videotartalmak átalakítása

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta: 2017.04.30. 08:40Persze bejött @NTamas figyelmeztetése-megfigyelése is, közel 2,5 GB lett a tíz-egynéhány perc (hang nélkül). Szinte biztos, hogy az lesz a munka javarésze, megtalálni azokat a beállításokat, amelyekkel optimális a munka. Annyi eszem meg nem volt, hogy a legrövidebb flasht próbáljam...
Először is, Isten éltessen a születésnapod alkalmából, ezt egyébiránt a fórum kijelzéséből tudtam meg, minden jót, jó erőt, egészséget kívánok a továbbiakra. Remélem, nem késtem túl sokat a gratulációval!

Ami pedig a hang nélkül nagy fájlméretet illeti igen, sajnos ez van a screen capture szoftvereknél, főleg, ha a felvett videónál a beállításban tömörítetlen avi-t állítasz be, ekkor igencsak törvényszerűen nagy file méret jön létre, ha még a hangot is sikerül a felvételbe belevarázsolnod -lásd a fenti kiegészítést ehhez- akkor még nagyobb fájlmérettel kell számolni. Ha a képernyő felvevő szoftverben valamilyen tömörítést végrehajtó kodecket állítasz be, -már ha ezt a felvevő szoftver lehetővé teszi egyáltalán- akkor már nem gigabájtnyi méretű fájl lesz a végeredmény, hanem a kodecktől függően úgy 100-200 MB méretű lehet a felvevő szoftver által produkált videó fájl mérete.

Ugyanez a probléma léphet fel akkor is, ha a mostani weboldalakból lementett swf állományokból a kimentett kép+hang fájlokat egy másik, akár mp4 végkimenetet tudó slideshow készítővel hozol létre egy új, most már mp4-es kiterjesztésű, akár H-264 kodeck használatával bekódolt slideshow-s videófájlt.

Ennek példájaképp az ominózus Kolping Iskola - Nagykőrös.swf-ből kinyert képeket és a hangot feldolgoztam egy kissé régi, de jól használható programban, ez egy free program, a DVD slideshow GUI ez amúgy egy igen érdekes program, ami nem is hagyományos értelembe vett program, hanem inkább egy Gui, azaz egy keretprogram, több más alkalmazás egyidejű használatához, magyar nyelvű ismertetőt itt tudsz elolvasni erről, szóval ezzel a programmal készítettem egy új slideshow-t, amit a Gui programon belül exportálhattam egy H-264-es kodecket használó mp4 kiterjesztésű videó fájlba, sajnos a fájl méretét nem lehet szabályozni, mert a program a free volta miatt túlzottan alapos, mindenre kiterjedő állításokat nem enged ilyen téren, úgynevezett profilokban lehet létrehozni új produktumokat, és az egyes profilok fix beállításokat tartalmaznak, minimális, de a végeredményt, méretileg nem túlzottan befolyásoló pár beavatkozással, az egyik ilyen a hang mintavételezésének az állíthatósága de pl. még talán az utólagos feldolgozást lehet említeni, mint állítható paramétert, illetve a különféle kiterjesztéseknek megfelelő profilválasztással lehet a végeredményt, annak méretét, illetve a videó minőségét befolyásolni.

Én a standard 720x576 25fps H-264 profilt választottam, és az elkészült, és letölthető mp4-es videó ilyen paramétereket kapott.

Kolping Iskola - Nagykőrös.mp4

Type: MP4
Size: 166 MB (174 757 425 bytes)
Media length: 00:12:20
Video size: 720x576

Video: MPEG4 Video (H264) 720x576 25fps [VideoHandler - MPEG4 Video (H264)]
Audio: AAC 48000Hz stereo [SoundHandler - MPEG-4 Audio]

Media info.

