scriptek

Programozás, programnyelvek, kiegészítők, alkalmazások, programnyelvek, programfejlesztéssel kapcsolatos témák, közvetlenül a programozással összefüggő kérdések
gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

KuLuSz írta: 2023.07.02. 09:58 hát nemtom mit alkottál ... a gui nem indul el ... olyan parancsokat használsz ami nincs a rendszerben alapból (xdotool , xlinks2, links), és a dialog leírása is hibás valamiért ...
Kedves KuLuSz!

Bocs, én csak a Pulival teszteltem.
  • A viszonylag kisméretű és máshol is hasznos xdotool az indítás előtti / lezárás utáni rendcsinálásban vesz részt. Megvan a Puppy Csomagkezelőben, de nem feltétlenül szükséges a futtatáshoz.
  • A műsorok nézegetéséhez megfelelnek a links2 vagy a dillo vagy az elinks böngészők. Közülük legalább az egyik kell, lehetőleg a links2, de bármelyik letölthető ugyanonnan.
Ráncfelvarrás (értelmezhetőbb hibaüzenetek és némi szépítgetés) után a TV-online.pet-et updateltem itt: https://drive.google.com/drive/folders/ ... Gzg5e6tzuG.
.
tv.jpg
tv.jpg (121.49 KiB) Megtekintve 1970 alkalommal
.
Mellékelem a .tgz-nek látszó "gombos" változatot (lásd a fenti képen). A .pet csomag mindkettőt (a lenti képen látható "mini"-t is) tartalmazza.
Az alábbi műsorújságban kiválasztott filmcím mintha rímelne KuLuSz fentebb idézett szavaira ... :D
.
tv_-mini.jpg
tv_-mini.jpg (60.71 KiB) Megtekintve 1970 alkalommal
.
Remélem, így már a Puli mellett másfajta "ebek" számára is fogyaszthatók lesznek. ;)
.
Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz
puli.png
puli.png (10.53 KiB) Megtekintve 1983 alkalommal
tv.tgz
(7.15 KiB) Letöltve 98 alkalommal.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Nem osztás akart lenni , csak mutattam hogy mivan ...
Mellesleg megtudnám írni böngészők nélkül neked, ha gondolod ...
Ami úgy zajlana hogy rányomsz a csatornára majd kis idő múlva felugrana (vagy megjelenne akár ugyanabban az ablakban) az adott csatorna műsor listája (ha van) ... (1-2mp kb).
Persze nem lenne ennyire fancy mint a links-ben ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

KuLuSz írta: 2023.07.03. 18:28 Nem osztás akart lenni , csak mutattam hogy mivan ...
Mellesleg megtudnám írni böngészők nélkül neked, ha gondolod ...
Ami úgy zajlana hogy rányomsz a csatornára majd kis idő múlva felugrana (vagy megjelenne akár ugyanabban az ablakban) az adott csatorna műsor listája (ha van) ... (1-2mp kb).
Persze nem lenne ennyire fancy mint a links-ben ...
Kedves KuLuSz!

Nagy baj volna, ha a pozitív visszajelzésedet "osztás"-nak fognám fel... inkább örülök, hogy a saját rendszereddel tesztelted és hibát találtál.

Az lenne a nagy dobás, ha a mini azokat a streameket is mutatná, amelyek jelenleg csak a gombosban jönnek fel. Azért a mini, mert ha az egeret az mpv ablak bal alsó sarkára visszük és az ott megjelenő bal-jobb nyilakra kattintunk, akkor éppen a gombok infóját és az adott csatornát látjuk - még többet is:
.
csatornainfo.jpg
csatornainfo.jpg (143.24 KiB) Megtekintve 1903 alkalommal
.
Persze a miniben kellene még egy "Műsor" oszlop, mert ha a csatornanévre nyomnánk rá, akkor a műsort pont eltakarná a megjelenő videó... :)

Előre is köszönöm, ha megcsinálod.
.
Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz
puli.png
puli.png (10.53 KiB) Megtekintve 1903 alkalommal

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A gombosban az összes link bele volt dobva a szkriptbe, azért volt annyi lehetőség hogy kiakadt a gtkdialog... A miniben éppen ezért szűkítettem a linkek darab számát kb a harmadára...
Elméletben ugyanannyi csatornának kell lennie, vagy nemtom mire gondolsz az alatt hogy a gombosba több van ... esetleg 1 csatihoz van több link is ...

