DPupBuster tesztre

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszi!

Már megy is fel. Nos, ezek után ez lesz az egyik huge kernel, amit használni fogok az összeállításokban. Pipa! :mrgreen:

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sziasztok!

Készítettem a DPupBuster-ből egy "Big" változatot tesztre. Igazából az kérdés, ha szegény Buster-nek megbonyolítjuk az "életét", akkor hogyan viselkedik.

Ezért belepakoltam egypár progit, amiből lehetett a legújabbat:

- Palamoon,
- Firefox,
- SMPlayer,
- SMTube,
- VLC,
- Wine,
- minDLNA,
- OBS-Studio,
- Eye of MATE képmegjelenítő - tud nyomtatni,
- PhotoFlare fotószerkesztő,
- LibreOffice, stb.

Nekem rendben működik, de hát ez nem jelent semmit, mint tudjuk. A miniDLNA-val kapcsolatban fontos, hogy a közzétenni kívánt fájlok elérési útvonalát korrektül adjuk meg. (Előre már van egy-kettő, de mindenki ízlés szerint...). Akkor működik rendben, ha a TV-én a Gépnév mellett :root is szerepel. DPupBuster:root a képen látható, ha nincs ott a :root, akkor "nem nyó"! - elérési útvonal probléma, add meg újra a miniDLNA ablakában .../képek vagy hasonló.

Pae és NoPae változatban raktam fel, persze elég nagyok.

DpupBuster_7.9.0.2_hu_Big_TV_K4.19.20_Pae_A4.iso
DpupBuster_7.9.0.2_hu_Big_TV_K4.19.20_NoPae_A4.iso

Itt vannak: https://sourceforge.net/projects/puppys ... PupBuster/

Kép:
K-1.jpg
K-1.jpg (96.02 KiB) Megtekintve 5085 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Folytatom:

miniDLNA

képek:
K-2.jpg
K-2.jpg (76.3 KiB) Megtekintve 5085 alkalommal
TV1.jpg
TV1.jpg (49.96 KiB) Megtekintve 5085 alkalommal
TV2.jpg
TV2.jpg (400.42 KiB) Megtekintve 5085 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló!

Készítettem „pfeco“ busterpup-8.0.0-ból tesztre egy-két változatot. Van belőle angol és magyar verzió is.

Mindegyik magyar változatból van „alap“ és egy nagyobb CD-kép. Az alapértelmezett böngésző a Netsurf, a többi böngésző csomagból érhető el. A PaleMoon-ból 3 változat van (27-SSE, 28 és 29), de egyszerre csak egy telepíthető a rendszerbe. A Chromiun és az Iron esetében is csak az egyik vagy a másik lehet benne, mert ugyanazt a fiókot használják.

A nagyobbik ISO tartalmaz egy „PET“ könyvtárat (képen látható), melyben pár program elérhető, telepíthető internet kapcsolat nélkül. Ha telepítjük a csomagokat, utána az alapértelmezett programokat be kell állítani.

Az angol változat Firefox-ot tartalmaz, mégpedig a lib-korekció végett.

Ez az egész elképzelés egy alaprendszer, melyet mindenki igény szerint pakolhat tovább. (Későbbiekben tervezzük egy offline és egy online gyors telepítő beépítését.)

A PaleMoon-29-nél a frissítést úgy lehet végrehajtani, hogy letöltjük az aktuális *.deb fájlt (a csomagok közt a repón fent van a legfrissebb), majd egyszerűen feltelepítjük.

A csomagok telepítését követően célszerű a menü frissítése, s olykor az X újraindítása. Az sfs-csomagokat is célszerű felcsatolás után a menüből indítani.

Az ISO-k itt érhetők el: https://sourceforge.net/projects/puppys ... 32/Buster/

A csomagok pedig itt: https://sourceforge.net/projects/puppys ... /Packages/
Amelyik csomag nevében a „BST“ szerepel, az kifejezetten ezen kiadáshoz készült.

A kernel huge, vagyis lehetőség van arra, hogy mindenki a gépéhez legmegfelelőbbet használhassa.

Alaphelyzetben a „conky“ nem működik, de ha valaki használni kívánja, akkor a „conky.pet"-t telepítenie kell, s újra kell indítani az X-et.
A "psynclient" tapi-pad beállító nem működik, de tapi-pad igen. Tettem fel egy "flsynclient-BST-ti.pet"-et a csomagok közé, ezt kell telepíteni helyette.

