Slimjet böngésző

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Slimjet böngésző

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

Nemrég letöltöttem innen> https://archive.org/download/Puppy_Linu ... owser_Repo < és installáltam pár verziót (pet és sfs forma) egy régebbi, majd újabb vasakra is...
Szóval a magát Chromium ihletésünek és a "világ leggyorsabb böngészőjének" fényező csapat picit mintha túlozna (?). :-/
Az oldalak a legtöbb esetben akadva indulnak...kivárnak(valamit..?),, az >add-ons< funkciók a ..17 verzió alatt egyáltalán nem működnek, a "turbocharged letöltésvezérlő" egy vicc, ui. a youtub-es videókból is csupán egy pár 100 kb-os fájt tölt csak le!? :( Induláskor a reklámletiltó krikk is egy kamu, hisz néhány oldal reklámok nélül talán el sem indúlna. Amúgy tetszetős jópofa kis böngi..! :-S
Nem tudom volt e másnak is ilyen szembesűlése, vagy mit lehetne varázsolni a jobbitások érdekében..!?

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Slimjet böngésző

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Én egy slimjet28 böngészőt, egy gépen, Bullseyepup 9.0 32bit puppyn próbáltam ki. A böngésző pet telepítéssel ram-ban futott.
Gyors volt, akadás mentesen hozta az oldalakat.
A reklámletiltó előnye a youtube reklámmentes nézése volt nálam.
Könnyű beengedni a reklámokat honlaponként.
Jó benne a youtube videó letöltő.

A turbocharged letöltésvezérlő nálam is „furcsán“ viselkedik.
A sourceforge.net, drive.google.com oldalakról nem tudtam letölteni,
de például ezekről le lehetett:
http://mirror.clibre.uqam.ca/ubuntu/poo ... 1_i386.deb
http://smokey01.com/OscarTalks/?C=M;O=D

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Slimjet böngésző

Hozzászólás Szerző: csipesz »

@x51Laccko: a slimjet az egyik kedvencem - a következő pluginok megléte mellett:
adguard valóban hatásos reklámblokkoló a krómos áruházból;
video downloadhelper a krómos áruházból - de ez még igényel maga "alá" egy ún. net.downloadhelper.coapp segédprogit is, ennek a letöltését a downloadhelper plugin maga felajánlja majd;
Video Downloader Ultimate a krómos áruházból - ezt kizárólag azoknak ajánlom, akik a fészbúk videóiból szeretnének letöltögetni - arra nekem kiváló volt.
Végül yutúb videók letöltéséhez az addoncrop youtube downloader, amit simán guglikeresőből érhettek el, a slimjet böngészőbe pedig egy úgynevezett crosspilot előzetes feltelepítése után tudjátok engedélyezni/aktiválni.

x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Re: Slimjet böngésző

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

Hali csipesz!
Ahogy említém a Slimjet...17- alattiakkal voltak gondjaim. Én a legtöbb mp4, mkv, m2ts, ill. ts kiterjesztésű videó letöltésekhez vagy a "hls video downloader"-t (melyhez nem kell segédprogi), vagy az általad is említett "video downloaderhelper"-t használtam természetesen segédprogival! Ezek működtek a Chomium-65 és a Firefox 57 től fölfelé! A "problem" ott van, hogy a thar..precise..slacko 6.05-7 stb. alatti ill. régebbi pupletek eleve nem indúlnak csak a Slimjet 11...15 verziókkal, ezek viszont nem kezelik az add-ons újabb verzióit, ami gondolom érthető. A youtube videók letöltése külön progival szerintem fölösleges. Több online oldal kínál gyors letöltést youtub-ról! Nálam régóta bevált a " https://en.savefrom.net/1-youtube-video-downloader-4/ " és a mégjobb és gyorsabb " https://www.y2mate.com/en68 " oldal! Eddig nem találtam olyan videót amivel valamelyikük meg ne küzdött volna! :) Van viszont egy nagyon egyszerű módszer: a bármely kimásolt youtube link -->
https://www. után a >conv< szótagot kell közvetlen a youtube.....tag elé kopálni,,,vagyis > convyoutube....<, majd beugrik egy convertáló ablak és olyan formát választunk amilyet akarunk! :)

x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Re: Slimjet böngésző

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

Üdvözletem mindenkinek!

Tudható-e az, hogy a Slimjet-29.02.0 böngészőnek miért nincs hangja videók lejátszásánál..? Lehet segíteni valahogy, vagy más verziót használjak ahol még, vagy már megoldották e problemet..?

x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Re: Slimjet böngésző

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

Tisztelt szakik mostanában csak a slimjet a favorit nálam is, viszont a nemrég telepített
> slimjet32-BST64.pet <-- verzió ablak fejléce alatt a -->
"Nem támogatott parancssori jelzőt használ: --no-sandbox. Ennek a stabilitás és a biztonság látja kárát" figyelmeztetés jelenik meg! :(
Mit, hol kéne állítanom,,,parancssoron, esetleg hangd-modul(ok)-on, hogy ez megszűnjön.!?

Bízva abban, hogy még jár erre is valaki előre is köszi a segítséget!

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Slimjet böngésző

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Átjavítani a usr/share/applications/slimjet.desktop fájlban az Exec sort:
Exec=run-as-spot /opt/slimjet/flashpeak-slimjet
majd konzolba írni:
fixmenus
majd x retart
és el lehet indítani a böngészőt, a további adatai a home/spot mappába íródnak majd
(letöltés, cache, config).

x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Re: Slimjet böngésző

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

Hello janugsa!

