót nekünk kell szerezni, az YTFE csak választ közülük, ha több van.
Külső fő lejátszó az mpv, ha az nincs vlc. Ha írunk egy players nevű szövegfájlt, akkor további lejátszókat is választhatunk mplayer, smplayer gnome-mplayer, cellular. Sajnos az én players fájlommal a zenei videók csak 360p felbontásban.

Beállítás képekkel.
0 - itt kell belépni a beállításokhoz. (Gtk3 esetén kilépni csak a puppy tálcán lehet.)
1 - itt ellenőrizhetjük a qjs fájlunk helyét.
2 - ha a letöltést is akarjuk használni, állítsuk át. Különben még a youtube-dl vagy a yt-dlp fájlt is kell telepíteni.
3 - válasszunk a felismert lejátszók közül.
4 - gyenge gépen ezt válasszuk.
5 - az általam tiltólistára felvett kodek. Lehetne például: av01,vp9 ( tehát szóköz nincs)
6 - 7 - általam beállított felbontás, nem fontos pontos érték, 640x360 lesz úgy is.
8 - a paraméterek listán ne mutassa a figyelmen kívül hagyott kodekeket (5)
9 - lapot nyitunk beírjuk a keresendő szót
A - két hely lehet üres is. Ez akkor töltődik ki ha van youtube-dl, yt-dlp.
de ezek nem kellenek. Lassabb működésűek.
C - ez részben piros lehet, ha nincs youtube-dl. Nem kell figyelembe venni.
a youtube-dl és a yt-dlp csak egy másik lehetőség a youtube nézéshez.
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (74.09 KiB) Megtekintve 1494 alkalommal
Screenshot(1).jpg
Screenshot(1).jpg (52.2 KiB) Megtekintve 1493 alkalommal
Screenshot(2).jpg
Screenshot(2).jpg (35.24 KiB) Megtekintve 1506 alkalommal

tch
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2021.11.30. 17:29

Re: YTFE

Hozzászólás Szerző: tch »

Szóltál te is, de én is belefutottam, javítva van.

Egyébként, ha az internal cuccokkal gáz van (eltört valamit a kugli), akkor yt-dlp-re mindig vissza lehet váltani "Direct stream link" helyett "Original YouTube link"-re. Fontos, hogy yt-dlp, a youtube-dl már nagyon régen nem működik rendesen (majdnem egy éves az utolsó verzió).

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: YTFE

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Köszönöm.
Az előzmény azért ide is leírom. A zenei videókat nem játszotta le, más youtube videókat igen.

Használtam az yt-dlp lehetőséget a 2 magos gépemen.
Az „extrarégi“ laptopomon azonban nem. Python3 is kellene ott a puppyban, de a gyenge laptop miatt akkor is 40-50 mp-et kell várni két videó között (2 magos cpu esetén 8 mp), ha playlist-át választok a youtub-on. Míg a te megoldásoddal 10 mp (2 magos. cpu esetén 3 mp).
Később azért leírom ide, hogy mi kell a yt-dlp használatához.

tch
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2021.11.30. 17:29

Re: YTFE

Hozzászólás Szerző: tch »

Csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy az a 10mp se a YTFE miatt van, hanem a trutymócipher futtatása végett berántott JS interpreter miatt. (Esetleg az is hozzátesz, hogy a lejátszó is lassan nyitja ki az SSL-lel megvert streamlinket? Ha megkérlek rá, ki tudod próbálni, hogy az extrarégi laptopodon nyomsz egy "Copy play command"-ot, majd a vágólapról beküldöd terminálba a parancsot és megnézed mennyi idő alatt indul el a lejátszás?)
Amíg a YTFE "emulálta" a cipher műveleteit, addig ezzel sem volt baj, még egy 386-oson is tizedmásodpercek alatt meglett volna, de most már olyan gusztustalanul agyon van bonyolítva, hogy az "emulálásához" szükséges JS interpreter "emuláció" bonyolultsága egy valódi JS interpreterével vetekedett volna, akkor meg már mindegy. Viszont amíg megírok egyet, az nagyon sok idő, itt meg közben szénné lesz throttle-özve a lejátszás. Tehát tűzoltás gyanánt lehetővé lett téve a külső interpreter használata. Lassú, de biztos.

Egy nap majd integrálva lesz a qjs és az valamit gyorsítani fog (nem kell minden alkalommal kimenteni fájlba a futtatandó JS-t és külön meghívni rá az interpretert, hanem mehet belülről), viszont jelen pillanatban a Pascalos integrációért felelős unitok (a qjs C-ben van, illeszteni kell a Pascal kódhoz) fejlesztője nem válaszol, miután kétszer is elmagyaráztam neki, hogy nem fordul a példakódja XYZ hibaüzenettel. (Először át akart rángatni Discordra, majd mikor mondtam, hogy email, akkor rákérdezett azokra, amiket már a legelső levelemben leírtam...)
Asszem magamnak kell majd megoldani az integrálást, saját unittal, de az nem ma lesz...

