Imppup64

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 624
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Imppup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Üdv!

ImpPUP64 HU

"666philb" által publikált, Ubuntu alapokra készült 64 bites puppy magyarosított változata.

A puppy glibc-2.34-et tartalmaz, ez jelenleg a legutolsó publikált glibc verzió.
mpv-0.34-et tettem bele, illetve minden általánosságban használatos médialejátszó benne van.
Tartalmaz minden olyan programot, amelyet egy puppy-tól megszoktunk.

Magyar változat : https://sourceforge.net/projects/puppys ... /Imppup64/

Eredeti fórum: https://forum.puppylinux.com/viewtopic. ... t=ImpPUP64
Eredeti ISO: http://distro.ibiblio.org/puppylinux/test/imp/iso/
Csomagok: http://distro.ibiblio.org/puppylinux/test/imp/

Képek:
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (76.58 KiB) Megtekintve 2813 alkalommal
Képenyő kép(1).jpg
Képenyő kép(1).jpg (195.1 KiB) Megtekintve 2813 alkalommal
Képenyő kép(2).jpg
Képenyő kép(2).jpg (86.83 KiB) Megtekintve 2813 alkalommal
Ha valakinek nincs hangja egy-egy böngészőnél, vagy más programnál, akkor ki kell választani a megfelelő kimenetet.

pu21
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Imppup64

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Kipróbáltam, jó, kicsit hasonlít a fosszára is. (Csomagokat még nem teszteltem)
Nagyon köszönjük!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Imppup64

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hello, emberek. Csináltam Ticoo1 ezen cuccából egy hasonlót; új témát viszont nem nyitottam neki, csak e téma alatt posztolom, mert a készítése közben érzékeny csalódás ért: az, hogy szegény Impish Indri Puppyhoz még nem sikerült egy működőképes 32 bit libs sfs-t megjelentetni... így aztán, bár egy wine megnyikkan ugyan a rendszeren, ha tesz valaki rá, de semmilyen 32 bites exe nem fog működni, 64 bitesek igen. Ilyen suta wine nekem viszont nem kell, így ebben a cuccban nincs wine. Az eredeti holmikat mind bennhagytam, nem töröltem semmit, csak adtam hozzájuk pár, rám jellemző kényelmi avagy kinézeti dolgot: Bleachbit, Dosbox, Kodi, pár ikon, egérkurzor, gtk téma, háttérkép, ilyesmik.
Ticoo1 cucca szép, jó, egy figyelmeztetés csak: Az eredeti ImpPup pupsaveconfigja a mentésfájl legyártása utáni használatoknál automatikusan ment, nem kell odafigyelni, mindig megtörténik a mentés, a Ticoo1 beavatkozásai utáni cuccon - így ezen is - viszont minden egyes leállításnál/újraindításnál rákérdez, hogy mentsen-é? - ha ekkor mi pont kiszaladtunk vécére, ami alatt lejár a fél perces várakozási idő - esetleg órák munkája veszhet oda...
Ez a változat letölthető innen:
ImpPup64-9.6.1K5.6.7UefiHuKodi2022FebTicoo1Csipesz.iso - 860,4 Mb:
https://drive.google.com/file/d/1uNhKTl ... sp=sharing
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (60.01 KiB) Megtekintve 2469 alkalommal

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Imppup64

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Valami nem stimmel.
2 magos, nem uefi laptop, frugal telepítve.
Elindul, látszatra minden jó, terhelés 1-3% között, ez jó hiszen alapjárat, de a cpu maximális frekvencia körül működik, a hőmérséklete meg olyan mintha youtubot néznék rajta.
Többször letöltöttem.
Megnéztem a Ticoo1 puppyját, az jó.
Meg kell említenem hogy ezekben az imppupokban a cpu frekvencia beállító nem jó, üres.
Az én laptopomon ezt tapasztaltam.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Imppup64

