Dpupbuster64-8 "EasyBrutal" 3. kiadás, Hun/Eng, 2021 Szept

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Dpupbuster64-8 "EasyBrutal" 3. kiadás, Hun/Eng, 2021 Szept

Hozzászólás Szerző: csipesz »

SZERKESZTVE: MEGJELENT EGY 3-IK KIADÁS IS, LETÖLTŐLINK AZ ÚJ POSZTBAN:
viewtopic.php?p=9597#p9597
RÉGEBBI VERZIÓK MÁR NEM ELÉRHETŐK.

Szervusztok; örömmel jelentem be, hogy az idei évet, 2020-at egy jó modern, szűk 3 gigabájtos cuccal köszönthetem, végre, másfél hét rajta végzett meló után: ez a cuc pediglen a
Dpupbuster64 EasyBrutal Hun/Eng DVD! ( - azért csak "szelíden-brutál", mert visszafogtam magam és nem töltöttem fel rogyásig az adat-DVD volument, ami ugye 4481 Mb-ig engedne garázdálkodni, de hát má' én is öregszem, fáradok, - elég ennyi :) ...)
Alapnak Ticoo1 legutóbbi, Dpupbuster64-Bt_HU.iso-ját használtam fel. Ebben a FreeOffice meg a Firefox kivételével majdnem minden tetszett, ezeket lecseréltem más dolgokra... Szegény JWM ablakkezelőtől pedig kényszerûségből kellett megválnom, pedig esküszöm, kedveltem, csakhogy a jwm meg az openbox/lxpanel kombó kicsit olyanok, mint két dudás egy csárdában... Más menü-kategória-nevezékeket használ az egyik meg a másik, és az autostartos appok esetén is más-más a viselkedésük(az openbox pl érzéketlen a /root/.config/ autostart mappában dolgozó, *.desktop formátumú indítófájlokra), stb...
Ha jól elékkszem, összesen 6 dolog került eltávolításra, ezek a JWM, a Thunar, a Firefox, az Xsoldier, a Pupcontrol meg a FreeOffice;
Ahogy azt többnyire dvd anyag esetén szoktam, hiszen a a CD mérethez képest itt van hely dögivel - integráltam a rendszerbe mindezeket:
zdrv, devx, kernel src, 32 bit libs sfs-ek. Az általam a rendszerbe ezután telepített fontosabb alkalmazások a következők:
Linux-szekció:
Xvkbd, Onboard, GIMP, Fotoxx, Photofiltre LX Studio 1.3.0 (demo) image editor, Audacity, Avidemux, Guvcview, Imagination, Kodi, OBS Studio, OpenShot, Pupradio, SimpleScreenRecorder, SmPlayer, Streamtuner2, Yoshimi, Opera, PaleMoon, SMTube, Tickr, Google Earth, Skype, Fbreader, Leafpad, LibreOffice, Xonix game, Map, Net minigames, ScummVM, Dosbox, Wine, Polo filemanager, Bleachbit, Gsmartcontrol, VirtualBox, Psensor, Unetbootin, Pupclockset, Random Wallpaper Changer; nagyjából ennyi, meg a VLC kapott midi lejátszás támogatást.
Wine-szekció:
Total Commander, Winrar5.5, 7-Zip, Astra Giftmaker, Centaury web-browser, Ppt és Xls viewer, Mobipocket reader, Photofiltre, SumatraPDF, SWF Player, Ultra ISO, vindózos VLC, XnView, DemoHelper, Universal USB installer(formázás funkciója nem mûködik!)
Szóljak most pár szót e rendszer vagy egyes appok gyengéiről, furcsa viselkedéséről:
Teljes telepítés után az újonnan telepített rendszer első felállásakor elfelejti, hogy magyar nyelvre lett állítva;
Ha beléptem névvel, kóddal a Skype-ba, szépen beenged, mûködik rendesen - de miután bezártam, elfelejti, hogy korábban már beengedett, és ha újra megnyitom, megint a belépőkódokkal fáraszt;
Mpv médiapayer ebben a rendszerben nem akar lejátszani mpeg ts stream-eket - még szerencse, hogy a VLC "megmenti helyette a hazát"... Gurubb arcoktól várok megoldási tippeket e problémára; ja! - a lehetséges legfrissebb ffmpeg csomag dógozik pedig a rendszerben...
A Kodi pedig pont fordítva: viszi az összes mpeg ts magyar tv csatit, de az összes egyebet nem, rádiócsatik okésak; ez a tapasztalatom csak az onlinestream.hu addon-jával volt egyébként - más pl. LiveLeak vagy Youtube videói mentek szépen.
A Wine alatt mûködő Centaury böngésző kissé instabil: szeret néha teljesen váratlanul bezáródni... de ha megint megnyitjuk, visszaáll arra az oldalra, ami meg volt nyitva. Végülis csak érdekességnek raktam bé.
Végül - de ez már nem az én rendszerem "sara": lehangolóak a tapasztalataim a szorszfordzson lévő dpupbuster64 repó nvidia driver-eivel kapcsolatban. Nekem immár 2-3 éve egy Geforce GT 630 dolgozik az asztali gépemben; a repóból letölthető 2 drb driver - vmi 340-es meg vmi 410-es - egyikével sem mentem semmire; kernel megjelölés nem is szerepelt a nevükben, már az is fura volt - na mindegy... a mai nouveau drájverekkel is egész' jól elcsicsereg azér' a kártyám, egy csomó vindózjáték megy így is.
Végül egy érdekesség: A Dpupbuster64 Grub4Dos-ának készítői egyedi kinézetû bootmenüvel kedveskedtek a felhasználóknak. Próbáljátok ki.
Ennyi jutott most így eszembe. Mivel ez a cucc már kissé lomha dual core gépeken - amúgy két magoson készült - használata már inkább core i5 körüli erejû gépekre javasolt.
Letölthetitek innen:

