Portable böngészők

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Portable böngészők

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sziasztok!

Nemrég ismételten találkoztam "S-kami" egy videójával, melyben egy portable Firefox-szal foglalkozik. Ugyanakkor olvasgatásaim közben elgondolkodtam azon, amit "janugsa" írt itt:
viewtopic.php?f=7&t=185&p=6782#p6782
"A Főcímre utalva szerintem szerintem nem csak az a fontos milyen program kell a puppyba, hanem milyen módon használjuk."
Vagyis teljesen igaza van, mert ha "ramot akarunk spórolni", akkor nem mindegy, hogy hogyan alkalmazzuk, használjuk, hóvá telepítjük a kívánt programokat.

Na a fentiekből kiindulva és a megismerteket alkalmazva, összeállítottam néhány "portable" böngészőt tesztre és hozzá 3 puppy-t, amik nem tartalmaznak böngészőt és nem is "kotortam" különösebben beléjük (igazából alapnak, továbbfejlesztésnek bárkinek alkalmasak lehetnek :!: ).

'Portable böngészők";

Firefox 60 ESR Hu indítása: FF60esr,
Firefox 61 Hu indítása: FF61,
Opera developer 46 Hu indítása: opera,
PaleMoon 26 Hu indítása: pmoon26,
Palemon 27 Hu indítása: pmoon27,
Palemon 28 Hu indítása: pmoon28 és
SeaMonkey 49 Hu indítása: SeaM49.

Mindegyikbe mellékeltem egy ikont is, a pmoonokat számmal ellátva. Tehát, ha az asztalra "kihúzod", akkor csak a megfelelő ikont kell hozzárendelni. Nagyon fontos, hogyha szeretnéd valamelyik böngészőt "default"-nak használni, akkor az alapértelmezett alkalmazások kiválasztásába, beállításába be kell írnod, vagyis rákattintasz a kívánt sorra, törlöd a tartalmát és beírod a kiválasztottat a pontos elérési úttal (pl. /mnt/sda1/PtP/firefox60esr/FF60esr). Természetesen az eszköz és a mappa neve az ahol a program található, a Te rendszerednek megfelelő legyen. A html megjelenítő ue.

Nos, a tapasztalatok:

Ott kezdem, hogyha usb2 pendrájvról használjuk őket, akkor azzal kell szembenézni, hogy a használhatóságukat az eszköz sebessége határozza meg (és igen, ahány pendrive, annyi sebesség!). A böngészők folyamatosan használják az eszközt, azaz állandóan írnak-olvasnak. Ha az eszköz lassú, akkor türelmesnek kell lenni. A memóriából csak a böngészők telepítési helyszükségletét, beleértve a "profil"-t is (100-150 Mb!) takarítjuk meg, mivel használva a /root/.cache-be folyamatosan pakolnak és ugye az a ramban van (frugalról beszélünk), akár pl a FF 61 estében ez a netezésünk következtében, akár 150-600 MB is lehet! Ha nincs ennyi helye, akkor folyamatosan írogat. Az is fontos, hogy amikor bezárjuk a böngészőt, azután még mindig írogatnak az adathordozóra. A tapasztalatom szerint a SeaMonkely az ami a legtöbbet szeret írogatni.
Az usb3 esetében az írás-olvasás gyors, de ha a gépem tudja az usb3-at, akkor valószínűleg van ramom is bőven, vagyis a portable megoldás fölösleges. :mrgreen:
Ha van lehetőség a portable böngészőket merevlemezre rakni, akkor minden rendben van.
Az Opera a upup raring 3.9.9.2-vel nem működik (talán egy kicsit több időt kellett volna rászánnom :mrgreen: ).
Minden böngésző hangja rendben van még a youtube-n is. Amelyiknek van frissítője az rendben működik, de amiből már nincs új 32 bites, vagy nem támogatott azt nem frissíthető.

A portable böngészők ...zip csomagokban vannak, csak ki kell egy helyre csomagolni (pl. nekem PtP mappa) és már használhatod is. Azért ...zip-pek, mert kipróbáltam pár portable Wine-t is és ha már működik, akkor csomagoljon a "Totalcmd". Jók lettek, úgyhogy így is maradt. Ezekben a formátumokban raktam fel. A portable winékről és telepítésükről szintén szintén a fennti helyen ír pár gondolatot "janugsa". Az általam kipróbált portable wineéket is feltettem, "eredeti" formájukban.