Nem írtam, de a 4.6.3 -as HuBi Pup64 -et nyöszörgetem...
Az eredeti "slimjet. desktop" fájl ugye szövegként megnyitva ez:

[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Name=SlimJet Böngésző
GenericName=SlimJet web browser
Comment=SlimJet Web Browser
Icon=/opt/slimjet/product_logo_48.png
Exec=rox /usr/bin/slimjet
Terminal=false
Type=Application
Categories=X-Internet-browser
....................
Általad javasolt Exec sor módosításaival + a "konzol"-ként Terminál sort értven erre változtattam:

[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Name=SlimJet Böngésző
GenericName=SlimJet web browser
Comment=SlimJet Web Browser
Icon=/opt/slimjet/product_logo_48.png
Exec=run-as-spot /opt/slimjet/flashpeak-slimjet
Terminal=fixmenus
Type=Application
Categories=X-Internet-browser
................
majd az "x retart " -ot --> x restart -ként értve, újraindítottam az X-et, de sajna nem javult meg a dolog, olykor meg el sem idnúlt a böngésző... :( valamit elbénázhattam..?! Mindettől függetlenűl köszönöm javaslataidat, új dimenziókat nyithat.. :)

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Slimjet böngésző

Hozzászólás Szerző: NTamas »

x51Laccko írta: 2022.11.19. 21:38 Tisztelt szakik mostanában csak a slimjet a favorit nálam is, viszont a nemrég telepített
> slimjet32-BST64.pet <-- verzió ablak fejléce alatt a -->
"Nem támogatott parancssori jelzőt használ: --no-sandbox. Ennek a stabilitás és a biztonság látja kárát" figyelmeztetés jelenik meg!
Tisztázzunk valamit. A jelzett Slimjet pet csomag tartalma ez, kibontva.
flashpeak-slimjet-pet-tartalom.png
flashpeak-slimjet-pet-tartalom.png (93.46 KiB) Megtekintve 1174 alkalommal
Itt ugye a sima slimjet (kalapos-ikonos)binárissal kéne indulni, de az normál puppy alatt
- rootként- így nem indítható el, ezért a böngészőt a flashpesk-slimjet scripptel kell ilyenkor indítani, de ekkor megkapod a no-sandbox-os indításra a figyelmeztetést, ami gyakorlatilag semmi hátránnyal nem jár, normálisan működik így is a Slimjet a puppy linux alatt. Ennek az indító scrip fájlnak ez a tartalma, lásd a 39-es sort, ami a tényleges indítási paramétert adja ki.
flashpeak-slimjet.png
flashpeak-slimjet.png (72.41 KiB) Megtekintve 1174 alkalommal
Te viszont ezt csináltad, idézlek:
a "konzol"-ként Terminál sort értven erre változtattam:

[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Name=SlimJet Böngésző
GenericName=SlimJet web browser
Comment=SlimJet Web Browser
Icon=/opt/slimjet/product_logo_48.png
Exec=run-as-spot /opt/slimjet/flashpeak-slimjet
Terminal=fixmenus
Type=Application
Categories=X-Internet-browser
................
majd az "x retart " -ot --> x restart -ként értve, újraindítottam az X-et, de sajna nem javult meg a dolog....
Hát persze, hogy nem, hiszen két ellentétes indítási paramétert adtál meg, elsőnek a janugsa féle run-as-spot-t majd emellé még az /opt/slimjet/flashpeak-slimjet filében a --no-sandbox-os indítási paramétert is! Ez így sehogy sem jó, valamelyiket el kell hagynod. Ha a janugsa féle módszert akarod alkalmazni, akkor ne az /opt/slimjet/flashpeak-slimjet filét írd be a sorba, (mivel ez a -no-sandbox-al indít) hanem erre javítsd át a sort:
Exec=run-as-spot /opt/slimjet/slimjet
Ekkor el fog indulni a Slimjet a run-as -spot módszer szerint. Ha így mégsem indulna el, akkor a flashpeak-slimjet scipt 39-es sorában a --no-sanbox paramétert ki kell venni az indító sorból. Ezután a desktop filébe vissza kell írni ezt:
Exec=run-as-spot /opt/slimjet/flashpeak-slimjet

x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Re: Slimjet böngésző

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

Kedves NTamas!

Köszönet tudatzavarom elhárításáért, éreztem én, hogy ott két dolog üti majd egymást! :-/
Végül is a második opció jött be, mikor is a flashpeak-slimjet fájl 39. sorában ELTÁVOLÍTOTTAM a --no-sandbox bejegyzést -->
Képenyő kép(2).png
Képenyő kép(2).png (62.19 KiB) Megtekintve 1154 alkalommal
Nálam picit másképp néz ki a slimjet csomag,
Képenyő kép(1).png
Képenyő kép(1).png (98.79 KiB) Megtekintve 1154 alkalommal
..viszont az applications könyvtában a slimjet.desktop fájlba beírandó, általad említett --> Exec=run-as-spot /opt/slimjet/slimjet < parancs nem működött, ui. a böngésző nem indúlt el! :(
Tehát a második megoldás a nyerő..A böngi most valamivel méggyorsabbnak tűnik, s tesztelgetem, nogy nincs e még valami problémája velem. :-S Mégegyszer KÖSZI!

Válasz küldése

Vissza: “Internet”