Firefox

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
pelo
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2017.06.06. 09:42

Re: Firefox access denied

Hozzászólás Szerző: pelo »

Firefox downloaded and tried. Trashed :!: because Facebook and many other sites have been deliverer with prohibition. I don't want to search how to get access allowed
Csatolmányok
cookies.jpg
cookies.jpg (47.94 KiB) Megtekintve 5315 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Facebook is now one of the places where it is not recommended to allow full access.
For this reason, the Allow of Session setting is also a good option for setting up Firefox cookies.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Firefox ESR

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Firefox ESR verzió: 68.1.0esr
(2019/09/02. 08:57)
Kép
Kép
Kép

A fórumba beíráskor, du-14 óra tájékán még a hivatalos oldalon nem volt fenn, csak az ftp-ben az új esr verzió!
Így a változások listája sem ismert még.
Kép

Az ez évben, 2019-ben még várható verziók megjelenési tervezete.
Kép

Tiszta (meglévő profil nélküli) telepítés után,
Kép

Gyárilag beépített bővítmények.(az oprendszerben már meglévő flash-t kivéve)
Kép

A telepített webböngészőből az FF-esr Release Notesk oldala.
Kép

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Nagyon szépen köszönöm! A lehető legjobbkor jött. :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Szívesen! :)
Csak ne felejtsd el a rendszerkövetelményeket ez még a 68.02-eshez lett iadva, de gondolom az újhoz is passzol:

FF-68.0.2esr(system-requirements)
GNU/Linux
Software Requirements

Please note that GNU/Linux distributors may provide packages for your distribution which have different requirements.

Firefox will not run at all without the following libraries or packages:
GTK+ 3.4 or higher
GLib 2.22 or higher
Pango 1.22 or higher
X.Org 1.0 or higher (1.7 or higher is recommended)
libstdc++ 4.6.1 or higher
For optimal functionality, we recommend the following libraries or packages:
NetworkManager 0.7 or higher
DBus 1.0 or higher
GNOME 2.16 or higher
PulseAudio

Ebből igazából két dolog a fontos, legalább is az újabb puppy verzióknál szerintem:
GTK+ 3.4 or higher
GLib 2.22 or higher
Ezeket a feltételeket az újabb puppyk elvileg már tudják, de a hanghoz sajnos már itt is kell a PulseAudio megléte.
Hogy ez teljes PulseAudio-t jelent e már, vagy még elég hozzá a eddig megszokott Pulse-s mókolás, nem tudom, tegnap amikor felraktam a Precise-571 Puppyra, és arról készültek a fenti képek is, nos akkor nem csináltam hangpróbát, lévén a kis Precise-s gépemen eleve csak az FF-52.9esr verziót használom így az új ff-esr próba előtt lementettem a régi-esr profil, és a régi opt/firefox könyvtárat is, és egy teljes, tiszta telepítéssel próbáltam ki az új esr verziót. Ami eléggé jól ment a Precise-n is, de nem felejtsük el, a Precise-ben gyárilag csak GTK+ 2 van alapból, az hogy az én Precise verziómban már van GTK+ 3 az egy más dolog. Szóval jól futott, de érezhetően ez már nagyobb gépekhez való böngésző, nálam néha kissé megtorpant a webcím beírása utáni indításkor, de azután viszonylag gyorsan behozta az oldalakat, ez a megtorpanás gondolom talán az én gépem gyengesége miatt lehetett. A youtube lejátszást is hang nélkül próbáltam, mert eleve kiírta a PulseAudio hiányát és a rövid próba már nem terjedt ki a nálam megszokott Precise-pulsaaudio mókolás bekapcsolására, így azt én nem próbáltam ki, mint már írtam is.

Utóirat:(késő este)
Csak kiadták hivatalosan is, 3.-án, igaz most nem voltak túl gyorsak a megszokotthoz képest.
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2019.09.04. 07:11-kor.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Pontosan így van, ahogy írtad. Nekem rögtön keresnem kellett egy új "apulse"-t ,pedig előtte jó volt. Én P8-cal próbáltam, s be is pakoltam a tesztembe. Mind a kettőt kipróbáltam, s rendben működnek. :D

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

apulse ide, furafox oda, slacko64 6.3.2 offisöl alól írok. Készítettem beléje libkorrekciós firefox natív64-es 69-es sfs-t, meg fordítottam hozzá natív64-es apulse-ot, illetve fordítottam beléje friss ropogós 8192eu.ko -t mind3 működőképes.

Ja!

PPM-ből slacko64 alá muszáj települtetni a gtk3+ -t!

Különben nem lesz se fire se fura a fox.

---

Másik lényeges info!

ticoo1! Kipróbáltam a t1 t2 iso-kat , és akármit csináltam nem ették meg a 8192.ko -t. sőt a t2 -ben a kapcsolatkezelő meg is fagyott vele, pedig mindkettőnél saját magára fordítottam.. másodiknál még sfsget-tel le is szedtem még egyszer a devx-et, de nem működött azután se. Így sanszos hogy vagy a kernellel vagy annak forrásával nem stimmel valami... de ha így volna akkor lx7 alatt sem működne, ott pedig működik... ha magára fordítom...

---

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Firefox esr verzió

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Gyakorlatilag már egy szűk hete, hogy megjelent, és tölthető a legújabb Firefox-ESR verzió.
Innen elérhető 32 és 64 bites Linux verzióban is,
https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/78.7.0esr/
valamint itt a közvetlen link a 32 bites Hu-s verzióhoz.
https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/rel ... x-i686/hu/
valamint az x86_64_HU-s verzióhoz.
https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/rel ... x86_64/hu/

Kép

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Egy egy új portable verzió, az extralib könyvtárban ott vannak az apulse-s dolgok, indítani a már szokásos portable módban, a portable könyvtáron belül lévő LAUNCH filével lehet.(ezt akár kimásolhatod a desktopra is.)
Firefox 102.14.0esr hu (32 bites)-portable.zip
https://disk.yandex.com/d/rChJ9HU0oTAKog
0ff-uj-esr.png
0ff-uj-esr.png (97.97 KiB) Megtekintve 1226 alkalommal
0ff-uj-esr1.png
0ff-uj-esr1.png (105.18 KiB) Megtekintve 1226 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2024.02.11. 22:07-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: NTamas »

NTamas írta: 2023.08.19. 22:32 Egy egy új portable verzió,
Amúgy ahogy most néztem van kinn már egy újabb FF-esr verzió is.
Itt van az újabb csomag. Ahogy néztem a weboldalon, ez egy sima bugfix release, tehát olyan sok újítás nincs benne..
Firefox 115.1.0esr (32 bites)-hu-portable.zip
https://disk.yandex.com/d/vedeo0IDByJqdA
0uj-ff-esr-verzio.png
0uj-ff-esr-verzio.png (194.41 KiB) Megtekintve 1214 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Internet”