SZERKESZTVE: második kiadás linkjéért görgess kérlek lejjebb!

A kinézete pedig laptop képernyőn:
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (158.29 KiB) Megtekintve 7057 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2020.09.16. 19:10-kor.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Dpupbuster64-8 "EasyBrutal" DVD, Hun/Eng, 2020 Február

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves csipesz!

Köszönöm szépen az alkotásod. Remekül működne, de sajnos ennek a puppy-nak a "struktúrája" nem igazán teszi lehetővé, hogy egyszerűen fejlesszük. Ebből kifolyólag igencsak összetud gabalyodni, egyes programok nem ott keresik a libeket, ahol valójában vannak, s ráadásul egyes programok működéséhez más és más verziójú lib szükséges, de erre nem figyelmeztet a telepítések folyamán. Ez az egész probléma a jelenlegi Woof-CE-ből adódik. Van amelyiket vissza lehet alakítani "normális" puppy-vá, van amelyiket nem. Ha tüzetesen átnézed az /usr/lib-et, meg a /lib-et, akkor azonnal rájössz, hogy mire gondolok (beduplázott libek eltérő verzióval, rossz linkek, stb.). A programok általában működni fognak, de sok lesz a működés közbeni hiba. Ezen új struktúrákban már nagyon kiütközik a Gtk3 problémája is, mely szinte az első pillanattól fenn áll. Ugyan javították (a Gtk3 készítőik), de nem teljes a siker. Az ffmpeg verzió sem a legfrissebb, pl. a HuBi-Pup64-ben már egy ideje ffmpeg-4.2.1 van "nocsak"-nak köszönhetően. Viszont ide nem lehet bepakolni, mert azonnal a glibc-2.29 kell neki (minimum), de ez a rendszer ettől fejre áll.

