DPupBuster tesztre

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
fkorneli

Re: DPupBuster tesztre

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Sziasztok!

Április közepe óta használom az N145P netbookon, gyors, megfelelő sebesságű :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(Busterpup-8.0.0-Firefox-K-4.19.20-Pae-eng.iso)

Amit hibát látok: akku töltöttség jelző ikon a tálcán nem frissül használat közben, ha rákattintok a tálca ikonra, akkor az előugró ablakban helyes értékek szerepelnek.
Néha van, hogy belassul (nem tudom az okát), ilyenkor egy pár percig magára hagyom és ha túl van ezeken a folyamatokon, akkor minden megy rendben.

pu21

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Tisztelt Mindenki!

Csak egy rövid kérdésem van.
Telepítettem a Dpupbuster64-Bt_HU -t a Puppyszoftverből, és utána mappásított mentést készítettem neki úgy, ahogy eddig bármelyik puplet esetén, vagyis e frugál telepítés sda1-en van, de a mentést sda2-re tetettem vele. A gond az, hogy akárhányszor kapcsolom be ezt a pupletet, mindig úgy tesz, mintha mentés nem lenne és megint live-ként jön be, mindent állíthatok be előlről. Csak azt a mentést hozza be, amelyet hozzá, az sda1-be mentek.
Ez azért gond, mert az sda1 egy 10 gigás partíció csak frugál pupleteknek van fenntartva, az sda2-n viszont lenne hely a mentésmappának.

Annyi lenne a tiszteletteljes kérésem, hogy aki tudja, hogy mit kellene tennem, hogy a fenti ügy megoldódjon, legyen szíves írja meg, mert úgy érzem ez túltesz a jelenlegi tudásomon.

A választ/válaszokat előre is megköszönöm.

Addig is minden jót!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

janugsa
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Meg lehetne próbálni a psave= boot paramétert.
psave=sda2
vagy
psave=sda2:/buster/busterpupsave/ ( a buster és a busterpupsave helyett a te mappád
-ha van- és mentésmappád neve kell, és utána a / jel)

A psave= például a grub4dos esetén a menu.lst fájl a puppyhoz tartozó bejegyzés kernel sorához kell írni. Példa rá :
kernel /buster/vmlinuz pmedia=ataflash psubdir=buster psave=sda2

pu21

Nagyon köszönöm janugsa, amint odaérek, megcsinálom.

pu21

Tisztelt janugsa!

Már legalább 3-szor bútoltam be az általad javasolt beállítással, és úgy tűnik minden rendben. Biztosan az sda2-ből teszi, mert a műtét előtt megváltoztattam a háttérképet, és az a mentés jön már be. A menu.lst-ben a kernel sora most így néz ki:

kernel /Dpupbuster64-Bt_HU.iso/vmlinuz pdrv=fa15f341-0011-4132-b335-7e488664a2de psubdir=/Dpupbuster64-Bt_HU.iso pmedia=atahd pfix=fsck psave=sda2

Most már belakhatom.

Ismét köszönet!

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”