Tippek-trükkök

Szoftverek, alkalmazások - játékok, böngészők, driverek, videó lejátszók, ablakkezelők, témák
willy36

Re: Tippek-trükkök

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Sziasztok !
Barangolásaim során belefutottam egy ide tartozó részbe a Distrowatchon. Kulusz ajánlására, mivel vannak benne Számotokra hasznos dolgok, itt a linkje...
https://distrowatch.com/tips.php

janugsa

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Sok laptopban nem bootolható az SD kártya, ha beépített kártyaolvasó van.
A HuBi puppynál tapasztaltam azt, hogy ha a winchesterre (vagy pendrájvra), mappába fugal telepített puppyt két részre osztjuk és a másik részt az SD kártyára másoljuk az azonos nevű mappába akkor
használhatjuk az SD kártyát. Nem az SD kártyáról bootol a puppy, de a fájlok döntő része ott van. SD-524MB HDD (vagy pendrájv)-8MB.
A bootolható winchesteren (vagy pendrájvon) van initrd.gz és vmlinuz és még néhány fájl.
Az SD kártyán van a puppy_HuBi-Pup32-9.sfs a zdrv.sfs ydrv.sfs a mentésfájl és esetleg a többi sfs vagy más fájl.
Volt puppy ahol kellett a kész mentésfájl, mert az SD kártyára nem lehetett új mentésfájlt létrehozni a puppyval, viszont ha már van azt már kezeli.
De más puppyknál létre lehet hozni új mentésfájlt az sd-re, azaz normál módon működik.
Grub4dos boot managert használok, de nem kellett változtatni rajta semmit.
Az sd kártya fat32-re van formázva.
Vegyük figyelembe, hogy az SD kártya -hasonlóan a pendájvhoz -
a sok írás miatt meghibásodhat. Az f2fs formázást ezen nem próbáltam,
pedig az jobban elosztaná a mentés fájl írnivalóját.
Igaz én ezek után adrv mentést készítettem. Az csak akkor ment ha én akarom, 4GB ram-mal eléldegélek. És az adrv.sfs-t betölti ram-ba (a többi sfs-is) és ezáltal gyorsabb lesz mint a hagyományos mentésfájl amit csak felcsatol a puppy és így mindig az sd kártyához fordul ha valami kell neki.
Képenyő kép(2).jpg
Képenyő kép(2).jpg (189.88 KiB) Megtekintve 584 alkalommal

KuLuSz

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Szoftverek, alkalmazások”