General
Complete name : C:\Proba\kros54-nek az iskolai weboldalhoz\Kolping Iskola - Nagykőrös.mp4
Format : MPEG-4
Format profile : Base Media
Codec ID : isom
File size : 167 MiB
Duration : 12mn 20s
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 1 888 Kbps

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : Main@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 2 frames
Codec ID : avc1
Codec ID/Info : Advanced Video Coding
Duration : 12mn 20s
Bit rate : 1 755 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 5:4
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 25.000 fps
Standard : PAL
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.169
Stream size : 155 MiB (93%)

Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format profile : LC
Codec ID : 40
Duration : 12mn 20s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 128 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Stream size : 11.3 MiB (7%)

Jól látható, hogy a magasabb minőséget adó beállításokat használtam, például a hang mintavételezése is 48.0 KHz lett, ezért a hangfile (stream) mérete így 11. 3MB-ra nőtt, szemben az swf-flash- fájlban lévő kb. 8 MB méretű mp3-as filével összehasonlítva. A videó stream mérete fájlon belül 155 MB lett, az mp4-es file összmérete pedig így kerekítve 167 MB-ot ért el. Nem kevés, sajnos, de a sideshow-ban próbáltam tartani az eredeti swf videó hosszméretét, közel sikerült is, így 12:20-as játszási idő jött ki. Ezt úgy lehetett tartani, hogy az egyes képkockák mutatási idejét a programon belül lehetett, és kellett is állítanom, illetve az eleve csak kb. 10 perces hangfile-t meg kellett loopolni, azaz ismételtetni, de ehhez úgy kellett az egyes képkocka váltási időket belőni, hogy azok a videó végén úgy váltsanak, hogy nem lehessen benne zavaró hangbevágást, a loopolás miatti zavaró hangbevágást észlelni. Elvileg az én gépemen ez jónak tűnik, az elkészült videót több lejátszóval lejátszva sem tapasztaltam a hangnál a videó végénél zavaró váltást. A videó elején és a végén az iskola képe van betéve,(eltérő számozású képeként!) ez az eredeti swf-ben nem így van, ott csak egyszer látható az iskola képe, viszont, az eredeti swf-ben benne lévő reklámkép, a készítő szoftver képe, és a fekete filmkocka kép azok ki lettek onnan véve, valamint az első, fehér kis képkocka is, kros54 te tudod, miről beszélek, így az swf-ben lévő 68 képből az általam reált videóban az iskola képének duplázása után 66 kép maradt, ebből lett meg az új készítésű slideshow videó. Remélem nem rontottam rajta túl sokat, bár az egyes képek közötti váltásokat, és mozgó-változó képátmeneteket néhol változtatni kényszerültem. Ugyanis érdekes módon, az swf-ből kinyert képek valahogy megtartották azoknak az egyéni, általad az eredeti slideshow készítő programban képenkénti beálított képváltási formákat, (úgy tűnik, a két szoftver szinte hasonló beállításokat, megoldásokat tud mutatni ilyen téren!) és a képeket betöltve ebbe a Gui-s alkalmazásba, azoknak a képeknek az eredeti slideshow-s beállításai azonnal láthatóvá lettek, és csak egyetlen paramétert kellett állítani ahhoz hogy az egyes képkockák megfelelő ideig látszódjanak a vetítésben.
http://www.kepmegoszto.com/201704301654 ... 84827.html
http://www.kepmegoszto.com/201704301654 ... 84941.html
Az első Duration értékről beszélek, ami elvileg minden ilyen programban 100-as alapértékkel bír, de ennek az állításával lehet megnyújtani az egyes képkockák láthatósági idejét, nekem legalább is ezzel sikerült ezt megoldanom.

