NOSpup

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: NOSpup

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta: 2020.05.13. 15:34 A Windows 10 mint RT73 eszközt ismeri fel, bármit is jelentsen ez.
Hát igen, a jó öreg Ralink RT2501USB chipset.... így legyen ötösöm a lottóm, miközben írtam a fórumba az előbbi posztot, egész végig a Ralink chipset járt az agyamban, még rá is akartam akkor kérdezni, de aztán ez lemaradt.

Nekem is egy Ralink chipes wifi-m van a laptophoz, igaz nem usb-s kivitelű,
Kép
hanem a jó öreg PCMCIA-s kivitelű, és még csak standard g-s sebességű a cucc, de ma is hibátlanul teszi a dolgát, sőt, még ma is lehet kapni, pl. itt.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: NOSpup

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54-nek.
De, ha az nem menne, amit kulusz ajánlott, itt van még pár lehetőség.
firmware-ralink - Binary firmware for Ralink wireless cards
https://debian.pkgs.org/8/debian-nonfre ... l.deb.html

Package firmware-ralink
https://packages.debian.org/search?keyw ... are-ralink

Package: firmware-ralink (20190717-2) -bullseye/firmware-ralink-
https://packages.debian.org/bullseye/firmware-ralink
https://packages.debian.org/bullseye/fi ... sc-nonfree
Kép
(A ma próbált Bullseye puppyhoz a harmadik csomag két linkje talán jó is lesz....a második linken, a nonfree csomagban amúgy egy halom más driver is benne van, lehet szemezgetni.)

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: NOSpup

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Ha már ennyi segítséget kaptam, természetes, hogy már becsületből is újraindítottam a pendrive-ot,méghozzá úgy, hogy a 2 kB-os bin-fájlt előre letöltöttem még Win alatt, s azt rámásoltam a hordozóra. Indítás után elsőnek ezt másoltam be a megadott helyre, semmi reboot, majd így kerestem meg az internetkapcsolat-varázslót. Innentől kezdve úgy megy, ahogyan kell.
Ez egy jól összerakott rendszer, s amely észrevételeket teszek, az csak saját meglátás.
Kezdem azzal, ami nagyon tetszik: úgy az Abiword mind a Gnumeric simán elbánik a docx meg xlsx fájlokkal, bonyolultabbakkal meg nagyobbakkal is. Korábban ez nem volt így, és most nem tudom, hogy közben valamit csináltak ezekkel, vagy saját buhera miatt jobbak. S miután office-dolgokkal dolgozom, ezek nekem különösen fontosak... És itt jön ki a Linux egyik hiányossága, mármint az, hogy nem tudok arról, hogy lenne "powerpointja", mindig ezért kellett offline munkához egy Abiword+Gnumeric pároshoz képest behemót és gigantomán LibreOffice vagy néhány éve a FreeOffice (korábban ez legalább kisebb volt...) Persze, tudom, hogy ott a Google Dokumentumok, és valóban, ilyen esetben éppen az online alkalmazás behozása hozhat megoldást (nekem).
Az Asztal példásan üres, s tudom, hogy pusztán pár kattintás, talán a Rox még felférhetett volna. (Látom, a felső, lebegő menüsorban ott van.) Feltételezem, ez már alkotói szándék: itt egy alap, és lődd be magadnak - ezt amúgy csak dicsérni tudom, nincs rákényszerítve a felhasználóra az alkotónak fontos, a felhasználónak meg teljesen érdektelen programcsokor.
Az alkalmazott ikonkészlet is tetszik.
Beléptem a Fórumba, majd elindítottam a youtube-on egy HD-s Bagossy-összeállítást,
nosp.jpg
nosp.jpg (97.95 KiB) Megtekintve 5136 alkalommal
meg azért ránéztem a htopra is, és egészen elfogadható, mit elfogadóható: egyenesen kiváló az eredmény!
A képet külön is megnéztem persze teljes képernyőn, ugye ennek a gépnek ez sima ügy volt (T1600, mint múltkor).
Na szóval, ez egy nagyon használható cuccos!
Igazából nemcsak látszik a bele fektetett munka, hanem érződik is!
Úgy 10 éve a browserlinux kb. 100 MB-os rendszerként egészen jól működött, közben úgy "fejlődött" a világ, hogy mára 400 MB kell ehhez... Maga a Firefox ebben is lehet vagy 150-200 MB (nem néztem, korábbról sejtem) nem hinném, hogy bármelyik másik (talán a PaleMoon kivételével) kisebb vagy jobb lenne, s az új VLC is több már, mint 100 MB, és már meg is vagyunk, a függőség-csomagokról nem is szóltunk... ja, hogy közben éppen 100 MB-ra csökkentünk...?
Nem tudom, ebből mit lehetne kihagyni-kivenni. Évekkel ezelőtt magam is nekiestem és a menüt teleszemetelő de amúgy soha, senki által nem használt programokat fáradságos munkával kioperálgattam, s lett vagy 10 MB nyereség, amennyit nem ért meg.
Szóval: gratula, @nocsak, (és csapata...) szép munka...!

