Hard Disk Sentinel Linux Változat (INGYENES)

Driverek, meghajtó programok - video,wifi, hang, stb...
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Hard Disk Sentinel Linux Változat (INGYENES)

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Hard Disk Sentinel Linux Változat (INGYENES)

Néha szükség lehet hogy a Puppy Linux alatt is információkat kapjunk a gépünk merevlemezéről, SSD-jéről, erre remekül megfelel a Hard Disk Sentinel ingyenesen használható Linux-os változata, még akkor is ha ez nem is ad olyan teljes körű információkat, mint a Windows-os verziók.
A Hard Disk Sentinel Linux parancssori (konzol) verziójának használatával Linux alatt megvizsgálható az IDE, S-ATA (SATA II is), SCSI és USB merevlemezek hőmérséklete és egészségi állapota, melyek alaplapi vezérlőre vagy külső vezérlőkártyára csatlakoznak. A felhasználónak root jogosultságúnak kell lennie a program használatához vagy sudo segítségével kell a programot indítania.

Kép

Felhasználás

A Hard Disk Sentinel ezen változata INGYENES. Szabadon terjeszthető és felhasználható merevlemez állapot ellenőrzésére.
Letöltés után a (zip-pel / gzip-pel csomagolt) állományt ki kell bontani, mely történhet a grafikus felületről(UEXtract) vagy a gunzip HDSentinel.gz parancs segítségével a terminál ablakból. Ezután a sudo ./HDSentinel [opciók] megadásával indítható, a sudo elhagyható "root"-ként történő használat esetén. A használható parancssori opciók listáját a főcím alatti linkre kattintva lehet elérni a program készítőjének a weboldalán!
Linux rendszertől függően szükség lehet a megfelelő jogosultságok alkalmazására indítás előtt a chmod 755 HDSentinel parancs segítségével.
A hsentinel-t paraméter nélkül terminálból indítva látható, mely meghajtó (pl. /dev/sda) mely sorszámon szerepel. Ennek a paraméter nélküli indításnak az eredménye látható a fenti példaképen is.

A Hard Disk Sentinel Linux verziójának letöltése:
Hard Disk Sentinel 32-bit Linux változat - futtatható fájl, zip-pel tömörítve
Hard Disk Sentinel 64-bit Linux változat- futtatható fájl, zip-pel tömörítve
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2016.12.30. 19:15-kor.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Hard Disk Sentinel Linux Változat (INGYENES)

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Köszi szépen, jól müködik a 64 bitesek alatt! :roll:

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Hard Disk Sentinel Linux Változat (INGYENES)

Hozzászólás Szerző: csipesz »

32 bites változat megalomániáson bezzeg nem fut, fene eszi.... kellett volna pedig;
mielõtt kérdi valaki, jogosultságokat megkapta - mégsem :(

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Hard Disk Sentinel Linux Változat (INGYENES)

Hozzászólás Szerző: csipesz »

ó, kapkodva mondtam véleményt, megy ez, csak az a nyavajás NEVE! :)
Nem figyeltem oda, hogy kis- és nagybetû-érzékeny a terminál, én meg csupa kisbetûkkel írtam be elõször!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Hard Disk Sentinel Linux Változat (INGYENES)

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hali. Szerettem volna ebből a végtelenségig egyszerű(vagyis hogy indítok egy terminált, bepötyögöm amit kell, aztán kiírja a terminál amit kell)megoldásból egy fokkal kevésbé fapados működésű valamit készíteni, ami csak egyetlen egérklikkelésre megteszi az előbbi dolgokat - persze nulla szkript-írási tudással, viszont sok türelemmel; értekeztem e témában a cseten Kulusszal, akinek segítségével részben már hajlandó volt működni a dolog, csak a terminál-ablak érthetetlen módon úgy 2 tized másodperc múlva bezárult... mivel ez a problem nem akart megoldódni, a végén így kombináltam a Kulusztól eltanult fogást a saját paraszti logikámmal és mit ad isten: műxik.
#!/bin/sh
exec urxvt -e hdsentinel -r &
sleep 1
exec geany /root/report.txt
ennyi a dolog lényege. ebből még csináltam egy egyszerű, "behelyezgetős"(tehát nem pet!)32 bites gépekre való csomagot, amely résztvevőit, ha szépen a mappanevekben leírt helyekre bemásoljátok, elméletileg meg kell jelennie a start menütökben, az "Eszközök" avagy "Utility" kategórián belül. Ha mégse, próbáljátök újraindítani vagy az x-et, vagy a rendszert.
És innét tölthető, amikről beszéltem:
http://www.solidfiles.com/d/52df0332cc/

