Puli 6.2

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 8.0

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Tisztelt Puli felhasználók!
gjuhasz írta: 2022.03.18. 13:57 Letölthető a Sourceforge repóról (https://sourceforge.net/projects/puppys ... 0_Mar2022/)
Sikerült megoldani az eddig megtalált problémákat. A javított verziót feltöltöttem a fenti linkre.

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Tisztelt Gjuhasz!

Most sem szeretnék ijesztgetni, de a múltkor is hálás voltál érte. A kicsomagolt új Puli egyik fájlja a Clamav szerint trójait tartalmaz, legalább a többi 57 kereső tisztának véli. Valószínűleg semmi gond.
https://www.virustotal.com/gui/file/204 ... 4244711149

Illetve volna még egy kérdésem is csak úgy érdeklődnék: bizonyára van oka annak, hogy a Pulit csak FAT32 partícióra lehet tenni, de ezen kívül valahogy lehetséges lenne neki az ext4 is?

Előre is köszönöm, további kellemes időtöltést kívánok!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves pu21!
pu21 írta: 2022.04.20. 18:53A kicsomagolt új Puli egyik fájlja a Clamav szerint trójait tartalmaz, legalább a többi 57 kereső tisztának véli. Valószínűleg semmi gond.
https://www.virustotal.com/gui/file/204 ... 4244711149
Köszönöm a hozzászólást. Az általam használt víruskeresőkkel nem találtam trójait az initrd.gz-ben. Megnéztem Windows alatt is, de a SentinelOne sem talált:

Virusscan.jpg
Virusscan.jpg (8.39 KiB) Megtekintve 2079 alkalommal
Logfile.jpg
Logfile.jpg (25.09 KiB) Megtekintve 2079 alkalommal

Azért nem hagytam ennyiben. Az initrd.gz-t expandálva a DISTRO_SPECS-ben megváltoztattam egy-két sort. (Nem nyúltam a dev.tar.gz csomaghoz). Mellékelem az eredményt.
pu21 írta:bizonyára van oka annak, hogy a Pulit csak FAT32 partícióra lehet tenni, de ezen kívül valahogy lehetséges lenne neki az ext4 is?
Nekem megfelelt az alapértelmezett FAT32 partíció, nem próbáltam mással. Esetleg az itt javasolt megoldás működhet:

https://superuser.com/questions/1117494 ... otable-usb

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz
Csatolmányok
initrd.gz
(2.25 MiB) Letöltve 139 alkalommal.

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Puli 6, 7, 8

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves Fórumtársak!

Amint sokan olvastuk, a SourceForge.net tárhely lassan betelik, ezért összébb kell húzódnunk. Emiatt rendet raktam a Puli fájlok között. Várhatóan hosszú távon 2 GB alatt maradok a https://sourceforge.net/projects/puppys ... iles/Puli/ linken, az alábbiak szerint:

32-bites Puli:
  • A 6.3-as verziójú Puli_install.zip csomag maradt, a korábbiakat töröltem.
64-bites Puli:
  • A 7.3-as angol és magyar (iskolai) verziók maradtak, a korábbiakat töröltem.
  • A 8.0-ás verziót töröltem, helyette feltöltöm az új 8.1-et.
A 32- és 64-bites alkalmazások, kernelek, és egyéb fájlok átkerültek a Google Drive-ra:
A fontosabb Puli verziók összefoglalója (hasznos linkekkel) a https://smokey01.com/gjuhasz/ oldalon található.

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz
puli.png
puli.png (10.53 KiB) Megtekintve 1128 alkalommal

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Puli 8.1

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves Fórumtársak!

Örömmel jelentem be a Puli 8.1 verzióját.

Részletes információ a http://smokey01.com/gjuhasz/olvasdel-810.html linken.

Főbb újdonságok:
  • Nincs külön angol, magyar, és iskolai változat: ha a Quicksetup-ban a magyar nyelvet (hu_HU.UTF-8, Budapest időzóna, magyar billentyűzet stb) állítjuk be, akkor innentől kezdve magyarul kommunikál. Nem árt az Ezután is így maradjon-t kijelölni és persze magyar böngésző(ke)t használni.
  • Letölthető az előző posztban megadott SourceForge.net és Google Drive linkekről. Az alkalmazások és kernelek a Google Drive-ra kerültek át (elnézést az esetleges kényelmetlenségért).
  • Linkek és alkalmazások frissítése
  • Új preferencia-sorrend a böngészőből is elérhető alkalmazások (Skype, Teams, Zoom, TeamViewer stb) javára.
  • Hibajavítások, a felesleges dolgok kigyomlálása.
  • Ismert probléma: 6.0.6-nál magasabb kernel verzió és több monitor esetén a Brightness Control és a Redshift összeakadnak.

