BionicPup8 32-64 bit

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
janugsa

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: janugsa » 2019.05.11. 01:26

Kösz. El lehet vele szórakozni.
Minden ikon mellett van null.png. Oda lehetne szöveges png-t készíteni.
Párat csináltam:
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (29.93 KiB) Megtekintve 188 alkalommal

nocsak

Hozzászólás Szerző: nocsak » 2019.05.11. 06:43

Nincs mit, az igazi köszönet az eredeti projekt készítőit illeti, én csak ugyanígy "elszórakozgattam vele"...
Valóban, a null.png-k akár lehetnének címkék is, de akkor megint ugrik a mo fájllal együtt a többnyelvű elképzelés.

Igazából ami ennek a "végkiforrott" elképzelése lesz azt várom én is, ez egy ízelítő belőle... aztán ha valaki jobban ért is hozzá, lehet tud majd ezeknél is jobbat. A lehetőség mindenki előtt nyitott.

KuLuSz

Hozzászólás Szerző: KuLuSz » 2019.05.11. 08:05

Az eredeti gsm-ben a nullpng-vel osztottam el a távolságokat "hogy relatív szép legyen" . A következő verzióban ezeket már nem használom (így áll a helyzet most), tartalmazni fogja az egész puppy menüt, java része már megvan írva, még pár apró javítás szükséges , és jön a csomag . 2 csomag fog születni :
1. ahol csak a puppy menüi látszanak
2. ahol a puppy menüi + kedvencek fül + GSM beállító fül
Azt még nemtudom hogy tegyek-e bele leállító fület ...
Egyébként ez a szöveges ikon jó ötlet, szép is , de a puppy menüiben annyi ikon van hogy már nem fog elférni a képernyőn a menü ... :lol: ezért is használtam már a legelső verzióban is a felugró üzit...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
---------------------------------------
Általában megtalálható vagyok az Angol irc csevegőn vagy a Discordon KuLuSz néven.

NTamas

Hozzászólás Szerző: NTamas » 2019.05.11. 11:04

KuLuSz írta:
2019.05.11. 08:05
(így áll a helyzet most),
Jól néz ki, pofás elrendezés.
És ez az átlátszó dolog is jó.

Ennek az utóbbinak az apropóján érdemes kicsit visszamenni az időben, és elolvasgatni ennek a gtk2desklet-3.1.pet fájlnak a történetét.
gtk2desklet-3.1
Annál is érdekesebb a dolog, mert ennek a murga fórumos oldalnak a negyedik oldalán, az oldal alsó része felé van egy fórumtag, egy recobayu nicknevű illető produktuma, ami így néz ki:
Kép
Akit esetleg érdekel, az innen letöltheti a fájlt, használat előtt a fájl végi, fake.gz-t el kell távolítani a fájlnévből, és a scriptnek futtatási jogot kell adni!
Kép
Download:
mukstart.gz
A felsorolt programok bármelyikére rákattintva eltűnik a menü, és elindul a kiválasztott program.
Ha csak megnézzük a scriptet, előhozva a menüt, és abból ki akarunk lépni, azt a menü felett jobboldalon a pc nevére(vagy az ikonjára) kattintva tehetjük meg.

Én most a már sokat említett canadai-precise-light-puppy-n próbáltam ki, nálam rendben működik!
Nálam Ilyen a desktop a mukstart indítása előtt:
Kép
és ilyen utána.
Kép
Az asztalra kitett ikonjainkat és a jobboldalon lévő pwidgets sávot is eltünteti, (de csak addig, amíg fut a script) de akármelyik alkalmazásra klikelve visszajön a megszokott asztalunk, az ikonjainkkal egyetemben, -meg a pwidgets sáv is!- és elindul a kijelölt alkalmazás.
Nálam a canadai puppyn történő próba előtt én telepítettem a gtk2desklet-3.1.pet fájlt, és így az átlátszhatóság rendben valónak tűnik.
(természetesen nem árt, ha a scriptet a saját rendszerünkhöz igazítjuk - elérhető programok)

Amúgy aki KuLuSz erdeti scriptjeire kíváncsi, az a 2014-es Github bejegyzésen már nem elérhető linkek helyett innne tudja azokat még letölteni.

KuLuSz

Hozzászólás Szerző: KuLuSz » 2019.05.11. 12:11

igen a limuk startból indult az eredeti gsm ötlet... a limuk starttal ellentétben a videóban mutatott menü autómatikusan generálódik mint menü frissítésnél a menü ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
---------------------------------------
Általában megtalálható vagyok az Angol irc csevegőn vagy a Discordon KuLuSz néven.

ticoo1

Hozzászólás Szerző: ticoo1 » 2019.05.12. 17:05

Helló!

A Bionocpup64-8-ból készítettem egy teszt változatot. Huge-Kernel-5.0.1 van benne és ffmpeg-4.0. Csináltam hozzá még egy fdrv-t is, mivel nem mindig akarnak az 5-ösök leállni, kikapcsolni a gépet. Most így úgy tűnik, hogy stabilan működik és le is áll ahogy kell. De a puding próbája .....

A Rox színeket, ha a jelenlegi gtk marad, még be kell állítani, s gondolom még egyebeket is esetleg. De hát teszt, ott is van:
https://sourceforge.net/projects/puppys ... les/Teszt/

A menüből, a megjelenésből sok mindent letiltottam, de aki akarja a Menübeállítóban engedélyezheti.

Képek:
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (98.71 KiB) Megtekintve 84 alkalommal
Képenyő kép(1).jpg
Képenyő kép(1).jpg (161.67 KiB) Megtekintve 84 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”