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Hard Disk Sentinel Linux Változat (INGYENES)

Hozzászólás Szerző: NTamas »

csipesz írta:... részben már hajlandó volt működni a dolog, csak a terminál-ablak érthetetlen módon úgy 2 tized másodperc múlva bezárult...
Nos, igen, azért záródik be az általad nyitott terminal ablak, mert ott, abban a hdsentinel-t a -r paraméterrel indítod, és mivel a program a futásának a végeredményét azonnal filébe is menti, - gyárilag, beépített névvel, (/root/report.txt) de Te paraméterként is megadhatsz neki akár másmilyen file nevet is(pl: /root/hdreport.txt)- és a művelet filébe mentése után azonnal véget ér a művelet, és becsukja maga után az ajtót, akarom mondani a terminal ablakot.
Majd a várakozási idő -sleep 1- után elindítja a lementett szövegfile megjelenítését a megadott megjelenítő eszközzel.
Én pl: a leafpad-et írtam be, és szépen működik ezzel is, más filenévre mentéssel egybekötve.

#!/bin/sh
exec urxvt -e hdsentinel -r /root/hdreport.txt &
sleep 2
exec leafpad /root/hdreport.txt

Ha a terminalban csak a hdsentinel-t írod be, akkor a megnyitott terminal ablak a rövidített eredmény kiíratása után sem záródik be, az továbbra is látható marad.(neked kell majd az ablakot ilyenkor kézzel bezárni)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Hard Disk Sentinel Linux Változat (INGYENES)

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Ntomi, nem írtam részletesebben a kínjaimról, ezért jogos a gyanúd, hogy az r paraméter okozta volna a gondjaimat, de nem-nem! - Én elõször mindenféle paraméterek nélkül kísérleteztem, s mikor úgy semmire nem mentem csak végsõ ötletként alkalmaztam a riportfájl készíttetést/megnyittatást, hogy kapjak végre valami elfogadható eredményt...

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Hard Disk Sentinel Linux Változat (INGYENES)

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Hard Disk Sentinel Linux Változat (INGYENES)
Update. 2017.08.30.

A programból kiadtak egy újabb, 0.17-es verziószámú fájlt, a változások lista igen rövid:

Frissítések:

0.17
30/8/2017

ipari (micro) SD kártyák állapotának felismerése: azonnali felismerés ha korábban a Windows verzióval a kártya típusa rögzítésre került vagy -autosd paraméter segítségével indítható a felismerési folyamat.
Megjegyzés: Raspberry PI esetén a belső kártyaolvasóban található kártya állapota nem, csak külső USB-s kártya állapota határozható meg.
ASMEDIA ASM1352R RAID külső keretek támogatása
-html opció HTML riportok mentéséhez (-html -rep report.html)
-mht opció MHT riportok mentéséhez (-mht -rep report.mht)
26-nál több merevlemez felismerése és támogatása, további eszközök felderítése
újabb SSD-k, merevlemezek támogatása, állapotuk meghatározása

A tömörített állományban egyetlen futtatható file van, ennek a neve kissé eltér a fenti, régebbi verziótól, így ezen fájlt a terminálban így futtassuk: (természetesen futtatás előtt adjunk neki jogot, vagy root-ént futtassuk)
hdsentinel-017 -r report.txt

Hard Disk Sentinel 32-bit Linux változat - futtatható fájl, gzip-pel tömörítve
Hard Disk Sentinel 64-bit Linux változat - futtatható fájl, gzip-pel tömörítve

Válasz küldése

Vissza: “Driverek, meghajtók, hardware”