Képekben:
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (65.33 KiB) Megtekintve 3874 alkalommal
Képenyő kép(1).jpg
Képenyő kép(1).jpg (136.29 KiB) Megtekintve 3874 alkalommal
Képenyő kép(2).jpg
Képenyő kép(2).jpg (158.26 KiB) Megtekintve 3874 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ticoo1 írta: 2021.04.15. 05:25 Helló!

Készítettem „pfeco“ busterpup-8.0.0-ból tesztre egy-két változatot. Van belőle angol és magyar verzió is.

Mindegyik magyar változatból van „alap“ és egy nagyobb CD-kép. Az alapértelmezett böngésző a Netsurf, a többi böngésző csomagból érhető el. A PaleMoon-ból 3 változat van (27-SSE, 28 és 29),

Az angol változat Firefox-ot tartalmaz, mégpedig a lib-korekció végett.

Ez az egész elképzelés egy alaprendszer, melyet mindenki igény szerint pakolhat tovább. (Későbbiekben tervezzük egy offline és egy online gyors telepítő beépítését.)

A PaleMoon-29-nél a frissítést úgy lehet végrehajtani, hogy letöltjük az aktuális *.deb fájlt (a csomagok közt a repón fent van a legfrissebb), majd egyszerűen feltelepítjük.
Hát nagyon köszönöm neked ticoo1, hogy ismét van mit tuningolni! :)
Az elején kezdem, bár a gép már alkalmas a 64 bites rendszer futtatására - van is ilyen 64 bites működő puppy fenn vagy 3db is- mégis én ezt választottam letöltésre és nyúzásra, tuningolásra.
Busterpup-8.0.0-alap-K-4.19.20-Pae-hu.iso (2021-04-15 - 330.4 MB)
Egyrészt mert a gép alkalmas a PAE-re, másrészt lévén alapverzióként lett meghirdetve, így reméltem, hogy a kellő alapdolgokon kívül sok más nincsen beletéve, bár azért annak jobban örültem volna, ha lett volna mellé még egy txt file is, benne azzal, ami ebben az alaprendszerben van, ezt látod a második képen, a telepítés után a beállítás megejtése után rögtön a sysinfó-val kezdtem.
Kép
Kép
Alapból van pár programunk, közte egy smtube, mpv, vlc és gmome.mplayer lejátszó.
Kép
Ez a kép kicsit csalós, mert már a bővítgetés után készült, tehát az audacious, a két tv panel progi, a pupradió -igen!, alapból nincs benne a puprádió!- a Kodi és a kylin videó program már utólag lett a Busterpupra feltelepítve. Viszont alapból van egy smtube, sőt a desktopra ki is van téve az ikonja, ahonnan viszont nagyon hiányzik a fájlkezelő ikon megléte. (szemeteskuka van, file kezelő ikon nincs!)
Az smtube azért jött jól, mert így legalább láttam milyen Qt verzió van alapból a rendszerben.
Kép
(ugyanis az smtube csomagokból külön van qt4-es és qt5-öshöz való verzió de ezek mindegyike shared, tehát megosztott rendszerű, vagyis a gépre telepített Qt- verziót használják! - ezért jött jól a megléte)

Az előbb már morogtam azért, hogy nincs file kezelő ikon kitéve a desktopra alapból, noha a rendszer alapból több file kezelőtt tartalmaz, íme.
Kép
Ezért talán jogos a morgás, azért legalább a Rox-Filer ikonját ki lehetett volna tenni a desktopra, na, mindegy, ez legyen a legkisebb probléma, főleg, mivel egyszerűen kijavítható a dolog. Ugorjunk....
Amint az előbb már említettem, van fenn 64 bites rendszer a gépen, és azon van 64 bites Kodi is, mégpedig gyakorlatias okokból a Kodi-18.9-es verzió, ezt úgy értem el, hogy a FossaPup64-9.5-ös verzió csomagkezelőjéből feltettem az abban elérhető 18.6-os verziót, telepítettem és beállítottam, letöltve hozzá a megfelelő addonokat, majd a komplett - .kodi - könyvtárat lementettem, benne a beállításokkal, addonokkal. Ezután leszedtem a gépről a kodi-18.6-os verziót, és feltelepítettem rá egyenkénti .deb fájlokból a kodi-18.9-es verziót, majd az előbb lementett 18.6-os kodi mentést rátettem, és lett egy 18.9-es kodi verzióm, már beállítva, addonokkal egyetemben, azóta is rendesen müködik a dolog. :D

