Ubuntu 15.10

Egyéb operációs rendszerekkel kapcsolatos leírások, infók, hírek

Moderátor: S-kami

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Ubuntu 15.10

Hozzászólás Szerző: azami »

Gondolom sok újat nem mondok de megjelent az Ubuntu 15.10-es verziója.
http://ubuntu.hu/
Én az Xubuntu 64 bit változatot telepítettem.
Maga a rendszer gyors de a szoftvertelepítés, Firefox és a weblapbetöltés, gyalázatosan lassu :cry:
A letöltött! Chrome telepítése kb 3perc :!: a szoftverközpont segítségével.
A Firefox 25 mp mire betölti a kezdő oldalt :!: :cry:
Pentium 1 / Win98 a sebesség, telepítés, internet tekintetében, remélem a "kékhalál" nem alapértelmezett... :D
De legyen jó hír is : úgy néz ki hogy ebből is lehet saját használatra DVD/Usb-re Live rendszert készíteni a beállítások után :idea: ....ezt később folytatom...

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Ubuntu 15.10

Hozzászólás Szerző: azami »

Az Ubuntun is ki jött az a probléma hogy olyan partícióra telepítettem ahol előtte másik Linux volt, és a particionálás nem törölte megfelelően :!:
Bár ezen már vita volt, most is azt vettem észre hogyha olyan helyre teszem a partíciót és magát a rendszert ahol nem volt Linux rendszer előtte stabilabban megfelelően működik!
Szóval két telepítés kellett, a második már jobb :D
A rendszertöltő amit létrehoz nem tölti be a Linux Lite-ot :!: így Puppyval/grub4dos kellett egy másik, ez már indítja mindkét rendszert :D
A szoftvertelepítés továbbra is elég lassú, a böngésző gyorsabb lett.
A tárolóban minden általánosan használt szoftver magyarul megtalálható.
A HDMi kimeneten szépen beállította a felbontást, a hangot kell át állítani és az is átmegy....
Live rendszert USB-re sikerült ezzel is készíteni persze saját használatra... :D

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb OS”