videotartalmak átalakítása

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Egy érdekes probléma foglalkoztat. Az intézményi honlapunk tele van flash tartalmakkal, valami.swf formátumokban. Ezeket slideshow készítő programmal gyártottuk, darabszámuk kb. 40, hosszuk 1-15 perc. Óriási előnyük, hogy kicsiny méretűek, másrészt hátrányuk, hogy a flash egyre inkább a tűrt, de nem támogatott formátumok közé kerül. Pl. iPhone készülék eleve nem mutatja ezeket, de az androidos mobilok sem lelkesednek a flashért.
A terv az lenne, hogy
- ezeket valami youtube-kompatibilis formátumba átkonvertálom (swf to html5 működő freeware konvertert nem találtam, csak olyat, ami néhány másodperces villanásokká "konvertálja" a flasht).
- az átkonvertált/átalakított anyagokat feltöltöm a youtube-ra, és a honlapra ennek linkje kerül.
- akár az is cél lehet, hogy majdani, következő anyagokat már eleve nem flash (.swf) hanem html5-formátumban gyártom. (bár a youtube-videó mindent visz, mert az a legegyszerűbb.)
- Nem mellékesen megjegyzem, hogy az eredeti, összerakott képsorozatok sincsenek meg, hogy most azokból újragyártsam a youtube-képes videókat.

Ennyi előkészület után jutott eszembe egy más megoldás (miután kb. egy éve nem találok flash-html5 vagy bármilyen más, flash-avi, flash-mkv, stb. normális videó átalakító/konvertáló programot!).
Ez pedig az, hogy a honlapról való lejátszást valami screen capture programmal is lehetne rögzíteni, akkor a videóformátumot már talán lehetne youtube-kompatibilis módon választani.
Na már most, ilyen tapasztalatom egyáltalán nincs. Olyan programra lenne szükségem (inkább windows, mint linux alatt) ami képes arra, hogy a képernyő egy általam jól meghatározott területét hanggal együtt rögzítse, vagy, ha a terület nem ilyen, akkor tudjam az új videót így is szerkeszteni. Ha van ilyen program, akkor nem ártana a működéséről egy videó, vagyis egy olyan tutorial, hogy egy kezdő (én) ne akarja felgyújtani a számítógépét a saját, vagy a program hülyesége miatt. Remélem, valamelyest érthető a dolog. Így egyszer kellene nekirugaszkodni a 40 flash-nek, aztán meg más módszert, programot választani, s eleve a youtube-ra dolgozni. Talán ez lenne a legidőtállóbb megoldás.
Nagyon off, tudom, de nem is olyan sürgős a dolog. Viszont jelzem, hogy ötleteim nekem is vannak dögivel, csak éppen legalábbis eddig, nem működtek...

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Csak egy tipp: a html böngészőben elindított flash lejátszó képét körülkerítve, mint lementendő (Select Region) területet, a hangbeállításnál a gép által kiadott hangot a hangfelvevőben mono vagy stereó mix-ként bekapcsolva a flash-lejátszó hangját is fel tudja venni a Hypercam, a flash lejátszó által adott képi tartalomhoz, kipróbáltam, működik, igaz roppant macerás a program kezelése, a kijelölt terület megadása, és a capture rész indítása, de nem lehetetlen a feladat. Egyetlen gond van csupán, hogy a Windows oprendszerben lévő alap codeckeket használja a capture-ban a fájlrögzítéshez, illetve, ha pl. mint nálam is van, egy xvid, vagy dvix codeck van esetleg a gépre feltelepítve, akkor az megjelenik a programban, mint választható codeck. Az mpc, vlc stb. codeckek itt nem játszanak, nem éri el azokat a program. És bár tudna a progi mp4-be is menteni, de ehhez eleve a fizetős Pro verzió kel, és mellé még persze a h-264-es codecket is az oprendszerre kell telepíteni, vagy más, mp4-es codecket. Amit nekem példaoldalban elküldtél, annak a flash(swf) videónak a weboldalból a VideóDownloadHelper-el való kimentés után az swf fájl mérete 13MB volt, a programmal készíthető képernyő-lementésvideó méretét én nem tudtam itt 88MB alá vinni, igaz, a hangnál mintavételezésnél a 44.100-as érték lett beállítva, ha lemegyünk ezzel 22 ezres mintavételi értékre, akkor a végleges méret valamivel kisebb is lehet. Ha viszont tömörítés nélküli avi filét állítasz be, számolj arra, hogy pl. ennél a minta flash-nál, aminek a linkjét megadtad, a majdnem 13 perces slideshow tömörítetlen mérete több, mint 1.5 GB lesz!!! Igaz, ezt a tömörítetlen avi-t még tovább lehet kódolni, tömöríteni egy jó videó szerkesztővel, és exportálni akár egy nagytömörítésű h-264-es mp4 fájlba, de annak a mérete is sajnos nagyobb lesz, mint a mostani, 13 Megás swf fájlméret. Szóval ez van, egyenlőre.
Hypercam
http://www.hyperionics.com/hc2/index.asp
/www.szoftver-zona.hu/szoftver/video/rog ... s/hypercam
Kép
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.04.28. 18:10-kor.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Hali!

