Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves "taky"!

"Van egy retro hp laptopom...." ehhez kacsolódóan kaptál korrekt válaszokat "NTamas"-tól és "janugsa-tól". Ők a régi laptopról írnak.

De, ha vannak újabb gépeid (vannak!) és azokat is bevonod a "puppy"-is gépek közé, akkor gyakorlatilag bármilyen puppy-t kipróbálhatsz. Komolyabb géphez pl. ezeket is: https://sourceforge.net/projects/puppys ... pBuster64/

Ha olyat szeretnél amiben "minden van", akkor valóban neked "csipesz" összeállításit célszerű kipróbálnod, használnod.

A saját repónkon nagyon sok puppy verziót találsz, csak időt kell szánni rá. Sok sikert!

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: nocsak »

kros54 írta: 2020.04.20. 11:04 Ez egy óriási munka, szuper eredménnyel, gratulálok!
Néhol az évszámok nem teljesen pontosak, de nem jelentős az eltérés, és nyilván a forrás is olykor bizonytalan lehetett.
Nekem vannak még ezen kívüliek is, igaz, gyakorlati jelentőségük nincs.
Ha valaki kérne ezekből, jelezze.
Bocsánat, hogy 1 évvel később reagálok csak újra! Az évszámok ahol saccoltam tilde előjellel vannak megkülönböztetve az évszám előtt közvetlenül a zárójelben. Sajnos én csak 2013 májusa óta vagyok itt aktív, azelőttről, de még azutánról sem minden iso-ról tudom, hogy mikoriak. Közben átalakítottam kicsit a táblázatot annyiban, hogy a fájlnevek között már zip is szerepelhet mint képfájl, ennek megfelelően van módosítva a leírás és a teljes oldal. Így bele kerülnek a Puli kiadások is. A táblázatban szerepelhetnek a SourceForge -től eltérő forrású képfájlok. Plusz módosítás az is, hogy a fájlnevek mögött cső jellel elválasztva ha van, akkor szerepel packages könyvtár Link is rámutatva. Így, ha csak csőjellel keresünk a fájlnevekre akkor azokat szűrhetjük listába, amelyeknél elérhető packages könyvtár a gyakorlatban is. Így az eltérő források megadásával, a Puli zip fájlok megadásával és a packages könyvtárak megadásával 3 legyet próbáltam eltalálni egy csapásra pluszként. Remélem így teljesebbek a szűrési feltételek!

Egyelőre a stabil kiadásokra igyekszem fókuszálni a táblázatban: Puppy Chart

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv ismét!

A táblázatban szerepel egy (saját kezűleg GiMP-ben megrajzolt) figyelmeztető háromszög felkiáltójellel a közepén. Erre azért van - volt szükség, hogy valamilyen úton - módon felhívjam a figyelmet, hogy kb. 10db képfájl linkje már "halott" volt. Erre úgy jöttem rá, hogy a 176 képfájlnál amihez már szerepel a packages link is egész egyszerűen nem volt abban a könyvtárban többé a hozzá tartozó iso képfájl. Amiért a figyelemre felhívás szól, hogy ne lepődjön meg senki miért van 10 képfájllal kevesebb feldolgozva az azt megelőző állapothoz képest. Az iso-k többsége közvetlenül az Sk-Woof-CE könyvtárból hiányoznak. Volt még egy Dpup link is ami már szintén "halott" volt és több 1NSN iso link is. Azért igyekszem a már stabil kiadásokat beletenni a táblázatba, hogy ilyen ne sűrűn fordulhasson elő. Természetesen igyekszem lekövetni a változásokat, de nem mindet veszem észre adott alkalommal. Szóval ha maradt még törött link, akkor azért utólagosan is elnézést kérek! ;)

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

A https://puppyszoftver.sourceforge.io/ (tartalék) és már a skamilinux oldalon is módosultak a puppyszoftverchart alá tartozó SourceForge tárolókhoz tartozó Aktivitás gombok.
Jelenleg 5 SF projekt közül választhatunk szűrhető táblázatot méret kijelzéssel:
puppyszoftver
lxpup
dpup
devuanpup
zestypup

Az adott táblázathoz (fent látható az aktuális) tartozó Aktivitás gomb ezentúl az adott projekt aktivitására navigál.

keszgreg
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.02.13. 10:37

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: keszgreg »

Sziasztok.

Rendelkezem egy Hp Compaq Presario CQ56 -os (2010) laptoppal. Dual Core Pentium T4500 (-MCP-) speed/min/max: 1197/1200/2300 MHz, 4G ram. Jelenleg egy MX Linux 21 van rajta de hagy némi kivetnivalót maga után. Tudnátok ajánlani egy puppyt rá? Nézegettem a chart-ot de igazából nem nagyon tudok választani. Ami szempont, hogy chrome böngészőt használnék.

Előre is köszi.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Szia!

Ha a Chrome böngésző az egyik választás, akkor az már 64 bites puppyt fog kérni. A hozzászólásom végére berakok mindkettőhöz egy letöltési linket. Előfordulhat, hogy driver támogatottság miatt kernelt kell majd cserélned, vagy + firmware is szükséges lesz. Hogy ne rögtön a mélyvízzel kezdjek, majd én is letesztelem az említett lemez-képfájlt. Előfordulhat az is, hogy hibás a puppy, pl.: mentésfájlnál megkérdezi konzolból, hogy akarod e upgrade-elni vagy RAM móddal menjen tovább. Ez esetben majd javítom a lemezkép-fájlt. Egyelőre itt vannak a letöltési linkjeik:

lemezkép-fájl

GoogleChrome

Megjegyzés: a Chrome használatához a /home/spot/ mappán belül találod a Letöltési (Downloads) és Feltöltési (uploads) könyvtárat. Mivel a sandbox mód csak ezt teszi lehetővé az onnan és oda töltött fájlokat a tálcán lévő jogosultság váltóval tudod vezérelni.

