Win-loader által felülírt Grub4dos

Szoftverek, alkalmazások - játékok, böngészők, driverek, videó lejátszók, ablakkezelők, témák
Lezárt
x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Win-loader által felülírt Grub4dos

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

Üdvözletem!
Belefuttattam sikeresen megint magam egy problémába! Nosztalgiából telepítettem win7-et a több partícióra osztott merevlemez egyikére,,,azaz az elsőre, merugye a winek azt szeretik!
Ez eddig nem probléma, mert a telepített Windows grub-ját később sikeresen felülírattam az egyik, eddig kiválóan működő puppy /xenialpup-7.5 ker. 4.4.95(i368)/ Grub4dos betöltőjével, (a másik jól működő egy stretch..). Miután a mai windowsokat legálisan aktiválni egy fizető procedúrás óborzalom, ezért "természetesen" loadert használtam! :-/ Ez azonban, részben érthető módon "bios" és MBR alapú belepiszkálások árán tud célt érni, így a loader meg kiktatja a korábbi grub menüt, egerestűl menu.lst -től stb.! :( Ha viszont visszatelepítem a grub menüt, akkor ugyan újra működnek a win és a linuxok is, de a windowst ez az újra aktiválatlan állapotába helyezi vissza! :(
Létezik olyan megoldás, vagy program, amivel ki lehetne játszani valahogy ezt..?

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Win-loader által felülírt Grub4dos

Hozzászólás Szerző: willy36 »

EasyBCD-vel próbáltad win alól ?

x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Re: Win-loader által felülírt Grub4dos

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

Köszi, nem próbáltam, de feltételezéseim szerint, mivel a puppy-k ext4 particiókon vannak, ezért a wines program nem látná őket.., meg nem is nagyon szeretném, ha valamit elgányolna rajtuk..! Azé mindenesetre lehet, hogy megér egy próbát..(?) :-S

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Win-loader által felülírt Grub4dos

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Pendájvra tenni a grub4dost. Beállítani a bios-ban, hogy pendrájvról bootoljon először a PC, ha az be van dugva. Ha nincs bedugva a pendrive akkor a winchesterről indul a windows.
A puppy indulása után kihúzható a pendrive, ha fizikailag zavaró.

x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Re: Win-loader által felülírt Grub4dos

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

Üdvözletem és köszönet az utóbbi válaszokért!

Az EasyBCD -t installáltam és sajna bejött a sejtésem, a Wines progi nem látta a többi particiót.. :-/

A pendrives bootolást persze,,, már korábban kipróbáltam, úgy nyilván választható a Win és a puppy-k is, de a Win7 esetében ott is az aktiválatlan verziót futtatja! Valójában nincs kedvem gyakorta ki-be dugdosni, hogy olykor az aktivált Win is működjön! A másik, hogy amíg a linuxokon járok addig a win állapotfigyelőjében "szépen" telik az idő, s egyszercsak lejár a 30,,vagy akár csak a 3 nap licensz halasztási idő majd egyszer csak azzal szembesül az ember fia, hogy blokkolja vagy ellehetetleníti a Windowst az illegalitás fényében(ilyet persze még nem éltem meg), szóval a júzer meg is feletkezhet erről.. Tehát engem az motiválna, ha fent elképzelt lehetőségek egy merevlemezen teljesülnének!

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Win-loader által felülírt Grub4dos

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Nem fontos huzigálni a pendrive-ot, F12 vagy ami a gépeden van boot menű választás és onnan indulsz, amivel akarsz. Bocsi, de a win7-ből több is van ,hogy vagy regisztrált vagy nem regisztrált indul ? ezt nem vágom. a Pendrive-on meg fat32-t használunk, így azt a win is látja
ui:
Bocs, nocsak most értette meg velem , ez egy win 7 hack, nem töltő rutin. Az ilyen warezolást nem szoktuk és nem szabad támogatni, már hivatalból sem lehet. Van más élesítő módszer is hozzá, ezt mindig ki fogja ütni.

x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Re: Win-loader által felülírt Grub4dos

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

Nálam az oprendszeres pen-ek többsége ext2/ext3, vagy fe2s partíciójú, amit a win ugyancsak nem lát... :-/
Ok, értem én, hogy BŰNÖZTEM, de warez ide vagy oda, a net tele van több tucat win-loader, régről bevált, milliók által használt és működő megoldásokkal,,némelyek még teljesen legálisnak is előadják magukat (bár ezt én is vitatnám)! :-/ Ezért nem éreztem ennek különösebben súlyát, miután ez csak magamnak kellett kipróbálni! Engem természetesen érdekel az általatok bevált "élesítő" módszer is, de még nem sikerült ilyenre bukkannom.

Lezárt

Vissza: “Szoftverek, alkalmazások”