Ezzel nekem sikerült:

https://www.flash-banner-converter.com
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Jesszusom, csak most látom micsoda galéria van...
...hát azt nem tudom, hogy mi képes lekonvertálni...
Ez egy rendes 3D alkalmazás szinte...

Nem tudom, hogy milyen videót lehetne ebből csinálni...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta: 2017.04.27. 14:58 Egy érdekes probléma foglalkoztat. Az intézményi honlapunk tele van flash tartalmakkal, valami.swf formátumokban. Ezeket slideshow készítő programmal gyártottuk, darabszámuk kb. 40, hosszuk 1-15 perc. Óriási előnyük, hogy kicsiny méretűek, másrészt hátrányuk, hogy a flash egyre inkább a tűrt, de nem támogatott formátumok közé kerül. Pl. iPhone készülék eleve nem mutatja ezeket, de az androidos mobilok sem lelkesednek a flashért.
A terv az lenne, hogy
- ezeket valami youtube-kompatibilis formátumba átkonvertálom (swf to html5 működő freeware konvertert nem találtam, csak olyat, ami néhány másodperces villanásokká "konvertálja" a flasht).
- az átkonvertált/átalakított anyagokat feltöltöm a youtube-ra, és a honlapra ennek linkje kerül.
- akár az is cél lehet, hogy majdani, következő anyagokat már eleve nem flash (.swf) hanem html5-formátumban gyártom. (bár a youtube-videó mindent visz, mert az a legegyszerűbb.)
- Nem mellékesen megjegyzem, hogy az eredeti, összerakott képsorozatok sincsenek meg, hogy most azokból újragyártsam a youtube-képes videókat.
Dehogynem, megvan az tanár úr kérem, minden kép és az azok aláfestő zenéje is szépen megmaradt az utókornak, benne vannak a már lezárt swf fájlban! Emlékezzünk csak, egy swf Flash fájl a hang és a videó mellett tartalmazhat szöveget, vektorgrafikus és bittérképes képeket, 3D animációkat, az ActionScript szkriptnyelven való programozása révén pedig interaktív programok, weboldalak, játékok létrehozására is alkalmas.
Ez az swf fájl ugye lezártsága okán nem szerkeszthető, (ha megvolna az eredeti .fla -fájl is, na, azt tudnád szerkeszteni nem az .swf-et) de! - szerencsére léteznek decompilerek, melyek képesek ezen swf fájlokat elemeire, alkotóegységeikre szétszedni, és az eredeti swf fájlból azokat a nekünk beállított alkönyvtárba szépen kibontani. Több ilyen program is létezik, pl. a Sothink SWF Decompiler, ez már W8 kompatibilis, és itt van az a decompiler is, amivel én kísérleteztem már két napja, lelövöm a poént, sikerrel!
Ez a szoftver pedig a Flash Decompiler Trillix, a szoftverről egy gépi fordítással készült leírás itt olvasható el, a kissé borzalmas fordítás ellenére a lényeg azért kihámozható belőle. Az oldal tartalmaz egy letöltési linket is, ahonnan a Windows rendszere -már xp-sp3-hu-ra is felmegy, én is azon próbáltam ki- való telepítő exe file is letölthető. lásd a képet.
Kép