Az általam készített Chrome változatok Bullseye64, Bookworm64, és HuBi64 alatt tesztelve voltak.

---SZERK.---


Igen, sajnos az említett puplet valóban hibás, itt a javított lemezkép-fájl link, teszteltem a Chrome csomagot is, működött.

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Üdvözlet tisztelt "keszgreg"!

Az MX a Puppy utáni kedvencem, van belőle a házban egy a gépedhez hasonló 2 magos 1,8 GHz-es 4GB RAM-os gépen, egy nagyon picit türelmesnek kell vele lenni de nagyon jól működik. Talán a tieden van valami dolog ami megakasztja...

32 bites puppival az említett gép kevesebb RAM-ot kér ezért gyorsabb, de hasonló teljesítményű gépet használok kizárólag netezésre, amin eddig csak 64 bites puppik vannak. Utóbbi is szerintem ugyanolyan jó tud lenni, szóval ez is pikpakk sebesség (csak túl sok nagy feladatot ne adjunk neki nem mai csirkék). De vigyázz, mert sok dolog a neten már nem támogat 32-est, és ahogy eddig tudom, a Chrome sajnos szintén csak 64 bitesen érhető el. Ha neked mindenképp Chrome szükséges, akkor az első kérdés tisztázva van: 64 bites pupletet keresünk.
Fontos lenne tudni, hogy pontosan mire szeretnéd használni a gépet. Nem feltétlenül ide kell megírni, csak ezt is el kell dönteni magadban, mert ha pl. tényleg csak annyi kell, hogy netezz a Chrome-on keresztül egyszerű hétköznapi feladatokkal mondjuk hírek, köz.média, online híradó stb. akkor szerintem bármelyik jó erre a célra, csak amiben nincs előre az a böngésző, le kell menteni és feltelepíteni rá egy mentésfájl létrehozása után.
Másik megoldás, hogy kiválasztasz egy olyat ami kulcsrakészen adja a Chrome-ot. Nem ismerem mindannyiunk szerzeményét, ezért elnézést ha valakit nem említek:
1. ChimaeraPup64 10.0.0
viewtopic.php?p=9777#p9777
Friss, ha nincs benne króm, a fenti módon megoldható. Mivel debian alapú, ezért a .deb csomagot mentsük el a Krómból. Puppi alatt a csomagon jobbegér-tulajdonságok: pipáljuk ki a végrehajtás cím alatti mezőket, frissítés, bezárás. Utána telepíthetjük. Ez a puppi egy alap fajta, amit a felhasználó tovább bővíthet, ezért gyorsabb talán mert kevesebb dolog van benne.
2. Imppup64 ezt is lehet .debbel, ez is egy alap.
https://sourceforge.net/projects/puppys ... /Imppup64/
3. Nem emlékszem melyikben, de valamelyik Csipesz-féle változatban is láttam Chrome-ot, de most nem találom
4. meg amiről tudom, hogy már benne van, amit tegnap raktam fel, a "Szebepup02NET".
viewtopic.php?p=9838#p9838

Az imént igyekeztem friss vagy viszonylag friss fajtákat felsorolni, amiket jobban ismerek. De ismétlem, ha tényleg csak a fenti kritérium számít, akkor bármelyik, charton vagy másutt lévő puplet alkalmas lehet.

Minden jót!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

keszgreg
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2019.02.13. 10:37

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: keszgreg »

Köszönöm szépen a segítségeteket. :-)

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Ismét módosultak a Puppy Szűrhető Táblázatok (mindenhol)

Mint azt már folyamatában észrevhettétek sok kisebb apró módosításon estek át a szűrhető táblázatok... a frissen átírt és újra rendezett olvassel tájékoztatást is beleértve.

Lényeges változás a keresőmezőkben van. Szóközzel elválasztva lehetőség van egymás után több kulcsszóval keresni:

péálda: nocsak nospet .sh
vagy méret oszlop alatt: " KB"

fontos, hogy a dupla idézőjeles kereséssel kizárólagosíthatunk kulcsszavakat.
Ez a Puppyszoftver Chart Date oszlopában látványos:
példa: "25 oct 2022"

Fontos változás az összes fájlt listázó táblázatban (egyelőre a csak ezen domain alatt lévőben), hogy a README.txt -khez tartozik egy azt megjelenítő View contents gomb is....
Ezzel akár telefonról is megnézhetjük a normál esetben kiadási jegyzékeket tartalmazó README.txt-k tartalmát az SF-ről közvetlenül ezzel a gombbal anélkül hogy az egyébként arra mutató hivatkozással külön letöltenénk.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Megfelelő Puppy keresése, ősrégi pc feltámasztása

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Sziasztok!

Még egy kis gyors változtatás volt a SourceForge tárolók szűrhető táblázatain, még pedig a dátumok formátumában: eddig az alap adatbázis ahogy esett úgy puffant dátumformátum volt hagyva, most viszont átalakítottam úgy, hogy azt fordított ABC sorrendbe rendezve megkapjuk fentről lefelé nézve a legfrissebb fájlok listáját. Tehát a dátumformátum perpill:

évszám-hónapszám-napszám óra:perc:másodperc Naptárinapneveangolul

Ugyanezt megcsináltam az SF webtárhelyén lévővel is, bár ott nem működik a View contents lehetőség sajnos. Beharangoztam őket most már több helyen is.
Remélem érthetőek és használhatóak most már és a legtöbb igényt kielégítik.
scrshot.png
scrshot.png (128.41 KiB) Megtekintve 1431 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”