Amugy nocsak felvetésére írnám neked, hogy van ám nekünk élő discord csatornánk is (itt fent nagyban ott az ikonja). Az ilyen dolgokat egyszerűbb ott megbeszélni, mint a fórumon ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

No gjuhasz kérésére megírtam a műsor listás verziót. Ez ugy müködik hogy 1részt dupla klikkes lett a tv lista... szimpla klikkel rányomhatunk bármelyikre nem fog elindulni , viszont ha a müsorlista gombra nyomunk akkor az adott tv csatornának megjelenik a müsor listája. Időtől függően vissza számol 1-2-3 órát és attól kezdve írja a műsorokat. A dunaworld és az investigation discovery illetve amelyik nem érhető el a müsoros linkből , azoknak nem lesz listája ...

így néz ki a gui jelenleg:
sh.png
sh.png (186.35 KiB) Megtekintve 1833 alkalommal

MJ. a csatolmányhoz: Távolitsuk el a tgz kiterjesztést, adjunk neki jogsit , majd futtassuk mint 1 szkriptet.
Csatolmányok
osl_mini_v2.tgz
Távolitsuk el a tgz kiterjesztést, adjunk neki jogsit , majd futtassuk mint 1 szkriptet.
(3.61 KiB) Letöltve 130 alkalommal.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Ismét átirat, MX-antix-ra is működjön....


---szerk.----

És nem jó, de nem csak az átirat, hanem az egész koncepció...


---szerk.---

KuLuSz-nak jeleztem a problémát, én meg beiktattam a kérdéses fájlba vagyis részbe egy feltételt ami azt vizsgálja, ha 00:00 óra perc van, vagy csak simán 00 óra, akkor ne menjen át -1 -be a kivonás. Erre írtam egy egyszerű feltételt ami -1 esetén 1 -re módosítja a $HOUR változó értékét.

Mivel volt szerencsém 00 órakor tesztelni valamelyik nap és nem értettem miért lesz belőle 100% CPU terhelés.

Ahol nem jelenik meg műsorújság ott vagy nincs, vagy kérdőjel... KuLuSz majd egyszer gondolom kiagyalja. Már nem követem hanyadik verzió ez, egyszer majd csak elkészül.

Íme:
Csatolmányok
osl_mini_v2_MX_antix_02.tgz
Remove .tgz extension or Rename that to .sh
(3.88 KiB) Letöltve 103 alkalommal.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

No elkészült a leguccsó verzió. Nocsak jelezte nekem a 100%cpu problémát az idő mizéria miatt, de most 1 olyat ötlöttem ki ami hibátlan megoldás (elvileg). Annyiban módosult a dolog hogy mostmár nem én számolok vissza az időből 1-2 órát hanem konkrétan látja a szkript az előző müsort és attól kezdve listázza. Az első müsor előtti időre viszont írja az egész napot ...
A tv2 kids csatin jól látszik hogy 5 percenként indul valami , és valóban csak az előző müsortól kezdve írja, idő jobb alul :
sh.png
sh.png (199.91 KiB) Megtekintve 1786 alkalommal
Ja és mx antix kompatibilis...

MJ. a csatolmányhoz: Távolitsuk el a .tgz kiterjesztést, adjunk neki jogot , majd futtassuk mint 1 szkriptet.
Csatolmányok
osl_mini_v2.1.tgz
Távolitsuk el a .tgz kiterjesztést, adjunk neki jogot , majd futtassuk mint 1 szkriptet.
(3.67 KiB) Letöltve 127 alkalommal.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

KuLuSz írta: 2023.07.09. 13:01 No elkészült a leguccsó verzió.
Kedves scriptelők!

