SRWare Iron: The browser

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

SRWare Iron: The browser

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
NTamas!
Te nagy ismerője vagy ezeknek a klf. böngészőknek. Erről mi a véleményed? :?:
Nem találom rossznak, de érdekelne a véleményed!
Köszike!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: SRWare Iron: The browser

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Sohasem használtam, így véleményt sem tudok róla megfogalmazni.
Annyit azért tudok róla, hogy egy Chromium alapokon nyugvó (talán német?) OpenSource fejlesztésről van szó.
A hivatalos weboldal és azon belül a download oldal elvileg ez lenne:
http://www.srware.net/en/software_srwar ... wnload.php
A legfrissebb verziószám pedig a linkelt oldalon is olvashatóan ez lenne:(Windows rendszerre)
Datum: 11.05.2018
Version: 66.0.3450.0

Linuxra, és Mac-ra és Androidra is van portolás.

A kinézete, hát eléggé tréül néz ki.(gyári screensot)
Kép

Ami kissé mellbevágóan hat rám, hogy a mostani, legutolsó 32 bites iron.deb fájl mérete: 63MB
Ezt kibontva pedig egy 262 MB-os könyvtárat kapunk, és ebben még nincs is benne a pepperflash sem!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.06.01. 20:34-kor.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: SRWare Iron: The browser

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Több évig üzemszerűen, fő (és gyakorlatilag egyetlen) böngészőnek használtam. méghozzá a portable verzióját.
Fennakadás nélkül, pontosan és megbízhatóan működött.
Egyetlen hibája volt (van?) nagyon ritkán frissült.
Ezért tértem vissza az Operához.
Ami kicsit más, de azon kívül, hogy nap mint nap használom, semmit sem kell tennem vele, néha ellenőrzöm, akkor friss, tehát a frissítést is úgy csinálja, hogy nem veszem észre.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: SRWare Iron: The browser

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Na, a fentebbi linkről letölthető 32 bites iron.deb fájlt kibontva egy könyvtárba, és ott belépve a kibontott, tényleges (/usr/share/iron) könyvtárba, majd onnan egy terminál ablakot nyitva és abba begépelve a megfelelő elérési úttal egyetemben az indító fájlt, így: (puppy linux alatt gyakorlatilag portable módban indítva-próbálva)

/root/Letöltések/iron.deb.extracted/usr/share/iron/chrome-wrapper --no-sandbox

simán elindult a tahrpup-6.0.6-os puppyn a letöltött verzió, igaz, nyöszörög a --no-sandbox-ért, de másképp nem indul el rootként a puppy alatt. Hasonlóan a sima Chromium-hoz, ahhoz is, ehhez is kell a --no-sandbox-opció beírása.

A csomagban van egy .desktop fájl is, célszerű abban is javítani az indítási paramétert, ha rootként a puppy alól akarjuk futtatni.
[Desktop Entry]
Name=SRWare Iron
Comment=SRWare Iron-Browser
Exec=/usr/share/iron/chrome-wrapper --no-sandbox
Icon=iron_product_logo
Terminal=false
Type=Application
Categories=Network;
StartupNotify=false
MimeType=text/html;text/xml;application/xhtml_xml;image/webp;x-scheme-handler/http;x-scheme-handler/https;x-scheme-handler/ftp;

Az így most nálam elindított SRWare Iron-Browser böngésző képei:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Látható, hogy a böngészőnek nincsenek problémái a youtube html5 lejátszás terén.

Kép
A youtube videónak is azonnal volt hangja nálam, nem kellett semmit bűvészkedni hozzá.

Első blikkre nemsok különbséget vélek felfedezni a sima Chromium-hoz képest, de bővebb tesztelésre most nincs módom, hisz a képeken is látható, hogy éppen kifutottam a szabad helyből.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.06.01. 21:14-kor.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: SRWare Iron: The browser

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Köszönöm Úraim a válaszokat!
Az "iron-58.0.3050.0-i386.sfs" (79 MB) használom kifejezetten csak a Puli 6.1 alatt. :arrow: Ott remekül működik.
https://yadi.sk/d/_S5b4g7tpcyZn?force_show=1
Ezt az sfs-t felcsatolom és már indulhat is, semmi piszkálódás.
Hogy aztán mennyi memóriát eszik ? Nem érdekel, nettezés közben mással nem foglalkozom.
Operás voltam én is nagyon sokáig, azután ugye volt egy semmi időszak, most meg azt se tudom milyen verziók vannak Operából Puppyra! A Nightly nekem felejtős. Ha van ötleted szívesen veszem! :)
Holnap megnézem Win alatt az Opera Neon verziót!

Válasz küldése

Vissza: “Internet”