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz
puli.png
puli.png (10.53 KiB) Megtekintve 1072 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdvözletem!

Bocsánat, hogy ide kontárkodok írni, de külön örülök, hogy a nemzetközi puppy fórumon is leírtad a kernel problémát amit a brightness és a redshift kapcsán tapasztaltál, hátha szavaid magasabb körökben is meghallgattatnak!

Magasabb kernel verzióknál sokszor az az érzés tölt el, hogy egy rakás dolgot ugyan javítanak és újítanak, de óhatatlan, hogy valamit elpiszkálnak... és akkor még a wayland meg az Xorg esetét nem is vizsgáltuk.

Másik kernellel kapcsolatos megjegyzés: ha valaki firmware sfs gyártásra adja a fejét, (fdrv) Nem árt ha tudja, hogy pl a PoP! OS githubon fellelhető linux firmware gyűjteménye akkor válik teljessé, ha ext partíción előtte futtattuk a kicsomagolt és letöltött firmware állomány tartalmában a

Kód: Egész kijelölése

./copy-firmware.sh /des/tinat/ion_folder/
shell szkriptet, különben ebbe a hibába fogunk torkollni. Erről csak azért írok külön, mert az a firmware bázis az 5++ kernelekkel jól együttműködik és elég széles gyűjtemény.

Köszönöm a figyelmet!

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Puli 8.1 - Brightness fix

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves Fórumtársak!

Sikerült megoldani a Brightness Control és a Redshift összeakadását.
Az a gond, hogy az általam tesztelt kernelek közül a 6.0.6-os felettieknél a /sys/class/backlight/ mappából hiányzik az intel_backlight link (detektálva a Dell Latitude 5520 laptopomon).

Az új Puli_install.zip csomagot feltöltöttem a https://sourceforge.net/projects/puppys ... /Puli-8.1/ SourceForge repóba (2023 június 4, MD5: 6fa46234a6deea1bd9f75182391a03e0)

Részletek:
  • Megváltoztattam az alapértelmezett redshift beállításokat (a /root/.rshift/ mappában és a /root/.config/redshift.conf fájlban)
  • Az eddigi Brightness_v5p.pet kettévált egy Brightness-mainmonitor_v6p.pet és egy Brightness-allmonitors_v6p.pet csomagra. Az előbbit javaslom (smartload-dal) betölteni, azzal lehet a fő monitor (pl. a laptop beépített képernyője) fényerejét a redshift-éhez igazítani, ha szükséges. Az utóbbi az összes monitor fényerejét változtatja egyszerre. Az éjszakai színbeállításokat továbbra is a redshift végzi.
    A két Brightness csomag a https://drive.google.com/drive/folders/ ... Gzg5e6tzuG linkről tölthető le.
  • Lecseréltem a beépített hardinfo és netmon_wce csomagokat az újabb kiadásukra

Jó terelgetést!

Üdv:

gjuhasz
puli.png
puli.png (10.53 KiB) Megtekintve 1014 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv ismét!

Én megnéztem most egy hibrid grafikus laposon, intel-nvidia, modesetting driverrel, nouveau és intel vgaswitcheroo szabályozással, aktív DRI_PRIME=0 és DRI_PRIME=1 képességgel, általam konfigurált és fordított huge puppy kernellel 6.3.0 verziószámmal és 64 biten. Az én általam használt fdrv és kernel kombinációval alapesetben van az a link ami a megfelelő helyre mutat, intel_backlight néven és a kulusszal egyszer erre a célra írt intel brightness szkriptünk is ezt vezérli, ha meg se nyílik a szkript akkor már biztos, hogy nincs a link a helyén:

viewtopic.php?p=8757#p8757 a range értékek lehet nem megfelelőek minden inteles géphez!!!!

Én arra gondolok ez valami kernel konfigurációs hiba lehet az említett kerneleknél, mivel én hasonlót nem tapasztaltam a saját fordításaimban. Ezért kezdtem el saját kernelt konfigurálni és fordítani, mert a többivel csak a kínlódás volt a legtöbb esetben. Alapul vettem az Arch vonal zen kernel forrását egy EasyOS-éval, amiben alapból minden "szerintem" jól volt konfigurálva. Majd merge-ltem őket a kernel forrásában mellékelt szkripttel és a végeredmény kárpótolt.

Érdemes volna egyszer kideríteni mely konfiguráció hiánya vagy hibája okozza a link hiányát ha a tippem helyes.


---szerk.---



Kipróbáltam a saját 6.3.0 -ás kernelemmel és fdrv-mmel is a puli 8.1 -et, és tényleg nincs intel_backlight linkem, de az NSDpup-omban meg volt ezzel a kernellel és fdrv-vel.... érdekes....