Ezt itt nem kellet előadni, lévén ez egy 32 bites rendszer, és noha vannak hozzá külön telepíthető kodi pet csomagok is, de a rendszer csomagkezelőjéből már elérhető benne a kodi-18.9-es verzió deb fájljai is, amit itt szintén egyenkénti telepítéssel kellett feltennem. Igen, jól hallotátok, hiába volt a csomagkezelő automata telepítésre állítva, az 18.9-es kodit csak fájlokként lehetett telepíteni, nem hozta le, és nem tette fel a csomagkezelő a kodi össze fájlját, még jó, hogy azért nagyjából képbe voltam, hogy mit kell feltelepíteni.
Kép
Kép
Az F-1 mai adását már ezen néztem végig.
Kép
Kép

Végül a webböngészökhöz pár szót még, alapból ebben a Busterpup-ban csak egy NetSurf böngésző van, ez jó, mert azt tehetek mellé, amit én akarok illetve a gépen beválik. Igen, olvastam, vannak külön pet-es böngésző telepítők is, én mégis egyéni utat választottam, a Palemoon weboldaláról leszedtem a 28. 8.0 32 bites angol telepítőt, és a weboldalról az ehhez passzoló magyar(hu) .xpi fájlt, a böngészőt kicsomagolva az /opt-ba tettem fel, gyártottam hozzá külön desktop-indító fájlt meg tettem hozzá ikonképet is, és gyakorlatilag egy portable módú telepítést csináltam, ahol az elindított böngészőt a már megszokott, és gyors about:config megoldással állítottam át magyar nyelvűre.
Kép

A beépített VLC-vel viszont megjártam, egy H-265-ben kódolt stream fájlt csak akadozva, kis kixel képecskékkel játszott le, ezért a csomagkezelőből újratelepítettem azt, -lévén azonos verziószámúak- és így már több függőségi fájlt is letudtam hozzá telepíteni, végül a QT5 verzióból is feltettem azokat a fájlokat, amiket használ alapból, illetve még pár fontosabbat is, ne utólag kelljen esetleg más, telepítendő programhoz is fájlonkéntlehozni, igen, megint egyenként, mert hiába jelöltem ki a kellő QT5 verziót, az automata telepítés megint csak egy, a telepítésre kijelölt fájlt hozta le, hogy ezt miért csinálja a csomagkezelő, azt nem tudom. Egyelőre eddig jutottam vele.........

Update.
Hogy ne árválkodjon egyedül a Palemoon böngésző, a csomagkezelőből feltettem hozzá egy Firefox-esr verziót is, a 78.8-0esr-1-es telepítőt, és mellé még külön a letölthető magyar nyelvi fájlt is. A Firefox verzió rendben megy, kissé lassabb, mint a Palemoon, viszont jóval többet tud, mert ehhez már letölthető a Google Widewine DRM csomag is, ami például az MTVA M3 csatorna nézésekor jön különösen jól, mert enélkül onnan nem tudnánk semmit megnézni. Meg persze más DRM védett weboldalhoz is jól jön ez a beépített Widewine.
Ez egy az M3 oldalon visszanézhető régebbi adás streamjának két képe.
Kép
Kép
Ez pedig az éppen futó, aktuális adás képe.
Kép

Szóval lehet szépen tuningolni...és ha még azt is elmondom hogy a gépemben mindössze 1 GB memória modul van, a procim meg egy 1.6 GHz-es legkisebb Celeron verzió, látható, hogy nem egy erőgépen próbáltam ki a Busterpup-8.0.0-alap-K-4.19.20-Pae-hu-t, viszont a videókártya azért sokat besegített.
Kép
(bocs, a nagyméretű képekért)

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves NTamas!

Köszönöm szépen az észrevételeidet.

