Fossapup64

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
KAtiLin
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.09.06. 09:11

Re: Fossapup64

Hozzászólás Szerző: KAtiLin »

Szia, nagyon köszönöm a gyors választ! :D

A hivatkozott oldalon megtaláltam a számomra legfontosabb tartalmakat, van miből válogatni...

Megfogadom tanácsodat, és használni fogom a "célzottabb" keresést, hátha felbukkan még néhány hiányzó tartalom - bár már itt is ráleltem pl. a "Csipesz-féle" DVD-kiadásokra (külön köszönet Neki is), amelyek emlékeim szerint nem szerepeltek a többi csomaggal egy helyen (de lehet, hogy tévedek).

Még egyszer hálásan köszönöm, óriási segítséget kaptam Tőled!

pu21
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Fossapup64

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Tisztelt KAtiLin!

+1: A rendszeredben a Beállítások menürészben a Puppy csomagkezelőt frissítsd le, szerintem még ott is szét lehet nézni. Az ottani beállításokban pipálj be mindent, utána frissítés. Persze van, hogy nem mindegy, adott program milyen verzióval kell neked. Én már megtanultam, hogy sokszor nem is kell a legújabb verzió, de ismétlem, van helyzet, amikor az kell a célunkhoz. Általában ahogy tapasztalom, amikor megjelenik egy oprendszer Linux háza táján, akkor van a legnagyobb mozgás a neki való csomagtárolóban, és ahogy múlik az idő, egyre elhanyagoltabb. De a Fossa alapú Puppy hosszú távú terv része, nem úgy, mint a kis leágazása a tavaly lezárt Impish.

+2: Ezeket a megkedvelt pupleteket úgy szoktam kezelni, hogy nemcsak a pupletet mentem ki magamnak, hanem minden .pet és .sfs csomagot is, ami valaha is hozzá készült és ott van a sourceforge-os mappájában. Többször vissza-visszajárok ellenőrizni, hogy van-e új fájl hozzá. Ezt akkor csinálom, ha azzal a puplettel hosszú távra tervezek pl. offline gép főrendszereként.

+3: Még megnézem az offline gépemen hátha van remény de ezt csak nagyon haloványan jegyzem meg...

+4: Ha bármit csomagot szeretnél megnézni, hogyan működnek vagy mi a hiba mi kell még ahhoz, hogy fusson a progi, javaslom vagy mentésfájl nélküli "live módban" kísérletezz, vagy készíts egy kísérletezős-gányolós mentésfájlt és lónagy betűkkel nevezd el, hogy jól elkülönüljön a többi mentésedtől pl.: Fossapup64_Katilin_KISERLETEKHEZ_20231106 (néha a dátum is segíthet az eligazodásban, nálam mindig alapvető)
Adott esetben óriási kockázatot is ki lehet védeni ezzel, mert a rendes mentésed tiszta marad akár egy biztos menedék. Aztán ha látod, hogy minden rendben lesz akkor már ugyanúgy telepíthetjük a progit a rendes mentéses rendszerbe is.

+5: Ha találsz egy jó adatbázist, azonnal kedvenceld be és mentsd ki a linkgyűjteményt html-ként, a fájl nevében erősen javaslom, legyen pontos dátum, mert ha a gyűjteményed bővül (fog!), akkor nem gabalyodsz bele.

+6: Közben behoztam a saját kis URL gyűjteményemet, ebből talán segíthetnek az alábbiak:

itt van fossa és common mappa is amiket megvizsgálhatsz
https://distro.ibiblio.org/puppylinux/

+7: Amikor átálltam Puppira, senki nem volt a környezetemben, akivel beszélhettem volna ezekről, maradt a fórum olvasgatása, csak úgy. És ezt is ajánlom, mert nekem nagyon sokat tágította a megértésemet. Nem azonnali, mint a Diszkordos helyünk, DE ITT MINDENNEK NYOMA VAN ezért hallatlanul fontos tanulási eszköz!

Ennyit tudok hozzáfűzni, de még megnézem a másik gépen...
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

KAtiLin
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.09.06. 09:11

Re: Fossapup64

Hozzászólás Szerző: KAtiLin »

Szia, nagyon hasznos tanácsokat kaptam, köszönöm szépen!

Re:
+2 – A .pet és .sfs csomagok mentését az újak ellenőrzésével különösen szem előtt fogom tartani.

+4 – Az „óvatos próba”-módszerrel maximálisan egyetértek - általában „live-módban” szoktam tesztelni.

+5 – Igazán hasznos, így visszamenőleg is „képben maradok”!

+7 – Máris megtapasztaltam, köszönöm!

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Fossapup64

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

KuLuSz írta: 2022.02.12. 08:18 üdv
Ezzel birkóztunk tegnap a pingvin sarok discord szerveren , gondoltam megosztom hátha szükség lesz rá:
ha valaki netán focal fossa (ubi 20.04) repó alatt összefutna a geany 1.36-os verzióval, akkor előfordulhat hogy nem fog müködni az alsóvonás ( _ ) a szerkesztő mezőben , ennek az egyszerübbik megoldása az ha a "liberation mono - regular" betütipust használjuk...
ez a betütipus a fonts-liberation csomagban található.
a bonyolultabbik megoldás, hogy müködjön az összes betütipussal , az az hogy keresnünk kell 1 régebbi vagy újabb libqscintilla2 csomagot ...
Ez nem kell! itt a megoldás minden betűtípusra:

geany > tools (eszközök) > config files > filetypes.common
vagy
/$HOME/.config/geany/filedefs/filetypes.common

szerepelnie kell benne ennek:

Kód: Egész kijelölése

[styling]
line_height=-1;1;
zárjuk be az összes geany-t , és voila ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”