Tahr64-6.0.6, K3.14.79, Hun/Eng DVD, 2020 Augusztus

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Tahr64-6.0.6, K3.14.79, Hun/Eng DVD, 2020 Augusztus

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szerkesztve 2024, március 12-én: ezt a Puppy rendszert - helyszűke miatt - egy kedves közeli ismerősöm gúgldrájvjáról, amin egy jókora helyet én "bitorlok" - töröltem.(persze kerül majd a helyére olyasmi, ami jobban sikerült :))





Üdv - készítettem Tahr64 6.0.6.-os alapanyagból egy visszafogottabb méretű DVD-s remastert - mivel Tahr, 64bites fajtából ilyenem még nem volt.
Hazudnék, ha azt mondanám, mesterdarab lett - maradjunk annyiban: háztartási célra, szódával elmegy...
zdrive, devx, 32 bit libs sfs-ek integrálva a rendszerbe, a kernel src sfs nem.
Hátrányai:
1. A hozzá másvalaki által készített, repóból elérhető nvidia-glx-375.79-k3.14.79_amd64.pet nem hajlandó kitelepülni, ha pedig akár a legújabb verziós getnvidia-1.5-tel próbálkoztam, a folyamat hibaüzivel megszakadt. Vagyis személy szerint képtelen voltam hozzá valamire való drájvert összetákolni a saját nvidia geforce 630 gt-mhez...
2. ritkán ugyan, de néha összeomlik a start menü; nálam ezt pl. akkor művelte, mikor az xorgwizard-dal másféle képernyőfelbontásra álltam át - ilyenkor egy system restart után helyreáll.
3. attól kezdve, hogy ha csak egy USB2-es sebességű tárról használjuk és készítettünk egy mentésfájlt - belassul...
4. Nincs kiépítve bluetooth támogatás, az ezzel való kísérletezgetések kudarcba fulladtak úgyhogy hagytam a fenébe...
Előnyei:
1.Ha csak úgy használjuk, hogy nem készítünk mentésfájlt, vagy ha teljes telepítés után vinyóról használjuk - baromi gyors.
2.A következő fontosabb applikációk állnak azonnal munkára foghatóan a rendelkezésünkre ezen anyagban: VirtualBox, Wine, Dosbox, TakeAShot, Simple Screen Recorder, Guvcview, Avidemux, Imagination, VLC és MPV médialejátszók, Opera és Basilisk böngészők, utóbbi kezelőfelületét nem lehetett magyarítani, Pupradio, Deadbeef zenelejátszó, Tickr, FBReader, Foxit Reader, LibreOffice 6.4, Fotoxx, AcetoneISO, PeaZip Portable, GSmartControl, CpuG, Onboard, Edit .mo - ilyesmik;
Wine-szekcióban: Total Commander, Centaury webböngésző(ezzel együtt 3 elő-telepített böngészőt lehet használni e rendszerben), Microsoft Reader, Sumatra PDF, Mobipocket Reader, Photofiltre, XnView, VLC, SWFPlayer, UltraISO, 7-Zip, WinRar, Google Earth Pro...
Letölthető innen:
Tahr64-6.0.6K3.14.79HunEng2020AugCsipesz.iso, 1986,8 Mb
https://drive.google.com/file/d/1w_G0si ... sp=sharing
Látható, hogy már bő 10 napja kész volt, de csak most értem rá közzétenni:
MyTahr64-606Screenshot.jpg
MyTahr64-606Screenshot.jpg (53.73 KiB) Megtekintve 2904 alkalommal

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Tahr64-6.0.6, K3.14.79, Hun/Eng DVD, 2020 Augusztus

