DPupBuster tesztre

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sziasztok!

2019 február 17-i nappal került publikálásra a „murgán“ a DpupBuster-7.9.0.2-alpha változata.

(http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... d04fb85fec)
Eredeti ISO: https://www.mediafire.com/folder/gce4br ... 4brl6166n8
Repónkkon itt:https://sourceforge.net/projects/puppys ... PupBuster/

Ez debián alapú puppy, mely már a debián Buster-re épül, annak a csomagjait használja. ffmpeg-4.1.1 van benne gcc-8-cal.

Publikáló, készítő „musher0 & josejp2424„.

Hangsúlyozni kell, hogy ezen változat még igencsak teszt, tehát mindenki ennek megfelelően kell hogy kezelje. Elvileg a debián Buster a továbbiakban csak apróbb finomításon eshet át, ezért már teljes mértékben lehet már használni. A DPupBuster-ben, tapasztalatom szerint, még igen sok kisebb „összeférhetetlenséget“ okoz az ffmpeg-4.1.1 beillesztettsége, valamint Gtk-2 - Gtk-3 problémák is előfordulnak, de gondok vannak a gecko-mediaplayerrel is, stb.

Az eredeti, Midori-7 böngészőt tartalmaz, de a html5 tartalmakat nem tudja megjeleníteni. A Midori-6 igen, de a youtube-élőn kifagy. Sajnos a PaleMoon is „elszáll“, ha az élőt akarom megnézni (összeomlik), ugyanúgy, mint ahogy a Firefox is. Néha, véletlen szerűen 1-2 percig működnek, de aztán összeomlanak. Én egyszerűen nem találom az okát, pedig ugye ez lenne a „jövő“. Persze, ha lecserélem az ffmpeg-et egy régebbi változatra, akkor elmegy, de hát a cél az ffmpeg-4 korrekt használata lenne.

Vagyis az új böngészők nem működnek rajta rendesen (a készítő által kirakott palemon.sfs is összeomlik, ugyanúgy, mint a csomagkezelőből telepíthető FF-esr is - itt mindig az „élő csatornákra“ gondolok. Viszont az utolsó 32 bites Google-Chrome rendben működik, így az általam készített teszt változatban is ez van, s más progik is, amikre szerintem szükség van a teszteléshez, továbbgondolásra és az eredeti nem tartalmazza. Adtak ki hozzá javítást, de több zavart keltenek, mint amennyi „hasznot“ hoznak.

Az általam készítettek az én elképzeléseimet tartalmazzák. Készítettem pae és nopae változatot. Már javítottam is (...t2.iso), de még biztos van benne egy rakás hiba, mármint részemről is.

Jó lenne megoldani a böngészők futáshibáit, aztán majd ki kellene „gyomlálni“, hogy kisebb legyen.

Rendben „elfut“ P4-es gépen is:

"Buster" NoPae, P-4 2,66MHz, AS8V alaplap, 1,5 GB RAM, ATI-9600 és elfogadhatóan megy rajta CD-ről futtatva , csak ram-ban. Youtube-élő 321 MB ram. (a gép USB-ről nem tud bootólni)
Képenyő kép(1).jpg
Képenyő kép(1).jpg (56.04 KiB) Megtekintve 7190 alkalommal
Képenyő kép(2).jpg
Képenyő kép(2).jpg (104.27 KiB) Megtekintve 7190 alkalommal
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (155.1 KiB) Megtekintve 7190 alkalommal

