Precise5.7.1Retro(K.3.2.48)CsipeszPuppy 21-es, Hun és Eng kiadás, 2023 Január

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Soha.

utopszkij
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.09.20. 09:05

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: utopszkij »

Szerbusztok!

Új vagyok itt, elnézést ha nem jó helyen teszem fel kérdésemet, kérem az adminokat értesitsenek ha nem ide kellet volna írnom!

Előszór is köszönöm a munkátokat. A http://puppylinuxhu.blogspot.hu/2014/06 ... uplet.html -ról letöltött precise 5.71 -et használom teljes megelégedésse (FRUGÁL telepitéssel). Most egy közösségi NET pontot kell beüzemelnem. Itt viszont jó lenne ha lenne "admin" és "guest" jogu login, hogy a látogató ne tudja véletlenül se elrontani a rendszert. Probáltam a "fido" session mentést, de az gyakorlatilag használhatatlan. Ha olyasmit indit amihez nincs joga, akkor jelszót kér (eddig OK), de ha ezt nem tudja akkor innen nincs kiút csak a power-off (korrektül ki is van irva, hogy ez nagyon béta változat).

Gondolkoztam azon, is, hogy a rc.shutdown -ban kikommentezem a session mentést, így legalább reboot -al rendbe jön ha elkurtak valamit. Szerintetek ez járható út? Ha igen akkor írjátok le pontosan mit kommentezzek ki..mert eléggé bizonytalan vagyok ebben.

Tudtok valamit tanácsolni?

Előre is köszönöm a segitsget




Előre is köszönöm
Fogler Tibor tibor.fogler@gmail.com

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Talán egy remastert kellene készítened,de benne hagyva a gépedre jellemző dolgokat.
Vagy CD-ről indul vagy frugal telepítve csak arra a gépre, vagy a teljesen azonosokra.
Mindig ugyanúgy indul , vagy engeded a végén mentetni jelszóval a felhasználókat, vagy nem. Bár ez utóbbit nem tudom hogyan lehet. Így ha legalább két mentés van felsorolja és a sorszámmal indul, ha nincs egy felhasználónak mentése akkor 0-val indul.
Menu- Beállítások- Remaster live-cd készítés.



A Lighthouse puppy az többfelhasználós, de mostanában csak a 64bitest fejlesztik.
Talán a Fatdog 64bites is többfelhasználós (????).
A fidót én is próbálgattam anno, ahány puppy annyi fajta.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Kedves utopszkij!(avagy Tibor - en is az vagyok kinn a valo vilagban :) )
Igen, egy kicsit nem a legjobb helyre tetted ezt...
A kerdesed fajsulyat tekintve nyugodt deruvel nyiss neki egy uj temat a "Puppy Linux" forumlapon belul!
("uj tema " gomb lap kozepen meg lejjebb is)
Es adj neki valami jo kis cimet, pl: "Jogosultsagi gondok/kerdesek kozossegi net-pont kialakitasakor"
vagy ilyesmi...
Sajnos, magahoz a felvetesedhez teljesen kuka vagyok, abszolut nem ertek hozza, de majd talan gjuhasz vagy S-kami...
Soxerencset! :)

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Én a csipeszpuppyt arra szoktam használni, hogy ha más puppy vagy programjai használata közben kérdés, kétely merül fel valamivel kapcsolatban akkor megnézem a csipeszpuppyt, abban hogy van, hogy működik.
A mostani puppy simán települt, igaz nem azon a felbontáson amin az ideális nekem, de visszalépve az xorgba beállítottam.
A kurzort lecseréltem az eredetire , mert eltakarta az ikonok felugró feliratainak elejét.
Az Egyéb menü az rettenetes. Kb 65-en vannak benne. A Beállítások menüben meg csak 1.
Már az előző puppyban is így volt benne, azt hittem megváltoztattad.
A küllemet nem kritizálom, azt mindenki saját ízlésére alakíthatja. A beltartalom meg biztos jó.