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Tisztelt Csipesz!
Köszönjük a pupletet. Mivel kellett egy Virtualbox meg hát kíváncsi is voltam, feltettem. Sajnos elég aggasztó gondom támadt vele és nem tudom mitől van ez:
Igen gyorsan jött be. Mivel az internet varázslóval nem tudtam felismertetni az usb wifi-t (fosszán megy), be kellett volna mennem a _Jelenem mappámban lévő wifi készülékhez való mappába, ahol van egy shell szkript, ami Linux alatt drivert telepít. És most jön a furcsaság, amint beléptem a jelenem mappába, teljesen üres volt. Mondom neki, hogy lásson mindent, de semmi, akkor mappára rá hogy méret meg tulajdonságok: 9 bájt vagy hasonló és 0 fájl. Szóval teljesen eltűnt minden úgy ahogy van. Ezért más dolgot meg se nyitottam, és mentés nélkül átnyergeltem a szintén gépen lévő fossa64_A-ra, amit éppen berendezgetek. És a fenti mappa itt is üres volt. De a múltam +jövőm +a letöltések mappában minden ott van a helyén. Erre pendrive-ról megint átmásoltam a jelenes mappát. Megnéztem a szabad helyet, és tudtam korábbról, hogy az egész sda2 partíción mindössze 58-59 GB-ot tároltam, de a malőr után 92,3-at mutat. Vadonatúj az SSD, 240GB-os, csak a fossza van rajta ugye sda1(ext4) + sda2(f2fs) frugal.
Ennyi történt, így a fentiek fényében ezt nem tudom arra használni, amire gondoltam, így töröltem is, ez sajnos túltesz az informatikai tudásomon. Korábban más pupletekkel amiket jobbára ti készítettetek, ilyesmi elő sem fordult.
NE gondold, hogy most szapullak, és amúgy most is egy jó dolognak tartom, hogy köztetek te viszel egy olyan vonalat is, amelyben olyan pupletek vannak, amik tele vannak tűzdelve mindenfélével.
Ha van bármilyen ötleted, hogy mi lehet ez az egész, majd itt várom a válaszodat. És ugye totál kezdő vagyok, ezt nem írtam.
Addig is minden jót!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Tahr64-6.0.6, K3.14.79, Hun/Eng DVD, 2020 Augusztus

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Kedves pu21! Ell kell szomorítsalak a kérdésedre várt használható ötletekkel, megoldásokkal kapcsolatban: sajnos én nem vagyok akkora kaliber, mint amekkorának a munkáim alapján tűnhetek... fogalmam sincs, mi lehet az általad vázolt hibák oka; magam afféle dizájnernek vallom, aki "hozott anyagból, alapból" dolgozgat, azokat kiegészíti, csinosítgatja, felhasználóbarátabbá alakítja. A saját tahr 64 bites kiadványaim közel sem a legjobban sikerültek, és már nem is túl naprakészek, számos kis hibájuk van, amiket az azokkal kapcsolatos posztokban taglaltam is. Így csak egy dolgot tudok ajánlani: töltsd le, próbáld ki az egyik - a modernebb, 64 bites mezőnyben - legszerencsésebben sikerült remaster-emet, hátha ezzel nem jársz pórul - ez pedig a: Dpupbuster64-8EasyBrutal2ndEdHunEng2020SzeptCsipesz.iso - 3390,2 Mb:
https://drive.google.com/file/d/1g7K3Bh ... sp=sharing
Ja és kérlek, kedves többi fórumtársak, ha valakinek volna ötlete pu21 problémájához, ne tartsa vissza! - köszönöm előre is.

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Tahr64-6.0.6, K3.14.79, Hun/Eng DVD, 2020 Augusztus

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Hello Csipesz!

FRISSÍTÉS: a Puppyszoftveres github oldalról elérhető tök sima 64 bites Tahr is pontosan ugyanezt csinálta, azt hiszem talán az SSD igazi felismerése a gondja, de aztán ebben sem vagyok biztos.

Kíváncsi vagyok arra is amit legutóbb linkeltél, csak nem biztos, hogy azonnal neki tudok látni...

