Peppermint 6

Egyéb operációs rendszerekkel kapcsolatos leírások, infók, hírek

Moderátor: S-kami

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Peppermint 6

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Megkaptam a gépecskét, ez egy valódi szörnyeteg: IBM THINKPAD X41 Lenovo 12.1 " ultraportable notebook 2005-ből
1 GB RAM, 60 GB HDD, 1.50 GHz Pentium M, Intel 915GM chipset.
menu01.png
menu01.png (523.43 KiB) Megtekintve 1448 alkalommal
A rendszer indulása normális idejű, valahol az XP és a Puppy közé lőnném be,
Az internetet stabilan hozza, wifi-beállítása egyszerű.
Nekem nagyon stabilnak tünik, de azt is hozzáteszem, ha van egy rendszerem, és az már be állítva, attól kezdve nem piszkálom.
menu02.png
menu02.png (200.54 KiB) Megtekintve 1448 alkalommal
Csomagkezelésre ott a Synaptic, a tapasztalatokat majd leírja más (idegen gépre nyilván nem telepítek).
menu03.png
menu03.png (318.51 KiB) Megtekintve 1448 alkalommal
Amit próbáltam, az mind müködött, a betukkel kuzdottem, mert angol nyelvü a billentyűzet, de ez nem az oprendszer hibája.
Amit néztem, a youtube-lejátszás (csak az volt bekapcsolva) nem szaggatott.
Összességében azért is tetszik, mert csomó online programmal is operál, s nagyon stabil.
Ami nem tetszik, az meg azért van, mert ez az egyik gyengém. Nevezetesen, én azt szeretem, ha a legtöbbet használt programokat a Tálcáról 1 gombbal tudom indítani. Nos, ebben ez nincs beállítva, és nem is kívántam buherálni rajta.
Megjött a kedvem: van egy afféle kidobott/nem használt laptopom, ugyancsak 12", azon alapból winXP van. Teszek rá frugálban valami nagyobb Puppyt, kíváncsi vagyok, melyik lesz a gyorsabb. Ez a Compaq csak 256+128 MB-tal rendelkezik, és PIII, vagyis 1 GHZ az órajele, korábban ez volt a szabványos Puppy teszt-gépem.

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb OS”