és a dmesg is dob pár udevd hibát.... persze előtte a kernelt és az fdrv-t a classic standard puppy struktúrára hoztam, mert az NSDpup az symlinkes.



Puli81.jpg
Puli81.jpg (100.65 KiB) Megtekintve 961 alkalommal
Puli81_2.jpg
Puli81_2.jpg (99.66 KiB) Megtekintve 961 alkalommal

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

nocsak írta: 2023.06.04. 16:59 Én megnéztem most egy hibrid grafikus laposon, intel-nvidia, modesetting driverrel, nouveau és intel vgaswitcheroo szabályozással, aktív DRI_PRIME=0 és DRI_PRIME=1 képességgel, általam konfigurált és fordított huge puppy kernellel 6.3.0 verziószámmal és 64 biten. Az én általam használt fdrv és kernel kombinációval alapesetben van az a link ami a megfelelő helyre mutat, intel_backlight néven és a kulusszal egyszer erre a célra írt intel brightness szkriptünk is ezt vezérli, ha meg se nyílik a szkript akkor már biztos, hogy nincs a link a helyén:

viewtopic.php?p=8757#p8757 a range értékek lehet nem megfelelőek minden inteles géphez!!!!

Én arra gondolok ez valami kernel konfigurációs hiba lehet az említett kerneleknél, mivel én hasonlót nem tapasztaltam a saját fordításaimban. Ezért kezdtem el saját kernelt konfigurálni és fordítani, mert a többivel csak a kínlódás volt a legtöbb esetben. Alapul vettem az Arch vonal zen kernel forrását egy EasyOS-éval, amiben alapból minden "szerintem" jól volt konfigurálva. Majd merge-ltem őket a kernel forrásában mellékelt szkripttel és a végeredmény kárpótolt.

Érdemes volna egyszer kideríteni mely konfiguráció hiánya vagy hibája okozza a link hiányát ha a tippem helyes.


---szerk.---



Kipróbáltam a saját 6.3.0 -ás kernelemmel és fdrv-mmel is a puli 8.1 -et, és tényleg nincs intel_backlight linkem, de az NSDpup-omban meg volt ezzel a kernellel és fdrv-vel.... érdekes....


és a dmesg is dob pár udevd hibát.... persze előtte a kernelt és az fdrv-t a classic standard puppy struktúrára hoztam, mert az NSDpup az symlinkes.
Kedves nocsak!

Köszönöm a gyors visszajelzést.

Biztos, hogy a tegnap feltöltött Puli 8.1 verziót (MD5: 6fa46234a6deea1bd9f75182391a03e0) tesztelted? Ebben a verzióban már illene hogy a Brightness ikon is megjelenjen a tray-ben (30-100 range értékekből alapértelmezett 50 beállítással) és ne zavarják egymást a redshift-tel.

Tegnap este még a Gray-féle 6.1.8-as kernellel szenvedtem, ott egész más hibák jönnek elő, amit az ozsouth kerneleknél nem tapasztaltam.
Most windows-sal kell dolgoznom, de munkaidő után azonnal kipróbálom a kerneledet (ha megengeded). Sajnos a céges Dell Latitude 5520 laptopomban nincs nvidia kártya (a tisztelt gyermekeim vadiúj gépein van ugyan, de ők az én szabad időmben játszanak), a többi nvidiás gépem (a szekrényben) régebbi, azokon a Puli 7.3 jól működik.

Még jelentkezem.

Jó terelgetést!

Üdv,

gjuhasz
puli.png
puli.png (10.53 KiB) Megtekintve 930 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Ismét jelentkezem, természetesen itt a hozzászólás aláírásomban megtalálod a Google Drive linkemet azon belül is a standard kernel lesz a neked való, a zipben benne van a kernel forrása is és az extra fdrv is. A hash egyezik, mutatom a képet, ami még érdekes, hogy eddigi tapasztalataimra támaszkodva ez vagy init hiba lesz, vagy ha már a dmesg piros udevd hibákat dobott előfordulhat hogy udev hiba. Mivel ha jól érzékeltem fossa64 az alap, ezért azt tudni kell, hogy az ubuntu származékok akár 32 akár 64 biten másabbak mint a Dpupok vagy a Debian általában - szóval a hiba konkrét forrásában még lehet egy ilyen csavar is - de sorba ki kell zárni az eshetőségeket, itt ezen az NSDpup-on a kernel és fdrv duóval van intel_backlight linkem. És a brightness-t is lehet állítani a fentebb linkelt szkripttel.

Íme a kép:
NSDpup.jpg
NSDpup.jpg (124.12 KiB) Megtekintve 925 alkalommal

Remélem tudtam segíteni!
Ja igen!
Ha a kernel forrás-konfigja érdekel, akkor azt az /etc/modules/DOTconfig**** névvel megtalálod.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”