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: NOSpup

Hozzászólás Szerző: nocsak »

@kros54 köszönöm, hogy nem hagytad annyiban és megpróbáltad a firmware-rel is. NTamasnak és KuLuSznak is köszönöm, hogy rámutattak a firmware tényére. Amikor a Woof-CE -vel elkészítettem akkor megpróbáltam mindent javítani ahogy kell. De a feladat oroszlán részét @ticoo1 kolléga végezte el. Hozzám képest sokkal szerteágazóbban átlátja a problémákat amik a libek okoznak vagy bármi más ami (Puppy)Linux struktúra. Nagyon jól látja @kros54 a probléma gyökerét, ugyanis egy mai igényeknek megfelelő puppy sokkal nagyobb mérettel tudja illetve kell, hogy tudja azt amit anno egy 100MB-os browserpuppy tudott. Ennek az az oka ami egyébként jól ismert, ami újabb többet kér, komplexebb és sokkal több függősége van mint elődeiknek. A függőségek pedig egyre szűkebb - egyre kisebb tűréssel bírnak és mennyiségük illetve milyenségük miatt nagyobbak is. Erre legékesebb példa a híres-hirhedt glibc. De ide sorolhatjuk a qt-t, az ffmpeg-et a vlc-t is. Ezeket összehangolni nagyon nehéz és összetett feladat. De igazából ha csak annyit írok, hogy egy egységes puplet elkészítése nagyon nehéz és összetett feladat, akkor ennyi pont elég is. A jövőre nézve aggályos a jelenség, mert 2028-ig LTS a bionic támogatás, de utána illetve addig ki kéne találni a következőt, s ezt előkészíteni. Már ha lesz következő... Ehhez folytak kísérletek, de nem egy emberes ez a munka. Jó lenne egy egységes alap, egységes csomagokkal és egységes csomagokat tartalmazó tárolóval, fejlesztői környezettel. Ugye a Woof-CE sem egységes csomagokból építkezik s amíg ez így van plusz a szerkezete sem megfelelő a produktumának, addig az utómunkák elkerülhetetlenek. Nem beszélve a nagyobb Linuxok tárolóiról sem amelyekben szintén nem egy nevezőn vannak a glibc verziók. A kulcsszó az egység, de nem a létszám mennyiségére vonatkozóan. Amíg ez nincs, addig marad a vegetálás és az egyéni ügyködés ami vagy jó lesz vagy nem. Persze azt hozzá kell tenni, hogy mindenki szabad idejéből és energiájából áldoz, szóval már amiket eddig elértünk az is elég szép munka!

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: NOSpup

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Sziasztok!

ticoo1 munkásságát szeretném megint megköszönni, a T2-es NOSpup kapcsán. Ebben ugyanis már újabb a glibc (2.31) és a VLC is, illetve amit még nem vettem észre. Volt bennem egy nyughatatlan sejtés is, mégpedig a nagyon új kernelek terén. És Discordon a fiúk segítettek ebben is megerősítvén a sejtéseimet pedig a NOSpup-ot ezennel működésre bírhattam és bírtam egy Coffee Lake Nvidia páros gépen, amin eddig csak a 64 bites hivatalos bionic volt képes az üzemre. Sejtéseimet tehát jól igazolta az új kernel amit pedig ezúttal rockedge követett el, és ezúton neki is köszönöm, hogy kísérletezik rt és egyéb kernelekkel!
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (129.6 KiB) Megtekintve 4872 alkalommal
A kernel csere még nem elég, bebizonyosodott, hogy az mplayer ami lejátszaná rendszertöltéskor a köszönő dallamot, az új kernellel egész egyszerűen összefagyott. Hogy most a kernel vagy az mplayer csinál olyat amit nem volna szabad, nem tudom. Így viszont a köszönő dallamot át kellett gondolnom, vele kiszedni a rendszerből az mplayert és a gnome-mplayer-t, helyettük médialejátszóknak alapértelmezés szerint megadni az új VLC-t, illetve adrv-be helyezni helyettük az mpv-t. Melyet a scriptek fórumtémakörben tárgyalt gui_mpv szkripttel grafikusan meg is hívhatunk bármikor. A VLC pedig mely ticoo1-nek hála már az itthoni multimédiás kivetítővel is kooperál. Aztán még itt nincs vége. A híres-hirhedt popOS-es firmware sfs-emmel mely kb. 137MB de minden benne van ami kellhet, meghajtja az intel wifi kártyát is, melyhez alapból nagyon nehéz működő firmware-t találni. S, hogy felkerüljön az i-re a pont a GPT-s nvme meghajtóra ezen puplet is képes mentésfájlt készíteni. Még azt nem próbáltam hogyha a pupX beállításokban így beállítom a képernyő kikapcsolást mi történik, de legrosszabb esetben az ehhez a kernelhez tartozó forrással és a 1903-mas 32 bites bionic devx-szel minden bizonnyal erre is tudok majd fordítani bbswitch modult és szkriptet készíteni, ha szükséges. Szóval adott a T2-es NOSpup és immárón új kernellel új hardverrel új fdrv-vel és adrv-vel, valamint új fő sfs-sel működésre lehetett bírni egy modernnek mondható gépen is!

