Fatdog64

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
1NSN
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.20. 22:28

Fatdog64

Hozzászólás Szerző: 1NSN »

A Fatdog64-811 rendszerből készítettem módosított verziókat,amelyekben a következő
változtatások történtek:

Lxqt panel:

bal panel:gyorsindítók mappákhoz.Iconset: Wood Folders Icons.Forrás:(https://www.iconarchive.com)
felső panel: gyorsindítók + alkalmazás menü.
Alsó panel:task manager,(Laptop screen brightnes,dátum-idő,alsaequalizer,hálózati beállítások gyorsinditók)
Téma váltás 23Smokey-ra.

Openbox-ból elérhető opciók:

Rádió csatornák.
Dlna és Samba szerver indítása,leállítása,konfigurálása.
Lxqt és Openbox konfigurálása,témaváltása.
Nem támogatott Amd Gpu-hoz 1280*1024-felbontás beállítása(a Startup Manager-ből automatikusan indítható script)
Boot idő beállítása
SFS csatolás
Rendszer,firefox frissítés.(A Firefox jelzi ha van friss példány de böngészőből nem frissíthető.)

Scriptek:
Indító scriptek a Startup mappában.(Rádió csatornák, samba-dlna server)
Panel újraindító script ami elérhető a felső panelen.

Integrált Appok:
Firefox böngésző.
Bleachbit
Double Commander
Minidlna szerver.
Az Urxvt helyett Lxterminal.
MkvToolNix média hordozó konténer szerkesztő.(Videó és hangsávokat lehet vele törölni,cserélgetni,összefűzni)
Mp3DirectCut (Mp3 fájlvágó amivel kódolás mentesen lehet elmenteni a hanganyagot.Windóz app.)


Egyéb:

A vlc alap skint lecseréltem Ituns Graphit-ra mivel az alap skinnel az Equalizer ablak kilógott az asztalról.
Videó lejátszásnál az ablak mérete át áll a videó méretére.Bekell állítani fullscreen-re(F-billentyű)és kész is!
(De lehet ,hogy csak nállam vannak ilyen problémák a megjelenítésnél mivel AMD GPU-m van
és nekem már az asztali megjelenítésnél is problémám adódott,(nem csak ezen hanem az összes linux rendszeren)amit az Openboxból lefuttatható script egyébként orvosol
de csak 1280*1024-es felbontásra.)

A wine 5.17 sfs-hez hozzáadtam még a 32bit-fd64_811.sfs-is.
Így csak egy fájt kell csak felcsatolni.
Illetve a Kodi 18.4 sfs-hez is hozzá dobtam még a szükséges függőségeit,mert nem tartalmazta.
Ha frissítitek a rendszert a Kodi nemfog elindulni.Valszeg egy függőség miatt.Ha időm engedi majd ránézek.
A Google Chrome is jól fut a rendszeren egyébként.
A Rendszer a Slackware féle txz csomagokat és annak kezelőjét használja de mégsem kompatibilis
a Slacware repóban lévő csomagokkal.Ezért is van saját repója a FatDog-nak szerintem.

Röviden ennyi.


A Remasterek elérése:
https://sourceforge.net/projects/puppys ... g64-Puppy/

A támogatott txz csomagok listája:
https://distro.ibiblio.org/fatdog/packages/810/

A támogatott sfs csomagok listája:
https://distro.ibiblio.org/fatdog/sfs/810/

A módosítatlan alap rendszer elérése:
https://distro.ibiblio.org/fatdog/iso/Fatdog64-811.iso

Bemutató:
https://youtu.be/uwRJAZJbfEk




Jó Időtöltést a Rendszerhez és szép napot nektek!

1NSN
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.20. 22:28

Re: Fatdog64

Hozzászólás Szerző: 1NSN »

Sziasztok!

Mivel én a rendszert napi szinten rendszer mentéssel együtt használom a frugal üzemmódrol megis felejtkeztem.
Ezért készítettem új ISO-kat amikben már a beállításokkal kapcsolatos scriptek nem fognak(zavaróan) automatikusan indulni a rendszerrel.

Kép

Kép

Kép




A Wine nélküli verzióból kikerültek az MkvToolnix,mp3DirectCut,Double Commander appok.

Az új ISO-kat innen érhetitek el:
https://sourceforge.net/projects/puppys ... -Puppy/V2/




Jó időtöltést a rendszerhez és Szép napot!