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szia Janugsa; az írásod után 2 készüléken teszteltem a cuccot : Az asus P5K Premium asztali gépemen, amin készült, meg egy HP Compaq 6910p laptopon. Mindkét gépen felraktam a pwidgets cpu bar widgetjét, hogy látunk-e valami rejtélyes túlmunkát bármelyik tesztgépen üresjáratban, vagyis csak a desktop van, más semmi. Meg még feltelepítettem egy pmcputemp-0.80-x86_64-xenial.pet progit, hogy lássuk a hőmérsékleteket, mutatkozik-e valami extra melegedés... semmi, minden a megszokott, a laptop természetesen melegebb, mindig is olyan volt... úgyhogy lövésem nincs, Nálad mi lehet...
De még eszembe jutott valami: konkrétan 4 scriptet áthelyeztem a startup mappából a disabled mappába, mivel nem tűntek fontosnak, némelyikről fogalmam sincs, mire való, ha gondolod, tedd vissza őket és írd meg kérlek, jobb lett-e ezáltal bármi!
A 4 script nevei:
disablebeep, lockstate.sh, zznouveau_cpu_fix, Picom
Semmi más módon nem avatkoztam be a rendszer működésébe, ennyit tudok mondani.
ScreenshotAsztali.jpg
ScreenshotAsztali.jpg (53.36 KiB) Megtekintve 2401 alkalommal
ScreenshotLaptop.jpg
ScreenshotLaptop.jpg (57 KiB) Megtekintve 2401 alkalommal

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Imppup64

Hozzászólás Szerző: janugsa »

A 4 script nem változtatott a jelenségen.

Mint fent írtam nálam üres a cpu frekvencia beállító program belseje
minden imppup-nál.
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (52.29 KiB) Megtekintve 2389 alkalommal
A te puppyd nálam „performance“ módban indul, azaz max frekvencián.
A Ticoo1 puppyn „onderman“ módban indul, azaz minimumtól maximumig használja.
Hogy miért nem tudom. Valószínű csak nálam, vagy a hasonló prociknál fordul elő.
Manuálisan át tudtam cserélni a puppydon „ondemand"-ra, olyan puppy mentési fájljából az /etc/init.d/wcpufreq fájlt, ahol már állítgattam a cpu frekvencia beállítót.

pu21
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Imppup64

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Tisztelt Mindenki!

Az elmúlt pár hétben végre el tudtam jutni odáig, hogy jobban is ránézhessek az Imp puppira. Sikerült néhány pupletet készíteni belőle többféle célra DE ÚGY, HOGY még mindig nem volt időm megtanulni a forrásból pet és sfs készítést, így nyilván annyira nem spéci egyik sem, de a célnak mindegyik kiváló már most is. Alább mellékelem a telepítésnaplót, így majd mindenki láthatja, miket teszteltem. Előre mondva, eddig sehol nincs gond semmi hiba.
Mielőtt azonban továbbmennék, hadd ismertessem azt az elgondolást, ami mentén kiépült az a néhány puplet. Az ötlet körülbelül ebből a fórumbeszélgetésből származik:
viewtopic.php?p=1625#p1625
Tehát készült egy netezős puplet, amit csak én használok a saját beállításaimmal, csak házon belül, és csak live módban mentésfájl nélkül, egy másik netezős jó kiküldetésre vagy vendégségbe is, mert ott nincs semmilyen személyes beállítás, és lett egy Steam-es, utóbbit még jobban ki kéne próbálnom...
Külön megjegyezném az Imppup azon érdemét, hogy alapból van benne Pulseaudio, ez nagyon lényeges számomra. Ezzel a hangos meg felvevős dolgokat sokkal jobb végezni!
Még egy dolog amit nem értek: a Geany-ben a * jel nem üthető be, nem igazán értem.
Szóval itt a napló de most csak a lényeggel:

Telepítésnapló
2022-04-15---2022-04-27

alap:
imppup64-9.6.1-K-5.6.7_hu_uefi.iso
(sajatsimanetpup00)

SFS

32bit_compatibilty_Imppup64-ti_9.6.1.sfs - KÉSZ
kernel_headers-5.6.7.sfs - KÉSZ
kernel_sources-5.6.7.sfs - KÉSZ
devx_imppup64_9.6.1.sfs - KÉSZ


PET

jre-1.8u181-x64.pet - KÉSZ
Brave-Nightly-v1.32.43-amd64-portable.pet - KÉSZ
chromium64_95.0.4638.69-spot-ti.pet - KÉSZ
mpv-0.34-64-ti.pet - alaprendszerben van
opera-stable_82.0.4227.23_amd64.pet - KÉSZ
dissenter_browser_user_root_1.5.114-x86_64.pet - KÉSZ
Steam_64-root_ti.pet - KÉSZ
Firefox-91.4.0-ESR-IBS64.pet - alaprendszerben van
vivaldi-stable_4.3.2439.63-1_64.pet - KÉSZ
Zarfy-Imppup64.pet - KÉSZ


