Exfat fájlrenszer kezelés puppynál..!?

Fájlkezelő programok, commanderek
x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Exfat fájlrenszer kezelés puppynál..!?

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

Hali mindenki! Van-é az újabbak között olyan puppy, amelyik láthatja/kezelheti az exfat fájlrendszert..? Vagy van-e valamilyen pet, vagy deb, vagy terminál vonal..? Lubuntunál, Ubuntunál, Mint-nél, installálható állítólag az > exfat-fuse < csomag..(?)
Szerintem nagy dolog lenne, ha erre is alkalmassá lehetne tenni, vagy csak nekem nem sikerült eddig..? :-S

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Exfat fájlrenszer kezelés puppynál..!?

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szia!

A HuBi-Puppy-32-be, ha bepakolod az "exfat-HuBi-Pup32_9.pet"-et, akkor elvileg tudod csatolni majd. Sajnos kifelejtettem bepakolni az /usr/share/man/man8-ba a csatoláshoz szükségeseket, de pet-tel kijavítja..

Itt: https://sourceforge.net/projects/puppys ... leted=true

x51Laccko
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.11.09. 14:10

Re: Exfat fájlrenszer kezelés puppynál..!?

Hozzászólás Szerző: x51Laccko »

Üdvözletem és köszönet!
Beüzemeltem a HuBi-Puppy-t, (én a Hubertuszt szoktam így rövidíteni :D ) Szóval talán a puppyk között a legjobban tetszik!:) Tiszta, áttekinthető, nagyon Magyar, jól variálható jwm-X...felülete, gyors, üzembiztos, sokoldalú! :) Viszont nagyon érdekes a helyzet az "exfat-HuBi-Pup32_9.pet rápakolása után. Elkezdte látni az eddig mobilban használt 8G-ás micro SD-HC cardot vfat - ként, de csak tartalom nélküli üres könyvtárak jönnek és hol "0" GB-nak, hol 7,8 -nak látja a 4-5 ször beugráló partvív!?:-S (hogy nem pont 8-nak azt már persze megszoktam más cardoknál is..) ..Viszont írni tudok rá! :) A "gparted" meg vagy fat 32-nek mondja, vagy kikapcsolja és persze semmit nem tud vele kezdeni. !? Mindezektől független kipróbáltam az "extfat-HuBi...pet" -et néhány "stretch"-hez, "slacko 3.9.9.9" -hez, "Raring"-hoz és a helyzet kb. ugyan az. :-/
Találtam pár pet és deb extfat-os install-t, /exfat-fuse_1.2.5-2_i386.deb ... exfat-fuse_1.3.0-2_i386.deb,,,, exfat-utils_1.2.5-2_i386.deb...exfat-utils_1.3.0-2_i386.deb.../ mos azokat nyúzom...

Válasz küldése

Vissza: “Fájlkezelés”