PuppEX Thar remaster

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: PuppEX Thar remaster

Hozzászólás Szerző: azami »

Ntamás ezt próbáltad :?: http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 07d0029684
Alapból benne az Nvidia
Tahrpup's Service Pack 6.0.2. NVIDIA Graphics driver 346.59 is installed.
ezt innen idéztem http://puppex.exton.net/

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: PuppEX Thar remaster

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Köszönöm, azami!
Alapból benne van ugyan, de magasabb a sorozatszáma, é ez nem régi nvidia- kártyákhoz való driver, az enyémhez legalább is ez nem jó.
Az enyémhez a 96-os sorozatszámú, és még esetleg talán a 103-as sorozatszámú nvidia driverek a jók, bár ezen utóbbiban (a 103-asban) sem vagyok biztos, hogy jó e a Geforce MX 4000-ez. Már a Precise-hez ajánlgatott 173-as sorozatú driver sem volt jó, bár elindult vele nagynehezen, de mindenféle hibákat produkált, ezért kellett visszatenni a 96-os sorozatú NVidia driverhez./lásd az Inkscape-cikkben írtakat/

Most ezt próbálom meg, hatha jó lesz, ebben is van nvidia driver alapból: tahr-6.0-CE_PAE.iso 2014-Oct-24 12:27:34 199M

Na, ez sem jött be, ha benne hagyom a zdrive.sfs-t, akkor már alapból el sem indul, ha kiveszem, akkor elindul ugyan, és végre bejön a Tahr képernyő, az ikonokkal, meg a kezdő setup ablakkal, de nincs egérkezelés, ugyanis az egér driver a zdrive.sfs-ben van, akárcsak a többi videó driver is, kész katasztrófa, a sima fő sfs filében az xorg-os videóvarázslóban csak egy modesetting beállítási lehetőség van, és egy nem tudni milyen verziójú nouveau kernel driver és oszt ennyi, utóbbival a monitorom felbontását ugyan be lehetne állítani, de a frekvenciát már nem lehet hozzáigazítani, mondhatnám a szokásos marhaság, amit a Puppy-kban alkalmaznak. Ezért mondom én többször már, az AntriX megoldásánál nincs jobb, ez a három fő szabványos videómóddal/felbontással indul, és ez után lehet saját videódrivert választani, vagy telepíteni. És nem kell külön zdrive.sfs sem, mert ha ezt is beteszed, induláskor fel fogja csatolni, ezzel memóriát fog elvonni a rendszertől, nem jó megoldás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.05.15. 13:30-kor.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: PuppEX Thar remaster

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Kros54
Van egy félig-meddig kidobott Compaq laptopom (órajel 1000 MHz, 384 MB RAM) s van rajta egy stabil winXP-SP2. Rájöttem, hogy ezen még tudok próbálgatni, persze csak frugálban.
Miért nem Penről ? Ha van rajta Usb akkor a Win menübe be lehet íratni a plbt boot manegert (InstallToBootMenu.bat)
ami lehetővé teszi a bootolást USB-ről. Egy PIII 1000MHz gépet is így használok.
A mellékelt programot kell kibontani win alatt és elindítani a fent említett bat fájlt.
plbtWin.zip
(147.33 KiB) Letöltve 205 alkalommal.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: PuppEX Thar remaster

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Nekem a frugál a legegyszerűbb, ahhoz semmi sem kell, sem CD, sem pendrive, 1-2 GB merevlemezhely, de annyi mindig akad.
Letöltöm a kipróbálni kívánt puplet ISO-fájlt. (Ha nem ISO-ban van, akkor egy általam ismert korábbi pupletet ISO-fájl szerkesztővel átalakítok, ilyen pl. az UltraISO. (Még win alatt).
Van az unetbootin.exe azt is elindítom, megmutatom neki az ISO-fájl helyét, és kb. 1-2-3 perc alatt készen is van.
Az új unebootin nevű könyvtárba belépve a menu.lst fájlt 1 helyen szerkesztem, azaz a CD helyett beírom atahd és már indítom is újra a gépet. Az indítómenü felajánlja, hogy win vagy unetbootin, ez utóbbi a telepített linux (Puppy) és ez utóbbit választva az új oprendszer töltődik be. Évek óra így csinálom.
Ettől még ezt a pendrive-os indítást megnézem, köszi a programot.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”