A telepítendő program egy ún. demo program, ami bár az eredeti program által elvégezhető műveleteket tartalmazza, de azokat csak bizonyos mélységig engedi végrehajtani, kell hozzá vagy licenszkulcs, vagy egy megfelelően preparált fájl, amivel ez a korlátozás feloldható. Igen, törni kell a programot, de ugye a cél szentesíti az eszközfelhasználást, és a cél most az, hogy az swf fájlokból kiszedjük a képeket és az aláfestő zenét, utólagos, más formátumban való feldolgozáshoz. Szerencsére ez a törésfájl nem tartalmaz semmilyen veszélyes dolgot, egy megfelelő sorozatszám van bele építve csak, ezáltal feloldható a program azon korlátja, hogy a demó verzió csak két képet bont ki a belinkelt swf fájlból. A komplett, törést is tartalmazó Flash Decomplier 5.3.zip csomag innen tölthető le, benne van az eredeti demó verzió telepítője és a telepítés után azonnal kicserélendő preparált exe fájl is. A demo szoftver telepítése (mert ugye ezzel kell kezdeni) után NE! indítsuk el a programot, ezt a lehetőséget a telepítő a telepítés végén automatikusan fel fogja ajánlani, mi vegyük ki a kis négyzetből a szoftver elindításához a pipát, és a csomagban lévő crack alkönyvtárban lévő .exe fájlt másoljuk be a most feltelepített programunk könyvtárába, ennek az elérési útvonala az xp alatt ez lenne: program files/Eltima Software/Flash Decompiler Trillix/FlashDecompiler.exe

A demo szoftver telepítésekor figyeljünk arra, hogy a program két módot ajánl fel a telepítésre, egy automata módot, és egy custom módot, ez utóbbit célszerű választanunk, ugyanis a program alapból fel akar majd telepíteni egy régebbi, még 11-es sorozatú flash.playert, és ha nem figyelünk oda, ezzel simán felülírathatjuk az általunk már feltelepített újabb, 25-ös verziójú flash playert, És még valami, ha Windows alatt használjuk a programot,, márpedig ott fogjuk!, akkor a flash-playerből az IE-hez illő 25-ös verzijú Activex-es flash telepítőt is fel kel tennünk még a demó program telepítése előtt, nem elég, hogy a Firefox-ra már ez fel van telepítve. Erre nagyon figyeljünk oda, akárcsak az említett demó telepítésekor választható módra, mert a custom(egyéni) módot alkalmazva, lépésről lépésre követni tudjuk a telepítés fázisait, és ezáltal ki tudjuk hagyni a demó program által feltelepítendő régi, 11-es verziójú flash player gépünkre történő telepítését. Én elrontottam, bevallom, és csak onnan jöttem rá, hogy nem az ajánlott automata telepítési módot kellett volna választanom, hogy a program által elindított IE webböngésző - ezt a telepítés utáni gratulációhoz, meg a Help-hez nyitja meg a program- nos az IE böngészőben a flash verzió kijelzése nem a legújabb 25-ös verziót jelezte nekem, hanem a program által, és általam figyelmetlenségből engedélyezett, a demo telepítőben lévő 11-es flah player verziót. Végül is nagy baj nem lett belőle, csak újra le kellett töltenem a webről az IE böngészőhöz való új, 25-ös verziójú Activex-es flashplayer telepítőt, és azzal felül tudtam íratni a demó progi által feltett 11-es flahplayer verziót. Ezt azért írom le, ennyire bő lére eresztve, nehogy más is hasonlóan járjon, és plusz köröket kell, hogy fusson emiatt.