Írod, hogy "azért legalább a Rox-Filer ikonját ki lehetett volna tenni a desktopra", nem tettem ki mert, ha az egeret felhúzod a képernyő tetejére, akkor a felső tálcán ott van (első képen látható).

Azt nem értem, hogy a vlc miért telepítetted újra, hacsak pár, általad szükségesnek tartott lib hiányzik, mert a hiányzókat csak fel kell telepíteni a PPM-mel. A PPM-től egy újratelepítési szándéknál ne várd, hogy az adott programon kívül mást is feltelepítsen, mert azon függőségeket, melyek már telepítve vannak a rendszerben nem fogja telepíteni. Ezek miatt kell neked egyénileg telepíteni minden szükségest, de felhívnám a figyelmed, hogy a vlc futásához kell egykét olyan lib is, ami a debian Duster repóján nem található (legalábbis nem voltak olyan lib-ek a készítés idején a debian-nál, semelyik verzióhoz sem). Az viszont remek lenne, ha leírnád, hogy mi az ami a vlc-hez még szükséges lenne a teljesség érdekében (lib-ek).

Akadozik a lejátszás, én nem veszek észre ilyeneket, mivel Ryzen-em van, s ott minden "hasít". Ezért is nagyon fontos amiket írsz.

A feltett csomagok közt megtalálható pár böngésző, amelyeket egy kattintással lehet telepíteni, s persze azonnal magyar (egy-két kivételtől eltekintve). A PaleMonn-27-es a az általad készített SSE változat, s remekül teljesít benne.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ticoo1 írta: 2021.04.17. 02:33 ... a felső tálcán ott van (első képen látható)....
Ez igaz, de roppantúl útálom személy szerint a felső tálcás megoldást, főleg ebben az alapbeállításban, ahol ha nem figyelek oda, az egér azonnal előhozza, nem beszélve arról, mennyire kellemetlen ez a webböngészésnél, pont ezért a tálcát el is üztem jobbra függőleges helyzetbe, de ott meg rondán mutatott, ezért azután végleg kigyomláltam a rendszerből. Az oké, hogy van egy ilyen tálcagyártási lehetőség de egy alapszoftverbe ezt nem kéne erőltetni, oda bőven elég egy alsó tálca és egy magyarázó txt az isó mellé, és a leendő felhasználó eldönti, hogy kell e neki egyáltalán felső tálca, és azon mi is legyen kitéve. Arról nem is szólva, hogy a rox-nál maradjunk, egy mindig eltűnő alapbeállítású felső tálcára kirakott filekezelő nem a legszerencsésebb megoldás, mert legtöbbsztör ugye azt indítjuk el. Persze lehet állandóan szem előtt a tálca, de minek, egy alapszoftverben épp elég a desktopra kitett filekezelő és egy webböngésző ikon, a többit meg bízzuk rá a felhasználóra, hogyan lakja be a szoftverét.

ticoo1 írta:Azt nem értem, hogy a vlc miért telepítetted újra, hacsak pár, általad szükségesnek tartott lib hiányzik, mert a hiányzókat csak fel kell telepíteni a PPM-mel. A PPM-től egy újratelepítési szándéknál ne várd, hogy az adott programon kívül mást is feltelepítsen, mert azon függőségeket, melyek már telepítve vannak a rendszerben nem fogja telepíteni.
Nos pont ez a probléma, ha eleve tudod, hogy nincs meg minden hozzávaló függőségi fájl, miért tetted be a szoftvert alapszoftverként, arra pont elég lett volna a benne lévő jól működő mplayer és a gnome-mplayer is, a többit meg a leendő felhasználó összehozza magának. (meg ugye még ott van a rendszerben a 0.29-es feltett mpv is, de pl. ehhez meg alapból nincs benne a hozzá szükséges libmpv fájl, azt pl. nekem kellett utólag a csomagkezelőből feltenni) Hogy mi kellhet még a vlc-be, nézz bele a csomagkezelőbe, fogsz találni pár fontos dolgot, többek közt ezért is telepítettem újra, hogy megtudjam mi van, és mi kellhet még nekem. (A midi lejátszáshoz kellő függőségek -fluidsynth, meg a hozzá kellő sf2 fájl- pl. nem voltak benne.)(ez már a telepítés utáni állapot, itt már a jelzett fájlokat telepítettként látod) Ráadásként az újratelepítéskor a 3-as vlc-hez már qt5 fájlok megléte is kell, de ezt már az előbb írtam is.
Kép
ticoo1 írta:A feltett csomagok közt megtalálható pár böngésző, amelyeket egy kattintással lehet telepíteni, s persze azonnal magyar (egy-két kivételtől eltekintve). A PaleMonn-27-es a az általad készített SSE változat, s remekül teljesít benne.
Ez utóbbit örömmel hallom, de hidd el, a hivatalos weboldalról letöltött telepítőt is csak pár kattintás feltenni, kipróbáltam benne pár pet-et is, sőt egy másik 32 bites puppyból simán áttettem a szükséges Palemoon fájlokat, és úgy is működött, viszont végül is megmaradtam az előbb jelzett verziószámú eredeti telepítőcsomagnál, illetve a csomagkezelőből telepíthető FF-esr verziónál. Nem bántam meg, jól dolgoznak, legalább is nálam.