Ja, yt-dlp-vel nem csak a Python3 a baj, hanem, hogy most már konkrétan Python3.7 kell hozzá, ami ugye még "gyorsabb"... Viszont működik. Ellentétben a youtube-dl-lel, amiből tavaly decemberi az utolsó és azóta a kugli meglehetősen drasztikus változtatásokat csinált (ld. trutymócipher v2 feljebb); letölteni lehet vele, de throttle...

Feature request akárki illetékesnek: nem-e lehetne-e olyan BBCode tag-et pakolni, ami nem kódblokkot csinál a szövegből, csak monospace-re váltja a betűtípust? A parancsnevek kiemeléséhez jó lenne...

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: YTFE

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Az „extrarégi“ laptopomon terminallal (copy play command) kb 4 mp alatt indult el az mplayer youtube lejátszás. . De itt nem kell youtube böngészőként még kicsi képeket megjeleníteni, ami ezek szerint még adna hozzá kb 6 másodpercet.
Megnéztem 2 magos gépemen is. Ott kevesebb mint 1 mp alatt indult el az mplayer lejátszás terminálról.

Én nem tapasztaltam lassulást amikor az interpreter be lett iktatva. Fél éve is hasonló
gyorsaságú volt mindkét laptopom. Nem is panaszkodok.
Az yt-dlp az viszont lassú lenne az „extrarégi“ laptopomon.

tch
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2021.11.30. 17:29

Re: YTFE

Hozzászólás Szerző: tch »

Az egy dolog, hogy a képek letöltése eltart pár másodpercig, de azt egy külön thread csinálja, a playlist lejátszása esetén az autoplay nem vár arra, hogy azok betöltődjenek. Szóval az a 6 mp az maga az oldal betöltése és feldolgozása. Kérdés, hogy ebből mennyi a betöltés, azaz az SSL kapcsolat felépítése és az adatok lerántása és mennyi a feldolgozás.

Edit: Le tudnád lécci futtatni ezt a parancsot:

Kód: Egész kijelölése

time curl -O "https://youtube.com/watch?v=RH2q95-O9k8" -O "https://youtube.com/s/player/abfb84fe/player_ias.vflset/hu_HU/base.js" -O "https://manifest.googlevideo.com/api/manifest/dash/expire/1664140837/ei/xXEwY-LqIJWD1gLGu5zYBQ/ip/178.164.205.29/id/447daaf79f8ef64f/source/youtube/requiressl/yes/playback_host/rr3---sn-qpbpu8-c0qs.googlevideo.com/mh/k8/mm/31%2C29/mn/sn-qpbpu8-c0qs%2Csn-c0q7lnly/ms/au%2Crdu/mv/m/mvi/3/pl/24/tx/24280137/txs/24280135%2C24280136%2C24280137%2C24280138%2C24280139/hfr/all/as/fmp4_audio_clear%2Cwebm_audio_clear%2Cwebm2_audio_clear%2Cfmp4_sd_hd_clear%2Cwebm2_sd_hd_clear/initcwndbps/1167500/vprv/1/mt/1664118784/fvip/4/keepalive/yes/fexp/24001373%2C24007246/itag/0/sparams/expire%2Cei%2Cip%2Cid%2Csource%2Crequiressl%2Ctx%2Ctxs%2Chfr%2Cas%2Cvprv%2Citag/sig/AOq0QJ8wRQIgbspvNz8JfBs-P0l1OSDs7zIwjF0nWOiYT5DmHlLE3rYCIQCA4u5MFoc_kQ-JY6IBAsgBGkoUG7iwIpHxJNIJ5-yZ1Q%3D%3D/lsparams/playback_host%2Cmh%2Cmm%2Cmn%2Cms%2Cmv%2Cmvi%2Cpl%2Cinitcwndbps/lsig/AG3C_xAwRgIhAK1qjkIZtwVXAAkPA-_eChi9uKE69lEoOymSH1xCHHI1AiEAywwUrbzx5ZUNgoO7jJBwutS_obnNivdysN-uI9p-5T8%3D"
Nagyjából ennyit vesz igénybe abból a 6 mp-ból a letöltés, a többi a feldolgozás. (A harmadik nem fog letöltődni, de azzal ne törődj, mert az úgyis csak egy pár kB-os XML file lenne, a lekérés elküldése és a válasz a lényeg, az adatátvitel szinte így sem lesz kevesebb.)

