SFS szerkesztése

Függőségek, kiegészítők - Library, Qt, Python, stb....
kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: SFS szerkesztése

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Asterix írta: 2018.07.22. 20:30 De mondjatok pár példát, mikor és miért kell sfs fájlt szerkeszteni. ;)
Szerintem éppen ez írja le a fórumindító hozzászólás...
Korábban, mások, a fórumbejegyzések alapján, egy újabb saját munkát is sfs-szerkesztéssel hoztak létre.
Lényegében arra voltam (vagyok) kíváncsi, hogyan járok jobban?
- készítek egy remastert,ezt nagyjából ismerem. Vagy:
- belekezdek az sfs-szerkesztésbe. Nekem az eddig infók alapján most úgy tűnik, ez semmivel sem egyszerűbb, sőt, gyakorlatilag bonyolultabb, mint a remaster, mert
- az éppen futó puppyét nem lehet
- kéne hozzá vagy másik gép , annak híján minimum egy másik rendszer.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: SFS szerkesztése

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló!

Én is csak egy egyszerű puppy használó vagyok. :mrgreen: Teljesen egyetértek Asterix megoldásával és használom is. De azért azt megjegyezném, hogy a "fő sfs" estében nem ilyen egyszerű. Könnyen kapunk olyan végeredmény, ami borítja az asztalkezelést, vagy a fájlkezelést és esetleg a mérete is jelentősen növekszik.

Ha a fő sfs-ben akarok változtatni, programokat eltávolítani, hozzáadni, akkor azt mindig úgy teszem, hogy az adott puppy-t töltöm be, majd a végén készítek egy új ISO-t. A programok eltávolításakor, nem csak az adott program "automatikus" eltávolítását végzem el, hanem átnézem a fájlrendszerben, hogy mi maradt benne az adott progiból és törlöm (persze ésszel :!: ). Sok esetben, pl. Seamonkey csak eljátssza az eltávolítást, de nem teszi meg (mármint a beltartalmát, a könyvtárát tekintve). :lol: Ha sokat távolítasz el, akkor megkeresgélni elég macerás. Arra is nagyon figyelni kell, hogy az eltávolítás előtt a az alapértelmezett programok, illetve függvényei jól legyenek kiválasztva, így nem fordulhat elő, hogy valamit nem játszik le, vagy nem futtat a puppy.

Ugyanakkor nem értem, hogy 10-20 MB mit számít ( :!: ), hiszen használatkor a memóriába, telepítésnél HDD-re csak a "valós és szükséges" állomány kerül.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: SFS szerkesztése

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

kros54 írta: 2018.07.23. 08:40Vagy:
- belekezdek az sfs-szerkesztésbe. Nekem az eddig infók alapján most úgy tűnik, ez semmivel sem egyszerűbb, sőt, gyakorlatilag bonyolultabb, mint a remaster, mert
- az éppen futó puppyét nem lehet
- kéne hozzá vagy másik gép , annak híján minimum egy másik rendszer.
Evidens hogy nehezebb mivel ismerned kell az összes eltávolítandó program összes fájljának konfigjának elérési útját hogy azt eltávolítsd , továbbá a rendszer dolgait is manuálisan fájlokban átírva kell szerkesztened ... SFS-t készithetsz másik vagy ugyanazon rendszeren is , mivel új ISO-t vagy SFS-t csinálsz 1 újraindítás mindenképen szükséges hogy elinduljon az alakított rendszered .
Először énis így kezdtem neki az sfs formálásának , nemsokkal több meló ha értesz a dolgokhoz és megy az olvasás is . :D
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: SFS szerkesztése

Hozzászólás Szerző: kros54 »

OK. Összeállt a kép (legalábbis remélem).
Van egy jól átalakított rendszerem, amiben a rendszer-sfs telepítéskori időállapotot és méretet mutat, holott - mint a mondat elején írtam - az át van alakítva.
Ezek szerint ez - itt és ebben a formában - nem látszik, pl. volt böngészőtörlés majd másik beépítése, hogy csak egy, de nagy, 100 MB körül tételt említsek.
Természetesen minden törölt program sok módszerrel és azok egymás utáni alkalmazásával volt törölve, nemcsak a remove buit in, de a fájlkereső is rá lett uszítva. A lényeg, hogy most ez mégiscsak egy másik rendszer, mint amivel kezdtem.
A leírtak alapján a remaster a barátom, pedig azt hittem, az sfs-szerkesztés az egyszerűbb, pedig jóval nem.
És hogy miért? (Többen is kérdezték.)
Az első válasz a csak. A másik pedig az, hogy az legyen a rendszer-sfs-ben, ami ténylegesen van benne.
És tapasztalatom, hogy olykor 100 MB is számít. (És csak.)
[Magamnak összerakva...]
Köszönöm a válaszokat.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: SFS szerkesztése

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A legtöbb esetben nem szükséges manuálisan szerkeszteni a puppy sfs-t. Kivétel ez alól amikor tar.gz formátumból rakunk be programot mint pl a böngésző és így remasztereljük a rendszert , ilyenkor a szükséges log a törléshez nem készül el ,így azt kizárólag manuálisan tudjuk törölni az sfs-ből. Ehez tartozik még azis amikor van 1 böngésző a rendszerben és az csinál magának 1 profilt , ilyenkor a profilról sem készül semilyen feljegyzés a rendszerben ,csak a böngészőben, tehát amikor remaszterelünk akkor távolitsuk el azt a böngészőn belül, általába van 1 konzolos opció ennek a kitörléséhez (aszem a --safe-mode ilyenkor előjön a Profile Manager-e a bönginek ott lehet törölni,vagy ha nem ott akkor a fájlkezelőben tegyük ezt. ) Még esetleg ablakkezelő váltásnál szükséges belenyulni az sfs-be manuálisan de ha meg van mindene az ablakkezelőnek akkor ez sem szükségszerü , elegendő a /root/.xinitrc -ben alkotni kicsit amit ugye remasztereléskor is tudunk szerkeszteni .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Rendszer kiegészítők”