boot.jpg
boot.jpg (22.1 KiB) Megtekintve 4826 alkalommal
Hagyományos avagy örökölt, Legacy boot iso -ba van csomagolva. VirtualBox-szal tesztelve, bootol. Én a célhardveren egy fat32-es EFI loaderrel és grub.cfg-vel megáldott pendrive-val indítom, a következő módokon, feltételezve, hogy ezen pendrive-on és a belső meghajtón kívül más nem csatlakozik a géphez:

Kód: Egész kijelölése






menuentry "nouveaumodeset011nospup_hun_t2_x32kernel" {
set root=(hd1,gpt4)
    
    linux /data/nospup_hun_t2/vmlinuz psubdir=data/nospup_hun_t2 nouveau.modeset=0

    initrd /data/nospup_hun_t2/initrd.gz

}

menuentry "nouveaumodeset011nospup_hun_t2_x32kernel_NOx" {
set root=(hd1,gpt4)
    
    linux /data/nospup_hun_t2/vmlinuz psubdir=data/nospup_hun_t2 pfix=nox nouveau.modeset=0

    initrd /data/nospup_hun_t2/initrd.gz

}

menuentry "nouveaumodeset011nospup_hun_t2_x32kernel_RAM" {
set root=(hd1,gpt4)
    
    linux /data/nospup_hun_t2/vmlinuz psubdir=data/nospup_hun_t2 pfix=ram nouveau.modeset=0

    initrd /data/nospup_hun_t2/initrd.gz

}

menuentry "nouveaumodeset01nospup_hun_t2_x32kernel_RAM_NOx" {
set root=(hd1,gpt4)
    
    linux /data/nospup_hun_t2/vmlinuz psubdir=data/nospup_hun_t2 pfix=ram,nox nouveau.modeset=0

    initrd /data/nospup_hun_t2/initrd.gz

}




Tesztüzemre íme az iso

Hasznos időtöltést!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: NOSpup

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Kedves nocsak!
Kicsit off lesz amit most írni fogok, bocsánat érte, de ez kapcsolódik a Te problémádhoz is.
Tehát, ma elkövettem egy bejegyzést a fórumba, nevezetesen a Gnome-mpv program új neve, a -Celloluid- kapcsán, itt olvasható. Ebben megemlítettem azt a tényt, hogy a modernebb 32 bites, és 64 bites puppy verziókban, azok beépített csomagkezelőjében eleve megtalálható az mpv program, illetve ahhoz egy Gui is, a Gnome-mpv - illetve újkori nevén már mint Celloluid szerepel. Ez arra jó, hogy az mpv programot ne paramétereket írogatva kelljen használni, hanem a régi, mplayer motoros Gnome-mplayer lejátszóhoz hasonló módon.
Az általad közzétett NosPup32 v1.1-es stabil verzió csomagkezelőjében is ott van az mpv program, és ahogy ma a linkelt hozzászólásomban írtam, ez sem tette fel automatikusan a libmpv fájlt az mpv program telepítésekor mint függőséget. Némi igaza van, hiszen ez a libmpv fájl csak a Gnome-mpv program használatához kell, ahhoz viszont nagyon, enélkül az utóbbi program el sem indul.
Kép

Mint a képen is látható, a kérdéses fájlt a csomagkezelőből fel tudjuk tenni a rendszerre, maga a fájl amúgy igen is méretű. Továbbá, a NosPup32 csomagkezelőjében ott van a kérdéses Gui is, a Gnome-mpv, még egy régebbi v0.13-as verziószámmal. Tehát semmi akadálya, hogy nyugdíjba küldjük a jól bevált mplayer programot, és az ahhoz illő Gnome-mplayert is. Van helyette más, modernebb hanglejátszó motor, és ahhoz való Gui is, sőt, a csomagkezelőben ott van a mai írásomban megemlített több szolgáltatással bíró másik mpv Gui is, a Kylin Video Player.
Tegyük hát fel őket a NosPup32-re, valahogy így fog kinézni a Multimedia főmenü.
Kép