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia !
Én is kipróbáltam pár percig, leírom a tapasztalatom. repo-ból firefox esr + hu. rendben felment, youtube, onlinestream rendben, egyedül az smplayert nem tudtam párosítani pl. a Nat Geo-nál, mert csak két programot ajánl fel választáskor.
Palemoon fel... pet -ből, szépen települ, frissül, youtube, onlinestream fut, smplayer-el egyből indítja is. OK. teamviewer próba. 12 v 14 mindegy, szokás szerint nem megy, rákeresek, teamviewer debian... download oldal klikk, palemoon eltűnik, és ez mindig. Firefox ESR próba... Ugyanennél Puff. A lap összeomlott ablak lesz, legalább nem tünt el, de ezt konkrét oldallal csinálja, mindig, nem random. Chrome-nál rendben bejön.
Wine próba. 4.0.1 wine felmegy, hiba nélkül, Play on linux telepít hiba nélkül, indításnál... Playonlinux is not supposed to be run as root. Sorry ablak jön elő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára willy36 2019.03.05. 11:49-kor.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Már néztem és letöltöttem, mert musher0 & josejp2424 jó dolgokat szokott készíteni általában.
Kösz a magyarosított alapot, majd hétvégén megtekintem! :P

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm!

willy36!

Pont ez a probléma, hogy összeomlik a PMoon (ami nem szokott) és a Firefox. Persze ez már generál további problémákat is. Ha a Firefox-ot terminálból indítod, akkor többet látsz a hibákból miután összeomlott. Ja, a Firefox és a Ghrome sohasem akar az SMPlayer-rel együtt dolgozni.

Asterix!

Persze, musher0 & josejp2424 jó dolgokat szoktak csinálni és itt nem is erről van szó. Egyszerűen "alfa". Csiszolgatni kell.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Figyelem!

Megjelent az alpha2, eddig úgy tűnik, hogy a problémák egy része javítva (böngészők futtatása). Tesztelni inkább ezt érdemes, ha valaki időt szán rá. Van Pae és NoPae változat is.
https://sourceforge.net/projects/dpup/files/

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Sajnos ezt nem "csiszolgatni" , hanem javítani kell ! ;)
Reggel óta nem tudom az nvidia drivert létrehozni. (390.59)
Egyenlőre elnapolva! :D

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sziasztok!

Javítottam rajta, az új iso-k vége A2. Nekem már jónak tűnik, persze alapnak. A Firefox, PaleMoon nem omlik össze (1 óra böngészés után sem, nekem :mrgreen: ). Midori-8-at is beleraktam.

4 változat van:
- PaleMoon - SMPlayer Pae
- Firefox - VLC (3.0.6-1) Pae-NoPae
- Midori-8

Abiword-3.0.2, Gnumeric, Zarfy, XFE, stb.
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (164.98 KiB) Megtekintve 6891 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Röviden:

DpupBuster_7.9.0.2_hu_Midori8__K4.19.20_pae_A2.iso


internet:
firefox +ff szkript: pet-ből oké
libatomic1: oké nem kellett külön telepíteni
apulse: oké nem kellett külön telepíteni
Midori: amire való oké
firefox +live: oké

multimédia:
mpv: oké
mpv + online stream: oké
simple screen recorder: ppm-ből oké
pavrecord: nem indult
AMD ATI SB alsa-base.conf patch után hangfelvétel: oké
mhwaveedit: ppm-ből oké

office:
libreoffice: sfs-ből oké
abiword: oké
gnumeric: oké

wine:
wine 4.1+dev : pet-ből oké
wine mono: oké
wine gecko: oké
total commander: backslash felezős, oké

Van zarfy aminek külön örülök!
Utólagosan pedig még egyszer elnézést a félreértésekért!

Firefox nem omlott egyszer sem a teszt időszak alatt, ellenben az előző verzióban azon omlik.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszi "nocsak"!

Így már lehet továbbgondolni. Készítettem egy SMPlayer-SMTube párost, mindkettőt telepíteni kell, függetlenül, hogy már van-e a rendszerben SMPlayer. Természetesen ...hu, nem tud németül, arabul, oroszul stb. Jó vlc-vel, mpv-vel, stb., de minden felbontást nem néztem.
Itt van: https://sourceforge.net/projects/puppys ... Buster-HU/
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (124.93 KiB) Megtekintve 6812 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”