Megjegyzés.
A DVD slideshow GUI programban, annak felső menüsorában van ugyan egy Youtube feltöltési ikon, illetve elvileg fel lehetne vele tölteni az elkészült alkotásokat a yuotube-ra flv videóként, de a feltöltési metódus még a régi youtube szabály szerint történne, úgy van belekódolva, és ez ma már ilyen feltöltésre nem használható, nem engedi a rendszer! Tudom, mert kipróbáltam, nem működik a programban a youtube-ra valófeltöltés, hiába adsz meg érvényes youtube adatokat, a megváltoztatott biztonsági rendszer miatt -régi már ez a GUI program, hiába- nem lehet vele a youtubera feltölteni. Mondjuk nem is érdemes, mert a program által flv-be konvertált slideshow videó igen borzalmas minőségi romlással bír az mp4-s videóhoz képest, ez van, sajnos, hiába, régi a program de az mp4-H-264-es kódolású videót még ma is szépen, és jó minőségben készíti el, persze ez nagyban függ az alap fájlok, képek minőségétől is.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.04.30. 19:43-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: azami »

Kros54, bosszantott hogy a Vlc túl gyorsan játssza le ezért megnéztem le lehet e lassítani.
Elindítva az swf fájl lejátszását a mínusz gomb nyomogatásával lehet csökkenteni a sebességet, illetve menü-->Lejátszás-->Sebesség-->Lassabban.
Így a szóköz billentyűvel tudod képről képre lejátszani az swf fájlt, melyből pillanat kép készíthető a Menü-->Videó-->Pillanatkép készítése funkcióval.
Előtte érdemes a kimeneti fájl helyét formátumát megadni a Menü-->Eszközök--->Beállítások-->Videó lapon.
Ha nem is egy eget verő megoldás, de free, Linuxon is kipróbálva működik, ezért platform független, na meg mindig tanul az ember :)

Kipróbáltam pár online "swf to jpg" oldalt 23 képet voltak hajlandóak kinyerni a mellékelt fájlból.
Hogy ez méret vagy százalék függő nem tudom, de kisebb 5mb körüli swf-el érdemes lenne kipróbálni, illetve bár tudom nincs időd, de jó házi feladat lehet gyerekeknek, "Ki leli a legjobb online átalakítót?" :)

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Sorjában...
1. A fej @WatcheR jóvoltából már készen van. Nem animált, gyorsabb így.
2. Csináltam egy próba-feltöltést, egyelőre maradt a flash is, de már van fotósorozat is (a Google Fotókba). (@NTamas-bányászás, köszönöm!)
3. Van mp4-es videóm is, ugyan még hang nélkül, de ez nem akkora probléma. (Köszönöm a képeket, de win10 alatt vagyok, majd ki kell találni, esetleg másik ilyen screen capture programot megnézni.)
4. Ez a házi feladat-dolog jó ötletnek tűnik, de sajnos, nem biztos, hogy működik. Ugyanis okostelefonja van a kölyköknek, de otthoni, rendes asztali gép nincs. Éppen ez hozta a problémát: hiába gyártom le a szép meg jó meg izgő izéket, ha nem tudják megnézni otthon.
Az üdvözletet köszönöm.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: azami »

A képlopó beállítása Menü-->Options--->Video options
sk.jpg
sk.jpg (25.21 KiB) Megtekintve 5880 alkalommal
Az egyest kihagyhatod nem kell állítani, de a kettes MicrosoftVideo 1 legyen, a hármas csuszkán tudod mozgatni!
Így avi-ba ment bármivel konvertálhatod tovább ha akarod.

Ezen az oldalon található animációt vettem föl http://rajzfilm.network.hu/video/flash_animaciok/fejlab fél perc így 5 mb.
A Vlc "átalakítás mentéssel" beolvasva és az alap beállítással mentve mp4 formátumba 1,1 mb
36.zip
(1.1 MiB) Letöltve 238 alkalommal.
Az fel a Youtubra itt https://youtu.be/ZtgcPg2rPL0