Tehát, feltelepítettük a demo szoftver verziót, nem indítottuk el azonnal, hanem a szükséges tört exe fájlt bemásoltuk a megfelelő telepítési útvonalon lévő program könyvtárba, felülírva vele az eredeti állományt. Most már elindíthatjuk a programot, és valami hasonló képet kell, hogy kapjunk.
Kép
Ez a program alapállapotának a képe, a következő képeken a már a programba betöltött, weboldalról kimentett swf fájl tartalma látható.
Kép
Kép
A programba már be van töltve a kro54 által küldött iskolai weboldalról általam lementett 13 MB-os swf fájl, és jó látható, hogy az említett képek, és az aláfestő zene is (ez itt mp3-ban van éppen) benne vannak az swf flash fájlban, csak annyi a dolgunk, hogy onnan kibontsuk azokat, további felhasználásra. A kibontott állományok könyvtár szerkezete így néz ki.
Kép
A kibontott fájlok helyének beállítását -ez nálam a C:/proba nevet viselő alkönyvtár lett- a programban mi adhatjuk meg a felső, modernebb Office programokra hajazó, de ezzel együtt jól használható menüszalag sorában, export path néven, az első képen ez is jól látható.
A program elvileg a töréssel együtt képes lenne az swf flash fájlokat más formába is konvertálni, de ez nekem nem jött össze, többek közt azért sem, mert amikor ezt a lehetőséget kiválasztottam, egy ékes üzenetben tájékoztatott a program arról, hogy ehhez a művelethez neki még egy másik program is kellene ám, de nagyon. Így erről le is tettem hamar, és mivel az alap feladat eleve úgyis az lett volt, hogy az iskolai weboldalról a Download VideóHelper kiegészítő segítségével lementett swf fájlból kimentsem valahogy a képeket, és az aláfestő zenét, ezt pedig már az előbb sikeresen megoldottam az említett program használatával.
A jelzett Flash Decomplier 5.3.zip programcsomagot feltettem a yandex-re, már tölthetitek.
Még egy fontos megjegyzés a program használatához: az swf fájlok kibontásához rendelkezni kell megfelelően nagy méretű üres hellyel a merevlemezen, mert bár a swf fájlok elvileg kis méretűre vannak összenyomva, de az azokból kibontott alkönyvtárak némelyike igencsak nagy file méreteket érhet el, erre is figyeljünk oda!
Csak egy példa erre: a kros54 által nekem átadott weboldalról lementett swf fájl ugyan csak 13MB méretű, de ennek kibontásakor például a fenti TotalCommanderes képen is látható Frames alkönyvtár mérete elérte a 744 816 K méretet, ami bizony nem semmi! Míg a képeket tartalmazó Images alkönyvtár a benne lévő 68 darab kép ellenére is csak 5 060 K lett, azaz kb.5MB méretet ad ki a 68 darab kibontott 640x480.as méretű jpg képcsomag. A hangot tartalmazó mp3-as file mérete pedig 8 881 737 byte, azaz kb. 8MB lett. Ezen fájlokat et a zip-csomag tartalmazza: kros54-nek az iskolai weboldalhoz.zip Ebben benne van a már említett, 13MB-os swf fájl, illetve az abból kimentett 640x480 méretű képek, illetve az aláfestő zene mp3-ban. Ezekkel akár még egy új slide show is készíthető, amit akár youtube képes mp4 fomátumra is el lehet majdan készíteni. Ennyit tudtam segíteni.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: azami »

Kros54 írta:
A terv az lenne, hogy
- ezeket valami youtube-kompatibilis formátumba átkonvertálom (swf to html5 működő freeware konvertert nem találtam, csak olyat, ami néhány másodperces villanásokká "konvertálja" a flasht).
- az átkonvertált/átalakított anyagokat feltöltöm a youtube-ra, és a honlapra ennek linkje kerül.
- akár az is cél lehet, hogy majdani, következő anyagokat már eleve nem flash (.swf) hanem html5-formátumban gyártom. (bár a youtube-videó mindent visz, mert az a legegyszerűbb.)
Ha jól tudom a Youtube Webm formátumot használ mint a wiki is írja :
https://hu.wikipedia.org/wiki/WebM
Ezért én az "swf to webm" kifejezézre keresnék rá, ez jött: https://www.google.hu/search?q=swf+to+w ... f+to+webm+
De szóba jöhet még az "swf to mp4" is : https://www.google.hu/search?q=swf+to+m ... e&ie=UTF-8
Remélem tudtam segíteni.
;)