PUPPY CSOMAGKEZELŐBŐL

poorercputemp64-0.1d - KÉSZ
thunderbird_91.7.0+build2 - KÉSZ
bleachbit_3.9.0-1 - KÉSZ
berusky_1.7.2-1 - KÉSZ
boswars_2.7+svn160110-5 - KÉSZ
lbreakout2_2.6.5-2 - KÉSZ
audacious_4.0.5-1 - KÉSZ
qmmp_1.4.4 - KÉSZ
psensor_1.1.5 - KÉSZ
mc_4.8.26-1.1 - KÉSZ
tuxcmd_0.6.70+dfsg - sajnos lefagy! nemtom miért
xfe_1.43.2-3 - KÉSZ
keepassxc_2.6.6+dfsg.1-1 - KÉSZ
calibre_5.25.0+dfsg-2 - KÉSZ
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

pu21
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Imppup64

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Üdvözlet ismét!

Ma találtam az Impben egy nagy furcsaságot.
Az alaphelyzet: kaptam egy mini 7 colos monitort, amit elvileg gépkocsik ülés-fejtámlájába szoktak beszerelni. Lehet pici de jó, és össze tudtam hozni úgy, hogy az egy gép asztali monitora legyen. Az örömöt az árnyékolja be, hogy az Imp rossz néven vette ezt az eszközt és nem tudok semmilyen hangot kicsikarni a rendszerből. Miközben futott valami érzékelhetően hangos program, mindenféle hanggal kapcsolatos beállítást állítgattam de semmi. Viszont közben hogy néma felém ő maga mutatja a Pulseaudio hangerőszabályzójában a hangok vibrálását, amikor megszüntetem a hangok forrását, ez a vibrálás is megáll, tehát ő hibátlannak fogja fel a működést. És ekkor jöttem rá, hogy a beállítások között nincs semmi lehetőség hangbeállításhoz, csak két lehetőségünk van most éppen: 1. Pulseaudio szabályozója 2. terminálban írni hogy alsamixer és ott kiválasztom a kártyámat, de még ezután sincs semmi hang. A beállításokban ahol olyan választható mint pl. egér-billentyűzet vagy dátum vagy ország, na ott ki van fakítva a hangszórós kocka és ott se lehet bemenni a hangbeállításokba, és a régi alsa szabályozó meg varázsló sem érhető el.
Tettem még egy kísérletet ami eloszlatta a legrosszabb kételyt. Az Imp mellé feltettem egy Fossapup64 "NOS" változatot a Puppyszoftverből, csak úgy alapban live módban indítva, és ott bizony semmihez nem nyúltam ott volt mindennek hangja ahol kellett, vagyis nem a gép meg a monitor a rossz. Szerintem. És a hagyományos "nagy" asztali monitorra átkötve a gépet szintén volt hang már az Imppel is.
Tehát újra tömören az Imp gondja: 1. * jel nem működik 2. felemás hangkezelés.

Ha esetleg valaki tapasztalt már ilyet, vagy egyszerűen csak tudja, mit érdemes tenni az ügyben, arra kérném válaszoljon. A választ előre is köszönöm, további kellemes időtöltést!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

pu21
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Imppup64

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Üdv újra!

HELYESBÍTÉS: olyan banális hibát követtem el, hogy szinte le se merem írni. Azért nem volt hang mert a Pulseaudio hangerő-szabályozójában nem kattintottam a kis hangtölcsér ikonra, hogy legyen hang. Egyszerűen akkor eszembe se jutott.

Ettől függetlenül a beállítások részben a hangfal ikon továbbra is kiszürkítve látszik és nem lehet belemenni. Lehet, hogy ezzel nincs is baj csak gondoltam jelzem, nem értek hozzá.

Szép napot
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Imppup64

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szia, pu21! - mivel a Te híradásodból - köszönettel! - értesültem róla, hogy van már 32 bit libs sfs csomag, egyből vetődtem újra az impish puppyra, és folytatom egy magyar nyelven induló dvd építését; s ha már így van, elmondom, mi a tapasztalatom "geany nem tud * jelet ábrázolni" ügyben: ugyanez... nekem sem tud, a leafpadban sem lehet, DE: félrerakva a fizikai billentyűzetet, előszedve onboard és xvkbd virtuális billentyűzeteket, azokkal ez a helyzet:
az onboarddal sem tudunk * -ot beütni, a jó öreg xvkbd-vel viszont igen!
- eggyel több indok amellett, mért jó, ha minden puppyban van egy xvkbd - amúgy sem nagy méretű.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”