Olvasni szeretõ fórumtársaknak, karácsonyra.

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Olvasni szeretõ fórumtársaknak, karácsonyra.

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Köszönöm az információkat!
Megpróbáltam chromiummal is, de annál is 17%-nál megáll a letöltés. Úgyhogy most abc sorrendben betűnként próbálkozom.
Ez így elég időtrabló, de majd lassanként végzek (amelyiknél megáll, azt kihagyom).
Egy jódarabig ne várj tőlem információt (max. azt, hogy melyik betűsnél volt gond), csak néhány sci-fi-t szeretnék elolvasni - a közeljövőben - a készletből.

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Olvasni szeretõ fórumtársaknak, karácsonyra.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ha esetleg megírnád privátban a kívánt könyvcímeket, -sci-fi- úgy megnézném, hogy nekem megvannak e, ha gondolod....

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Olvasni szeretõ fórumtársaknak, karácsonyra.

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Van egy erős gyanum, hogy feleslegesen zargattalak titeket! :(
A merevlemezemen kevesebb, mint 2GB szabad hely van. Bár külső meghajtóra akartam menteni, de lehet, hogy az ideiglenes fájlt a merevlemezen akarta létrehozni.
Most fogom átböngészni a beállításokat, remélem át tudom helyezni a temp fájlt a külső meghajtóra (64 GB-os, lenne neki hely bőven)!
Elnézést, hogy "farkast kiáltott"-tam!
Szerk.:
Működni fog a dolog! Miután a böngészőben beállítottam letöltés helyeként a pendriveom és manuálisan is (a letöltés kezdetekor) megadtam ugyanazt a helyet, jelezte, hogy a merevlemezen kevés a hely és a letöltést áttenné a pendrive-ra. Korábban csak a letöltés kezdetekor adtam meg a pendrive-ot és akkor nem kérdezett rá. Mivel 4-5 óra a teljes letöltés, ezért csak holnap töltöm le. De meglepődnék, ha most sem sikerülne!
Ezekszerint a tempfájl helye erősen függ a böngésző beállításaiban megadott letöltési helytől: ha az van megadva, hogy kérdezzen rá, akkor a tempfájlt - függetlenül a letöltés megadott helyétől - a merevlemezen hozza létre! Ezt eddig nem így gondoltam.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Olvasni szeretõ fórumtársaknak, karácsonyra.

Hozzászólás Szerző: azami »

remélem át tudom helyezni a temp fájlt a külső meghajtóra (64 GB-os, lenne neki hely bőven)!
És ha a merevlemezről másolnál át pár Gb-ot a külső meghajtóra ideiglenesen :roll: ;)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Olvasni szeretõ fórumtársaknak, karácsonyra.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Ohhohó, bezomány, a mega kéri a helyet, nem viccel az ilyesmivel... ha az a könyvtömeg kb 4,5 giga, akkor jó, ha legalább 9 giga szabad helyed van. Azzal meg minden eddig ismert netes tárolónál szembesülnöm kellett visszatöltéskor, hogy elvesznek a mappaszerkezetek - ezért is nevezem át mindenemet(zene- és könyvfájlokat értek ezalatt) nagyon korrekt módon, az előadót vagy az írót mindig előreírva, utánuk meg a művük címét, hogy visszatöltés után mindenféle mappák nélkül is aránylag áttekinthetőek maradjanak a lejött fájlok. Felmerülhet néhányatokban esetleg a kérdés, miért nem én is inkább egy iso fájlba pakkolva raktam fel az egészet? - hát, mert ha utólag valami újdonsághoz jutok, könnyebben feltöltöm a többi közé azt a néhány újat, egyszerűbb így frissíteni a tárat...

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Olvasni szeretõ fórumtársaknak, karácsonyra.

Hozzászólás Szerző: kzprog »

@azami
Nincs mit átmásolni (max. 2 GB szabadulna fel, a win8.1 miatt nem maradt szabad helyem).

A logikám jónak tűnt, de nem lett igaz, nem az a letöltés megállásának oka.
Egyébként úgy döntöttem nem kell ez nekem így egyben: az újabb próbálkozásnál is megállt 27 %-nál, temp fájlnak nyoma sincs.
Ha lesz időm és kedvem, akkor abc szerint apránként leszedem. Egy novellát elolvastam, egyelőre ennyi elég is.
(Felmerült bennem, hogy mivel ott hagytam a gépet és "nyugodni tért", felélesztés után nem képes folytatni. De már elegem lett a kisérletezgetésből. Más letöltéseknél ez nem okozott gondot egyébként.)

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Olvasni szeretõ fórumtársaknak, karácsonyra.

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Ezt még megírom és annyi!
Szépen egyenként letöltöttem a zip-eket. A P.zip az nem sikerült, mert 97%-nál mindig megakadt. Közben figyeltem, hogy a pendrive-on minden fájl meg van, szépen abc szerint. Végül elegem lett és bezártam a 97%-nál megakadt MEGA-s ablakot. És meglepődve tapasztaltam, hogy az összes! addig letöltött betű.zip fájl eltünt a pendrive-ról!
Nekem többet senkise dícsérje a MEGA-t! Így még egyetlen letöltőoldallal sem jártam.
Természetesen beléptem vissza a MEGA-s oldalra, hátha visszakapok mindent, de semmi!

Szerk.: A GetDataback-kel sikerült lementeni a mappákat.
De hogy valami hasznosat is írjak:
A P betűs mappa hibás, mert van benne egy P betűs végtelen mappa (P, azon belül egy szerző nevű mappa, azon belül P, azon belül egy másik szerző nevű mappa, azon belül P, stb.). Sem zip-ként, sem mappaként nem töltődik le teljesen.(Bár felül a MEGA 100%-ot jelez, de nem fejeződik be, megáll.)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Olvasni szeretõ fórumtársaknak, karácsonyra.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Köszi az infót, ezt leellenõrzöm.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Olvasni szeretõ fórumtársaknak, karácsonyra.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Valóban, találtam a p mappámban 1 hibásan feltöltött fájlt... A hiba javítva.

Törtem kicsit a fejem és arra az elhatározásra jutottam, hogy leszedek mindent, az abc betûi szerinti mennyiségû zipben feltöltöm anyám megás tárhelyére, ott még rengeteg hely van, és majd némi ellenõrzés után azt is megosztom, úgy egyszerûbbnek kell lennie... - legalább is remélem.

Apropó, a megával kapcsolatban megint tanultam valami újat: korábban soha nem jutott eszembe élni a "letöltés zip-ként" nevû funkciójával, pedig ha úgy töltök le, megmarad a mapparend! És ez baromi jó! - nem olyan rossz az a mega, csak ki kell tapasztalni - mint annyi minden mást is az életben.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Olvasni szeretõ fórumtársaknak, karácsonyra.

Hozzászólás Szerző: azami »

2 Jó link.....
https://www.hive.im/
https://drive.jolicloud.com/welcome
És boldog új évet mindenkinek :!:

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”