Kezdő lépések.

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Üdv a fórumon!
Normál esetben, úgy történik a dolog, hogy a saját beállitásaid jönnek be, de ha jól rémlik az a puppy még kisérleti stádiumban van... Majd ticoo1 felhasználó megmondja hogy mi a helyzet azzal a rendszerrel, mert ő épitgeti.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KuLuSz 2019.09.25. 19:00-kor.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

sign_az
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.09.25. 14:58

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: sign_az »

Kösz a visszajelzést,
Lényegében minden lekapcsolásnál felajánlja, h mivel ez az "első lekapcsolás" csináljak egy mentés,
ezt rendre el is menti egy könyvtárba, csak hogy újraindításnál minden kezdődik elölről, mintha most
kapcsoltam volna be először.

NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

... ezt rendre el is menti egy könyvtárba ....
Ez ok, de hova menti el?
Az usb kulcsra, vagy a Pc-re?
(az elérési utat írd meg pontosan, hova akarja menteni)

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

értettük elsőre is a problémát ... ha a boot szövegeknél nem jön a "Mentésfájl(vagy könyvtár) betöltése" felirat akkor előfordulhat hogy nincs megadva a kernel sorban a psubdir, ha alkönyvtárban van ... továbbá előfordulhat olyan hiba is, hogy amivel készitetted az usb-t az inkorrekt módon oldotta meg az usb elkészitését... Vannak olyan usb készitők amik "linux"-ban a dd parancsot használják, amik direkt módon kibontják az iso-t az usb eszközre, mintha 1 CD -re irnád ki az ISO fájlt (ez az inkorrekt mód) . Windowson a rufus is ezt a módszert alkalmazza ... a LILI-t nem ismerem ennyire behatóan ... Mi az unebootin-t szoktuk javasolni, vagy magát a puppy rendszert, ha van virtuális gép abban el lehet késziteni a hivatalos puppy usb eszközt ... illetve még azis lehet hogyha könyvtár-as mentést akarsz akkor az nem fog megvalósulni az usb-s használat miatt , mert az csak linux fájlrendszeren engedélyezett,ebben az esetben válaszd a mentésfájl készitését ...
Linux fájlrendszer tipusok : ext2 ext3 ext4
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ez is rendben van, de erre még emlékszel, nem oly régen volt a kérdéses puppy topicjába feltéve.(igaz, ott más volt a kérdés, gond)
Kép
a pmedia= sorra gondolok....

sign_az
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2019.09.25. 14:58

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: sign_az »

Végül sikerült megoldani.
Ha a mentés a pendrájv gyökérbe történik, akkor a következő indításnál
betölti a saját beállításaimat (egy .2fs kiterjesztésű fájl formájában),

Köszönöm a tanácsokat és jó éjt kívánok.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Igen az a mentésFÁJL.
A mentés fájlok kiterjesztése lehet 2fs, 3fs, 4fs , ez is tükrözi a fájlrendszert amit használ ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

fifo
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.05.15. 15:50

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: fifo »

Sziasztok! Hol érdemes elkezdeni olvasni a Puppy-ról, Linuxról mielőtt elvesztem a türelmem egy-egy topikba beleolvasva, aminek a hozzászólásaiból nem sokat értek? :shock:

/Informatika témában leragadtam a 2000-es években, a Linux vonal ráadásul kimaradt.
Most az XP helyett kényszerből Linuxoznék, de azonnal./

Az alábbi gépekre keresem a minimális memóriát & tárhelyet igénylő verziót:
Dell D6xx, Asus Eeepc, ez ugye emmc tárhelyes alapból.
Nem tudom ezen hardverekhez mi a választék.

slacko-5-3-3yat-v3-hun jó lehet:
-Abiword-öt (mivel nincs benne) telepítés után valahogy csak sikerül utánakereséssel (Linux-noob) hozzácsatolni.
-Böngészőkkel hogy áll (új firefox) vagy elég a chromium is youtube-hoz?
-Flash probléma nem tudom, a hogy jön majd elő.
vagy melyiket?

Elsősorban:
-Youtube, facebook kéne, hogy fusson vele, onnan szerkesztenék "word"-öket. :geek:

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Kedves fifo!

Először is légy üdvözölve nálunk!

