Precise5.7.1Retro Minimal, Hun/Eng - 2024, Március.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: 2 féle Pr5.7.1JPRetro mini kiadás - +egy nagyobb...

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Szerintem nem vesztesz vele semmit, ha az xp mellé frugall módban felrakot ezt a mini puppyt.
Nálam két-három újraindítás után már minden fontosabb dolog magyarul beszél,

Kép

és az /etc/X11/xorg.conf ban meg ezek vannak nálam a billentyűzethez, így alapból magyar ékezetes a dolog.
QWERTZ kialakítású, tehát az y és a z gomb megfelel egy 105 gombos magyar karakteres billentyűzetnek.

Kép
Kép

bgyula
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2014.06.17. 10:56

Re: 2 féle Pr5.7.1JPRetro mini kiadás - +egy nagyobb...

Hozzászólás Szerző: bgyula »

Hogy lehet XP mellé frugalban felrakni? Úgy még nem telepítettem.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: 2 féle Pr5.7.1JPRetro mini kiadás - +egy nagyobb...

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Összeért a két kérdésed: pont ezekről írtam a másik szálon.
Frugal telepítés.
Szerintem a létező legegyszerűbb, ha az XP mellé felteszed az éppen Általad készített exe-puppyt (az nem ez a verzió, hanem a PR571Lite-t alakítottad át.) Ezeket itt találod: https://yadi.sk/d/kIZzdfUETnCX4

A nem-exe puppykat pedig az unetbootin.exe windows alatti segédprogrammal tudod telepíteni.
https://unetbootin.github.io/

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: 2 féle Pr5.7.1JPRetro mini kiadás - +egy nagyobb...

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Nem tudom, hogy segít e valamit:
https://www.youtube.com/watch?v=Y8EXSc4ghrY

Nem lett valami nagy szám sajnos, küzdöttem a technikával...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: 3 féle Pr5.7.1JPRetro mini kiadás - +egy nagyobb...

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Heló-beló! Csak úgy hobbiból csináltam még egy utolsó, "bone" változatot ebből az 5.7.1JPRetróból, egy utolsó alapos takarítással, a python 2.7-et, a bleachbit-et, az mtpaint-et, transmission-t meg a geany-t kidobva, így a mérete fölfele kerekítve 128 Mb. Lehetett volna még kisebb is, de úgy vélem, ha az ember egy napjainkban még szórakozási, tároló-kezelési célokra is érdemben használható böngészőt akar a minirendszerébe, akkor az ebben lévő palemoon verziónál már egyszerűen nem adhatja lejjebb...
Hogy a rendszerben azért maradjon valami rajzolásra alkalmas cucc is, ezért raktam bele egy rgbpaint nevű kis appot, ami az általam ismert legkisebb méretű paint alkalmazás.
Pupradio-ban frissítettem a tűrhetőbb és még dolgozó rádió/tv-listát
precise-5.7.1JPRetroBoneEngHunShinobarCsipesz2017July.iso 127.5 MB
Letölthetőségek:
https://drive.google.com/file/d/0B38lNu ... sp=sharing
https://mega.nz/#!cMVEmIiQ!3iKoCL0DuDBk ... w2NWFvj3QU
Kinézete első indítás után:
TheFirststartLookOfPrecise5.7.1RetroJP-Bone.jpg
TheFirststartLookOfPrecise5.7.1RetroJP-Bone.jpg (29.33 KiB) Megtekintve 6761 alkalommal
És, bár nagyon kevés téma maradt benne - azért ilyenre ki lehet rittyenteni:
APossibleCustomizedLookOfPrecise5.7.1RetroJP-Bone.jpg
APossibleCustomizedLookOfPrecise5.7.1RetroJP-Bone.jpg (123.25 KiB) Megtekintve 6761 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: 3 féle Pr5.7.1JPRetro mini kiadás - +egy nagyobb...

Hozzászólás Szerző: NTamas »

...akkor az ebben lévő palemoon verziónál már egyszerűen nem adhatja lejjebb...
Megtudhatjuk ennek a böngészőnek verziószámát is?

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: 3 féle Pr5.7.1JPRetro mini kiadás - +egy nagyobb...

