Nemértem

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Nemértem

Hozzászólás Szerző: azami »

A /root/ftpd mappába másoltam több mappát fájt.... következő indítás után a mappa szerkezet megmaradt, az összes mappa megvan, de egyetlen egy fájl sem található benne :shock: :shock: :shock: Na ez mitől van/lehet :?: :?:

Feri69
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2014.12.20. 20:49

Re: Nemértem

Hozzászólás Szerző: Feri69 »

Üdv újra!
Nem rég akadtam rá a mostani újabb fórumra,ezzel szinte egy időben gondjaim is támadtak,amit nem igazán értek.
Az öcsém régóta panaszkodik,hogy a laptopján(Dell Inspiration,cpu 1000 Mhz,256 mb ram)a windows bekapcsolás után nagyon lassú,nehezen"éled" fel,e miatt nem is szereti használni.
Ajánlottam neki hogy próbáljon ki néhány általam kipróbált,és nálam bevált puppyt,hátha gyorsabb lesz velük a gép.
Mikor utoljára voltam náluk,unetbootinnal fel is telepítettem a gépére próbára egymás után kettőt is,(miután az első nem akart elindulni...)ám bootolás kezdetekor a gép minden alkalommal ezt írta ki:

"booting unetbootin
(hd0,0)
filesystem type is ntfs,partition type 0x7
(linux-bzimage,setup=0x3e00,size 0x28+3d0)
(Linux-initrd @ 0xf97000,0x378c5c bytes) "

Beírtam ezt a fordítóba is,de nem igazán lettem okosabb tőle.... :?
Jó pár gépre telepítettem unetbootinal többek között ezeket a pupleteket is(Retro precise,Online rp)de egyikkel se volt ilyen gond hogy semelyik puplet nem indult rajta... :roll:
Van valakinek ötlete mi lehet a gond... :?:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Nemértem

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A Grub úgy néz ki hibásan lett feltelepítve, vagy megsérült, vagy hibás a menu.lst fájl.
Windows-os telepítővel rendbe kell tenni az mbr-t, és a windows boot-ot.
Ezután le kell szedni az Unetbootinos telepítést, az unetbootin-t meg el kell messzire dobni.
Puppy-t kiírni cd-re, azt betenni a cd-meghajtóba, Live cd-ként bebootolsz, megvárod, míg feláll a rendszer, majd a Puppy menüjéből telepíted a Puppy-t ún. Frugall-telepítési módban, a meglévő windows mellé, amennyiben a grub-ot a telepítő nem hozná létre, akkor a live cd-ből azt te kézzel utólag fel tudod tenni.
Ha már nem kell a windows netán, akkor a legegyszerűbb a dolog, Live cd-ből bebootolva a puppy partíciónálóval legyalulod az egész merevlemezt, és arra teszed fel, inmár teljes telepítéssel a Puppy-t.

Feri69
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2014.12.20. 20:49

Re: Nemértem

Hozzászólás Szerző: Feri69 »

Köszi a gyors választ!
Lehet hogy a sok másolás tette be a puppy-nak a"kaput"(az én gépemről pendrive-ra fel,utána az ő gépére másolni.....)mivel ugyan ezek az iso fájlok az én bármelyik gépemre szintén unetbootinnal telepítve simán indulnak.... :?
Azért is gondoltam hogy jó lesz kezdetnek így,mert gyors és egyszerű,(a váltás is másik puppy-ra)és az öcsém is el tudja dönteni hogy melyik puplet tetszik neki,vagy egyáltalán tetszik e valamelyik,mivel nem ismeri még ezt a rendszert.És persze nem utolsó sorban az is kiderül,hogy melyik puppy ismeri fel normálisan a gépét......
A win egyébként teszi a dolgát azóta is a maga módján(az eredeti hibáját kivéve,hogy első bekapcsolás után lassú,de hiába telepítik újra,egy idő után az új rendszer is ugyan ilyen lesz.... :? ),bootol normálisan,törli az unetbootint stb,a boot-jához sajnos nem értek....
Karácsony másnapján megyek újra hozzájuk,megpróbálom innen letölteni egyből az ő gépére a pupleteket.Kíváncsi leszek hogy úgy más lesz e a helyzet,vagy máshol,esetleg a biosban lehet a gond,vagy a windows bootja sérült volt mielőtt először próbálkoztam volna a puppy telepítésével,azért is ilyen lassú kezdetben..... :?...de az új rendszer egy idő után miért lesz ugyan olyan.... :roll:Arra is kíváncsi leszek(eddig is az voltam,azért is próbáltam ki...) hogy puppy-val is ugyan ezt műveli e a gép......

