videotartalmak átalakítása

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A puding próbája....ez esetben pedig a próba a fentebb már többször is megemlített 13 MB-os swf fájlból való kép és hang elemek kiszerkesztése, kimentése,exportálása végrehajtásából állt , mindezt a Puppy linux alatt futó szoftverben!
Az swf fájl betöltése a másik decompilerhez hasonlóan itt is egyértelműen végrehajtható, ezután a program a másikhoz hasonló módon megmutatja az swf fájl elemeit, itt jelen esetben a betöltött swf fájl faszerkezetű könyvtártartalom mutatása a szoftver baloldalán látható.
A betöltött swf fájl elemeinek kiexportálásához a kézi, egyenkénti módszer a nyerő, példánkban a képek esetében a baloldali faágszerű felsorolásban ki kell választani a képeket tartalmazó képek alkönyvtárat, illetve a hangfájlt (fájlokat, ha több is van, esetleg) tartalmazó hangok alkönyvtárat, ki kell jelölni mindkét alkönyvtárat a kiexportáláshoz, mivel a két alkönyvtár ebben az esetben egymás alatt helyezkedik el a fastruktúrában, a régi jó számítógépes módszert követve kattintással kijelöljük a képek alkönyvtárat, ekkor a könyvtár neve a képen is látható módon sárgára változik át, majd a jobb Shift+lefelé nyíl-gomb segítségével az alatta lévő hangok alkönyvtárat is kijelöljük, ekkor, ha jól csináltuk a kijelölést, mindkét alkönyvtárnév sárgára vált át, és most ez kell nekünk.
Ezután a könyvtárak kijelölése után a program menüfejlécén az Exportálás részben kiválasztjuk a Kijelöltek exportálása pontot, erre rákattintva kapunk egy exportáló kis ablakot, ahol az Exportálás(export selection) lehetőségeiben az általunk az előbb kijelölt elemeket választva hagyhatjuk jóvá az exportálni kívánt elemek -jelen esetben a képek és a hangok- kiterjesztését, az OK-ra ütve egy újabb ablakban adhatjuk meg, hogy a számítógépünkön hova, melyik alkönyvtárba történjen a képek elemeinek kiexportálása. Az OK-ra ütve az exportálás pillanatok alatt megtörténik, jelen esetben nálam hiánytalanul kiexportálta a betöltött swf-ben található mind a 68 darab képet, és az egyetlen mp3-as hangot tartalmazó hangfájlt is.
Kép
Kép
Kép
Kép
Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy a program a Puppy Linux alatt néha simán elszállt, emiatt újra kellett indítani, ekkor viszont elfelejtette a magyar nyelvi beállítást, és ezt újra be kellett állítani rajta, szóval ez a Linux alá írt deb csomag Puppy Linuxon, legalább is nálam, eléggé bizonytalan működést produkált, viszont a megkívánt feladatot, az swf-ből kinyerni, kiexportálni a benne lévő képeket és hangot (hangokat, ha esetleg több ilyen file is lenne netán) azt azért rendesen meg tudta csinálni, és végül is, ez lenne a lényeg.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Bár legutóbb a problémáról/megoldandó feladatról a Flash... fórumszálban írtam, most idehozok egy újabb megoldást.
A flash-tartalmak lejátszása megoldott, magam is találtam erre alkalmas online helyet (változatlanul ezt: https://vidkidz.github.io) és @gjuhasz fórumtárs is segített egy másfajtával, köszönöm!
Igazából a futó flash lehető legegyszerűbb videorögzítésén gondolkodtam - illetve erre kerestem megoldást, mikor találkoztam a MiniTool Video Converter alkalmazással (https://videoconvert.minitool.com). Ez egy windowsos program, linux, illetve Puppy Linux alatt egy jól megválasztott és konfigurált Wine alatt nyilván futtatható, én win10 alatt alkalmaztam.
A program ingyenes, lehet vele képernyőfelvételt készíteni, audiótartalommal együtt, és ami még fontos, a képernyő méretét, azaz a felvenni kívánt területet, könnyen be lehet állítani (minden korábbi program nálam kb. itt bukott meg...) Nekem csak annyi a célom, hogy a flasht valami youtube-kompatibilis videoformátumra hozzam. Az iskolai honlapra majd a youtube-link kerül a mostani flash helyébe. A videó szerkesztésére a MiniTool MovieMakert vettem használatba (win alatt, mint már írtam).
Úgy tűnik, ez a legidőtakarékosabb megoldás - egyelőre.
***
Sajnos, a flash-lejátszó online hely a hangot nem tudja lejátszani.
A legegyszerűbb megoldáshoz folyamodtam. Visszaállítottam a számítógépen az órát.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: videotartalmak átalakítása

Hozzászólás Szerző: S-kami »

szeretném figyelmetekbe ajánlani még a szinte minden puppy linux alatt futó Simple Screen Recorder alkalmazást, ami szintén tudja az egész képernyő, vagy annak csupán egy seletét rögzíteni hanggal és anélkül.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”