Sikeres napot!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Tahr64-6.0.6, K3.14.79, Hun/Eng DVD, 2020 Augusztus

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nem igazán értem még most sem, mit is akart közölni pu21 fórumtárs igazából, mert a kérdéses, 1.9GB méretű iso-t én s letöltöttem, simán bele lehet nézni az iso-n belül a fő sfs fájlba(tartalom mutatás) és látszik benne minden. Tettem ezt egy 32 bites régi 571-es puppy alól, ez egy ext2-re formázott partíción lakik több más puppyval egyetemben, és mind frugall módon vanna telepítve, a különbség annyi, hogy az újabb, 64 bites puppy-k már nem fájlba, hanem könyvtárba mentenek,(és nincs külön kiterjesztése a könyvtárnévnek!) míg a régebbiek, -jellemzően a precise571-es verziók- még saját ext2 mentésfilébe.(ezek mentésfájlok végződése(kiterjesztése) nálam xxx.2fs, ahogy azt már megszoktuk.
Kép

A kép bal felső részéen is jól látszik, a régi,32 bites tahr_6.0.6-os puppy még fájlba ment, míg az újabb, szintén 64 bites fossa64 puppy verzió már külön könyvtárba ment.

Ezért nem tudom értelmezni pu21 mondatát, idézem: -aláhúzva, amit nem tudok értelmezni-
... Vadonatúj az SSD, 240GB-os, csak a fossza van rajta ugye sda1(ext4) + sda2(f2fs) frugal. ...
Addig még értem hogy az ssd-n van két partíció, és az sda1-en(ext4-re formázva) van a Fossa64_A-ja, de ez most full telepítésű, vagy Frugall módban van telepítve? - de a következő már zavaros: sd2(f2fs)
Azt esetleg el tudom képzelni, -és valószínűleg ez lehet a helyzet nála is- hogy ő a csipeszpuppyt egy usb kulcsra telepítette, arról indult, és a mentésfájlt tette az sda2-re.
Kérdés, az az sda2 partíció mire van formázva, illetve az a f2fs mentésfile -ha az egyáltalán mentésfájl- milyen file rendszerbe lett elkészítve, gyanítom, hogy ez utóbbi lehet a jelzett probléma oka.
Ugyanis az f2fs az az ssd-re kifejlersztett új fájlrendszert jelenti, ha jól tudom, „Flash-Friendly File System” és ha a letöltött csipesz iso-t pu21 kusb ulcsra tette, akkor az usb kucs mire lett megformázva, továbbá, ha tényleg az usb mentésfájlja került az sda2 partícióra, ez utóbbi hogyan, miért is lett f2fs-re kialakítva. Ha már az sda1 partíció eleve ext4-re lett formázva! Szóval szerintem az eltérő fájlrendszerekben keresendő a hiba, és ezt támasztja alá pu21 másik kijelentése, a sima tahr_64 gyári iso letöltése kapcsán is, gondolom, hogy ott is a mentésfile az újabb f2fs-re kialakított partícióra került, és szintén ugyanúgy előjött a kérdéses hiba, mint a csipesz puppy esetében. Én a helyedben pu21, megpróbálnám azt, hogy az sda2 partíciót a hagyományos ext4-re formáznám le, és az idekerült mentésfilét, -már ha mégis fájlba mentenél- ext4-re készíteném el, ekkor simán látnia kell a tahr64-nek a fossapu64 mentését!

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Tahr64-6.0.6, K3.14.79, Hun/Eng DVD, 2020 Augusztus

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Jó estét mindenkinek!

Igen, két partíció van, egyik az sda1 ami ext4, mert úgy emlékszem, hogy annak idején a frugal eljárással nem jött össze f2fs-ben, így maradt ext4. Hogy mitől nem engedte nem tudom de így is rendben van. A másik az sda2 f2fs-re van formázva és minden rendszer mentésmappája is ide kerül. Na ezt nem írtam le igaz. Meg azt sem, hogy ebben az esetben nem használtam USB kulcsot. Az, hogy a gond az eltérő partíció lenne, eszembe se jutott, mert már azt is félálomban tettem bocsesz :). De ez a Tahr-os dolog egyenlőre jegelve van, lehet, hogy ennek később akár más eszközön újra nekifutok, még nem tudom.
És eddig minden pupletet kizárólag a Skami-féle frugál megoldással telepítettem, és ezt már annyira megszoktam, hogy már eszembe se jut, hogy van teljes telepítés is.
Köszönöm a hozzászólást.
Minden jót!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Tahr64-6.0.6, K3.14.79, Hun/Eng DVD, 2020 Augusztus

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Szerintem így csináltad, mint Skami a videóban:
https://skamilinux.hu/puppy-linux-telep ... ora-video/

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”