Az viszont pozitív, ha a qjs ennyire gyors, hogy még nagyon régi gépen sem okozott érezhető lassulást. Ismervén a JS-t, sokkal rosszabbra számítottam.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: YTFE

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Elég a vége?
real 0m3.051s
user 0m0.243s
sys 0m0.477s


Megnéztem a 2 magos laptopomon is:
real 0m0,938s
user 0m0,171s
sys 0m0,037s

tch
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2021.11.30. 17:29

Re: YTFE

Hozzászólás Szerző: tch »

Igen, ennyi is elég, köszi.

Ha 3 mp a letöltés, akkor a 6 mp-ből is kb. annyi lesz, vagyis kb. 3 mp írható a YTFE rovására, annyi idő alatt dolgozza fel az adatokat. Ez elég rossz eredmény, ennél gyorsabbnak kéne lennie... Mondjuk lehet a JSON miatt van; eredetileg HTML-ből kellett kinyerni az adatokat, de azt a YT megszüntette, kliensoldali render van helyette és már JSON-ban jön minden és lehet a FreePascal JSON parsere lassabb, mint az én HTML parserem volt.
Tudsz majd segíteni betatesztingben? Ha igen, akkor majd adnék egy béta i686-os verziót, amiből majd kellenének a logok.

Pontosan mik a paraméterei a régi laptopodnak? P2-es? Hány MHz? Az az a bizonyos 550 MHz-es Celeron, ami az első posztban szerepel, vagy pont a másik, amivel ki sem merted a yt-dlp-t próbálni?

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: YTFE

Hozzászólás Szerző: janugsa »

CPU
Celeron Coppermine
Pentium III
547 MHz

RAM
256 MB

Bios 1999 dec 30
Winchester 2 GB 1996-os évjárat (eredeti elromlott)

YTFE 1.17.2
Beállítása látható a fentebbi hozzászólásomnál lévő képeken.

Ha a letöltés alatt a videó teljes letöltését érted, az tévút. Az YTFE ezen a laptopon nem tölti le egyben a videót (360p), hanem lassan adagolva. Nem is lenne jó az, mert volt régen az smtube smplayer páros esetén, hogy a gyors egész letöltés alatt kezdett lejátszani, ezért az első kb 10 mp mindig szaggatott. Minimálisra kellett vennem az smplayer pufferelését.
Majd bevezették a python-t, akkor lett 50 mp a két videó közötti idő. Azóta nem próbáltam a kicsi laptopon, csak a 2 magoson használom a yt-dlp-t.
Azután találtam az YTFE-t. Ehhez mplayert használok (mpv már szaggatna). Ebben a két videó közötti idő 10 mp. Meg vagyok vele elégedve, mert tudom , ezzel a hardverrel ez az alsó határ amin a 360p videó működik.

Most néztem a kétmagos gépemen, ott a 240p és a 360p videók esetében legtöbbször egyben azonnal tölti le és közben játssza, de 720p esetén már legtöbbször lassan adagolva tölti le.

tch
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2021.11.30. 17:29

Re: YTFE

Hozzászólás Szerző: tch »

Ezen a gépen a feldolgozásnak nem kéne 3 mp-t igénybe vennie. Vagy rosszul számoltam itt valamit, vagy valami nagyon nem jó a feldolgozóban. Majd próbálok még optimalizálni rajta valamit (lehet, hogy a JSON feldolgozás flow-jában van valami gáz), de ígérni nem tudok ígérni semmit.

Persze tudom, az a 3 mp önmagában nem annyira érdekes, viszont azzal, hogy a kapcsolat felépítése ennyi ideig tart, azzal nem tudok mit kezdeni. Illetve a YTFE-n belül tudnék: ha nem zárnám le a HTTP kapcsolatokat, amikor egy page-hez minden lejött, hanem nyitva hagynám, hogy a következő oldal cuccaihoz is tudja használni...de ez viszont folyamatos élő kapcsolatot/forgalmat jelentene a YT felé. Mondjuk, lehet opció is, ha valakit zavar a folyamatos kapcsolat és akkor lehet váltani speed meg bandwidth között.
A player esetében nem tudok mit csinálni, az annyi lesz, amennyi most is, viszont, ha 10 mp helyett mondjuk 5 mp lenne a váltás, az már elfogadhatóbb lenne...

Letöltés alatt természetesen nem a videó letöltését értem, hiszen nem a YTFE tölti le a videót, hanem a player. (Oké, a YTFE is le tudja tölteni, de az akkor fájlként menti.)
Letöltés alatt én a felsoroltak letöltését értem, amíg letölti a page-et, a base JS-t és a manifest XML-t.

Válasz küldése

Vissza: “Multimédia”