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Fatdog64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Nagyon szépen köszönöm! :D

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Fatdog64

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Teszteltem a kilencszázvalahány megás, wine-os verziódat, az amd dual core 2x2,9 GHz procós 4giga ramos asztali gépemen.
Iszonyat, döbbenet, rémálom-lassú boot - alatta sodortam és elszívtam egy szál cigit(kb 6-8 perc), utána mikróban megmelegítettem egy tál lencsefőzeléket(kb 3-4 perc); na , addigra felállt a rendszer! - ami küllemre gyönyörű, openbox/lxpanel marhajó, azt szeretem; az a gyanúm, hogy korábbi munkáimmal hatással lehettem rád, kedves 1NSN, ugyanis épp ugyanaz a szoftverpark fogadott, amiket én is kedvelek és amiket ugyanígy beletettem volna; ha így lenne - örülök.
No - amik viszont most következnek nem hinném, hogy mindről Te tehetsz - fatdogot szelídíteni mindig kemény dió volt, szóval:
1024x768-as képernyőfelbontáson egybemásznak a bal oldalsó és a felső panel bal felső képernyősarki szélei - nem nagy gond, 1 perc alatt korrigálható;
asztalon nyomom a web browser ikont - semmi... megyek az alkalmazásokba, nyomom a firefox ikont - onnan már jó;
felső panelen nyomom az mp3 direct cut ikont, gondolva, mindjárt tesztelhetem a wine-t - semmi...
felső panelen nyomom a bleachbit rendszertakarító ikonját - semmi... ez se indul...
lenti panelen keresek vmilyen vágólap-kezelő ikonját, nincs... megyek az alkalmazásokba, találok egy glipper-light ikont, indítanám - semmi... megyek a slapt-ba, gondoltam, telepítek valami alternatív vágólap-kezelőt(clipit, parcellite) - nincs ilyenjük. Pff...
Indítom a setup-ot, nézem, mik a nyelvi átállási lehetőségek: találok kétfélét! dán meg az angol néhány válfaja! semmi más!
Egy utolsó, erőtlen próbálkozásként kivettem a megfelelő magyar locale fájlokat a /usr/local/apps-ban lévő rox filer dpupbuster64 változatból és beraktam a megfelelő helyre ebben a rendszerben, majd átírtam magyarra a nyelvet az /etc/profile fájljában, hogy hátha legalább a rox magyar lehetne... restart x... majd megint semmi... - no ekkorra ment el a kedvem az egésztől.
Sajnálom...

1NSN
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.20. 22:28

Re: Fatdog64

Hozzászólás Szerző: 1NSN »

Szervusz Kedves Csipesz!

Örülök hogy megtiszteltél azzal,hogy kipróbáltad a rendszert és vissza is jelezted a tapasztalataidat! :)

Nemtudom melyik verziót tesztelhetted valszeg az előzőtt,
mert a repóban lévő V2 mappában lévő verzióban fut a wine normálisan.
Ezek szerint az előzőben nem futott.
A Bleachbit egy függőség miatt nem indul ezért újrakell telepíteni a csomagkezelővel és indulni fog.
Van vágólap is majd azt is pótolom.
Illetve a firefox frissítéséért felelős scriptre is ránéztem és töröltem pár parancsot belőle amivel nyerhetünk pár másodpercet és még van pár dolog de ezeket most itt nem részletezném.Majd ha kész lessz az új ISO.
A magyarosításra is ránézek majd ha időm engedi.

Addig is
Sziasztok és Szép Napot Mindenkinek!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Fatdog64

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szia 1NSN! Én évekkel ezelőtt egyszer heteket öltem egy - asszem, 700-as - fatdog64 verzió tovább-építgetésébe, utána meg frászt kaptam, mert a többi puppy linuxhoz képest a változtatásaimat ennél képtelen voltam új, működőképes remasterbe "eltenni"... Na most azt szeretném Tőled kérdezni, hogy felhasználóbarátabbá vált már ez az új fatdog, remastering szempontból? Egyszerűsítettek már végre a fejlesztők ezen?
Attól függően, hogy időmből hogy fog telni, még valószínűleg visszatérek a fatdoghoz, jelenleg viszont ticoo1 BAROMI JÓ fossa64-esével élvezkedem :)

1NSN
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.20. 22:28

Re: Fatdog64

Hozzászólás Szerző: 1NSN »

Sziasztok!

Szervusz Csipesz!
A Remaster script még mindíg nincs rendben sajnos.
Ugyan is már ott kezdődik a probléma,hogy ha a kész ISO helyének a rendszer meghajtót adjuk meg akkor csak egy iso kiterjesztésű üres file-t kapunk végeredményként.
Ezért kell egy másik meghajtó.És ha van is egy másik akkor sem készít bootolható verziót(illetve vannak opciók amiket kikell hagyni,mert nem működnek jól)hanem még hozzá kell adni a kernel(vmlinuz) és efi.img fájlokat,hogy bootolható legyen az ISO.
Egy jó dolog van benne,hogy nem csak az appokról lehet mentést készíteni hanem az EGÉSZ rendszerről.
Ha jól emlékszem az Ubuntu alapú Puppyknál csak az appokról lehet mentést készíteni.
De ha netán kedved lenne ezek után is neki esni,szívesen leírom bővebben hogy is kell elkészíteni egy bootolható ISO-t.

Addig is
Sziasztok és Szép Napot!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára 1NSN 2020.12.08. 00:19-kor.

1NSN
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.20. 22:28

Re: Fatdog64

Hozzászólás Szerző: 1NSN »

Sziasztok!

Elkészült a legújabb 1NSN_Fatdog64_811_K5.4.6._Firefox_Wine5.17_2.01 nevezetű ISO.

