Kezdő lépések.

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Hát én pont nem sokat tudok sajnos segíteni, mivel nekem az Nvidia kártyámhoz van linuxos driver és fordítottam hozzá, de azért nem akartam azt, hogy úgy érezd, senki nem reagál...
:roll: :roll: :roll:
Én arról itt írtam: viewtopic.php?t=887&p=9623#p9623
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

itt 1 leírás tearing-re: get-rid-screen-tearing-linux

KMS-el használt nvidia driver esetén:
swappinest be kell állítani 15-re, a /etc/sysctl.conf fájlban
nouveau.modeset=0 paraméterrel kell inditani a rendszert

normális (hivatalos) nvidia driver esetén az nv-configban be kell pipálni a "Force Full Composition Pipeline" cuccot

intel estén /etc/X11/xorg.conf szerkesztendő emígy :

Kód: Egész kijelölése

Section "Device"
     Identifier "Intel Graphics"
     Driver "intel"
     Option "TearFree" "true"
 EndSection
compton esetén
/usr/bin/compton --backend glx --paint-on-overlay --vsync opengl-swc

ati esetén szintén szerkeszteni kell a /etc/X11/xorg.conf fájlt ugy ahogy az intelnél

Kód: Egész kijelölése

Section "Device"
        Identifier      "AMD Graphics"
        Driver          "amdgpu"
        Option          "TearFree" "true"
EndSection
A comptont kivéve minden esetben szükséges 1 X újraindítás
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

pu21
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Üdvözlet újra!

Nemrég sikerült a beállítás, ismét nagyon köszönöm. De látjátok nem jutott szembe, hogy megírjam inteles vagyok-é...
Viszont most az előző posztnak megvan az az előnye, hogy azt bárki bármilyen masina esetén felhasználhatja!

Minden jót kívánok!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

pu21
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Tisztelt Mindenki!

Ezt a bejegyzést most azért írom ide, mert ez a szál címéből adódóan is kezdőknek van fenntartva, és aki kezdő, valószínűleg még nem fog ott keresni, ahová szól a lentebbi téma.

Azért fordulok most hozzátok, mert elérkezettnek látom az alkalmat, hogy megtanuljak önállóan .pet és .sfs csomagokat készíteni, de sajnos váratlan dolog történt.
A fórumban lévő két szál, amelyek tárgyalnák a két ügyet, vagy nagyon régiek és ezért bizonytalan vagyok bennük, vagy a bennük lévő linkek nem működnek, és az ottani hozzászólások sajnos (nem bántás!) ezek után nem biztos, hogy alkalmasak arra, hogy valaki totálisan kezdő szintről is el tudja sajátítani a dolgot. Találtam valami terminálos megoldást is azt hiszem petre az Old Puppy Forum-ban, de aztán eszembe jutott, hogy manapság a ti pupleteitek jobbegér-menüjében rendre ott van a "pet készítés", "sfs készítés", arra gondoltam hátha pont ezek a terminálos parancsok vannak ezekben. De lehet, hogy nem, tehát ezt sem tudom, megint a bizonytalanság. Meg azt sem tudom, hogy azóta a bejegyzés óta nem-e változott ebben valami stb...Aztán kipróbáltam egy itteni mondatból, hogy ugye valaki kibontotta a source fájlt egy mappába és abból csinált mondjuk petet, de ez nekem biztosan nem sikerült valamiért, akkor ezek szerint mégis kell valami plusz tudnivaló és nem elég csak a jobbegér?
Most már mindenki gondolhatja, hogy nagyon összezavart a dolog és nem tudom honnét kezdjem. Az is lehet, hogy valami elkerülte a figyelmemet, bár legalább 10-szer nekifutottam a fórumnak karácsony óta.
Éppen ezért talán nem csak nekem, hanem az újonnan regisztrálóknak is elég jó lehetne, ha mind a két témában egy olyan részletes "lépésről lépésre" bejegyzést tennénk közzé, amit akár egy nagyon kezdő puppis is tudna használni, abból meg tudná tanulni ezeket. Hasonlót olvastam az "sfs készítés" szálban, ami majdnem jó, csak az ott letöltendő izé (névtelen) linkje már nem él, az első link pedig nem tudom talán egy egészen más dolgot tárgyal...Szóval már megint a zavaros bizonytalanság.
Arra kérném a tapasztalt tagokat, hogyha lehetséges, a fent vázolt két bajságot legyenek szívesek orvosolni, és ha megteszik, azzal nagyon sokat fognak segíteni bárkin, aki még csak szokja a Puppy világát.
Mindezt előre is köszönöm!!!

És minden jót!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Pet és sfs fájlokat kizárólag már előre lefordított csomagból lehet csinálni ... vagy ha magunk készítünk akármit a puppy-ba és le tudjuk azt futtatni fordítás nélkül.

Forrás csomagból (tar.gz,tar.bz kivéve firefox vagy böngészők csomagjai a saját oldalukról) nem készíthetsz pet/sfs csomagot, csak akkor ha az már le van fordítva.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

pu21
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Üdvözlet KuLuSz!

Éppen most jutott időm arra, hogy megint belekezdjek a dologba, és most látom a válaszodat, nagy köszönet érte!
Azt hiszem van néhány ide vágó videó is és régebbi szöveges forrás is, egyenlőre ezeket vesézem/próbálom ki. Ha más kezdő is felvenné a fonalat, íme az elérésük:

https://linuxkita.wordpress.com/2009/07 ... t-package/
https://forum.puppylinux.com/viewtopic.php?t=349
https://oldforum.puppylinux.com/viewtop ... 0ef357a355
https://www.youtube.com/watch?v=ck7gjo1ChaA
https://www.youtube.com/watch?v=XzR_XEc28Y8
https://www.youtube.com/watch?v=qFIDJMy ... x5&index=4

A legjobbakat mindenkinek
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

pu21
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Üdvözlet Mindenkinek!

Attól tartok segítséget kell kérnem.
Egy pendrive (1 partíció FAT32) egyszer csak átállt csak olvashatóvá és fogalmam sincs mi váltotta ki. Mindent meg lehet nézni rajta, de semmi nem módosítható és a pendrive-ra sem lehet másolni, egy dolog törlése is kizárt. Az egyik puppim iso képfájlból kiterjesztés nélkülivé vált, most e képfájlt egy sárga és felkiáltójeles háromszög ikon jelzi. Ez az egyetlen ami ilyen a tárolón.
Mit tettem eddig az ügy érdekében: terminálban kiderítettem, hogy még mindig root vagyok, de amikor meg akarom változtatni a jogokat akár csak egyetlen fájl esetén is, mindig azt írja, hogy Read-only file system. A hibás fájlnál pedig ezt: cannot access fájlneve-stb: Input-output error.
Utolsó lehetőségként teljesen legyalulhatnám az egész pendrive-ot de hátha nem szükséges, megvárom mit válaszoltok...
Tapasztalt már valaki ilyet? Hogy lehetne megoldani?
Ha valaki tud válaszolni erre akkor máris hálás vagyok érte.

Kellemes estét!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”