Puli 6.2

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 7.3 - iskolai verzió

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves Fórumtársak!


Az új koronavírus-hullámra való tekintettel ismét ráncfelvarrtam a Puli 7.3 iskolai verzióját (Puli7_iskola.zip). A link a könnyebb elérhetőség miatt nem változott, a tartalom igen.

A csomagban az 5.4.53 kernel mellett frissültek a Puli sfs alapértelmezett alkalmazásai, a Firefox böngésző, az MS Teams, a Súgó és kikerült az Adobe Flash player.

További részletek: viewtopic.php?f=7&t=414&start=117

Ugyanazok a frissítések megtörténtek a "sima" Puli_install.zip-ben és a packages könyvtárban is.

A frissített anyagok a szokásos linken találhatók:

https://sourceforge.net/projects/puppys ... 3_Apr2020/.

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Nagyon köszönjük a munkád, remélem sok ember számára hasznos lesz

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Kedves G Juhász!

Tegnap kipróbáltam az Asusuon (v550vx_i76700hq), a wifi jó volt, szépen betöltött, a teams rendben volt. A Libreoffice letöltés link működik, a 7.1-et (3. felkínált lehetőség) választottam, letöltötte, telepítette, beállította alapértelmezettnek, de a kezdő Libreoffice logó megjelenítése után kilép. A szokásos Libreoffice "kukac-csík" már nem is jelent meg.
A Samsung netbookon (N145P_intel atom_N455) az x szervert nem tudtam elindítani, bármelyik lehetőséget választottam.

Nem volt sok időm tesztelni és most nem is létszükséglet a helpdesk, csak jelezni szerettem volna, lehet csak az "Lámaságom".

üdv:
Nokedli

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves fkorneli,

Köszönöm a visszajelzést.
fkorneli írta: 2021.03.08. 20:26 Tegnap kipróbáltam az Asusuon (v550vx_i76700hq), a wifi jó volt, szépen betöltött, a teams rendben volt. A Libreoffice letöltés link működik, a 7.1-et (3. felkínált lehetőség) választottam, letöltötte, telepítette, beállította alapértelmezettnek, de a kezdő Libreoffice logó megjelenítése után kilép. A szokásos Libreoffice "kukac-csík" már nem is jelent meg.
A LibreOffice 7.0.4-es verzió letöltődik és működik a Pulival, de a 7.1 sorozat már nem. Utánanéztem a neten, ez az Ubuntu Xenial-nál is meglévő probléma:

https://ask.libreoffice.org/en/question ... ing-error/

Nekem is az ott leírt a hibaüzenet jelenik meg (gondolom, Nálad is, ha pl. a terminálba beírod, hogy defaultwordprocessor). Megpróbálom a Pulinál valahogy javítani.
fkorneli írta: 2021.03.08. 20:26 A Samsung netbookon (N145P_intel atom_N455) az x szervert nem tudtam elindítani, bármelyik lehetőséget választottam.
Ezt nem tudom kipróbálni, de pl. az alábbi link alapján:

https://www.cnet.com/products/samsung-n ... 50-gb-hdd/

gyanítom, hogy a benne lévő 1 GB memória egy kicsit kevés. Nekem a legkisebb teszt gépem 2 GB-os, azon elfut a Puli.


Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Most másik gépen próbáltam, idepad 520i (i5_8250U), a wifi, teams rendben, a Libreoffice 7.04 is jó :)
Csatolmányok
idepad 520i_(i58250U)
idepad 520i_(i58250U)
Screenshot(1).png (1.08 MiB) Megtekintve 3810 alkalommal

liszos
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.03.14. 19:09

Re: Puli 7.3 - iskolai verzió

Hozzászólás Szerző: liszos »

Kipróbáltam a Puli 7.3-at és nagyon tetszik :)
Linux alatt írtam pedrivera UNetbootin-nal , de nem indult.