Most pár napja használom a legutóbbi kiadást, a menüt és a kinézetet átalakítottam.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Kedves Janugsa - így van, ahogy írtad, de ez a kissé béna "egyebek" kategória egy kompromisszum eredménye - nem is tudom, honnan kezdjem...
Ismertek már - én az openbox/lxpanel kombinációra esküszöm - borzasztó jóknak bizonyultak így együtt. lxpanelből az idők folyamán kipróbáltam, asszem, vagy 3 féle változatot. Közülük "az nyert", vagyis az maradt meg, amelyik elfogadta az egyetlen olyan lxmenü-magyarítást, amelyhez a múltban módom volt hozzájutni. Ez a verzió pedig a csomagkezelőből megszerezhető, lxpanel_0.5.8+git20120212 fajta, egy segédeszközzel, az lxpanel-indicator-applet-plugin_0.5.8+git20120212-nel kombinálva(meg persze a függőségeik).
Na most. Ha én ezt az lxpanelt használni kezdem, rögtön feltúnik, hogy egész más kategória-nevekkel dolgozik, mint pl. a jwm, vagy az icewm menüi. Így aztán minden olyan alkalmazást "behajít" az egyebek kategóriába, amelyeknek - a *.desktop fájlokból kiolvasva - nem tudja értelmezni a kategória-neveit.
Ekkor jöhet egy igen pepecselős meló: minden egyes olyan alkalmazásnak, ami csak egy kicsit is jelent számomra valamit a puppyban, de az lxmenü a maga leegyszerúsítő módján rossz helyen jeleníti meg, elő kell vegyem a *.desktop fájlját, és szövegszerkesztőben át kell írjam a benne található kategória-neveket az lx menüje számára értelmezhetőre. Így a legvégén az egyebek kategóriában, - magamból indulva ki persze - már csak az olyan dolgokat hagytam, amelyekkel szinte soha ne tudtam semmit kezdeni a puppyban, vagy csak nagyon ritkán kell bármire is... no. Ezen az áron viszont magyar az lxmenüm is.
Tehát fogd fel úgy ezt a menü-kategóriát, hogy a készítő ott hagyta a számára nem túl becsenek ítélt appokat(lomtár :) ), az összes többi kategóriában pedig megtalálod mindazt, amit szeretek, használok stb.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hölgyeimuraim, és akkor mexületett a nonpluszultra, általam-tovább-már-űberelhetetlen Csipeszpup-konstrukció!
Megtelt, mint a tömött liba... multi-multi-hibajavított darab. Nincs tovább. Ez a vége.(szerkesztve: dehogy ez! :) )
Sajnos, csak 1024x768-as, 4:3 képarányú monitorra dizájnolva, mivel mindmáig nincs szélessávú monitorom...
Egy usb tárolóról bútolva, saját és két ismerősöm gépjén tesztelve, mindegyiken okés.
Ihol-e:
SZERKESZTVE: FRISSÍTÉS MIATT ITTENI LINKEK TÖRÖLVE, ÚJ LINKEK A 11-ik OLDALON.
Fogyasszátok, alakítsátok át ízlés szerint egészséggel. Hej.
Screenshot_2014-09-22_23_10_03.jpg
Screenshot_2014-09-22_23_10_03.jpg (53.67 KiB) Megtekintve 5108 alkalommal
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2015.01.21. 09:29-kor.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: kros54 »

A Precise571 Full és Lite verzióinak kialakításakor, amikor fontos szempontnak tartottam, hogy a beépített openbox meg az eredeti jwm az átalakítás után legalább a főbb dolgokat ugyanott és ugyanúgy mutassa, magam is belefutottam ebbe. Sőt, korábban a NOP431 átalakításakor is. Amikoris Watcher adta az ötletet, hogy a nem túl fontos programok menjenek az Egyéb gyűjtőmappába.
Igen ám, de egy fapados, originál Puppy is vagy 120 programot eleve tartalmaz (akár akarod, akár nem, hacsak ki nem takarítod...) tehát az Egyebekbe a programok csak gyűlnek.
Egy másik megoldás, de Csipesz-féle alkalmazást nem próbáltam, alkalmas-e erre, hogy minden kategóriajelzőt kiveszel a desktop-fájlból, mert akkor az sem jelenik meg.
Igazából egyik sem jobb megoldás a másiknál.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Én az utolsó előtti kiadásodat használom. Abban az OpenSSL régi és így feltörhető. Nem tudom a végső kiadású puppydban mi van.
Én ezt raktam az enyémbe (nem tudom hogy jó e így)
http://shino.pos.to/party/bridge.cgi?pu ... tu8.18.pet
Itt írnak róla:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewto ... 6&start=45
Csatolmányok
Screenshot_2014-09-25(2).jpg
Screenshot_2014-09-25(2).jpg (12.42 KiB) Megtekintve 5075 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

betojok, mindig tanul az ember!
ird meg, kerlek, hogy mi az az openssl es mit csinal? valami biztonsagi segedprogram? - mert fogalmam sincs...
De ha eddig nem szembesultem vele, valoszinuleg nem lehet tul fontos(elvegre ez linux, nem vindoz :) )...
Engem, miota puppizok, meg SOHA nem ert rosszindulatu tamadas a net felol.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”