DPupBuster tesztre

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Ezzel a módszerrel az a gond, hogy nincs pet és sfs fájl !
Most kipróbálom a getnvidia-1.5-el.....

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Sikerült!!! :roll:
nvidia.jpg
nvidia.jpg (836.69 KiB) Megtekintve 4625 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Üdv!

A DpupBuster-ből " josejp2424" készített LXDE változatot, alapból 378 MB-ra sikeredett neki. Midori böngészőt tartalmaz, nincs Abiwor, Gnumeric, stb. Ez egy alaprendszer, pae-nopae változatban.
Eredeti ISO-k: https://sourceforge.net/projects/dpup/files/

Készítettem belőle egy (részben) magyar változatot és a tesztelhetőség érdekében kiegészítettem, belekerült:

Abiword,
Gnumeric,
SMTube,
SMPlayer,
VLC,
PaleMoon,
Firefox és egyéb kiegészítők.

Tesztre készítettem! Úgyis kell kezelni Nem tudom, hogy az LXDE ezen megközelítése mennyire takarja a régi, megszokott LXDE rendszert, de próbára esetleg jó lehet. Szerintem, a kiinduló méretét tekintve, talán még van mit "kiszedni" belőle.
Itt van Pae változatban (Lx_DpupBuster_7.9.0.2_hu_K4.19.20_pae.iso), természetesen huge kerneles, így egyszerűen cserélhető: https://sourceforge.net/projects/puppys ... PupBuster/
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (64.04 KiB) Megtekintve 4584 alkalommal

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
A sikerek után már tegnap elkészítettem a sajátomat!
lxde_dpupbbuster.JPG
lxde_dpupbbuster.JPG (160.53 KiB) Megtekintve 4570 alkalommal
De figyeld a vmlinuz és zdrv fájlokat! Ez az eredeti! Ezért nem sikerült NV drivert készíteni eddig!
Kicsit lassú, de jól müxik!

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
kernel.JPG
kernel.JPG (54.16 KiB) Megtekintve 4567 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves "Asterix"!

Remek, hogy megtaláltad a problémát, hogy az eredetileg az összeállításban szereplő huge kernel nem korrekt. Az eredeti ISO-ban lévő zdrv 03.08-án készült, az általad talált huge kernel meg 03.11-én. Én azt raktam bele, ami eredetileg volt benne és nem is figyeltem, hogy készítettek hozzá újat. De nagyon őrölök neki és miután írtad, hogy ez a jó, így már cserélem is a repón.

Lassú, nem lassú - gép, illetve processzor függő. Ha egy olyan CPU-d van amiben kicsi az L2 (elsősorban az intelekről van szó!, pl. 1 MB), bizony akkor lassú lesz a működése, ellenben 4 BM L2-vel megy, mint a villám. Érdemes a régi gépek esetében - laptopokat is beleértve -, elgondolkodni azon, hogy esetenként egy CPU csere megérné. 1-2 ezer forintért, már lehet használt, de garanciával árusított intel processzort kapni. Ez csak egy ötlet, de jelentősen változik a programok futásának sebessége.

Még egyszer, köszönöm, hogy megfejtetted a kernel problémát.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Mint írtam, márc. 9-től kerestem a megoldást, de csak véletlenül találtam rá ! :geek:
Lassú - nem lassú ! Nálam csak a FatDog64 van telepítve egy 60 GB-os SSD-n. Villám gyors !
Minden más puppy-t csak egy 8 GB-os SanDisk Cruzer USB-n futtatok, így valamelyik gyors és van amelyik lassabb ! ;)
Pl. a hordozható puppym egy 32 GB-os SanDisk Extreme-n a Puli 6.2 minden gépen nagyon gyors!

Örülök, hogy segíteni tudtam, jó dolgokat csinálsz, csak így tovább ticoo1 !

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm szépen.

Az nvidia-glx-390.116-k4.19.20-PAE.pet és sfs (stb) csomagokat hol találjuk, vagy megkaphatnánk? Mert felraknám a kernel mellé.


Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: Asterix »


Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”