Chrome

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Chrome

Hozzászólás Szerző: azami »

Kép

Mint fentebb írtam előbb-utóbb ez a probléma is megoldódik, most úgy néz ki sikerült :D
1.) Menj a opt/google/chrome mappába nyisd meg a google-chrome fájlt egy szövegszerkesztőben menj a szöveg aljára így néz ki:

Kép

2.) Írd át erre:

Kép

Lehet beépíteni az új pupletekbe! Végeredmény::

Kép

:D

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Chrome

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Gratulálok !
Nem vagyok nagy chrome rajongó, meg eddig nekem ilyesmire nem volt szükségem, de mostmár láttam ezt is !
Köszönöm!
Én mindig olyan verziót raktam fel ezek szerint, ami enélkül is futott... csak .PET csomagból, .DEB szinte soha...
:mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Chrome

Hozzászólás Szerző: azami »

Most néztem a Java tesztet és nem megy valamiért a 36-os verzión :x
Mivel több rendszeren is ki próbáltam, és egyiken sem ment valami beállítást kell megint "agyalni". :roll:
Ez a Java mindig csak probléma volt ......A véleményem: a középső ujjam határozottan felfelé mutat, a többi be van csukva :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Chrome

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta:Kép

Mint fentebb írtam előbb-utóbb ez a probléma is megoldódik, most úgy néz ki sikerült :D
1.) Menj a opt/google/chrome mappába nyisd meg a google-chrome fájlt egy szövegszerkesztőben menj a szöveg aljára így néz ki:

Kép

2.) Írd át erre:

Kép

Lehet beépíteni az új pupletekbe! Végeredmény::

Kép

:D
Nem lehet beépíteni, mert a leközölt változtatásod után ugyan elindul az előbb még a fenti hibaüzenetet adó feltelepített Chrome böngésző, de a módosításod ezt eredményezi, ez jön csak be az így módosított Chrome böngészőn,
http://kepfeltoltes.hu/140731/capture51 ... es.hu_.png
és semmi más, hiába írsz be bármilyen webcímet, arra sem reagál, tehát ez a módszer
Kép
nem jó, nem alkalmazható!!!

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Chrome

Hozzászólás Szerző: azami »

Két megnyitott oldal plusz a súgó ! Most mit írjak??

Kép

A java viszont nem működik :!: :?: :roll:

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Chrome

Hozzászólás Szerző: S-kami »

a bővítmények menüben jártál?
azt hallottam, hogy 35 -től felfelé tiltják és engedélyezni kell.
chrome://extensions
chrome://plugins
...most nem biztos hogy reggel pontos vagyok, de ilyesmi...
meg itt is nézz szét:
~/.config/chromium/Default/Extensions
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Chrome

Hozzászólás Szerző: azami »

Sajnos még nem leltem meg a megoldást :roll: , de meg tudtam hogyan tehető a Chrome több felhasználós "üzembe" :D
Képekben remélem érthető lesz :!: Chrome 34. :!:
1.
Kép

2.
Kép

3.
Kép

4.
Kép

5.
Kép

A lehetőség tovább gondolását odabízom.... ;)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Chrome

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hello! A chromium 34 bemagyaritasarol szolnek par szot, hatha masnak sem lesz haszontalan az info.
Egy hete elkezdtem dolgozni egy "remelhetoleg-majd-nagyon-baro-lesz" fele dvd-anyagon, ugy gondoltam, ebbe mar egy frissebb Chromium verziot kene tenni, hat elovettem az altalam eddig meg soha nem probalt 34-est, Erdekes modon eddig meg senki nem jelezte, hogy a chromium 34, hiaba klassz, bizony alapbol nem tud magyarul... Hm. Mit is kene tenni? Nezelodtem a neten, talaltam is egy fajlt - a neve:
chromium-browser-l10n_34.0.1847.116-0ubuntu~1.12.04.0~pkg884_all.deb
Na, fogtam, s az elozoleg felrakott chromium 34 utan felnyomtam ezt is. Nyitom a bongeszot - semmi. Angol. Megyek a settings-be, ott a show advanced settings>languages>language and input settings - ott allitgatok egy kicsit, majd bezarom, majd ujra megnyitom a chromiumot - semmi.
Szerencsere gyult mar egy kis rutin a "hulyen feltelepulo fajlok" temaban, ugyhogy hamar ra is talaltam a /usr/lib/ helyre, ahol ket kulonbozo chromiumos mappaval talalkoztam, az egyiknek neve: chromium-browser, a masiknak pedig Chromium. Nem szaporitom tovabb a szot, a problema azonnal megoldodott, mikor a chromium-browser/locales mappabol a hu.pak nevu fajlt atmasoltam a Chromium/locales mappaba! Ebbol a vegkovetkeztetes: kell a francnak az egesz, kb 2,9 mb-os multilengvidzs deb csomag, amikor, ha tudjuk, hova nyuljunk, eleg egy 223kb-os kis fajlocska is. Innen toltheted:
http://www.solidfiles.com/d/d100e49f23/ ... alesbe.zip

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Chrome

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Köszi Csipesz !
Küzdöttem vele , de eddig nem jött össze . Az általad linkelt nyelvi file-lal viszont tökéletes .
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Chrome

Hozzászólás Szerző: csipesz »

orulok, hogy segithettem, ati :)

Válasz küldése

Vissza: “Internet”