KuLuSz verzióját már nem nagyon kell javítgatni, legfeljebb szebbíteni. Az itt mellékelt változat egyrészt a "fancy" megjelenítést célozza, de fontosabb, hogy a webre spot userként kapcsolódik illetve maga előtt/után elvégzi a takarítást.
A cél eléréséhez legalább valamilyen egyszerű böngészőre van szükség (links2, dillo, elinks), amivel a műsor további részletei is kikereshetők, tehát pl. a címén kívül a tartalma is. "Legrosszabb" esetben az opera, vagy a fentiek hiányában (KuLuSz javasatára, amit a Pulinál nem tudtam kipróbálni) a defaultbrowser kaphatja ezt a feladatot.

Ha az xdotools is installálva van, az (itt a felső sorban látható) ablakokat szépen egymás mellé helyezi. Az alábbi képhez csak annyi kézimunka kellett, hogy a links2-ben rákerestem a kiválasztott filmcímre és a videót a többi ablak alá húztam (a screenshot kedvéért).
Fancy.jpg
Fancy.jpg (155.7 KiB) Megtekintve 1743 alkalommal
A mellékelt tv-mini script terminálból futtatható. A menübe szánt TV-online.pet fájlt ide töltöttem fel: https://drive.google.com/drive/folders/ ... Gzg5e6tzuG

Jó terelgetést!

Üdv
gjuhasz
puli.png
puli.png (10.53 KiB) Megtekintve 1743 alkalommal
tv-mini.tgz
(7.24 KiB) Letöltve 120 alkalommal.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Javaslat ha már ugyis böngészőzől:
A cat <<'EOF' > $DF2 -es részt írd át erre EOF -ig:

Kód: Egész kijelölése

cat <<'EOF' > $DF2
#!/bin/bash

if [ ! -z "$1" ];then
ML_LINK="$(grep -i "\;$1$" $MLL | cut -f1 -d';')"
 if [ ! -z "$ML_LINK" ];then
 BÖNGÉSZŐ "$ML_LINK" &
 fi
fi
EOF
A BÖNGÉSZŐ helyére írd be a böngészőt ami a rendszerben van. Így az adott csatorna linkje nyílik meg új lapon ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

KuLuSz írta: 2023.07.10. 07:25...A BÖNGÉSZŐ helyére írd be a böngészőt ami a rendszerben van. Így az adott csatorna linkje nyílik meg új lapon ...
Kedves KuLuSz!

Köszönöm a tippet. A feltételezett felhasználási mód az lenne, hogy:
  • 1. A Multimédia menüben a TV online -ra kattintva megjelenik az alábbi két ablak, egyelőre általános tartalommal.
  • 2. A jobboldali ablakban keresünk egy műsort, amire éppen kíváncsiak vagyunk. Itt az is kiderül, hogy miről szól, melyik adó streameli és mikor. Például, ha a nagymama vígjátékot vagy a gyerek kutyás filmet szeretne nézni, akkor (links2 esetében) /vígjáték vagy /kuty beírásával az első, majd n -eket nyomva a többi címet is megtaláljuk, a címre nyomott enter-rel pedig a részletes tartalmat láthatjuk. (A címnél tartunk az alábbi képen. Bocs, de a puppy fórumban nem illik /thriller keresőszóra biztatni a gyermeket :D )
  • 3. A baloldali ablakban kikeressük az adót és (most, vagy amikor a film kezdődik) dupla kattintással nézni kezdjük annak az aktuális műsorát, pl. az mpv-ben.
Kuty-filmek.jpg
Kuty-filmek.jpg (59.26 KiB) Megtekintve 1709 alkalommal
.
Este kipróbálom az általad javasolt módosítást. Ha ettől kényelmesebb lesz, akkor updatelem a csomagot.
Habár, szerintem a fenti folyamat 2-es pontja után már eleve az látszik a jobboldali ablakban, amit a módosított script behozna.

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz
puli.png
puli.png (10.53 KiB) Megtekintve 1709 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Programozás, alkalmazásfejlesztés”