Az mpv futásánál is ilyen hibák vannak, csak aprólékos módon lehet rendbe rakni, ha lehet.
(a fentebb leírt problémákra pár példa a képen)
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (275.08 KiB) Megtekintve 7010 alkalommal
Az előnye ennek a puppy-nak a BT kezelése, ami a pulse rendszernek köszönhető. A 32 bites változata sem "100-as" és sajnos a hozzá készített csomagok sem "tiszták", a 64-es változatoké sem. Az NVIDIA csomagot célszerű lenne kibontanod és átnézni, hogy valójában minek hol kellene lennie, s így talán használhatóak lehetnek. Szóval mi ezt már feladtuk. Megjegyzem, hogy a többi Woof-CE-vel készült puppy is hasonló problémákkal küzd, illetve mi, akik használni szeretnénk. Egy szintig el lehet jutni velük, s aztán nincs tovább.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Dpupbuster64-8 "EasyBrutal" 2. kiadás, Hun/Eng, 2020 Szept

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Sziasztok - az utóbbi kb. 1 hónapban ismerkedtem/foglalkoztam kétféle újabb rendszerrel, a focalpup-pal(666philb-től), meg az etionával(pfeco-tól); majd a velük töltött, kudarcélményekben bővelkedő, gyakorlatilag elpocsékolt idő(elméletileg azért volt haszna természetesen, hiszen aki fabrikált már valaha Puppy-t, az tudja jól, hogy mindenből tanulhatunk valamit) után elővettem ezt a dpupbustert, és kb egy hét melóval elkészült a második kiadása, amely irgalmatlan mennyiségű apróbb módosításon ment át - bizony, hogy önkritikus legyek, azt kell mondjam: az első kiadást még kicsit "összecsaptam"... A mérete is nőtt kissé, köszönhetően az összesen négy féle böngészőnek(Palemoon, Firefox, Slimjet, Centaury), a wine vadonatújra frissítésének(5.8) meg néhány új külalak-témának. Opera böngészőtől viszont megváltam, mert ebben a rendszerben valahogy nem volt az "igazi"...
Ennyi röviden - szinte minden jobb lett kicsit, kivéve a Kodit, amely továbbra sem dolgozik 100%-osan... mindazonáltal azt kell mondjam, a saját tapasztalataim alapján a posztom elején említett másik két puppi rendszer a lába nyomába nem ér a dpupbusternek; a fossapupról annyi jót mondhatok, hogy bár számos gyengéje van, viszont abban meg kiválóan működött a Kodi...
(SZERKESZTVE szeptember 20-án: á-á! Kodit is javítottam a minap, méghozzá a bionic64 repóból vett sfs tartalma segítségével! DVD iso lecserélve a táramban a még jobbra, letöltőlink, iso-méret, asztal képe frissítve. Kicsit szegény openbox popup-menü is javítgatva lett - most már az alkalmazások almenüben minden app mellett megjelenik az ikonja, nem csak olyan "foghíjasan"...)
Akit érdekel e második ízibrutál kiadás, letöltheti innen(a korábbi már nem elérhető!):
Dpupbuster64-8EasyBrutal2ndEdHunEng2020SzeptCsipesz.iso - 3390,2 Mb:

SZERK.: HARMADIK KIADÁS LINKJÉÉRT GURÍTS KÉRLEK LEJJEBB, KORÁBBI VERZIÓK MÁR NEM
ELÉRHETŐK!
Most így néz ki(laptop képernyőn):
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (154.92 KiB) Megtekintve 5642 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Dpupbuster64-8 "EasyBrutal" 3. kiadás, Hun/Eng, 2021 Szept