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Nagyon tetszik, köszönöm.
Viszont rájöttem az ős-problémára: a képernyőrögzítő program nem csoda, hogy nem vesz fel hangot: ugyanis jelenleg semmiféle hangot nem tudok felvenni, sehonnan. (Egyetlen program végzi ezt rendesen: a Radio?Sure! - annak a beállításait kellene jó megnéznem esetleg.)
Tehát hiába játszok le mondjuk az általam kedvelt Winamppal egy zenét, vagy hallgatok youtube-on, akárhol, bármivel, bármit, azt nem tudom rögzíteni. Már jó két órát eltöltöttem a probléma fölött, lehet, ez egy win10 - hiba, de akármi is, nem műxik.
Majd másik gépen, régebbi oprendszeren is teszek próbát.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: NTamas »

How to record audio on Windows 10
https://www.youtube.com/watch?v=6HdiTAcdI2o
How to change Windows Sounds & Windows 10 Sound settings
https://www.youtube.com/watch?v=ko1A1qcqWWQ

A Windows hangbeállításai Windows 7 – Windows 8.1 rendszer esetén -valószínűleg ezen beálítási elvek a W10-nél is működhetnek-
http://insomnia.ektf.hu/~fischer/?q=node/9
Kép

A hangbeállításokat szintén a vezérlőpultból érhetjük el, klasszikus vezérlőpultos nézet esetén a Hang ikonra kattintva, kategórianézetes elrendezésnél pedig a „Hardver és hang”, majd itt a Hang lehetőséget választva. Váltsunk át az ablak „Felvétel” fülére, a megjelenő ablakban kattintsunk az üres területen jobb gombbal, majd engedélyezzük a letiltott és a leválasztott eszközök megjelenítését. Ennek hatására megjelenik minden bemeneti eszköz.

Ha az általunk használandó eszköznél „Letiltva” jelenik meg, akkor kattintsunk rá jobb gombbal, és válasszuk az engedélyezést. E nélkül az Audition sem fogja látni az eszközt, mint lehetséges bemenet.

Ha az jelenik meg, hogy „Kihúzva”, akkor vagy rossz bemenetet nézünk, vagy rossz helyre kötöttük a bejövő hang kábelét.

Egyéb esetben jelöljük ki azt a bemenetet, ahova a bejövő jelet csatlakoztattuk, majd kattintsunk az „Alapértelmezett” gombra. Ha duplán kattintunk a bemenetre, megjelennek a hozzá tartozó beállítások is. Itt a „jelszintek” lapon tudjuk állítani a felvételi hangerőt.

A későbbiekben, ha arra hivatkozunk, hogy lentebb kell venni a felvételi hangerőt, akkor ezen a lapon lehet megtenni Windows 7 – Windows 8.1 rendszer esetében.