Az új mpv Gui-s program meg így néz ki.
Kép

Természetesen rendben működik is, ahogy ez elvárható is volt.
Kép
Kép

Tehát nocsak, az új kerneles NosPup verziódban-ból szerintem nyugodtan száműzheted már az mplayer motort, és a Gnome-mplayer lejátszót is, a fenti példa bizonyítja, megvan az utódjuk.
Persze az általad említett, gyártott scriptet is bevetheted, de talán ez a fent említett mpv Gui program úgy tűnik, kissé kezelő-felhasználó barátibb külsővel és tartalommal bír, a másik Gui program, a Kylin Video Player meg még jobban kezelhetőbb - használhatóbb darab.
Off vége.

Utóirat.
Azt viszont az előbb elfelejtett megemlíteni, -de a főmenü-s képen viszont látszik- hogy ezen a stabil NosPup32 verzión fenn van még a régi Gnome-mplayer lejátszó is,
Kép
és természetesen az mplayer motor is telepítve van. (meg az mpv motor is, és így a Kylin Video Player-ben már válhatunk kedvünkre a két lejátszó motor között.)

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: NOSpup

Hozzászólás Szerző: nocsak »

fdrv újabb kernelekhez pl.: 5.7

Ja, meg készítettem KuLuSz kolléga segítségével egy pet csomagot amivel NosPup32 alatt lxterminalnak adhatunk LX7 stílust, illetve hozzáadjuk a rendszer gtk2-es témájához az LX7 eredeti Murrina-Linsta témáját. A petben benne van a libmurrine, mert a rendszerben levő verzió nem megfelelő a gtk témához. Így csak annyi a dolgunk, hogy pet install után X restart, majd a gtk témabeállítónál kiválasztani a gtk app témát Murrina-Linsta-ra. A Menu-Tray témát pedig egy világosabbra állítsuk, hogy azért az is passzoljon a világos murrina témához.

PET install előtt RAM módban live teszteljük azért le! Ne élesbe próbáljuk ki!

Ja, meg én 64 bites kernelt használok alatta. Ehhez elérhetőség. Ehhez például passzol a fenti fdrv.
murena_theme.jpg
murena_theme.jpg (142.08 KiB) Megtekintve 4316 alkalommal
murena_theme(1).jpg
murena_theme(1).jpg (20.52 KiB) Megtekintve 4311 alkalommal
Csatolmányok
skinner-1.0-i686.pet
LX7 téma és lxterminal kinézet + fonts.
(3.93 MiB) Letöltve 201 alkalommal.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: NOSpup

Hozzászólás Szerző: nocsak »

És ugyanez 64 bitre is.

PET install előtt RAM módban live teszteljük azért le! Ne élesbe próbáljuk ki!

murrina_x86_64.jpg
murrina_x86_64.jpg (94.81 KiB) Megtekintve 4277 alkalommal
Csatolmányok
skinner-1.0-x86_64.pet
LX7 téma és lxterminal kinézet + fonts 64 bitre.
(4.82 MiB) Letöltve 184 alkalommal.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: NOSpup

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

https://sourceforge.net/projects/puppys ... t/download

Függőség: SDL2 frissített PPM-ből.

A coreutils viszont a legtöbb puppyban rossz. Legalábbis az installwatch és libje, mert nem követi le a symlinkeket. Ezt a petet ezen probléma javításával készítettem, ffplay és opengl támogatással, de ezekhez kell az SDL2. NosPup32 alatt készült.
ffmpeg431.jpg
ffmpeg431.jpg (99.23 KiB) Megtekintve 3689 alkalommal
ffmpeg431_2.jpg
ffmpeg431_2.jpg (161.52 KiB) Megtekintve 3689 alkalommal

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: NOSpup

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Kipróbáltam NS-T3.1 32bit bionic-bullseye combo teszt puppy-t. Használom is a Nocsak ésTicoo1 puppy-ját. Ez is nospup verzió.
https://sourceforge.net/projects/puppys ... o/download
Ha jól olvastam, akkor ez bionic (2018) alapon debián bullseye (2021)„pótlásokkal" kiegészített puppy.
Csak minimálisan kellett átalakítani, mivel a jó multimédiás programösszetétel miatt eredetileg is azokat tartalmazza , amikre nekem szükségem van.
SMplayer, SMtube, mplayer, mpv, DeaDBeef, youtube-dl, Qt5.

Ami nem működött az az Osmo és a Transmission. Ezeket szimlink segítségével javítottam.
A „terminálos“ checkdeps -system segített benne. Ez még kiírt sok „ nem található“ libeket
(vlc plugins, evolution-data-server, AMD-plugins...).
nst31.jpg
nst31.jpg (43.78 KiB) Megtekintve 2743 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”