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hello; egy esztendeje nyúltam utoljára ehhez a DVD méretű anyagomhoz, és mivel ennek eredeti CD-je volt a lehető legjobb 64 bites Puppy - legalábbis szerintem - amivel csak találkozni valaha módom volt, ezért úgy éreztem, megérdemel még egy kis átnézést... - ez meg is történt, kb egy hétig tartott, ezalatt bámulatos mennyiségű javítani-, bővíteni-, avagy frissítenivalót találtam benne; de végül csak kész lett...
Nem szeretnék kisregényt írni - 3 gondolat mindössze:
1. akinek tetszett a korábbi, biztos, hogy ez sokkal jobban fog.
2. aki használná e cuccot, pillantson be a /root/startup/Letiltva_Disabled mappába, mert pár alkalmazás indítószkriptje oda van félretéve, mivel nekem egyszerűen soha nem kellettek - viszont másoknak lehet, hogy kellhetnek ezek a dolgok;
3. szeretném azoknak becsületesen jelezni, akik nagy súlyt fektetnek egy op.rendszer használatánál a magasabb fokú biztonságra - jelszavak, tűzfal, spot-ba dolgozó webböngészők - hogy inkább ne ezt válasszák.
Aki viszont, - hozzám hasonlóan - multimédiás felhasználásra, játékra, mindenféle doksitípusok olvasgatására, foto/video/audio anyagok szerkesztgetésére, tévézésre/rádiózásra használ elsősorban egy puppit, annak ez jó választás lehet:
Dpupbuster64-K4.19.23.III-ikKiadasHunEng2021Szept.iso, 3765,3 Mb,
letölthető innen:
SZERKESZTVE: A CUCC KISEBB JAVíTÁSON ESETT ÁT, EZÉRT GURÍTS MÉG EGY KICSIT LEJJEBB!
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (95.39 KiB) Megtekintve 4432 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Dpupbuster64-8 "EasyBrutal" 3. kiadás, Hun/Eng, 2021 Szept

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm! :D :D :D

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Dpupbuster64-8 "EasyBrutal" 3. kiadás, Hun/Eng, 2021 Szept

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Kipróbáltam.
Htop szörnyű. Át kell váltani:
Menü-Beállítások-Alapértelmezett programok-Rendszer-Terminál-Lxterminál-ra.
A Htop.desktop fájt szövegként megnyitva a Terminal=false kell bele a true helyett.

Van benne egy mplayer, az szerintem nem egészen jó, hiányol 2 libcdio-t. Smplayer az megy mplayer motorral, smtube nem tud mplayerrel lejátszani.


Az én gépemen szép, éles képet ad ezzel a puppyval, a videók is.
Nem szoktam 64 bites puppykat használni folyamatosan, mert jobban terhelik a kicsi gépemet. Ez a puppy azonban nem. Gondolom köszönhető az openbox-nak és annak is hogy dpup.
Frissítettem az smtube, smplayer, mpv lejátszókat. könnyű, mert van a puppyban már Qt5 és python3 is:

http://download.opensuse.org/repositori ... _10/amd64/
https://non-gnu.uvt.nl/debian/buster/mp ... _amd64.deb
Frissítettem a csomagkezelőt és felraktam belőle a libssh-4-et mert valamelyiknek hiányzik (ha jól emlékezem az mpv-nek kell).
Smtube-Menü-Segítség-Install update----support segítségével feltelepítem az
yt-dlp-t.
A /root/.config/mpv/mpv.conf szövegfájlba alulra bemásolom ezt:

script-opts=ytdl_hook-ytdl_path=/root/bin/yt-dlp
ytdl-format="247+251"
#ytdl-format="243+251"

Ha az mpv-t önállóan használjuk akkor
247 a 720p 243 a 360p, a # jelet kell felcserélni ha 360p-s videót akarunk.
Ha smtube vagy smplayer használja a mpv-t akkor azokban választhatunk felbontást.

A csomagkezelővel feltelepített utolsó 3 fájl az a Florence virtuális billentyűzet, ami már csak nyalánkság.
A két kép nagyítható:
htop.jpg
htop.jpg (214.36 KiB) Megtekintve 3887 alkalommal
mpvsm.jpg
mpvsm.jpg (200.61 KiB) Megtekintve 3887 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Dpupbuster64-8 "EasyBrutal" 3. kiadás, Hun/Eng, 2021 Szept

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szép napot; Janugsa instrukcióinak megfelelően bejavítottam még egyszer e dvd anyagot, hála-köszönet neki az észrevételeiért!
A javított Dpupbuster64-K4.19.23.III-ikKiadasHunEng2021Szept.iso - 3767,6 Mb
Innen tölthető le:
https://drive.google.com/file/d/1a66KHj ... sp=sharing
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (122.44 KiB) Megtekintve 3802 alkalommal

lesliemayor55
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.11.19. 09:23

Re: Dpupbuster64-8 "EasyBrutal" 3. kiadás, Hun/Eng, 2021 Szept

Hozzászólás Szerző: lesliemayor55 »

