Egyéb

Szoftverek, alkalmazások - játékok, böngészők, driverek, videó lejátszók, ablakkezelők, témák
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Egyéb

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Köszi a megerősítést, és én is utána néztem közben és én is ezt találtam:
The devx package contains various development and build tools, including a C/C++ compiler. Roughly equivalent to Archlinux's base-devel.
Letöltöttem a Precise 571-hez való devx.sfs-t - köszönet a linkért! - és azonnal fel is csatoltam nagy kíváncsian, mi is lehet benne.
Ezt az ablakot kaptam az sfs felcsatolása után:
Kép
Kicsit elbizonytalanodtam hogy most akkor innen most mit is töltsek be? - nálam a Pithon-2.7.1 -2.7.2 már eleve a rendszeren van-
Viszont a gcc compiler-re nem kaptam itt információt, ezért elindítottam újra a puppy csomagkezelőjét, beírva ezt ismételten: C++, és erre már ezt dobta ki a csomagkezelő.
Kép
Jól láthatóan most már rendelkezésre áll egy C++ Compiler, és érdekes módon ua. az verzió mint a fenti, hasonló csomagkezelős képes is lehet látni. DE, ott még - a devx.sfs felcsatolása előtt- a gépen nem jelzett ilyen fordító jelenlétet, tehát nem voltak kis zöld nyilak, így ezért mertem a fordító telepítést javasolni akkor, mint lehetséges megoldást. Most az sfs csatolása után már van GNU C Compiler, elvileg tehát a Geany-be beírt programokat lehetne fordítani is.
Azt értem skami, hogy így a devx használatával sok minden cucc azonnal elérhető, de, ha csak a Compiler kellene, akkor azt nem célszerűbb csak letölteni, és telepíteni? - csak kérdezek, mivel nem vagyok programozó ilyen irányú képzést nem kaptam, csak amit magam kútfejéből, meg a Web-en leírtakból összeollóztam....
Közben meg találtam egy ilyen linket is, ahol klf. iso-khoz való devx.sfs fájlokat lehet letölteni.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Egyéb

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Szia, no hát végülis lehet csak azt telepíteni, de akkor csak azt fogod használni.
pl.:hello world proramokat fordítgatni.

Ahhoz, hogy teljes értékű környezeted legyen, az összes library, kiegészítők, népszerű platformok: QT, SDL, GTK+, stb..., programok, mint a make parancs és társai, ezek mind kellenek és ráadásul ilyen kicsire összenyomva, egyben nagyon megkönnyíti a munkát.

Ha mindenzt egyesével akarod felrakni, nagyobb munkába ütközöl, mint a programod megírása és még több helyet is fog foglalni...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kicsit elbizonytalanodtam hogy most akkor innen most mit is töltsek be?
semmit, csak ha el akarod kezdeni a munkát, ezzel amúgy több teendőd nincs.
Innen ki is léphetsz és leszedve a legújabb VirtualBox progit, le tudnád fordítani az új kernel driverével.
Az szoktam például, mivel egyszerűbb, mint a pet vagy sfs csomagot vadászni...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Egyéb

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Mindenkinek, aki érdeklődik és feltette a fejlesztői környezetet, javasolnám élete második programjának ezt a kódsort:
http://skamilinux.hu/?p=700

...még annyi eszembe jutott, hogy én is geany -ben szoktam kódolgatni. Kényelmes és nagyon okos program, de a glade -el is jó lenne már megismerkednem... sajnos időhiány áll fenn még mindig.... majd egyszer...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

krobi
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2014.08.31. 12:22

Re: Egyéb

Hozzászólás Szerző: krobi »

Köszönöm a hozzászólásokat,mindjárt neki is kezdek!

Válasz küldése

Vissza: “Szoftverek, alkalmazások”