Ami a következő módosításokat kapta meg:

Magyarosítás:
Neki estem a rendszer magyarosításának de csak részben lett kész a fordítás.
Magyarosított scriptek:
Kikapcsoló,ujraindító,x-server újraindító,rendszer telepítő,screencaster(videó felvevő),
lemez használat,rendszeridő,rendszer frissítő,automatikus indítás,firefox-frissítés,rendszer betöltő.

Kép

Kép

Kép

Firefox:
A firefox frissítő script most már nem fogja feleslegesen letölteni a GTK-függőséget mivel a rendszer már tartalmazza azt.

Scriptek AMD GPU-hoz:
Készítettem még további képernyő felbontásokhoz is scripteket az AMD GPU-val rendelkezőknek amit szintén az Openboxba megtalálhattok.
A /home/1NSN/autostart/ mappában lévő segéd-nevezetű script elindítása után bekerülnek a scriptek a Startup mappába. És ezek után lehetőség nyílik a scriptek automatikus indításának a beállítására a továbbiakban az Openboxból elérhető Startup-al.

Kép

A Segéd-scriptet ne felejtsétek el letiltani! Segéd(Disable)

Viszont a scriptek lefuttatása után a háttérkép így össze esett:

Kép

De találtam egy parancsot ami megoldotta ezt a problemát.

Röviden ennyi.

Az Új ISO elérhetősége:
https://sourceforge.net/projects/puppys ... o/download

Nyugodtan jelezzétek vissza ha hibát találtok és hogy egyáltalán hogy tetszik a rendszer!

Jó időtöltést a rendszerhez és Szép napot Mindenkinek!

1NSN
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.20. 22:28

Re: Fatdog64

Hozzászólás Szerző: 1NSN »

Sziasztok!
Készítettem a Fatdog64.710-es rendszerről is egy Remaster iso-t (330 MB)ami a következőkben módosult:

Telepített appok:
Firefox 52.4.1 (Nightly)-Ami szerintem még a mai napig is megállja a helyét.
minidlna
Lx-terminal

Törölt appok:
LibreOffice
Seamonkey

Egyéb:
Az idáig magyarra fordított scripteket ez a rendszer is tartalmazza természetesen.
Az Openbox és az Lxqt kinézetre azonos a 811-es rendszerrel(1NSN Custom).
És az AMD-nek szánt scriptek
Kép
szintén ezalatt a rendszer alatt is rendelkezésre állnak illetve azok automatikus indításának a lehetősége.
A rendszert nem ajánlatos semmilyen csomaggal frissíteni a fatdog repóbol,mert összeomlik a rendszer tölle(föleg az xf86-os csomagoktól).
A Samba-szervert nem sikerült munkára fognom,ezért sem érhető el az Openboxból.
A minidlna szerverrel megosztott tartalom rögtön láthatóvá válik a hálózaton a 811-es rendszerrel ellentétben ami alatt megkell várni azt a bizonyos 1-percet.
Az alsaequalizer scriptjét nem tartalmazta a rendszer ezért a 811-es rendszerben
lévőt integráltam a rendszerbe.

Kernel:
A rendszer a következő kerneleket támogassa még egyébként:

Kép

Támogatott csomagok:
https://distro.ibiblio.org/fatdog/packages/710/

Támogatott SFS-ek:
https://distro.ibiblio.org/fatdog/sfs/710/

A fatdog64 710-es Remasterét pedig elérhetitek innen:
https://sourceforge.net/projects/puppys ... o/download

Röviden ennyi.

Jó időtöltést a rendszerhez és Szép napot Mindenkinek!

1NSN
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.02.20. 22:28

Re: Fatdog64

Hozzászólás Szerző: 1NSN »

Sziasztok!

Elkészült az 1NSN_Fatdog64_811-es rendszer újabb verziója(2.0.2)amely a következő módosításokat tartalmazza:

A rendszer frissítve lett a fatdog repóbol illetve a Firefox is napra kész.
Előzőleg említettem,hogy nem ajánlatos a repóbol frissíteni mert a Kodi
nemfog futni valószínüleg egy függöség miatt.
Ezért készítettem egy telepítő csomagot ami tartalmazza a Kodi 16.1-es(Windows)verzióját ami még probléma mentesen elfut Wine alatt.
Ugyan is az újabb verzió számúak futtatásához már kell egy windows frissítés is amit
hiába találtam meg nem sikerült wine-alá telepíteni.
Ezt a Kodi csomagot is eléritek szintén a Puppy repóbol kodi_16.1.txz-néven van.
A txz-kiterjesztésű csomagokat aki még esetleg nem telepített ilyet(a csomagra az egérrel jobb klikkelve az Install Package-el)lehet telepíteni.


Egyéb:
Az AMD-nek szánt képfelbontással kapcsolatos scriptek automatikus indítását most már a
a terminálból is betudjátok állítani.
A rendelkezésre álló parancsok listáját az "auto" parancsal tudjátok kiiratni.

Kép

Röviden ennyi!

Jó időtöltést a rendszerhez és Szép napot Mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 1NSN 2020.12.23. 10:02-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”