JMyOggRadioPlayer, netes rádió lejátszó (java kell hozzá)

Audió és videó vágó, szerkesztő, lejátszó programok, kodekek
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

JMyOggRadioPlayer, netes rádió lejátszó (java kell hozzá)

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Netes rádió lejátszó, rádió-stream lejátszó program akad Linux alá is bőven.
Most egy olyan programot ismertetnék, amely talán nem annyira közismert Pupppy Linux körökben, de aki netán mégis ismerné, attól elnézést kérek.
Ez a program a JMyOggRadioPlayer, és a webes honlap szerint Ubuntu Linux alatt ezen
Ubuntu 16.04 Xenial Xerus
Ubuntu 14.04 Trusty Tahr
terjesztésekben lehet elérni, ez biztos igaz is lehet, ennek most én nem néztem utána.
Én inkább azon mesterkedtem, hogy ezen programot pl. hogyan tudnám egy Precise 571 Puppy verzió alá begyűrni, és működtetni, lelövöm a poént, sikerült, működik.

Mivel a Precise 571 Puppy-ra, és a többire is simán feltelepíthető a java,(jre) így különösebb indokot nem láttam, hogy ezen program nem futna a bevált, de már kissé koros Puppyn. Annál is inkább, mert a program mindösszesen csak a java meglétét, és egy, a weboldalon felsorolt média lejátszó programot igényel a működéséhez, opcióként- amennyiben fel is kívánjuk venni a rádió streamet- a streamripper programmal is rendelkeznünk kell még, ez pedig a Percise Puppy alá egy még létező, és letölthető csomag.
(streamripper-1.64.6-w5c.pet)

Mivel az én Precise Puppymon már létezik egy java csomag,
Kép
így a leglényegesebb függőség adva volt, továbbá média lejátszó programokkal is bőven el vagyok látva,
Kép
így már csak a programot kellett a saját weboldaláról -http://5.45.110.229/MyOggRadio/v_download.jsp- letölteni, én egy .deb fájlt szedtem le, ezt:

JMyOggRadioPlayer-0.91-all.deb
http://5.45.110.229/MyOggRadio/JMyOggRa ... 91-all.deb

Telepítése semmi problémával nem járt, és a Puppy menüjében is megjelent a program indíthatósága, lásd a fenti média lejátszós képen a bejegyzést.

A JMyOggRadioPlayer így néz ki:
Kép
A program beállításában alapértelmezésként a vlc-t, pontosabban a cvlc-t teszi meg lejátszóként,
Kép
de más média lejátszókkal is működik a program, lásd a weboldalán felsoroltakat.

Nálam a Vlc-n és az Audacious programon felül működött még a Gnome-mplayer, a Gxine, a Xine és az mpv lejátszóval is, igaz ez utóbbinál a lejátszó képe nálam valamiért nem jelent meg, de a hang és a rádió stream az viszont rendben működött.

Kép
Kép
Kép
Kép

Amennyiben telepítve van a puppynkra a már említett streamripper progi, úgy a netes rádió streameket rögzíteni is tudjuk a programmal, igaz ez kicsit trükkösen megy végbe, bár aki a streamripper programot ismeri, annak ez nem jelent szokatlan dolgot.
A JMyOggRadioPlayer progi beállító ablakában ha a rögzített streamok, mp3-ak helyének nem írunk be semmit, -lásd a példaképeken is!- akkor a streamripper program alapértelmezésként a /root-ba fog létrehozni egy, a hallgatott rádió állomás nevével megegyező könyvtárat, és abban egy másik, Inkomplete névvel egy újabb alkönyvtárat. (ez utóbbiba kerülnek be a csonka mp3 fájlok, amiket a steamripper progi akkor hoz létre, amikor a rádió stream folyamra rácsatlakozik, és eközben mi megnyomjuk a JMyOggRadioPlayer progiban a record gombot. Ilyenkor az actuálisan streamelt zene egy ún, csonka fájl-mp3 lesz, és ebben az Inkomplete alkönyvtárban marad)
Kép
A következő, már (majdnem) teljes mp3 fáj viszont átkerül az adó nevével megegyező főkönyvtárba. Még egy fontos dolog, ha megnyomjuk a record felvételi gombot, az eddig a streamet lejátszó program képe el fog tűnni!!! Ez nem hiba, ez a normális működéssel járó folyamat, amire más, szintén a streamrippert használó programoknál fel szokták hívni a felhasználó figyelmét! Ilyenkor azt fogjuk látni, hogy eltűnik az eddig látott lejátszó képe, és megszűnik annak a hangja is!
DE!
A megnyitott rádió stream folyam viszont tovább fog élni, hiszen azt most már a streamripper progi használja tovább.
Ha ijedtünkben ilyenkor véletlenül a stop gombot megnyomjuk, úgy a megkezdett felvételnek is annyi lesz!
Viszont kissé idegesítő, ha nem halljuk a rádió hangját a felvételkor, de ez is megoldható egy kis trükközéssel.
Mivel ismerjük a rögzíteni kívánt rádió streamcímét, a példánál maradva ezt:

ANTENNE_BAYERN_Oldies but Goldies
http://mp3channels.webradio.antenne.de: ... ut-goldies

ezt a stream címet beírjuk egy másik lejátszóba, -lehetőleg nem abba, amivel megnyitottuk a rögzíteni kívánt streamet- hanem a gépen lévő (pl. ezért is jó, ha több ilyen van a puppy-ba telepítve!) egy másik médialejátszóba, így a példánál maradva -lásd a következő képen- a vlc-vel megnyitott és rögzített (ilyenkor a rögzítéskor a vlc ugye törvényszerűen sajnos bezáródik) stream mellet nyugodtam nyithatunk egy másik streamet az Audacious-al is, és ezzel tudjuk ellenőrizni a rögzített streamben sugárzott adást, illetve hogy mikor is hagyjuk abba a rögzítést. A rögzítéskor sajnos a sugárzott adóreklámok és egyéb, pl. hirek szövegek is rögzítésre kerülnek mp3-ban, de ezek könnyen kiszűrhetőek a tényleges zenéket tartalmazó mp3-ak közül. (a szemetet tartalmazó mp3-ak általában az adók neveit tartalmazzák, és pl. a jelen esetben az adó által sugárzott hírek nevet is, illetve a név nélküli mp3-ak is ilyen felesleges fájlokat takarnak)
Kép

Természetesen akinek a gépén még nincsen fenn a java program, azt nem biztatom ezen java-t igénylő program kipróbálására, netán a használatára, noha egy igen jól működő kis progiról van szó, de csak emiatt feltenni a 80-100 megás java csomagot nem sok értelme van, kivéve, ha hatalmas tárhelyünk-merevlemezünk van, amúgy meg a java pl. akkor is kelleni fog, ha netán az új Abevjava-t akarjuk majdan használni, mert annak a legújabb verziója amúgy is csak az új java-val működik.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: JMyOggRadioPlayer, netes rádió lejátszó (java kell hozzá)

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Több Puppyban a java helyett az openJDK van telepítve.
Szerintem az alatt is mennie kell.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: JMyOggRadioPlayer, netes rádió lejátszó (java kell hozzá)

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
A fene se tudja, mi a jó! Sok rádiós progit kipróbáltam már és maradok a nettesnél!
Pl.:https://tunein.com/radio/90s90s-Dance-s301791/

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: JMyOggRadioPlayer, netes rádió lejátszó (java kell hozzá)

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta: 2018.06.20. 21:05 Több Puppyban a java helyett az openJDK van telepítve.
Szerintem az alatt is mennie kell.
Sajnos nem!
Tegnap a Precise Puppyn elért eredmény hatására (ebben ugye az említett java 1.8-as széria egyik verziója (jre-8u151-linux-i586) futott) nagy reményekkel átmentem egy, a gépen szintén fent lévő uefi-s tahr-6.0.6-os Puppy csomagba, és abban speciel még semmi java, és openjdk nem volt telepítve. (ebből a szempontból ez egy szűz puppy volt még)
Pont arra gondoltam én is, amit Te is feszegettél, talán elindulna a program az openjdk-val is, ezért a csomagkezelőből feltelepítettem azt a szükséges függőségekkel egyetemben, majd feltettem a JMyOggRadioPlayer-t is, sajnos meg sem mukkant ezzel a csomagkezelőből letölthető openjdk-1.7.1-val, a hatos verziót meg eleve nem is tettem fel, hiszen ha az 1.7.1-el nem indul el a lejátszó, a hatos verzióval sem fog tudni futni. Így sajnos nem maradt más, az openjdk-t le kellett teljesen takarítani, és a normális 1.8.151-es (jre-8u151-linux-i586) java-t kellett ide is feltenni, na ezzel már simán működött a lejátszó program. Ez van, sajna.

A tahr puppyn is rendben működött a streamripperes zene lementés.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: JMyOggRadioPlayer, netes rádió lejátszó (java kell hozzá)

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Köszönöm, a tesztet és a megoldást is.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: JMyOggRadioPlayer, netes rádió lejátszó (java kell hozzá)

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Szívesen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.06.23. 17:47-kor.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: JMyOggRadioPlayer, netes rádió lejátszó (java kell hozzá)

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sziasztok!

A rádió az UPupBB 18.05-n a jre-1.7u13-i586-tal VLC-vel simán "ketyeg". Jópofa!
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (146.79 KiB) Megtekintve 4963 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: JMyOggRadioPlayer, netes rádió lejátszó (java kell hozzá)

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Na, ügyes vagy! :)
Igen, a régebbi 1.7 java-val is megy, csak az openjdk-val nem műxik,sajna.
------------------------------------------------------------------------------------------------
ticoo1
Ha már java-s programot próbáltál ki a UPupBB 18.05-n, akkor a figyelmedbe ajánlok még egy jó kis java-s média lejátszó programot.
Még 2015-ben írtam róla itt a fórumban, de még ma is igen jól használható a cucc, talán tégy vele egy próbát. Sokféle formátumú fájlt lejátszik, az mp3 alap, de m3u, m3u8 fájlokat, és így a netes rádió címeket is lejátssza, ha a címeket az url megnyitásként adod meg a proginak.
KépKép
Háttérzenélő proginak nagyon jól megteszi, még ma is.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: JMyOggRadioPlayer, netes rádió lejátszó (java kell hozzá)

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszi!

Megnézem. Egyébként érdekes lenne pár régi progi, hogy hogyan működnének az új puppy-kon. Én az "alap progikon" kívül, nem igazán használok mást, mint kép és videoszerkesztőt. :roll:

Válasz küldése

Vissza: “Multimédia”