Egy Tahrpup64 6.0.5(K3.14.54) DVD változat, 2021, November

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 679
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Egy Tahrpup64 6.0.5(K3.14.54) DVD változat, 2021, November

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szervusztok - elkészítettem egy dvd változatát a Tahrpup64 6.0.5-ösnek, ami éppenséggel nem egy mai darab, tudom... Tettem pedig ezt abból az apropóból, hogy kaptam ajándékba egy rendes szomszédomtól egy HP Compaq 6910p notebook-ot, ami azért már szintén nem egy mai csirke, de csinos és mindene mûködik, még az akksija is szolgál úgy 40 percet, ha nem netes videókat nézek rajta, - mert abban az esetben csak feleannyi ideig bírja; dual core 1,8 ghz procó, 2 giga ram, 945-ös intel videócsip, broadcom wifi(amit érthetetlen okból egy csomó puppy nem tud felismerni alapból), és még bluetooth is van benne...
No, egy ilyen tudású masinához szerettem volna összehozni egy kellemesen gyorsan mûködni képes, "all in one" pupletet, a választásom a tahr 6.0.5-ösre esett, és röpke kettő és fél hét kínlódás után itt látható a végeredmény!
Ez biztosan felismeri/kezeli a broadcom wifit, viszont bluetooth támogatást nem sikerült elérnem nála - ez azonban kábé az egyetlen komolyabb hibája/hiányossága. Az asztal mûködési sebessége nagyjából egy 64 bites Win 7-esének fel meg...
E mûben 4 különböző böngészőhöz nyúlhat az érdeklődő: Firefox, Waterfox, Opera, végül a Wine-os cuccok közül a Mypal. Van benne Java, Libreoffice 7, Virtualbox, Kodi, Wine - hogy csak a fontosabbakat említsem.
Devx és kernelforrás sfs-ek tartalma integrálva e rendszerbe, tehát ezeket erre már nem szükséges többé felcsatolni.
A DVD mérete 2869,8 Mb de ez nem mind a rendszer sfs-ben van - az iso-ban a rendszeren kívül elhelyeztem még pár száz Mb nvidia drájvert is.
Letölthetitek innen:
https://drive.google.com/file/d/1PN4-up ... sp=sharing
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (84.79 KiB) Megtekintve 1996 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”