Szia csipesz!
Az lenne a problémám, hogy a HDD-re az eredeti Dpopbuster-t telepítettem, nem frugallal és az egész terület az övé. Namármost akárhgy állítom a bootsorrendet, állandóan a HDD jön be, így az új kiadást sehová nem tudom nomálisan telepíteni, vagy valami használhatatlan izé jön létre, ám az sem az DVD-ről. Gondoltam már rá, hogy likvidálom a HDD-s telepítést, de nincs szívem hozzá. További érdekesség, hogy az első beállításnál a hálózat felismeri a WIFI-t, azután eltünteti. A feleségem laptopján minden okés, mondjuk az HP, ez meg Thinkcentre. Viszont az MX21 és a Fedora35 még meg is követeli, hogy csatlakozzak a WIFI-hez. Nem akkora gond, csak furcsállom. Lehet, hogy én szúrtem el valamit?

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Dpupbuster64-8 "EasyBrutal" 3. kiadás, Hun/Eng, 2021 Szept

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hello, lesliemajor55; attól tartok, nem egészen értem a probléma-felvetésed...
Bár nem írtad, tételezzük fel, hogy laptopon ügyködnél és tételezzük fel, hogy hagyományos módon csak egy HDD van benne, nem pedig egy SSD-HDD-kombó(amilyennel én egyébként még nem is találkoztam közelről...)
Namármost: ha csak egy vinyód van és arra szeretnél telepíteni, mi más is jöhetne be, mint egy HDD??? - amire te csak frissíteni szeretnél, mert nincs szíved a már rajta levőt full törölni - ha jól értettelek.
Tételezzük fel, hogy bebútoltál az én cuccommal, ami valószínűleg usb-n van és szépen felállt az asztal; no, essünk neki:

Asztal>install indít>Univerzális telepítő kiválaszt>Belső IDE/SATA/SCSI merevlemez kiválaszt>megfelelő jelű meghajtó kiválaszt(ami, gondolom, nálad sda...)>Puppy telepítése ide(gondolom, nálad ez sda1...)>következő ablakon OK-t nyom>következő ablakon teljes telepítést választ>ekkor végre itt vagyunk ennél az ablaknál:
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (37.18 KiB) Megtekintve 3718 alkalommal
Na itt Neked értelemszerűen a FRISSÍTÉS gombot kell megnyomnod. Így tettél? - ha igen, mégis egy használhatatlan izét kaptál eredményül?
Akkor csak azt javasolhatom, hogy másold félre a fontosabb dolgokat(böngészőbeállítások, ilyesmi) a /root mappádból pl. egy pendrájvra és mégiscsak hajts végre egy "könyörtelen", törlős teljes telepítést... egyszerűen nem jut jobb tanács eszembe, így, látatlanban.
(Nekem a fentebb leírt módon működni szokott a frissítés.)
Wifi először oké, utána már nem - fogalmam nincs, mi okozhatja sose láttam még ilyet, csak olyat hogy esetleg egyáltalán nem ismerte föl, mint ahogy egyes puppik a broadcom wifit, pl.
Hát szóval, ennyit tudtam mondani...

lesliemayor55
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.11.19. 09:23

Re: Dpupbuster64-8 "EasyBrutal" 3. kiadás, Hun/Eng, 2021 Szept

Hozzászólás Szerző: lesliemayor55 »

Hello csipesz!
Köszi a tanácsokat, holnap nekiugrok. Egyébként DVD-ről bootolok és pendrive-okat is használok a rendszerekhez. A TAHR64-6.0.5 nálam szuper, ahogy természetesen a Dpupbuster is, mindössze ezek a kis izék akadtak, szóval semmi nagyobb probléma. Az apróságok pedig megoldódnak idővel és türelemmel. :)

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”