Windows 7 és újabb rendszereknél minden hangkártya esetében elérhető a „Sztereó keverő” nevű bemenet, amivel a számítógépen épp lejátszott hangokat tudjuk rögzíteni. Például elindíthatunk egy online rádiót a böngészőnkben vagy egy külső programban, az Auditionnel pedig rögzíthetjük a lejátszott tartalmat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.05.01. 21:26-kor.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Megvan mindenre az ultimate megoldás: a flashből egy lépésben készíthető a youtube-kompatibilis videó...!
A győztes: a Camstudio. Képet (@azami beállításaival) eddig is tudott - csak ugye eddig nem volt hang...
Megnéztem az @NTamas által linkelt how-to-videót, meg még vagy 5-6 másikat is, és megrőkönyödve tapasztaltam, hogy nekem nincs sztereo mixerem.
Hiába kattingtatok napestig, ilyen meg olyan egérgombokkal, hát ez bizony nem jön elő.
Ekkor jutott eszembe: egyáltalán van-e telepítve nekem valami dedikált hangeszköz? Mert az OK, hogy lejátszik mp3-at, filmet, de - miért nincs semminek hangja a felvevő programban...? Nem is egyen próbáltam: Audacity, NCH Sound Editor és Sound Forge - egyiken se, a beépített diktafonon se, semmin se.
Így aztán kerestem egy Realtek drivert win10-re és felraktam, újraindítottam. Hát persze, hogy megjelent a sztereomix,
after setup.jpg
after setup.jpg (28.07 KiB) Megtekintve 5835 alkalommal
és ahogyan elindítottam a Sound Forge-ot, egyből volt szignál is.
S hogy-hogy eddig ez nem jött elő? Hát mert eddig nem vettem fel semmit, ha zene kellett, azt pl. ezzel töltöttem le: http://www.youtube-mp3.org/ - ezekhez nem kellett teljes funkcionalitású hangeszköz, tehát ezen a gépen ez jószerivel most van először rendesen telepítve, beállítva...
Ráuszítottam a Camstudiót egy flashre, kijelöltem a területet, elindítottam, nem is vettem fel csak annyit, hogy próba legyen. Szuper minden.
Így tehát a zene nélküli képsorozatok mennek a Google Fotókba, megosztott mappaként - ugye ez akkor megoldva.
A flash-videók két lépésben mozdulhatnak meg: kapnak egy Camstudiót, majd egy feltöltést a youtube-re.
Utána már csak az megfelelő honlap-oldalt kell átszerkeszteni, a mostani hivatkozás helyett beleszerelni a youtube-linket, illetve a képek helyét.
Köszönöm mindenkinek a nagyon értékes segítséget.
Én jól elszórakoztam a magam hülyeségén, de azt gondolom, a szimplán csak olvasni idejáróknak is hordozhat tanulságot a történet.
Meg hát roppant büszke vagyok arra is, hogy ilyen segítőkész fórumosok vannak errefele - ami - nekem biztosan - öröm.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: azami »

Küldök két linket.
1. Ugyan azt tudja mint amit Ntamás ajánlott csak ez ingyenes https://www.free-decompiler.com/flash/
2.A második ingyen "konvertál" swf-->avi ,azért idézőjeles mert végső soron ez is képlopást csinál :D
http://www.swf-video.com/free-swf-avi-c ... on=4.5.200
A felvétel során a filmszalag keret rajta marad ha alap beállítást használod ezért át kell állítani Avi/xvid kimenetre hogy le tudd vágni a keretet "konvertálás" közben.
A kimenet egyből mehet Youtu-ra.
Próba darab https://youtu.be/xpPPi5p9W0M

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta: 2017.05.08. 09:51 ... Ugyan azt tudja mint amit Ntamás ajánlott csak ez ingyenes https://www.free-decompiler.com/flash/...
Nocsak, ez jónak tűnik, és ahogy nézem Linux-ra is feltehető.
Viszont egy fontos dolog van, amit nem említettél meg, -bár aki a weboldalra elmegy, az ezt úgy is érzékelni fogja- mégpedig ezt:
Kép
Szóval, van aki nem igazán szereti a java jelenlétét a rendszerében, nos annak ez a program nem ajánlható jó szívvel.

Viszont a program első ránézésre jónak tűnik, szedem is lefelé, elsősorban a Linux-os deb file érdekel, hátha lehet ebből egy Puppy-ra való jó kis pet csomagot fabrikálni.
Köszi azami a linket.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nos, lejött a deb csomag, kerestem egy olyan Puppy verziót, amiben van 1.8-as java jre, és a deb csomagot telepítettem, nem is kell a pet csomagot erőltetni, a deb csomag is pont jó a Precise 571 Puppyra is, simán feltelepül, igaz az elő indítás kissé hosszúnak tűnhet, de ekkor keresi meg a program a hozzá kellő dolgokat a háttérben, végül elindul, igaz angol nyelven, de van benne magyar nyelvi támogatás! - a fejlécen lévő menüsávban a Beállítások-nál a nyelv váltásnál lehet az alap angol nyelvről a magyar nyelvre átállítani a programot,
Kép
és ezután a magyar nyelvre átváltás után így néz ki a feltelepített decompiler program a Puppy 571 Linuxon.
Kép
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.05.08. 20:12-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”