A portable wine-nek viszont igen komoly a lehetőse, mivel minden amit telepítünk, beértve magát a a wine-t is, a puppy-któl függetlenül, a ramot nem terhelve foglal helyet (itt természetesen arról van szó, hogy nem része a fő sfs-nek). Nem befolyásolja a mentést sem. Természetesen az alkalmazott környezet, jelen esetben a puppy verziója a használhatóságát nagyban befolyásolja. Az új puppy-kon azon programok is telepíthetők, futtathatók, amik a régebbi puppy-kon (pl. raring) nem (pl 3d-s játékok). Egyébként a telepített programokat és a már benne lévőket, ha rákattintunk az indító alkalmazásra, akkor szépen feladja és lehet onnan is indítani. Ha kirakjuk az asztalra, akkor is rákattintva ezen funkciót elérjük. Persze sok program esetében ember legyen a talpán aki kiigazodik benne. "janugsa" által leírt módon célszerű használni.

Kipróbáltam egy-két yt-viewer-t is, rendben működnek.

Upup Raring 3.9.9.2, azért ezt választottam, mert kicsi a ram igénye, régebbi gépeken is remekül fut és alapból tartalmazza a gtk3-at, vagyis nem kell vele "kínlódni" :mrgreen: (én elég lusta vagyok! Hi-hi).

Az egészet ide raktam fel:
https://drive.google.com/drive/u/1/fold ... qsLxxVBHNn

Képek:
raring.jpg
raring.jpg (194.47 KiB) Megtekintve 3469 alkalommal
raring-1.jpg
raring-1.jpg (185.71 KiB) Megtekintve 3469 alkalommal
raring-2.jpg
raring-2.jpg (240.4 KiB) Megtekintve 3469 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Portable böngészők

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Folytatom! (csak 3 képet tudok feltenni!!!)

Stretch 7.5 RC3
Stretch 7.5-1.jpg
Stretch 7.5-1.jpg (92.93 KiB) Megtekintve 3468 alkalommal
Stretch 7.5-2.jpg
Stretch 7.5-2.jpg (193.96 KiB) Megtekintve 3468 alkalommal
Stretch 7.5-3.jpg
Stretch 7.5-3.jpg (149.26 KiB) Megtekintve 3468 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Portable böngészők

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Igen-igen nem hagytam abba! :mrgreen:

Készítettem az UBB-18.05+11-ből is egy "alapot". Ehhez csináltam egy magyar nyelvi csomagot is langpack_hu_ubb.pet névvel, a felrakott ISO ezzel készült :oops: . Valaki legyen szíves nézze át, habár szerintem jó, hogy minden rendben van-e, mivel nem szoktam .pet-eket csinálni (közprédára!, s mivel szokásom bakot lőni, így...... ). :mrgreen:
De azért lenne egy picike észrevételem azok számára, akik szerint az új puppy-k nem támogatják a régi vasakat. Jól mek kell nézni a 3 képet, s aztán lehet gondolkodni... :lol:
Ubb-1.jpg
Ubb-1.jpg (127.66 KiB) Megtekintve 3467 alkalommal
Ubb-2.jpg
Ubb-2.jpg (129.21 KiB) Megtekintve 3467 alkalommal
Ubb-3.jpg
Ubb-3.jpg (114.3 KiB) Megtekintve 3467 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Portable böngészők

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sziasztok!

Bocsánat, hogy ide írok, de mivel több böngészőről van szó, ezért választottam e témát.

Sajnos az utóbbi időben a 32 bites böngik egy részét nem lehet rootban futtatni. Találtam egy-kettőt és felraktam a repónkra.

Cromium-76,
Iron-75,
Slimjet-23 és
Vivaldi-2.7.

Mind működik, Tahr-6.0.6-tól teszteltem. Root-ként használhatók, nem kell velük semmit sem csinálni, csak használni. Mivel nagyok, ezért elsőre lassabban indulnak, de utána minden rendben.

Itt vannak: https://sourceforge.net/projects/puppys ... /32%20bit/

Szerintem pl. a tahr-on mindegyik elég gyors. (Bocsi a képekért, kicsit gagyik. )
A naprakészen tartásukhoz frissítő pet-eket célszerű csinálni.
Köszönet willy36-nak.

képek:
capture19799.jpg
capture19799.jpg (38.29 KiB) Megtekintve 2994 alkalommal
capture21169.jpg
capture21169.jpg (28.58 KiB) Megtekintve 2994 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Internet”