A pupletek, azaz a Puppy linux verziók folyamatosan fejlesztés alatt állnak és az ezekkel kapcsolatos információkat a pupletek topicban érheted el.

viewforum.php?f=7

Mindig az van elöl, amelyikkel kapcsolatban újabb fejlemény van.

Az, hogy ilyen sok van, azért alakult így, mert mindenkinek más és más a megfelelő, mivel mindenkinek más gépe van és mások az igényei.

Nekem nem sok tapasztalatom van a slacko Puppy téren, én főként HuBi-Puppy verziókat használok az obs stúdió és a steam miatt, így én ezt tudnám javasolni, valamint a nocsak által készített nos pup legújabb verzióját.
Az Asus eeepc kapcsán szintén vannak itt olyanok, akik rendelkeznek ilyen géppel, így erről ők tudnak további felvilágosítást adni.
Nem mellesleg, nekem sem futott már az XP rendesen az Asus A9rp laptopon, ami azért érdekes, mert az sp2 kiadás évekig gyönyörűen ment, de hát ez van. Az sp3 után szinte teljesen használhatatlan lett, de mostmár tökéletesen működik.
Fontos információ, hogy abban egy 60 GB -os vinyó van és mivel egy puppy kb 1 giga, így soha sem egy rendszert használok. Minimum 1 nagy telepített rendszer van, ez jelenleg a Q4OS vagy Devuan minimál telepítés és 5 - 6 puppy, mivel minden Puppy más és más célnak megfelelő számomra. Van játékra, videózáshoz és tesztelési célra is külön. Még így is van majdnem 50 giga szabad helyem.

Utóirat :
Gyere fel bátran a discord csatornánkra is, hogy élőben, valós időben kaphass naprakész információkat.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

A Bullseyepup9 SSR kontra vlc hiba kapcsán újranéztem
az sfs-ek és a mentésfájl viszonyait

A mentés vagy az sfs-ek a következő sorrendben írhatják az adataikat felül egymásnak, (ez nem azonos a betöltési sorrenddel !!!!).
A felülírást ne úgy értsük, hogy átírjuk az sfs-t, mert azt nem lehet, hanem az sfs-ek azonos nevű fájljai közül melyiket veszi figyelembe a puppy. A kisebb sorszámú sfs-ben azonos nevű fájlt „felülírhatja“ .
Tehát 7.) mindenkit „felülírhat“ 1.) senkit sem az alábbi listából:

1.) extra sfs - ez a hagyományos sfs. (extra sfs például a LibreOffice sfs vagy egy böngésző sfs )
2.) zdrv - a "diver" réteg
3.) fdrv - a "firmware" réteg
4.) puppy.sfs - a puppy fő sfs-je
5.) ydrv - a "fix" réteg
6.) adrv - egy "alkalmazási" réteg
7.) mentés (igaz ez nem sfs)

Tehát mind az adrv, mind az ydrv felülírhatja a puppy.sfs-t is, és így felhasználható a frissítésre (vagy el lehet rontani vele ).
Az fdrv is felülírhatja a zdrv-t, és így ez használható frissítésére (ydrv, adrv is , de azokat nem erre alkalmazzák).
A mentés mindig minden sfs felett van, így a ".pet" a „deb“ felülírhatja az összes sfs-t ( vagy el lehet rontani vele).

Az exra sfs az különc, talán nem is teljesen ide tartozik.
Fel és lecsatolható „menet közben“ restart nélkül, ezért nem írhat felül senkit.
Az „extra sfs"-t használjunk, csatoljunk fel, ha olyan programot alkalmazunk ami elronthat más programokat.


Bootláskor az indítási sorrend. Ez nem azonos előző felülírási sorrenddel:
1.)fő puppy sfs --elsőnek töltődik be
2.)fdrv
3.)zdrv
4.) mentésfájl kiválasztás (több van most nekem)
5.) exra sfs

Ha készítettem még ydrv, adrv sfs fájlt akkor a bootolási sorrend (az 1. töltődik be először a 7. utoljára):
1.)fő puppy sfs
2.)fdrv
3.)zdrv
4.)ydrv
5.)adrv
6.) mentésfájl kiválasztás (több van most nekem)
7.) exra sfs

Nemcsak a a bootolási betöltési sorrend számít hanem a felülírási sorrend is. Például az fdrv előbb töltődik be mint a zdrv. De a zdrv nem tudja felülírni egy azonos nevű fdrv.sfs-ben lévő fájlt (kipróbáltam).

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”