Hozzászólás Szerző: csipesz »

ugyanazt, a 25.7.3-ast hagytam benne, amit a korábbiba tettem.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: 3 féle Pr5.7.1JPRetro mini kiadás - +egy nagyobb...

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Az baj, ettől féltem, a régivel -25.7.3- is ez volt alapvetően a gond.(youtube not supported browser)
Kép
Nem kritizálni akarlak, de, ha már ebben a meleg időben nekiálltál egy új felvonásnak, akkor mennyi ideig tartott volna legalább egy frissebb -még támogatott- Pale Moon verziót ebbe az új felvonásba beszerkeszteni, mondjuk ezt: Palemoon-26.5.0_eng.pet + hu.xpi

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: 3 féle Pr5.7.1JPRetro mini kiadás - +egy nagyobb...

Hozzászólás Szerző: csipesz »

a méreteik, ntamas, a méreteik! :) itt az is nagyon számít(az én verzióm tömörítve 25 mega körül van). Egyébként a Youtube meg van zakkanva ezekkel az üzeneteivel, ha nem tetszik valami apróság miatt neki, egy böngésző új verziójára is azt írja: nem támogatott... tégy egy próbát, szedd le a k-meleon nevű, kissé "egzotikus" böngésző legújabb verzióját(bár vindózos, simán ment wine alatt is), arra is azt írja, közben meg úgy hasítanak vele a youtube videók, hogy ihaj.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: 3 féle Pr5.7.1JPRetro mini kiadás - +egy nagyobb...

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A tegnapi napon - 2017.07.25 - frissült a Murga fórumon egy régi, bevált kis program, a Peasy Firewall Monitor.
Amilyen kis mérettel bír maga a program, annál nagyobb segítséget jelenthet, illetve kényelmesebbé teheti még az olyan extrém kis méretű puppy verziókat is, mint a Csipesz által kreált mini-puppy verziók, de a nagyobb Precise verziókhoz is érdemes feltelepíteni. A programból van 32 és 64 bites verzió is, elérhetőek a Murga fórum oldalán és van hozzá még egy letölthető tálca(tray) pet csomag is.
A könnyebb -közvetlen- elérés okán kimásoltam ide a linkeket:
peasyfwmon-2.1.pet Size: 23.71KB
peasyfwmon_2state_tray-1.0.pet Size: 5.05 KB
Az utolsó elötti, általam jócskán átformált Csipesz Mini verzióra tettem fel, ott így néz ki a cucc a telepítés után.

Kép
Kép

A pet csomagok feltelepítése után a program nem ül be automatikusan (azonnal) a tálcára, ezt a műveletet a puppy főmenüjéből az Internet tárcsázó menűpontból nekünk kell elvégezni a Peasy Firewall Monitor bejegyzésre kattintva.
Ekkor a program feltelepíti (vagy újratelepíti) a puppy gyári tűzfalát, és feldobja a Peasy Firewall Monitor program ablakát, ahol számos beállítást, közte a program tálcára telepítését (és majdan onnan az eltávolítását) is elvégezhetjük az Install the tray applet melletti szürke kockára kattintva.(a képen már a feltelepítés utáni ablak és benne az Install helyett a Remove the tray applet felirat látható ugyanazon a menüpontban!)
A tálcára telepítés után megjelenik egy stilizált téglafal(tűzfal) ikon a tálcán, amire kattintva újra előhozható a program bezárt beállító ablaka, amiben akár ideiglenesen-átmenetileg még ki is kapcsolhatjuk a puppy(k) tűzfalát. A program update-jában megemlítik, hogy javítva lett a wifi-s nyomtatók saját hálózaton belüli kezelése, most már egy biztonságosabb -trusted LAN- névvel illetett gomb segítségével a tűzfal nagyobb biztonságot tud adni a wifi-s nyomtatóinknak is.
Az eredeti angol szöveg Google általi gyorsfordítása szerint ez így hangzik:
A V2.1 több hálózatot ismeri fel. Például növelheti a maximális tűzfalat a fő hálózathoz képest, miközben a WiFi Direct nyomtatót megbízható LAN-ként kezeli.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”