UI:
Most néztem meg, a Vlc megnyitja, ha megnyitja akkor át is tudja konvertálni valamely elfogadható formátumba remélhetőleg :roll:
Ez pedig az, hogy a honlapról való lejátszást valami screen capture programmal is lehetne rögzíteni, akkor a videóformátumot már talán lehetne youtube-kompatibilis módon választani.
Ezzel lehet és a kezelése is egyszerű: http://camstudio.org/

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Huhúúh, eljutottunk a bőség zavarárig...
A kb. 40 flashez tartozó képanyagokból kb. 10-15 megvan (mivel ezek méretre vágottak, az eredeti felvételnek olykor csak részletét tartalmazó képek, a munkaanyag-kategóriába esnek. (Azaz estek, tehát ezért lettek anno törölve...)
Fel is sejlik a rengeteg megoldás.
1. Visszanyerni a képeket. Köszönöm. @NTamas adott erre megoldást. Akár az is lehet, ezután, hogy a képeket belemásolni egy mappába, feltölteni a Google Drive-ra - vagy a Picasával csinálni velük valamit, az is Drive-ra kerül, linket hozzá és kész.
Ennek előnye, hogy viszonylag nem nagy az időigénye (legalábbis látszólag).
2. Eddig videóból videó [flash-ből valami (bármi)]nem sikerült, túl vagyok legalább 25-30 - magát ilyennek mondó - program tényleges kipróbálásán.
3. Igen ám, de nem véletlenül lettek ezek izgő-mozgó izék, szóval valami filmecskék, ahol azért az áttűnések, azok hossza, megoldása, meg az alájuk válogatott zenék, stb. mégiscsak más (új) tartalmat tettek a sima képnézegetés mellé. Szóval mégiscsak szebb lenne a videó. Viszont ez biztos, hogy időigényesebb (különösen addig, amíg nem ismerem meg a majdani screen capture programot. Ezek közül is kipróbáltam már legalább tizenötöt, meglátjuk, melyik a legkézreállóbb. @azami, köszi az ötletet, Neked is. Itt az a probléma, hogy eddig nem tudtam rendesen belőni a felvenni kívánt területet, de ez nyilván megoldható valahogy. A fájl mérete nem izgat, mert ez is átmeneti állapot lenne, hiszen fel lenne töltve a youtube-ra, onnan pedig olyan formátum(ban) jön, ami minden platformon (számítógép, iPhone, android, stb) egyformán elérhető.
4. A fej egyetlen, álló képre lesz alakítva, flash nélkül. Ez önmagában gyorsítja a betöltődést.
5. Felmerült persze az is, hogy hagyjuk a fenébe az egészet, ami van - van. És csak a következők legyenek html5-ben. (Nyilván a fej kivételével, lásd föntebb.)
Ha időmilliomos lennék, nyilvánvaló, hogy a 3. a megoldás (illetve van még egy Adobe-program, ami - állítólag - tényleg csinál a flashből html5-videót).
Most teljesen biztos, hogy legalább az 1. - működik.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: azami »

Menü-->Region-->Region pipa.
Majd a felvétel gomb,--> az egér bal gombjának lenyomva tartásával ki lehet jelölni az adott régiót.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Köszönöm, @azami, éppen erre a trükkre (bal egérgomb lenyomva) volt szükségem, most a hanggal küzdök, az eredetit kellene elmenteni, majd kiderül, hogyan. (Egyébként ez a legkevesebb, mert az végülis külön is fel tudom venni.)
Persze bejött @NTamas figyelmeztetése-megfigyelése is, közel 2,5 GB lett a tíz-egynéhány perc (hang nélkül). Szinte biztos, hogy az lesz a munka javarésze, megtalálni azokat a beállításokat, amelyekkel optimális a munka. Annyi eszem meg nem volt, hogy a legrövidebb flasht próbáljam...
Az swf-fájlok természetesen mind megvannak.