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Nemértem

Hozzászólás Szerző: azami »

Feri69.
Nálam a bios nem engedi hogy merevlemezről Windowson kívül más is induljon.....
Amúgy meg próbáld cd vagy usb változatot,lehet az öcsédnek nem is tetszik valamiért a Puppy.....
A Windows részhez meg annyit, nézd meg jól mi indul automatikusan rendszer indításkor, a Java/Flash a böngészőben legyen kikapcsolva (külön indítani ha kell),Vírusírtó ha nem fontos ( megszokott,tiszta oldalak ami sosem jelez,free játék /szoftver...)az sem kell.
Minimális plusz szoftver pakk...
De legjobb az ilyen öreg masináktól megszabadulni, mert időben energiában nagyon "leveszik" az embert...( esetleg házi szervernek :roll: )

Feri69
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2014.12.20. 20:49

Re: Nemértem

Hozzászólás Szerző: Feri69 »

"Nálam a bios nem engedi hogy merevlemezről Windowson kívül más is induljon....."
Akkor puppyt csak usb-ről lehet indítani,vagy ha más op-rendszert telepítenél rá win nélkül,akkor az el se indulna...? :?: :?
Ha megkérdezhetem milyen"gépállat"ez,és milyen verziójú bios van rajta:?:...már azért is kérdezem hogy nehogy véletlenül ilyen"nagytudású"bios-ba fussak,vagy ha mégis akkor nálam lehet hogy megérne egy bios cserét,vagy ha nincs használható bios rá,vagy nagyon kockázatos a cseréje,akkor gépcserét... :roll:
Végül majd kiderül hogy az öcsém gépe ilyen téren"szintén zenész".... :idea: :roll: :lol: ..holnap szerintem kiderül....

A vírusirtó teljesen törölve van,az automatikusan induló programokat megnézem,köszi hogy felhívtad rá a figyelmemet :)
"De legjobb az ilyen öreg masináktól megszabadulni, mert időben energiában nagyon "leveszik" az embert...( esetleg házi szervernek :roll: )"
Kompromisszumokat kell kötni az biztos.Van egy elektromos fogyasztásmérőm,ezzel bemértem többek között az összes gépem áramfogyasztását,az öcsémnek is van ilyen,ő is a laptopját,és az asztali gépét.Kiderült hogy az asztali gépek átlagba 80-100W-ig(plusz monitor) fogyasztanak,az ő laptopja 25W-ot,az én P4-es laptopom 40W-ot fogyaszt alapjáraton,az utóbbiak nyilván monitorral együtt.Tehát ha nem kell alkatrészre költeni,akkor az asztali gépek könnyebben "forgó-morgót"csinálnak a villanyórából,sokkal jobban leveszik anyagilag az embert mint a laptopok,(főleg ha sokat vagy online....)ha viszont javíttatni kell akkor a fordítottja igaz.Ezeket az öreg masinákat még nem egyszeri használatra tervezték,mint némelyik mai társukat,így szerencsére ritkán romlanak el,új laptopot meg nem könnyű megfizetni......
Az öcséméknél is a laptop már csak másodhegedűs a nagy modern asztali gép mellett(ami 80-100W-os alapfogyasztással bír,és nem tudom hogy mennyire lehet erre szükség ha legtöbbet a netten csak böngésznek vele.... :idea: :roll:)
A murgán nézelődve sokszor botlok a jelszavukba,amit a gugli úgy fordít hogy:"ne dobd el a régi számítógéped",nem pedig úgy hogy vegyél új számítógépet........ :lol:

A fent leírtakkal persze sem téged sem mást nem akartam kifigurázni,(sőt köszönöm az észrevételeidet)csak arra próbáltam rávilágítani,hogy a pl.számítástechnikában sem véletlenül tervezik az új dolgokat úgy ahogy(pl.az újabb alkatrészek véletlen sem passzolnak a régi alaplappal,az újabb programok régi géppel vagy op rendszerrel,pl.a memória és processzorhasználat miatt...stb,stb...)hogy dobd el a régi gépedet(függetlenül attól hogy egyébként tökéletesen működne....)és vegyél újat,ezzel is tolva a globalizáció,és a fogyasztói társadalom szekerét,vagyis azokét akik ezt gerjesztik.......
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feri69 2014.12.25. 12:55-kor.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Nemértem

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Nekem van egy p1 -es 166 Mhz 32 mb ram 1 gb hdd gépem és nem érdekel mennyit fogyaszt, imádom, két oprendszerrel, egy dos7.1 meg egy 9 mb puppy ! ÉS NEM ÉRDEKEL mennyit fogyaszt, imádom, főként, mert ezen tökéletesen futnak a régi programjaim. :-D

Nekem csak ilyen vackaim vannam szinte, mégis tökéletesen megfelel nagyon sok mindenre,

Sajnos, én tudom nagyon is, hogy az nem úgy működik, hogy vegyünk másikat... nagyon nehéz még boldogulni is.

Biztosan fel lehet rakni a puppy -t, a javaslatom:
A pendrive -on van futó rendszer? Valami puppy van rajta frugal installban?
Indítsd úgy a gépet, hogy be van dugva a pendrive.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Feri69
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2014.12.20. 20:49

Re: Nemértem

Hozzászólás Szerző: Feri69 »

Nekem van egy p1 -es 166 Mhz 32 mb ram 1 gb hdd gépem
Mi ennek a gépnek a pontos típusa ha szabad megkérdezni :?:Gondolom asztali gép nem laptop... Érdekelne,mert gyűjtöm is a hasonló régi gépeket,laptopokat,függetlenül attól hogy főleg az általam feljebb leírtak miatt már a netre is erősebb géppel kell feljárnom,ha pl.nem csak fórumozni akarok....Jó sok dudva őssze is gyűlt már az évek alatt,mikor ráérek próbálgatom hogy melyikből melyik op-rendszerrel mit lehet kihozni.Abban igaza van Azaminak,hogy időben leveszik az embert rendesen,de inkább ez legyen a hobbym,mint hogy pl "súlyemelő"legyek a kocsmában.... :lol:
A pendrive -on van futó rendszer? Valami puppy van rajta frugal installban?
Indítsd úgy a gépet, hogy be van dugva a pendrive.
Idáig nem láttam értelmét pendrive-ra tenni puppyt,mivel sajnos egyik gépen sincs usb boot funkció...Ha jól értem,az itteni fórum írásai szerint a syslinux-al kellene valahogy boot-olhatóvá tenni a pendrájvot,de ahhoz meg sajnos nem értek,mivel nem is találkoztam még ezzel a programmal... :? Ha tudna valaki egy szájbarágós leírást ennek a módjáról azt megköszönném,és ez rajtam kívül is biztosan sokaknak segítene....

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Nemértem

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Szerintem felesleges az usb-vel p*csölni . Ha már úgyis sok géped van , csaktán akad 1 rossz vinyó amire fel tudod lőni a puppyt frugalban . Aztán ezt a vinyót bármelyikbe belerakod , be fog indulni a rendszer. Ha lehet akkor retro puppykkal próbálkozz . Non PAE
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Nemértem

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Nem arról bootolni, én szoktam olyat, hogy a gépen van a grub, vagy az unetbootin és a pendriveról indul a rendszer.
Tehát megkerülve a biost, a vinyóról rábootol a pendrive frugal rendszerre, ehhez a vinyón lévő, már megtalálható boot menüdet kell átírni erre:
root (hd1,0)
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”