Faild to load COM32 file/menu.c32

Ezt írta ki a boot elején.
Egy video segített :https://www.youtube.com/watch?v=8scrgKX ... lVandePaar

Eszerint az alaprendszerem (Manjaro) usr/lib/syslinux/modules/bios könyvtárából kellett három filet másolni a pendrivera (libcom32.c32,menu.c32,libutil.c32) utána már működött.
Gondoltam leírom, hátha jó lesz valakinek.
Elnézést, ha rossz helyre vagy rosszul írtam, de most vagyok először ezen a fórumon.
Üdv.:
liszos

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 7.3 - iskolai verzió

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

liszos írta: 2021.03.15. 14:22... az alaprendszerem (Manjaro) usr/lib/syslinux/modules/bios könyvtárából kellett három filet másolni a pendrivera (libcom32.c32,menu.c32,libutil.c32)
Kedves liszos!
  • Ha igen, volt vele valamilyen probléma, pl nem volt syslinux csomag a Manjaro-ban?
  • Esetleg egyéb okok miatt preferáltad az UNetbootin-t?
A fentieket fontos lenne tudnom, mert ha kell, beteszem a hiányzó fájlokat a Puli install csomagba illetve megnézem, hogy bekavar-e az UNetbootin valahol a Puli boot processzbe, esetleg (netán) még többet segít abban, hogy ugyanaz a Puli pendrájv akármilyen gépen bootolhasson.

Köszönöm előre is.

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

liszos
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.03.14. 19:09

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: liszos »

Kedves Gjuhasz !

Most próbálom a módszeredet , de sajnos nem sikerül a syslinux telepítése.

syslinux: invalid media signature (not an FAT/NTFS volume?)

A pedrivet FAT32-re formáztam és megkapta a Boot flag-et.

Korábban próbáltam mindennel pendrivera írni az UNetbootin előtt, de nem sikerült elindítanom. Skami a "dd" parancsot javasolta, azzal sem sikerült. Más Puppy változatok (pl.Tahr, Debiandog, Bionicpup, Xenialpup ) mennek pl. Ventoy segítségével is, de én a Pulit szeretném :) Legjobban annak örülnék, ha Ventoy-ba másolva lehetne kipróbálni. Ott csak rámásolok különböző rendszereket, amíg van hely a pendriven és bootoláskor választhatok melyik induljon.
Persze nem vagyok szakértő csak egy kezdő Puppy-val ismerkedő, így sok helyen hibázhatok. Tetszik és érdekel is ez az ügyes rendszer.
Üdv.:

liszos

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

liszos írta: 2021.03.16. 21:48...sajnos nem sikerül a syslinux telepítése.

syslinux: invalid media signature (not an FAT/NTFS volume?)

A pedrivet FAT32-re formáztam és megkapta a Boot flag-et.
Kedves liszos!

Utánanéztem a neten. Néhány linux disztribúciónál ugyanez a hibaüzenet előjön.
Egyesek azt ajánlják , hogy a syslinux -ot forced módban futtassuk:

syslinux --install -f /dev/sdb1

megint mások szerint a mountolt pendrive-on kell a syslinux parancsot futtatni:

syslinux --install -f /mnt/sdb1

Ma újra kipróbáltam (forced illetve mountolás nélkül) a 64 bites Pulit használva, és gond nélkül felment az iskolai verzió egy 4 GB-os pendrájvra. Előtte a PPM-ből be kellett tölteni a csak ilyenkor szükséges mtools csomagot - tehát ahogy a Puli help-ben van.

Biztosan msdos -t állítottál be partíciós táblának és FAT32-őt fájlrendszernek a gparted-ben?

Mellékelem a telepítés utáni gparted képernyőképet (gparted menű -> Nézet -> Eszközinformációk):
msdos-4GB.jpg
msdos-4GB.jpg (59.13 KiB) Megtekintve 3618 alkalommal

Jó terelgetést!

üdv

gjuhasz

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

fals pozitív?

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Üdvözlet Mindenkinek!
Az alábbi linken látható, hogy egy vírusirtó valami rosszat talált a Puli 7.3-asban íme:
https://www.virustotal.com/gui/file/d6f ... /detection

Ez most úgynevezett fals pozitív vagy tényleg gond van vele? És ez a vmlinuz fájlja. Gondoltam jelzem mit lehet tudni...

Jó hétvégét!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”