A VLC (sem) tudja lejátszani, csak gyorsított képhalmazként, emiatt nyilván konvertálni sem tudhat.
Eddig lejátszotta rendesen:
- böngésző (legtöbbször Firefox, de Chrome stb. is)
- IrfanView (hang nélkül).

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta: 2017.04.30. 08:40... most a hanggal küzdök, az eredetit kellene elmenteni, majd kiderül, hogyan. (Egyébként ez a legkevesebb, mert az végül is külön is fel tudom venni.)
Az elindított webböngészőben a flashlejátszó képének a hanggal együtt való screen capture megoldást a legtöbb ilyen program úgy végzi el, illetve oly módon kell azokban a hangbeállítást megtenni, illetve a host oprendszerben, jelen esetben a Windows-ban, hogy a hangrögzítőben ún. mono.mix, illetve stereo.mix beállítást engedélyezünk, ekkor a host rendszer általi hangleadást, jellemzően a hangkártya hangszóró kimenetét a hangkeverőben ún. mixeljük, elérhetővé tesszük a felvételt végrehajtó szoftver részére.
Tehát elsőnek a host oprendszer -a példában ez nálam most a Windows XP- hangbeállításait kell megnézni, lásd a képet: -kattints a linkre-
http://www.kepmegoszto.com/201704301223 ... 21717.html
Értelemszerűen a beállító ablakot nekünk most át kell váltani a felvételi beállítások mutatására: -kattints a linkre-
http://www.kepmegoszto.com/201704301223 ... 21739.html
itt gépünktől függően lesz látható a mono.mix, illetve a stereo.mix beállítási lehetőség, ha mindkettő a rendelkezésünkre áll, célszerű a stereo.mix beállítást kijelölni, bepipálni. Persze ez nagyban függ ám attól, hogy az alkalmazott screen capture szotverben melyik mix megoldást alkalmazzák, résesítik előnyben, például az általan már ajánlott, Hypercam screen capture szoftverben minkét lehetőség rendelkezésre áll. A Hypercam szoftver próbájánál, -mint azt a szoftver ismertetésben le is írtam,(vagy csak akartam?) én a stereo.mix beállítást alkalmaztam, lévén a weboldalon lévő swf flash fáljban is strereo mp3 hang van beleszőve, így érdemes azt használni a screen capture művelet esetében is. Hogy megbizonyosodjunk, a szoftverünk felveszi a flash-lejátszó hangját, készíteni kell egy pár másodperces képernyő felvételt, majd azt visszajátszani.

A host oprendszer, a windows hangfelvételi beállítása nálam a Hypercam scrreen capture alkalmazásánál így nézett ki.-kattints a linkre-
http://www.kepmegoszto.com/201704301223 ... 21759.html
A felvételi csatornának a stereo mix állás volt kiválasztva, így a flashplayer képe mellett annak a hangját is tudtam rögzíteni az említett Hypercam képfelvevő szoftverrel.
Így lehet a webböngészőben megnyitott, lejátszásra elindított flashplayer hangját is felvenni a képpel együtt, de mégegyszer mondom, nézzünk annak utána, hogy az alkalmazott screen capture szoftver melyik mix módot alkalmazza, mert nem minden szoftver tudja minkét mix módot, van olyan, ahol a hag felvételére csak a mono.mix beállítására van lehetőség, ekkor a host rendszer-windows- felvételi beállításában is azt kell választanunk.

Figyelem!
Ilyen -mono, vagy stereo- mix beállítás esetében a hanglejátszó windows tálcáján lévő hangerő beállítását vegyük fixen középszintre, és a hangrögzítőben a kiválasztott mix beállítás felvételi hangerejét szinte a minimumra vegyük le, (később ezt még megemelhetjük, ha szükséges) nehogy túlvezéreljük a sreen capture szoftvert, mert annak torz hangrögzítés lesz a vége! Ehhez több próbafelvételt kell végrehajtani, amíg a legjobb felvételi mix hangerőszintet be tudjuk úgy lőni, hogy a flash lejátszó hangerőbeállítása (windows tálca ikon!)nem vezérli túl a screen capture szoftvert. -nem lesz torz az együttes videó+hangfelvétel-

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”