A lényeg: jó az alapcsomag, és jól bővíthető, és hát 32bites verzióból már egyre kevesebb használható darab maradt. Köszi a csomagokat.

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Üdvözletem!

Már már kínos volt a sok értelmetlennek tünő kísérletezgetés, de úgy néz ki, hogy mégis megérte. :D

Samsung N145P netbook: 2*1,6 GHz CPU, Intel GMA 3150 (max 384 MB shared memory) 2 GB DDR2 RAM, SSD

Busterpup-8.0.0-Firefox-K-4.19.20-Pae-eng.iso
Frugál telepítés.

Gyors bootolás, az X indulásánál, amig a tálcák megjellenek kicsit belassul, de utána hadra fogható.

wifi van :)
KNS is teszi a dolgát :)

wacom tablet plug and play :)

alap memória használat 69 MB (vö: Bionic 32 gyári kiadás 103 MB)
Böngészővel, több folyamattal 400-600 MB-ot kér.

A csomagokról:
Szerintem felmérések, helyszínrajzok nem kívánnak többet mint amit a Librecad tud, a fényképeket mindig Xn view-al méretezem át (lassan 10 éve ezt használom) , a blender a netbookon vicces, videókártya nélkül nem sok értelme van, de a lehetőség egy részlet megrajzolásához adott és ha van egy öregecske videókártyád..
A böngiben jó a discord a fb (értelemszerűen lassú, de megy), van hexchat..
A skamilinux főoldala is alig akadozik görgetéskor, pedig ott az új design-ban sokkal több a kép.

Nekem bevált a freeoffice nem tud olyan sokmindent, mint a Libreoffice, a pont szükséges benne van és kézre áll. A diagramoknál nincs nagy kompatibilitás a winnel, de ez win-en belül se megy.
A xournál egy idóta bevásárló lista írónak tünik, de ha kicseréled s csíkos lapot tervrajzra, akkor sokkal jobban észrevételezhetsz egy tervrajzot, mint a céges PDF megjelenítőben, ebben rendesen lehet firkálni, kiemelni, megjegyzést tenni.
És mind e mellet ott az Xp, a régi 10+ éves progikkal, amikre néha nagy szükség van főleg, laboratóriumi mérőszoftvereknél.

szóval egy 2010-ben vérszegény netbookon még mindig lehet dolgozni :slight_smile: -1,5 kg-al kisebb a táska súlya, ha ezt viszem magammal :)p
Screenshot.png
Screenshot.png (527.87 KiB) Megtekintve 3725 alkalommal
Screenshot(2).png
Screenshot(2).png (53.03 KiB) Megtekintve 3725 alkalommal
Screenshot(1).png
Screenshot(1).png (117.67 KiB) Megtekintve 3725 alkalommal
A háttérkép a blenderforever.hu fb csoport boítóképe, Arany Gergő alkotása.

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Screenshot(5).png
Screenshot(5).png (369.07 KiB) Megtekintve 3592 alkalommal
Sajnos a Zarfy valamiért 32767x32767 nek veszi a maximális felbontást, ezért a beállítás nehézkes.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: willy36 »

https://forum.puppylinux.com/viewtopic. ... 408#p23408

nokedlinek is ugyanez a gondja, itt feltette a kérdést, kövesd majd, hátha lesz válasz

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”